Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 2,071 kuni 2,100 (kokku 2,428 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
kat78

Maksan 9.90 delfi kogupaketi eest, seal on mitmed ajalehed ja ajakirjad koos ja ma jagan seda paketti oma pereliikmetega. Miks ma peaksin ühe inimese toodetud kirjutiste eest maksma 5 eur kuus? Jah, kirjutab huvitavalt ja naljakalt aga see ei tähenda et ma oleksin valmis selle eest maksma. Minu meelest on minu aeg väärtuslik ja kui ma olen seda valmis kulutama ühe blogi lugemisele, klikkides ka reklaamidel, peaks see olema ka blogipidaja jaoks piisav. Tal on palju lugejaid ja süsteemi haldamine ongi kallis aga see blogi ju toob talle piisavalt ka sisse, et need kulutused ära katta või kui peab peale maksma siis pole vist mõtet blogi pidada. Elu on kallimaks läinud, tavaline lastega pereema peab vaatama et lapsed söönud ja koolitatud saavad, majapidamises on pidevalt üha uued ja suuremad väljaminekud. Ma pigem toetan sellise summaga ukrainlasi. Päris jube on jääda ootamatult kõigest ilma. Kuidagi piinlik oleks oma raha lihtlabase uudishimu ( mis see blogide lugemine muud on) peale kulutada. Võtan raamatukogust pigem raamatuid 🙂

+44
-1
Please wait...

Postitas:
marimustikas

Mulle Mallukas meeldib ja olen teda jälginud ca ta esimesest lapsest ja siiamaani. Tore tegemistele kaasa elada ja kirjutab hästi aga sry, tasulise eest siiski ei maksa ja samamoodi pigem toetan Ukrainat selle viiekaga ja leian endale muud meelelahutust.

+34
-1
Please wait...

Postitas:
tartlane88

Mina teda lugenud alles alatest lahkuminekust ja ka alati ei loe. Loen huvitavamaid postitusi. Aga raha eest kindlasti mitte ühtki blogi ei loeks. Samuti ei osta ajakirju ega lehti. Absurdselt kallid. Raamatukogus saab kõike tasuta lugeda.

+30
0
Please wait...

Postitas:
maasikavahust

… ja nii need blogid vaikselt välja surema hakkasidki. Ei usu, et nendel teistelgi, kes oma blogi tasuliseks tegid, enam väga palju lugejaid alles on.

+35
0
Please wait...

Postitas:
Susannah

Ma Malluka blogis reklaamidel olen ikka klõpsinud ja kui ta siin märtsis hädas oli, tegin ka väikese toetava ülekande, tõesti tore blogi ja olen ka juba aastaid lugeja olnud, aga tasulist tellimust ka ei teeks. Olen ka ajakirjade-ajalehtede omad tühistanud, sest tegelikult pigem üritan siiski igasugu ekraanide aega vähendada, kui mingite saitide eest aga maksan, siis tekib tunne, et ikkagi peaks neid lugemas käima. Pealegi kui ei jõua, oleks see nagu raiskamine. Psühholoogiline barjäär, aga noh kohati vast ongi hea ja olen muus osas seda produktiivsem, mida rohkem ajaveetmislehti distsiplineeriva maksumüüri taga on 🙂

+22
-1
Please wait...

Postitas:
preili567

Mina tänasest kahjuks ei jälgi enam Mallukat. Vabandust, Mariann.
olid tore kaaslane pea 10a 🙂

+30
0
Please wait...

Postitas:
preili567

Maksan 9.90 delfi kogupaketi eest, seal on mitmed ajalehed ja ajakirjad koos ja ma jagan seda paketti oma pereliikmetega. Miks ma peaksin ühe inimese toodetud kirjutiste eest maksma 5 eur kuus? Jah, kirjutab huvitavalt ja naljakalt aga see ei tähenda et ma oleksin valmis selle eest maksma. Minu meelest on minu aeg väärtuslik ja kui ma olen seda valmis kulutama ühe blogi lugemisele, klikkides ka reklaamidel, peaks see olema ka blogipidaja jaoks piisav. Tal on palju lugejaid ja süsteemi haldamine ongi kallis aga see blogi ju toob talle piisavalt ka sisse, et need kulutused ära katta või kui peab peale maksma siis pole vist mõtet blogi pidada. Elu on kallimaks läinud, tavaline lastega pereema peab vaatama et lapsed söönud ja koolitatud saavad, majapidamises on pidevalt üha uued ja suuremad väljaminekud. Ma pigem toetan sellise summaga ukrainlasi. Päris jube on jääda ootamatult kõigest ilma. Kuidagi piinlik oleks oma raha lihtlabase uudishimu ( mis see blogide lugemine muud on) peale kulutada. Võtan raamatukogust pigem raamatuid 🙂

Ja sedagi ei juhtu, et iga päev midagi kirjutaks. Delfis aga on nonstop voog

+20
0
Please wait...

Postitas:
geaw

Praegusel ajal, kus ma eriti iga senti loen hoolega, siis ei ole nõus maksma blogi lugemise eest. 😀 Kindlasti tal leidub andunud fänne, kes ta blogi eest maksavad…

+31
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu417

Mina olen ka teda Mari sündimisest saati jälginud/lugenud, ehk siis mingi 8 aastat?! Maksma ei kavatse hakata, eks leian muudki meelelahutust. Blogid on nagunii minu meelest oma aja juba ära elanud. MM lugemise lõpetasin ka ära sellest ajast kui nad tasuliseks tegid. Ja ei tunne üldse, et millestki puudust oleks.

+32
0
Please wait...

Postitas:
jurakas

Perekool tasuliseks

Ootan väga, saabki ajaraiskamisest lahti.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
lotake

kõik kes ei maksa siis, baiiii. PS! reklaame saate ikka tasuta lugemas käia 😀 hästi paned, Mallukas! ilus sõnum oma reklaamiklikkijatele jt lollidele, kes sulle annetusi korjasid 😀 õnneks ise sinna ei kuulu, baiiiii

+39
-3
Please wait...

Postitas:
polenime

ei hakka maksma ja teleturgu ei lähe ka tasuta vaatama – milleks? 🙂 ma arvan, et ka koostööpakkumisi väheneb, sama teeb välja, kui firma maksaks reklaami eest ajakirjas vms. kuiva, makstud reklaamteksti ei kutsu lugema

+26
0
Please wait...

Postitas:
anon

Mallukas jagab oma elu ka instagramis nii palju, et seal saab uudishimu rahuldatud.

Huvitav kui paljud tellivad. Arvestades, et tal on facebookis 57 000 jälgijat, siis isegi kui kümnendik maksaks kuutasu, oleks see ca 30 000 euri kuus.

Marimelli tasuline blogi on küll surnud. Maikuus ilmunud kaks postitust, millest üks on reklaam ja teine igav hotelliülevaade.

+29
0
Please wait...

Postitas:
merrild

Mulle meeldib, kui need blogid tasuliseks lähevad, mille lugemine on nagu halb harjumus. Maha jätta ei suuda, aga ega kasu ka ei ole ja head ei tee. 😀 Nii et väga tore, kui blogijad ise lugemise maha jätmise minu jaoks lihtsaks teevad.

Ma ei maksaks sentigi lihtsalt mingi blogi lugemise eest, sest kui sa oled elukutseline suunamudija/blogija vms, siis tegelikult tuleb sinu peamine sissetulek reklaamist ja koostöödest. See väide, et “ei taha teile siin tasuta ka blogida” on lihtsalt jabur.

Huvitav, kui palju on neid, kes loobuvad lugemisest põhimõtteliselt ja kui palju on neid, kellel pole seda viiekat… Ja kas oma sõbrannad peavad ka siis maksma? Või ema? 😀 Või kuidas see tasuliste blogide puhul lahendatud on…

Nii palju küsimusi. 😀

+37
0
Please wait...

Postitas:
Huviline

Eks enamus postitusi hakkab tulema nüüd klickbait pealkirjadega, nagu ka see esimene “Vallalise elu on nii äge”. Ei hakka maksma samuti.

+30
0
Please wait...

Postitas:
natakas

Arvan, et meie blogijad ülehindavad kõvasti oma blogisid. 5-7 eurot? Ühe blogi lugemise eest? Ja teist sama palju teise eest? Kas tasuliseks või mitte, on keeruline küsimus, eks matemaatika paneb asjad paika – kas maksvaid lugejaid on piisavalt, et ära kukkunud koostööd tasa teha. Hinna osas pannakse aga kõvasti üle võlli. 1-2 euro puhul ma kaaluks lugemist, 5-7 eurot kuus need heietused minu jaoks väärt ei ole.

+36
0
Please wait...

Postitas:
merrild

Ma küll enne mõtlesin, et ma juba põhimõtteliselt ei maksaks ühegi blogi lugemise eest, aga tegelikult ilmselt maksaks, kui sisu oleks põnev. Aga ma ei tea Eestis mitte ühtegi sellist blogijat. “Heietused” oli päris hea sõna nende kõige populaarsemate blogide kohta. Kogu aeg samad teemad, samad mõtted, kõik kordub… Lapsed, bassureisid, laste joped, vaibad, matid, vitamiinid, mingi nali sõbrannadega, juuksepikendused, trenn, korraks fitlife, sooduskoodid, loosimised, toorjuustud.

+31
0
Please wait...

Postitas:
geisha

Ei hakka ka maksma ühegi blogi lugemise eest, aga arvan kindlasti, et mallukal tellijaid jagub. Kui juba annetajaid oli palju, küll siis lugemise eest ka maksavad.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
lotake

Arvan, et meie blogijad ülehindavad kõvasti oma blogisid. 5-7 eurot? Ühe blogi lugemise eest? Ja teist sama palju teise eest? Kas tasuliseks või mitte, on keeruline küsimus, eks matemaatika paneb asjad paika – kas maksvaid lugejaid on piisavalt, et ära kukkunud koostööd tasa teha. Hinna osas pannakse aga kõvasti üle võlli. 1-2 euro puhul ma kaaluks lugemist, 5-7 eurot kuus need heietused minu jaoks väärt ei ole.

ega need koostööpartnerid lollid pole, see hind, mida ta postituse eest senini küsis ,kukub varsti  kolinal.

+31
0
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Mulle ta meeldib, lugesin blogi algusest peale juba enne kui ta rasedaks sai, aga raha eest ei telli.

+20
0
Please wait...

Postitas:
Mauno

Mul poleks kahju seda summat maksta, aga kuna ma viimased ca aasta loen ta postitusi nagunii väga juhuslikult, siis hetkel ei tunne küll, et hirmsasti tahaks jätkata. Eks nüüd hakkab tulema intrigeerivaid pealkirju, et tekitada soov postitus osta või tellijaks hakata

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu113

Saan aru, et asi käib nii, et teen mingi hetk tellimuse ja loen ühtlasi kõiki tasulisi postitusi tagasiulatuvalt? Miks peaks siis üldse igakuise tellimuse tegema? Et olla reaalajas kursis mööblivahetuse ja kasside plehkupanemisega? Või nagu loetumad pereblogijad- maksad kuu alguses raha ära ja saad paar postitust kuus, needki reklaam.
No edu igatahes, ma ka ei kavatse ühegi eesti blogi eest maksta. Lihtsalt pole sellist sisu, mis raha väärt oleks.

+31
-1
Please wait...

Postitas:
sharon

Nojah, mina olen alati olnud Mallu suur toetaja (ka siis, kui on suuremad panged olnud – ta alati tunnistab neid vähemalt!), aga viimased paar kuud on ikka natuke lappes olnud küll. Rahateemadel on juba mitu korda veiderdamist olnud ja see mulle väga ei istu. Natuke tuleks sõnumeid küll paremini läbi mõelda – mulle ei meeldi tunda, et mult palutakse mingi teenuse ostmist justkui teenusepakkujale heategevuseks; võib-olla oleks isegi tellinud mingi “ekslusiivsisu paketi” vms, aga kahjuks see sõnastus oli jälle midagi sellesarnast, et muidu saabub majja nälg vms…

Teine teema on aga ehk olulisemgi — ja see on igasugu koostööd ja kliendilepingud. Need on sõlmitud ikka praegustel alustel ja kui oluliselt muuta blogi tarbimise tingimusi, siis ei maksa oodata, et koostööd sellisel kujul säilivad. Minu jaoks ongi suurim Mallu edu tulnud sellest, et ta nii oskuslikult suudab mixida oma  eraelu ja soovitusi, ja see ei häiri kui vahepeal mõni reklaamikas sisse lipsab. Nüüd aga paistab et tuleks nagu kaks blogi sisuliselt — üks, mis seda igapäevaelu kajastab ja siis “reklaamisein”. Aga miks ma peaks siis tahtma seda lugeda…? Natuke see nörritab küll, sest olles väga pikaajaline lugeja (peaaegu 10 aastat), on tunne, nagu oleks ise ka ikka natuke sellesse edusse panustanud. Nüüd siis justkui öeldakse lojaalsetele lugejatele, et tänks, et oled andnud mulle lojaalse kliendibaasi, mille najalt bränd üles ehitada ja kõrgeid tasusid küsida, nüüd palun maksa mulle selle eest…?

Kui mina oleksin Mallu, siis blogi kohe kindlasti näppima ei läheks, ilmselt juba praegu on see mingit solvumist tekitanud. Pigem kaaluks selliseid variante lisaraha jaoks:

– jutusaade/meelelahutussaade või reisisaade (boonus – saab reisida)

– (blogist eraldi) sisu, näiteks iganädalane Q&A subscriberitega ja kvaliteetsete sisuteemadega

– merch (aga kindlasti kvaliteetne, mitte mingi AliExpressi jama)

– (blogist eraldi) sisu, näiteks Aphrodite “saade” või podcast või midagi, mis oleks nagu vanasti oli Mamma Mia — räägitakse suhetest, niisama naisteteemadest jne.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
KuuS

ega need koostööpartnerid lollid pole, see hind, mida ta postituse eest senini küsis ,kukub varsti kolinal.

Kukub ehk siis, kui ta avalike platvormide jälgijate number reaalselt ka kukub. Ma nt panin unfollow, sest mida ikka vahtida neid mistahes intrigeerivaid pealkirju, kui lugeda nagunii ei saa. Pole selline päevapoliitika, mille puhul kasvõi pealkirjade lugemisest mingit eluvajalikku infot võiks leida. Samas on ebatõenäoline, et jälgijate number nüüd nii drastiliselt muutuks, seega…

Saan aru, et reklaampostituste tellijate huvides on vähemalt need siis kõigile lugemiseks tasuta. Aga teise mätta otsast vaadatuna… Kas tõesti peaks fännibaas selle peale halleluuja hüüdma ja lugema jooksma? Milline õnnepäev – ikkagi natukenegi tasuta mallukat…!

+21
0
Please wait...

Postitas:
hel007

Ei hakka küll maksma, olenemata hinnast, mingite loba/hala/suvablogide lugemiseks, mille sisul minu jaoks tegelikult väärtust pole. Olen just viimasel ajal leidnud juurde selliseid podcaste ja sisuloojaid, kes päriselt ka annavad midagi, on inspiratsiooniks ja toetuseks, isikliku arengu mõttes jm teemadel.

Eveliisi blogist loobusin veidi enne selle tasuliseks muutumist aga ühest blogrollist jääb silma, et tal on viimasel ajal olnud mitu postitust pealkirjaga “Lugu sellest, kuidas…” (nagu printsess Jaanikal oli ka tihti kombeks) 😀 Keeletunnetus on inimestel muidugi erinev aga vähemalt mulle mõjub selline sõnastus nii, et pealkirjale järgneb mingi tüütu heietus ja ei kutsu üldse lugema.

+13
0
Please wait...

Postitas:
MariLaas

Ma arvan, et Eveliisi ja Mallukat ei saa võrrelda, blogi tasuliseks tegemise tagamaid ka. Ühele on see töö ja sissetulek, teine soovis privaatsust ja saan mõlema põhjustest aru. Mina ise olen Eveliisi blogi lugusid tellinud, mitte kuutellimust ning mulle tundub, et blogis on teine hingamine, aga see vaid minu arvamus.  Need “lugu sellest” pealkirjad on ilmselt teadlik valik, suurem osa selised, minu keeletunnetusega sobivad. A la “Sõprade” pealkirjad, “the one with”

usun, et mõlema poolt enda jaoks õige otsus. Kui paljudele lugejatele, seda ma ei oska kaasa rääkida, kuid mul ei ole kahju paarist eurost aegajalt.

+5
-12
Please wait...

Postitas:
Nipitirike

Ma arvan, et Eveliisi ja Mallukat ei saa võrrelda, blogi tasuliseks tegemise tagamaid ka. Ühele on see töö ja sissetulek, teine soovis privaatsust ja saan mõlema põhjustest aru. Mina ise olen Eveliisi blogi lugusid tellinud, mitte kuutellimust ning mulle tundub, et blogis on teine hingamine, aga see vaid minu arvamus. Need “lugu sellest” pealkirjad on ilmselt teadlik valik, suurem osa selised, minu keeletunnetusega sobivad. A la “Sõprade” pealkirjad, “the one with”

usun, et mõlema poolt enda jaoks õige otsus. Kui paljudele lugejatele, seda ma ei oska kaasa rääkida, kuid mul ei ole kahju paarist eurost aegajalt.

Vaadates palju on Mallu blogis reklaami ja palju Seljakoti omas, siis… Ühe jaoks ei ole reklaami kaotus väga suur teema, teise jaoks on see oluline sissetuleku kaotus. Mind täiesti huvitaks, mida hetkel ettevõtted arvavad, kes on arvestanud kümnete tuhandete lugejatega aga nüüd hakkab neid olema heal juhul mõnisada. Proovikuul esimese hooga keegi ikka veel tellib ja praegu keegi ikka veel harjumusest malluka lehele klikib aga püsitellimised hakkavad ajaga ikka ära kukkuma ja vanad harjumused inimestel kaduma, kui nad tihedalt sisu ei saa. Reaklaamoandiana tunneks küll end petetult, eriti kui püsileping. Ja tegelikult arvan, et ainult ajaküsimus, kui blogi lahti uuesti teeb ja kõiki neid püsilugejaid tagasi ootab. Ega turundajad pole ju rumalad, vaadatakse igasugust statistikat ja levikut jms.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Nustik

Arvate, et ta on selle koostööde asja oma peas läbi kaalunud? Vaevalt küll, pigem on nii, et kui see kohale jõuab, siis on jälle hala, et andke raha, pean muidu neeru müüma. Ausaltöeldes võiks ta tõesti korraks näha ja tunda, kuidas pärismaailma elatakse ja kuidas peavad ära majandama need inimesed, kellelt ta seda raha mangub.

+30
0
Please wait...

Postitas:
KuuS

Arvate, et ta on selle koostööde asja oma peas läbi kaalunud? Vaevalt küll, pigem on nii, et kui see kohale jõuab, siis on jälle hala, et andke raha, pean muidu neeru müüma. Ausaltöeldes võiks ta tõesti korraks näha ja tunda, kuidas pärismaailma elatakse ja kuidas peavad ära majandama need inimesed, kellelt ta seda raha mangub.

Kes end läbi häda ära majandab, see nagunii ei hakka tema lugemise eest maksma. Jääbki ustav ütleme et 1000-pealine seltskond, kes vajadusel alati õla alla paneb. Vastasel korral ei lõbusta ta enam neidki.

On, kuidas on. Tema blogi, tema õigus teha kuidas soovib. Aeg näitab, kas kujuneb  heaks või halvaks valikuks. Aga kes ei riski, see šampust ei joo. Tal on praegu hea katsetada ja taolisi muudatusi ellu viia, kuna palgatöö kindlustab seljatagust ja toimetulek ei sõltu ainult blogi sissetulekust. Edu!

+2
-13
Please wait...

Postitas:
CatyD

Mallukat olen ma pigem alati kaitsenud ja kui aus olla, siis viimased 6 kuud kindlasti olnud minu nn lemmikute seas, kelle instat iganädalaselt vaatasin.

Tasuliseks teha blogi enne hapukurgihooaega, kus ma lõptasin kokkuhoiu eesmärgil isegi delfi (5.99 – kuu), netflixi jne tellimused, sest suvel liigud ju palju ringi ja pole aega niipalju aega raisata…

Jah, mina ka pigem siis enam ka instat ei jälgi, sest mida ma poolikut toodet ikka vaatan!

+18
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 2,071 kuni 2,100 (kokku 2,428 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)