Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 1,561 kuni 1,590 (kokku 2,441 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
eunuhh

Ma ei hakka vaidlema siin. Nagunii tehakse maha – ütle, mida tahad. Tee või ära tee, ikka on valesti. Elan oma elu edasi ja kirjutan – ilmselt ka EE-sse veel. Aja jooksul muutun ka paremaks ja õpin oma vigadest. Kuskilt peab ju alustama.

Jaanika.

Aga see ongi lihtsalt nii, et eraisikuna kirjutad artikli ja saadad ajalehele, palvega avaldada?

Tihtipeale on. Minu lood on korduvalt niimoodi ilmunud nii EE-s, Postimehes, Äripäevas kui mujal. Elukutseline ajakirjanik ma pole, teen seda vahel harva. Kohalikes teatajates on eriti lihtne kaastööd teha.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Neiutar

Jah, hea idee. Kuigi Sigrit on minu jaoks võõras nimi. Mul on küll toetajaid olnud, enamasti ajakirjanikud, kes mulle võimaluse on andnud.

Hooandjasse minna soovitas küll Minu Raamatu algataja – Tarvo oli vist nimi. 40 minutit Zoomikõnet ja ma mõtlesin, et ok, lähen. Nemad tegelevadki sellega, et inimesed julgeksid ise ka oma raamatuid välja anda. Ja no Hooandja puhul aitasid mind mu lugejad ja perekond/sõbrad. Islandil elav sõber näiteks eriti. Olen selle kõige eest ülitänulik!

Minu lood pole mujal lehtedes veel ilmunud, sest ma pole neile kirjutanud. Eesti Ekspress oli esimene ajaleht, kuhu ise kirjutasin, et sooviks koostööd teha. Kodukoha Põlvamaa leht kirjutas mulle ise ja pakkus kaasautoriks olemise võimalust. Ma olen rohkem ajakirjadesse lugusid kirjutanud.

Jaanika.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Jaa, eks kirjutajaid on alati ilmselt vaja. Aga nagu ikka – siis peab lisaks kirjutamisoskusele ka ideid nagu varrukast võtta olema. Eriti vabakutselisena. Ajakirjadesse on ehk lihtsam kirjutada, aga hiljuti tegin oma esimese uuriva ajakirjanduse loo, mis oli päris põhjalik. Algaja kohta nõudis palju tööd, aga sain hakkama. Arenemisruumi on, aga arvestades, et kirjutasin oma esimese loo juunis, siis ei saa kurta, et ka kodumaa meediamaastiku lipulaevas juba minu lugu ilmunud on. Tasa sõuad, kaugele jõuad 🙂

Jaanika.

Uuriv ajakirjanik teeb enne selgeks, et talle kägu ei aeta ja uurib. See polnud mingi uuriv ajakirjandus kui tegid intervjuu justkui kunagi suure perevägivalla all kannatavate inimestega, kellest üks oli ise kunagi vägivaldne. Paar mujalt kopeeritud lõiku, graafikut ja tsitaati eksperdilt ei tee seda uurivaks ajakirjanduseks. Mina ise olen lähisuhtevägivalla käes kannatanud ja mind see lugu solvas. Eelkõige pealiskaudsuse tõttu. Tore, et teemat rohkem kajastatakse, aga palun kajastage nii, et see poleks lihtsalt risti seinale saamine.

Ah jeesus küll. Lase inimesel atra seada. Tõenäoliselt ei olnud tal vähemalt kirjavigu, iga teine delfi artikkel oleks nagu algklassilapse poolt kirjutatud.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
tartlane88

Isver mis Printsess endaga teinud on…. ma seda viimast koos pojaga pilti vaadates ehmatasin lausa ära. Palun tee oma kulmudega midagi!

Esimest korda sattusid vist ta pildi peale. See tal juba välja kujunenud stiil 🙂 Üks tema eripärasid ongi see, et kõik on maitselage. Mõned oskavad selle oma kasuks tööle panna, tema veel pole õppinud.

Saan aru, et sõnavabadus ja mis kõik, aga mul isegi kõrvalseisjana on ebameeldiv lugeda selliseid halvustavaid kommentaare teise inimese välimuse kohta. Kuidas sulle endale meeldiks, kui keegi sinu kohta seda avalikult kirjutaks? See teeb inimestele haiget, kui sedasi öelda. Mingi empaatia võiks ju olla.

+27
-4
Please wait...

Postitas:
tartlane88

Ma ei hakka vaidlema siin. Nagunii tehakse maha – ütle, mida tahad. Tee või ära tee, ikka on valesti. Elan oma elu edasi ja kirjutan – ilmselt ka EE-sse veel. Aja jooksul muutun ka paremaks ja õpin oma vigadest. Kuskilt peab ju alustama.

Jaanika.

Eks ta ole. Iseenesest sinu arengut jälgida on olnud huvitav. Kunagi olid enda üle uhke ja võib isegi öelda ennasttäis maailmanaba kui anonüümse Printsessina blogisid. Kui keegi isiku paljastas, tõmbasid natukene tagasi, aga mitte oluliselt. Olid veel ju ka need kahtlased saated, mida juhtisid ja millest madalamale oli raske langeda. Ometigi leides lõpuks mehe, kes mingid asjad sinus tasakaalustas või paika kruttis, hakkas asi ootamatult paremuse poole minema ja täitsa ausalt huviga jälgin kui kaugele su tiivad sind kannavad ja hoian pöialt.

Sry, aga see tekst ise mõjub ka nagu sompliment. Ma ei saa aru, miks peab võõra inimese kohta nii halvustavalt ja inetult ütlema. Ja veel teades, et inimene seda ka loeb ja näeb. Tundub lausa nagu mingi isiklik vimm ja põlgus olevat sul.

+24
-4
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Jaanika.

Eks ta ole. Iseenesest sinu arengut jälgida on olnud huvitav. Kunagi olid enda üle uhke ja võib isegi öelda ennasttäis maailmanaba kui anonüümse Printsessina blogisid. Kui keegi isiku paljastas, tõmbasid natukene tagasi, aga mitte oluliselt. Olid veel ju ka need kahtlased saated, mida juhtisid ja millest madalamale oli raske langeda. Ometigi leides lõpuks mehe, kes mingid asjad sinus tasakaalustas või paika kruttis, hakkas asi ootamatult paremuse poole minema ja täitsa ausalt huviga jälgin kui kaugele su tiivad sind kannavad ja hoian pöialt.

Sry, aga see tekst ise mõjub ka nagu sompliment. Ma ei saa aru, miks peab võõra inimese kohta nii halvustavalt ja inetult ütlema. Ja veel teades, et inimene seda ka loeb ja näeb. Tundub lausa nagu mingi isiklik vimm ja põlgus olevat sul.

Jaanika on ise samasugune, aga tema ütleb vahel isegi alusetult.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
k2rbestejumal

Huvitav, kas kaardimüüja ei ole kunagi kuulnud lauset: “If you met an asshole, you met an asshole. If you meet an asshole everyday, you are the asshole.”

Ma isegi ei tea miks ma ta storysid veel loen. Hakkasin jälgima enda haiglase uudishimu rahuldamiseks aga selle inimese elu tundub ikka ekstra õnnetu vaatamata sellele, et ta koguaeg vastupidist väidab.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kaidi31

Jaanika.

Et mina võin öelda mida tahan, sest tema on samasugune?

0
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Jaanika.

Et mina võin öelda mida tahan, sest tema on samasugune?

Ei, et ta ilmselt ei solvuks selle peale kui ta loeks seda.

0
0
Please wait...

Postitas:
lehmalellepoeg

Huvitav, kas kaardimüüja ei ole kunagi kuulnud lauset: “If you met an asshole, you met an asshole. If you meet an asshole everyday, you are the asshole.”

Ma isegi ei tea miks ma ta storysid veel loen. Hakkasin jälgima enda haiglase uudishimu rahuldamiseks aga selle inimese elu tundub ikka ekstra õnnetu vaatamata sellele, et ta koguaeg vastupidist väidab.

Mõtlesin korra, et kirjutan talle viimase blogipostituse alla, et asjadest on võimalik rääkida ka teisi inimesi maha tegemata ja üleüldse on ta kogu aeg rämedalt passiiv-agressiivne, et äkki tõmbab rahulikumaks, aga siis loobusin, sest vaevalt see tal esimene kord on midagi sellist kuulda.

+13
0
Please wait...

Postitas:
silko

Uuriv ajakirjanik teeb enne selgeks, et talle kägu ei aeta ja uurib. See polnud mingi uuriv ajakirjandus kui tegid intervjuu justkui kunagi suure perevägivalla all kannatavate inimestega, kellest üks oli ise kunagi vägivaldne.

Kust sul see kindel teadmine, et üks loo peategelastest samuti vägivaldne oli? Mulle muide tuli ka see kahtlus, kui artiklit lugesin, aga sa serveerid seda nagu teadmist. Olid ise temaga suhtes või vähemalt tundsid isiklikult? Ja, noh, artikli kirjutaja kaitseks, iga kogemuslugu piirdubki ju selle inimese sõnadega. Kuidas sa mingeid suhtekogemusi tõendad üldse? Võid ju minna seda eelmist elukaaslast otsima, et tema ütlus võtta, aga on kunagi leidunud keegi, kes (eriti veel võõrale inimesele) tõstab lihtsalt käed ja ütleb, et sorri jah, olin tõesti vägivaldne oma eelmise kaasa vastu. No seda ei juhtu lihtsalt.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
k2rbestejumal

Mõtlesin korra, et kirjutan talle viimase blogipostituse alla, et asjadest on võimalik rääkida ka teisi inimesi maha tegemata ja üleüldse on ta kogu aeg rämedalt passiiv-agressiivne, et äkki tõmbab rahulikumaks, aga siis loobusin, sest vaevalt see tal esimene kord on midagi sellist kuulda.

Täpselt! Tal on mu meelest väga tugev “roosike keset pasamerd” enesekuvand.

Viimases neurootilises storys lõi lamenti selle üle, et IKEA töötaja ta ringi jooksvaid lapsi korrale kutsus. Tema ju tuli nende poodi raha kulutama, mis mõttes ta lapsed ei või käituda nagu metsas oleks. Ei mahu mulle üldse pähe, mismoodi tema mõtted liiguvad. Mul oleks häbi kui keegi võõras inimene peaks mu lapsi avalikus ruumis korrale kutsuma.

+35
0
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

GG on täielik Karen

+19
-1
Please wait...

Postitas:
vipLala22

Kes on kaardimüüja?

+11
0
Please wait...

Postitas:
Nustik

Aaa, selline tädi ongi, et tehke oma teenindajatele selgeks, et nende ainus ülesanne on…

????

Appi, kuskohast sellised inimesed tulevad? Tema maailmas pole see ok? No siis mingu ja olgugi koos oma lastega seal omas maailmas, sest pärismaailmas on natuke teised lood, ma arvan.

F*** ja näpp suhtumine on muidu labasuse kõrgem tase.

+27
0
Please wait...

Postitas:
karmauhh

Ei tea, kas Britiga on midagi halvasti? Viimane blogipostitus on kinnine ja instagrammis on mossis nägu…

+6
0
Please wait...

Postitas:
sokisahtel

Ei tea, kas Britiga on midagi halvasti? Viimane blogipostitus on kinnine ja instagrammis on mossis nägu…

Tal on väga tihti mossis nägu.

+10
0
Please wait...

Postitas:
peegelpeeeglis

Brittist mul on kahju, sest ta tundub nii õnnetu. Ma olen teda aastaid jälginud ja sellest säravast naisest, kes ta oli, ei ole enam midagi alles 🙁

+14
0
Please wait...

Postitas:
billa

Mulle ka tundub, et tal on midagi pahasti. Enam ei kirjuta mehest ega tema vanematest, vanasti oli mõlemast tihti juttu. See ootamatult tulnud Eestisse kolimise vajadus kohe pärast seda kui maja valmis sai. Instagramis jätab teistsuguse mulje kui varem. Ju ta räägib siis kui selleks valmis on.

+15
0
Please wait...

Postitas:
CatyD

Kas B. on eesti ära kolinud?

0
-5
Please wait...

Postitas:
Egerta

Minu arust on hea, et Britt on jaganud avalikult oma depressiooni lugu. Sotsiaalmeedias on liiga palju inimesi, kes kujutavad ideaalset elu, olles ise samal ajal väga katki või augus ja see mõjub jälgijatele ruineerivalt, sest võrreldakse enda eluga, milles alati on raskemaid aegu.

Loodan väga, et Britt saab oma vaimse tervise korda.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Ingunn

Ka üks teine blogija on väga avameelselt jaganud oma depressiooni lugu, kui ma ei eksi, siis just Brit kirjutas temast loo Pere ja Kodusse.

0
-3
Please wait...

Postitas:
kat78

Ma ise Eveliisi ei tunne ja sellepärast ei saa talle otse öelda, aga mulle tundub, et see tasuliseks minemine viib ta varsti”katki”. Näha on, et kohusetunne sunnib teda kirjutama, palju kirjutama, tuues ohvriks kõik. Iga hinna eest huvitav olla tahtes ja oma lugejaid mitte petta tahtes, ta pingutab ja mulle tundub, et see ei ole enam tema ja ta pere jaoks fun.

Ehk keegi suudab talle selgeks teha, et depressioonialtid inimesed ei tohiks ennast niimoodi kammitseda. Vahel juhtub, et otsused mida inimene teeb, osutuvad valedeks ja siis on targem loobuda. Kui blogi huvitavaks muutmise nimel tuuakse välja kõik ja vahetatakse peenrahaks muutub see naeruväärseks, abikaasa on tal loodetavasti paksu nahaga aga tütar seda ei pruugi olla. Tundub et tüdruk on nutikas, tundlik, õrn, nagu ikka selles vanuses hellitatud lapsed, kui mitte praegu siis pubeka ajal hiljemalt, tulevad sellest suured probleemid, et kogu nende elu niiviisi letti on löödud

+17
0
Please wait...

Postitas:
perek123

Ma ise Eveliisi ei tunne ja sellepärast ei saa talle otse öelda, aga mulle tundub, et see tasuliseks minemine viib ta varsti”katki”. Näha on, et kohusetunne sunnib teda kirjutama, palju kirjutama, tuues ohvriks kõik. Iga hinna eest huvitav olla tahtes ja oma lugejaid mitte petta tahtes, ta pingutab ja mulle tundub, et see ei ole enam tema ja ta pere jaoks fun.

Ehk keegi suudab talle selgeks teha, et depressioonialtid inimesed ei tohiks ennast niimoodi kammitseda. Vahel juhtub, et otsused mida inimene teeb, osutuvad valedeks ja siis on targem loobuda. Kui blogi huvitavaks muutmise nimel tuuakse välja kõik ja vahetatakse peenrahaks muutub see naeruväärseks, abikaasa on tal loodetavasti paksu nahaga aga tütar seda ei pruugi olla. Tundub et tüdruk on nutikas, tundlik, õrn, nagu ikka selles vanuses hellitatud lapsed, kui mitte praegu siis pubeka ajal hiljemalt, tulevad sellest suured probleemid, et kogu nende elu niiviisi letti on löödud

otse ei saa öelda, siis kirjuta talle meiliga, instasse, fbsse, kuhu iganes.

+3
-8
Please wait...

Postitas:
billa

Ta käib siin usinalt lugemas, pole mingit vajadust privaatkanalitesse kirjutada.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
silko

Ta käib siin usinalt lugemas, pole mingit vajadust privaatkanalitesse kirjutada.

Tulin just täpselt seda ütlema.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
MariLaas

Inimesed on erinevad, mina ei taju “katkimineku” ohtu, ega arva, et ta kirjutab “kohusetundest”, aga sisse ei näe tõesti. Lood on samasugused nagu varasemalt.
Küll aga leian ma, et on tobe tulla siia nõu andma, selmet oma nimega otse kirjutada. Ma nimetaks seda argpükslikuks klatšiks hoolivuse nime all.

+1
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kaidi31

Inimesed on erinevad, mina ei taju “katkimineku” ohtu, ega arva, et ta kirjutab “kohusetundest”, aga sisse ei näe tõesti. Lood on samasugused nagu varasemalt.

Küll aga leian ma, et on tobe tulla siia nõu andma, selmet oma nimega otse kirjutada. Ma nimetaks seda argpükslikuks klatšiks hoolivuse nime all.

Mhm. Et teine blogija las kirjutab oma elust kui valmis on, aga Eveliisile jagatakse “soovitusi”. Kui teile osad inimesed ei meeldi, siis ärge jälgige neid. Või kui te olete mures, siis on muud moodi ka võimalik neid inimesi aidata.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
kat78

Funktsionaalne lugemisoskus kas on või lihtsalt ei ole.

Ma ei ole kusagil öelnud, et E. mulle ei meeldi. Pikemaaegsed lugejad arvatavasti mäletavad neid aegu, kui siin on talle püütud aja jooksul nõu anda ja mis sellest on saanud : näiteks jutt, et riigimakse võlgu jääda ei ole ok, et kui ta klientidele nähvab, et kalaluud filee sees ei tähenda midagi ja virisevad kliendid ei ole nende restorani oodatud ja kõik need muud olukorrad. Siis said blogilugejad juba aru, kui hullu olukorda ta Norrasse kolides enda mänginud oli ja siit hakati juba ka soovitama, et perekond võiks talle appi minna, et ta on emotsionaalselt väga labiilseks muutunud. Tagantjärgi on ju ka selgunud, et Marek läks ja aitas olukorral stabiliseeruda.  Inimene ise ei saa mõnel juhul aru, kui hullus seisus ta on, liiatigi kui pseudosõbrad  ( inimesed, kes vist naudivad seda kui keegi ämbrisse astub) takka kiidavad. Minu arust poole lausega on E.ka ise öelnud et tundub et perekoolil oli õigus.

Muidugi on lihtsama ja mugavam öelda inimesele selliseid asju, mida nad kuulda tahavad.  stiilis, “ikka pane pea tulle, äkki see tuli sind ei kõrvetagi, või kui kõrvetab siis juuksed põlevad ära ja armid saada aga pole hullu, küllap sa toime tuled, paned meiki peale”

Aga on nagu on, rohkem ma temast siin juttu ei tee, eks see tagantjärgi tarkus ole ka tarkus ja mõne inimese jaoks on oluline ainult oma vigadest õppida.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Ingunn

Täitsa huvitav kohe, mis vigu teeb inimene kinnist blogi pidades? Minevikus on kõik teinud vigu ja minnakse edasi, mitte ei jääda anonüümselt kunagisi valesid otsuseid ette heitma. Kas ta tõesti kusagil su meelest ütles, et on okei võlgu jääda? Ei tundu kõige rumalam inimene, et ta ise seda ei teaks.

Blogimine võib olla ka teraapia ja mu meelest ka seda öelnud blogis, et just sel põhjusel kirjutab edasi, aga kinniselt. Olen nõus kommentaariga, et on inimesed, kes võivad kirjutada, millal tahavad ja nendele elatakse kaasa, aga teine peaks tegema nii nagu perekool arvab, et on õigem. Saan aru, sa ei taha paha, sa lihtsalt tahad, et kõik kiidaksid, et perekoolil on õigus suunamudijaid aidata, sest nad ise ja nende perekonnaliikmed ei näe kunagi, vaid perekool teab, mis toimub suletud uste taga ja kuidas aidata.

Saad ilmselt ka öelda, et perekoolil on õigus ta välimuse kallal olnud ilkuda? Näed isegi hambad teeb tänu perekoolile korda:) Vaevalt ta seda muidu teinud oleks. Ta on ka tänanud perekooli selle eest, et öeldi kui kohutav ta välja näeb ja tänu sellele botoxi avastas. Kahju, et anonüümsetele abilistele medaleid ei anta suunamudijate aitamise eest,

+6
-13
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1,561 kuni 1,590 (kokku 2,441 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)