Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 2,659 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
Kägu

Näiteks. Kõigil inimestel on õigus minu kohta rääkida või kirjutada: “Minu arvates on Anu Puuront fotodel inetum kui elus”, “Minu arvates on Külli Kalmaar loll” või “Mul on ajakirjandusest kujunenud arvamus, et Kaie Kaalikas suhtleb seksuaalset üsna paljudega”. Neil on ÕIGUS arvata ja neil on õigus oma arvamust just arvamusena ka välja öelda. Mida nad (muidugi mina ka teiste kohta) teha ei või, on teatada faktina ja/või diagnoosina, et “Pille Pudrunui on loll” või “Saima Suusanina on lits” või “Katryn Kantsärk on varas”.

Väga imelik kommentaar! Inimene arvab, et arvamus on vaid see kui iga lause ette toppida “minu arvates”. No misasja?! Kui keegi foorumis kirjutab, et Pille Pudrunui on loll, siis see ongi ju tema arvamus, ega vaja mingit “minu arvates” lisamist. Täpselt samamoodi sa kirjutad arvamusloo või kirjandi – kogu kirjapandu ongi ju su arvamus (sinu nägemus) ega pea korrutama nagu papagoi igas lauses, et “minu arvates” ja “minu arvates”.

Kui ma kirjutan, et sina nimeliselt oled varas, siis on see väide. Sa võid mu kohtusse anda ja õigesti teed. Kui aga ütlen mehele või sõbrannale, Perekoolis või kasvõi kursuse kokkutulekul, et kunagi läks mul tööl rahakott kaduma ja minu teada on võimalik võtja nende inimeste seast: Pulle, Wulle, Julle, Rulle, sina, Tulle, Kulle, Vulle, Nulle, Yulle, Lulle, Qulle, Fulle ja Dulle, siis sinu meelest on need nagu võrdset laused ja kajastavad mõlemad vaid arvamust. Okei…. Niisiis ma võin öelda, et 1999. aastal sina isiklikult varastasid mu garderoobikapist mu palga?

Sinu teoorias oleks see niikuinii vaid arvamus (miks iganes sul selline teooria on, ei tea).

ja igas lauses ja papagoidest sa liialdad. Enamik inimesi ei räägi ega avalda teiste inimeste kohta fakte ega arvamusi igas lauses, et neil oleks vajadust papagoid mängida. Mulle isegi ei meenu, millal ma mõne nime ja näoga inimese kohta midagi sõnades arvasin. No 4-5 päeva kindlasti mitte.

Kui sulle on probleem eristada sinu arvamused faktidest (näiteks sa tead raudkindlalt, kuna oled lugenud kohtulahendit, et Pilvi Kuusemüts on varguse eest tingimisi karistatud), siis sa peaksid sellega tegelema, et oma kõnes ja kirjas siiski kuidagi faktid muljetest ja arvamustest suuta eristada. Või no kui sa tõesti 18 korda päevas räägid teistest inimestest midagi õrnaltki sensitiivset, sa lausa PEAKSID õppima oma arvamusavaldustel ja väitmistel vahet tegema.

PS seda, et Pille Pudrunui ON loll, saaks ilmselt öelda ainult tema arst või psühholoog, kes tema vaimse võimekuse testi tegi (kes aga nii ei ütleks). Seega püüa siiski nendel puhkudel öelda, et sina pole ta vaimsest võimekusest isiklikult liiga kõrgel arvamusel, sest sul ei ole õigust mängida seda kolmandat, objektiivset isikut. Püüa vähem teistest halba rääkida ja siis poegi nagu papagoi 🙂

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas Porgand oma lapsepõlvest ka on kunagi kirjutanud? Oli neil keeruline pereelu?

Tean tema teismelise east lugu, et tal oli paar aastat peika, kes teda koguaeg kontsi ja suitsusilma õhutas kandma. Et kui läks temaga õhtul välja tossudega, siis peika vaatas, et kas niimoodi tuledki välja või – mine vaheta kontsade vastu. Õrnas eas siis tehti selgeks peika poolt, et ei saa olla see, kes oled. Selline suhe ilmselt soodustas ka toitumishäireid, sest tavaliselt sellistele tüüpidele meeldivad ka väga saledad tüdrukud. Järgmised tüdrukud ongi sel kutil naturaalselt väga peenikesed olnud.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Janel on nii ilus uus soeng 😊

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
    <li style=”text-align: left;”>

Parukas ju

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu
    <li style=”list-style-type: none;”>
    <li style=”text-align: left;”>

<li style=”list-style-type: none;”>
    Parukas ju

Oih! Igatahes sobib hästi. 😁

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei tea, mis M’l juhtus, et kirjutas blogisse postituse luhtaläinud väljaskäigust, aga nüüd see postitus kustutatud. Kas tõesti siis sellise asja peale ka ähvardati, kui ta vaid oma koledat kogemust jagas? Või mis võis olla põhjukseks, et ta postituse eemaldas..

Mis seal oli? Nägin seda, aga ei jõudnud lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei tea, mis M’l juhtus, et kirjutas blogisse postituse luhtaläinud väljaskäigust, aga nüüd see postitus kustutatud. Kas tõesti siis sellise asja peale ka ähvardati, kui ta vaid oma koledat kogemust jagas? Või mis võis olla põhjukseks, et ta postituse eemaldas..

Võimalik, et asi polnud nii nagu tema seda kirjeldas. Kui üritusel on ikka telefoni kasutamine keelatud, siis nii on. Aga no mudijad leiavad alati, et neile on rohkem lubatud. “Ma ei pildista, ma näitan niisama pilte/ chatin…” Teised ju ei tea, mida sa oma telefoniga teed. Kõik ei soovi oma elu nii avalikult jagada nagu bloogerid.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind huvitaks kes see mees oli ? 😅

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Te tahate öelda, et blogija, kes algatas petitsiooni, et perekoolis ei peaks tohtima rääkida sellest, mida su silmad näevad, aga aju heaks ei kiida, kirjutas postituse millestki, mida tema silmad nägid, aga aju heaks ei kiitnud?

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Te tahate öelda, et blogija, kes algatas petitsiooni, et perekoolis ei peaks tohtima rääkida sellest, mida su silmad näevad, aga aju heaks ei kiida, kirjutas postituse millestki, mida tema silmad nägid, aga aju heaks ei kiitnud?

Ma ei tea, kellest sa räägid, aga mõningaid vaadates on tunne, et blogijad ja mudijad võivad kirjutada ja arvamust avaldada mille kohta iganes, aga kui nende kohta midagi öelda, siis on kisa lahti ja ähvardatakse Sarvega. Vastik topeltmoraal.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

FBs kirjutab selle kohta nii:

Ma võtsin viimase postituse maha, sest ma sain teada, kes see mees oli ja noh, peale kiiret googeldust ei taha ma temaga kinddddlasti mitte mingit tegemist ega tüli, sest noh… jah 😀

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahaks teada küll, kes see on, keda M nii kartma hakkas 😀 Mingi maffiaboss? Kirjelduse jargi “parkunud nahaga näss” ei leia vist küll teda üles :’D M kirjutas, et eesnimi olevat vist kôlanud vôi olnud nagu “Mart”. peab keegi vanemaealine pigem olema kui viitas, et “näss” jms.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ühel päeval peab kõnesid ja annab intervjuusid teemal, kuidas me kõik peaks üksteise vastu kenad olema ja teisel päeval nimetab suvalist inimest “parkunud nahaga ossiks”? Okei siis.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

M postituse järgi see mees sôimas M ja nimetas teda korduvalt lehmaks ja ütles et ta peaks oma tittedega kodus olema jne.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See su suvaline inimene nimetas teda lehmaks, nii et ma ei näe siin mingit probleemi.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See su suvaline inimene nimetas teda lehmaks, nii et ma ei näe siin mingit probleemi.

Ma oskaks nimetada üht influentseritepaari, kes oma jälgijaid ja lausa kogu Eesti rahvast on igasugu solvavate nimedega nimetanud, aga kui nende kohta öeldakse, et juuksed on hooldamata vms, siis on nutt lahti ja kohtusse minek.

Ühtlasi oskaks ma nimetada üht teist influentseritepaari, kes on korduvalt teinud postitusi ja videoid teemadel, et kellel oli koledaim kleit mingil vastuvõtul või kui paks ta selles välja nägi. Kas see on konstruktiivne kriitika, mida peaks inimesel olema meeldiv kuulata või läheb lehmaks nimetamisega samasse kategooriasse?

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elu24 on Marimellide käitumisele vee peale tõmmanud <3

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma võtsin viimase postituse maha, sest ma sain teada, kes see mees oli ja noh, peale kiiret googeldust ei taha ma temaga kinddddlasti mitte mingit tegemist ega tüli, sest noh… jah 😀

Nüüd on ka see postitus koos kommentaaridega kadunud. Nimi arvati ära?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nüüd on ka see postitus koos kommentaaridega kadunud. Nimi arvati ära?

Ma ei õigusta seda “päevitunud nässi” absoluutselt, sest naise lehmaks sõimamine on madal. Väga madal. Sellegi poolest ei pea ma õigeks mitmete blogijate käitumist, kus ükskõik millisest ebameeldivast kogemusest treitakse oma blogisse kättemaksu-lugu, sest tema on ju suur ja tuntud blogija. Tõmmaku tagasi! Mõned asjad saaks hea tahtmise juures ka muul moel ära lahendada, selle asemel, et solvaja oma blogis häbiposti riputada. See on puhas kättemaks ja sama madal käitumine, kui lehmaks sõimamine.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lugesin seda artiklit TL, mis oli tehtud. Et Tl jättis kontoritööga hüvasti. Ja TL oli ise andnud kommentaari et ei soovi sellest rääkida.

Huvitav, mis siis juhtus et ei taha rääkida…

Tavaliselt nendest asjadest mis on neg laadi ta ei räägi, nt kassid.

Veider. Kas tõesti sai saatuslikuks filmimine, screenid notarist jne.

Selle pere jaoks on teine teema.

+14
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei kisu midagi. Selleks on Elu24 ja Kroonika.
Aga vaadates selle bloogeri viimaste kuude sõnakasutust erinevate inimeste suunal, siis teda on senimaani küll sulepatjadel kantud.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, mida blogijad kajastavad, on ikka üsna valikuline. Kui juba kohtumõistmise teed minna, võib ju ka selle üle arutleda, et mis on vääram käitumine, kas

– kellegi lehmaks sõimamine või…

– kellegi IPhone’i ära varastamine, varguse eitamine, ohvri süüdistamine stiilis “aga äkki on sul hoopis endal midagi varjata” ning teada saades, et vargus kaamerate abil salvestatud, telefoni salajane tagastamine.

Minu meelest on mõlemad käitumised väärad. Huvitav, et antud blogis seda teist juhtumit nii avameelselt ei lahata. Seistes õigluse ja viisaka käitumise eest, võiks ka oma kapsaaia korra üle vaadata…

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelkõige nad ikka ise tõmbasid endale vee peale.
Tubli töö, restoranid!

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, mida blogijad kajastavad, on ikka üsna valikuline. Kui juba kohtumõistmise teed minna, võib ju ka selle üle arutleda, et mis on vääram käitumine, kas

– kellegi IPhone’i ära varastamine, varguse eitamine, ohvri süüdistamine stiilis “aga äkki on sul hoopis endal midagi varjata” ning teada saades, et vargus kaamerate abil salvestatud, telefoni salajane tagastamine.

Minu meelest on mõlemad käitumised väärad. Huvitav, et antud blogis seda teist juhtumit nii avameelselt ei lahata. Seistes õigluse ja viisaka käitumise eest, võiks ka oma kapsaaia korra üle vaadata…

See, keda suure mäletseva loomaga võrreldi, kasutab teiste inimeste kohta väljendeid- Puhka jalga päkapikk, väikese m…ga p..de, näss jne.

+6
-17
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, keda suure mäletseva loomaga võrreldi, kasutab teiste inimeste kohta väljendeid- Puhka jalga päkapikk, väikese m…ga p..de, näss jne.

Aga see tegelane alati tunnistab oma prohmakaid ja vigu, samuti ei ole ta valelik. Vastupidiselt mõnele teisele kes iial ei ole midagi valesti teinud enda meelest. Vigu teevad kõik aga küsimus on suhtumises.

+24
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga see tegelane alati tunnistab oma prohmakaid ja vigu, samuti ei ole ta valelik. Vastupidiselt mõnele teisele kes iial ei ole midagi valesti teinud enda meelest. Vigu teevad kõik aga küsimus on suhtumises.

Selle nimi on ausus. Tegin vea..okei, tunnistan. Aga olgem ausad, midagi ta nüüd valesti küll ei öelnud 🤷‍♀️

+18
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja see ongi kogu põhjendus- tunnistab vigu? Minu mainitud näited on viimase kuu aja teema, lisaks veel kohtuasi ja tänane kiirkorras kustutatud postitus. Ülepäeviti on mingi skandaal, ropendamine või tülitsemine, aga vaat kui tore… tunnistab vigu. Ehk õpiks ka neist, tegu on 30+ prouaga, kes aastaid avalikku elu elanud.

+11
-15
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelkõige nad ikka ise tõmbasid endale vee peale.

Tubli töö, restoranid!

Kust te loete neid teemasid

https://sobranna.postimees.ee/7303133/restoranid-astuvad-mustamisele-vastu-ukski-s-apea-pole-meile-sooma-oodatud#_ga=2.237476550.759404515.1627548301-1333804843.1598518220

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 19 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja see ongi kogu põhjendus- tunnistab vigu? Minu mainitud näited on viimase kuu aja teema, lisaks veel kohtuasi ja tänane kiirkorras kustutatud postitus. Ülepäeviti on mingi skandaal, ropendamine või tülitsemine, aga vaat kui tore… tunnistab vigu. Ehk õpiks ka neist, tegu on 30+ prouaga, kes aastaid avalikku elu elanud.

Põhjendus millelele? Ei saanud küsimusest aru. Ei põhjendanud midagi, ütlesin vaid, et prohmakaid teevad kõik blogijad aga nende lahendamine on väga erinevat laadi. Kõik nad on inimesed aga nende suhtumine näitab, kuidas nad teistesse (ka lähedastesse suhtuvad). Lihtne näide on juba see, et mõelge influkate peale kelle meelest kõik teised süüdi- neil ka endal palju konflikte, lähedastega samuti suhteid pole. Aga kui vaadata selliseid influkaid kes oma vigu tunnistavad, isegi vabandavad jne siis neil on ka lähedastega suhted ok.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga mis te seljakoti uuest postitusest arvate mis pr.puljongikuubiku käitumise kohta on? Et laste kingipakid salaja lahti teha ja kui seal mingi odav nänn on (sobivad ainult Legod!), siis need asjad lihtsalt annab ära/annetab kuhugi.

+16
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 2,659 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)