Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 2,131 kuni 2,160 (kokku 2,429 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
KuuS

Nii palju avaldatakse siin muret Malluka üle.. Kas keegi arvab, et ta pole läbi mõelnud ja teadlik, milliseid muutusi selline samm võib tuua? Ta võib muidu ju  tormaja olla, uisapäisa otsuseid vastu võtta jms, aga ei saa öelda, et ta oma blogiasjades nii otu oleks. Mu meelest ta täitsa teadvustas, et blogi tellijaid jääbki ilmselt sellest kogu jäljgijaskonnast vähemus ning tema poolest olla nii ok. Ju tahabki uut hingamist ja suuremat muutust. Kuna koostööpostitused jäävad avalikuks ja jälgijanumbritest ma lihtsalt ei usu, et 56k-st jääbki ainult näiteks 2000  järgi, siis otsus  blogi tasuliseks teha koostööde näol nii üleöö väga palju vast ei mõjuta. Kui, siis pigem ilmneb see alles teatud aja pärast. Aga küll ta siis jälle midagi välja mõtleb.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Lozerz

Nii palju avaldatakse siin muret Malluka üle.. Kas keegi arvab, et ta pole läbi mõelnud ja teadlik, milliseid muutusi selline samm võib tuua?

Jah, oled õigesti aru saanud, just seda ma arvangi  (ja postituste põhjal ka mitmed teised) 😀

Mallukas on minu arust täitsa tore ja hakkaja inimene, paraku tegude tagajärgede nägemine pole ta tugevaim külg (ATH ilmselt selles põhitegur). Muidugi on võimalik, et ta arutas selle kõik kellegi ratsionaalsemaga läbi ja kõik läheb hästi, seda ka loodan. Ja midagi mõtleb ta välja kindlasti, alati on mõelnud. Aga loodan et tal järjekordne suur stressiallikas tekitatud ei ole, elu on niigi keeruline.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Aprill2017

Ma olen Mallu blogi lugenud sellest ajast kui ta esimest last ootas ja mulle meeldib, aga tasulist blogi küll tellima ei hakka ja avalikke koostööpostitusi lugemas ka ei käi.  Ei usu, et teisedki mittetellijad lihtsalt reklaampostitusi lugeda viitsiks. Kui oli harjumus ta blogi lugeda, siis ikka aegajalt lugesin ka tootetutvustusi, aga kui nüüd tema blogi lugemise harjumus ära kaob, siis ei ava enam ka koostööpostitusi. Seega tuleb ilmselt väga suur kukkumine lugejanumbrites ja blogi ei ole enam ettevõtetele atraktiivne reklaamikanal.

+32
0
Please wait...

Postitas:
KuuS

Nii palju avaldatakse siin muret Malluka üle.. Kas keegi arvab, et ta pole läbi mõelnud ja teadlik, milliseid muutusi selline samm võib tuua?

Jah, oled õigesti aru saanud, just seda ma arvangi (ja postituste põhjal ka mitmed teised) 😀

Mallukas on minu arust täitsa tore ja hakkaja inimene, paraku tegude tagajärgede nägemine pole ta tugevaim külg (ATH ilmselt selles põhitegur). Muidugi on võimalik, et ta arutas selle kõik kellegi ratsionaalsemaga läbi ja kõik läheb hästi, seda ka loodan. Ja midagi mõtleb ta välja kindlasti, alati on mõelnud. Aga loodan et tal järjekordne suur stressiallikas tekitatud ei ole, elu on niigi keeruline.

Muidugi ta ei saa kõike ette näha, aga et ta lihtsalt ühe emotsiooni pealt kohe seda asja ajama hakkas, ma siiski ei usu. Emotsiooni otsus oli teha seda üleöö, olenemata eelnenud väitest, et see nii umbes kuu pärast juhtub. Igatahes…. Kõigi variantide juures, mis kõik nüüd võimalikud on,  jagub tal piisavalt hulljulgust selliseid riske võtta. Kui läheb hästi, on tema võit, kui ei lähe nii hästi… leiutab midagi uut jälle ja…. ikka on tema võit. Või kui tõesti ongi lõplikult hukule määratud, siis… elab kuidagi teisiti edasi. Tavaline elu, mis käib üles-alla. Aga kogu see “malluka pärast kartmine” siin kõigi nende poolt, kes edasi lugema ei jää, kõlab mu jaoks natuke nagu kahjurõõmsad hapud viinamarjad 😀

+4
-9
Please wait...

Postitas:
KuuS

Ma olen Mallu blogi lugenud sellest ajast kui ta esimest last ootas ja mulle meeldib, aga tasulist blogi küll tellima ei hakka ja avalikke koostööpostitusi lugemas ka ei käi. Ei usu, et teisedki mittetellijad lihtsalt reklaampostitusi lugeda viitsiks. Kui oli harjumus ta blogi lugeda, siis ikka aegajalt lugesin ka tootetutvustusi, aga kui nüüd tema blogi lugemise harjumus ära kaob, siis ei ava enam ka koostööpostitusi. Seega tuleb ilmselt väga suur kukkumine lugejanumbrites ja blogi ei ole enam ettevõtetele atraktiivne reklaamikanal.

Kukkumine kindlasti tuleb, ent nagu näha, siis mitte ikkagi üleöö (vaadake kommenteerijate arvugi, kes kõik loosis osaleda tahavad)….. Aga eeldangi, et ju ta on enda jaoks ka languse läbi mõelnud ja sobibki nii. Kui ei ole siis, kuidas see minu või kellegi teise mure peaks olema.. Sh*t happens, öeldakse selle peale. Aga kindel on see, et mistahes valikud viivad sind kuhugi… millegi uueni.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Kes Heelia raamatut on lugenud, kuidas meeldis? Mulle ta Instagrami sisu meeldib, aga ootan vist ära, et raamatu saaks raamatukogust laenutada…

+6
-5
Please wait...

Postitas:
KuuS

Ei ole lugend ega tellinud, aga seniste arvustajate põhjal mõtlen küll, et tahaks lugeda. Aga ka siis pigem laenutan. Ei meeldi sellised juhuslikud raamatud riiulil tolmu kogumas, kuna noh… vaevalt et üle ühe korra neid loeks. Aga huvi on küll, just kuna tagasiside juba olnud hea.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
anon

Ma olen Mallu blogi lugenud sellest ajast kui ta esimest last ootas ja mulle meeldib, aga tasulist blogi küll tellima ei hakka ja avalikke koostööpostitusi lugemas ka ei käi. Ei usu, et teisedki mittetellijad lihtsalt reklaampostitusi lugeda viitsiks. Kui oli harjumus ta blogi lugeda, siis ikka aegajalt lugesin ka tootetutvustusi, aga kui nüüd tema blogi lugemise harjumus ära kaob, siis ei ava enam ka koostööpostitusi. Seega tuleb ilmselt väga suur kukkumine lugejanumbrites ja blogi ei ole enam ettevõtetele atraktiivne reklaamikanal.

Äkki tal ongi reklaampostitustest kõrini. Kui blogi tellijaid/maksjaid oleks piisavalt palju, siis ta saaks lihtsalt oma elust kirjutades vajaliku rahasumma kätte ja ei peakski reklaamindusega tegelema. Idee on hea.. Kui ainult tellijaid jätkuks.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
k2oliis

Äkki tal ongi reklaampostitustest kõrini. Kui blogi tellijaid/maksjaid oleks piisavalt palju, siis ta saaks lihtsalt oma elust kirjutades vajaliku rahasumma kätte ja ei peakski reklaamindusega tegelema. Idee on hea.. Kui ainult tellijaid jätkuks.

Heh, armas mõte, aga kõrini oli ikka klikitavate reklaamidega jeblamisest, mitte reklaampostitustest

+6
0
Please wait...

Postitas:
billa

.

Tal on Facebookis peaaegu 60.000 jälgijat. Kui neist isegi ainult 1% ehk 600 inimest blogi lugemise eest 6 eur kuus maksavad, teenib ta 3600 eur.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
mallukas556

Kui kellelgi konkreetseid küsimusi on, siis päris ausalt võite minult otse ka küsida 🙂

Praegu lugesin need kommid läbi ja oskan paugust vastata näiteks sellele, et kas tasuliste postituste kirjutamine tekitaks ehk rohkem pinget. Vastus on ei, sest samamoodi tundsin ma enne “pinget” iga päev kirjutada, et ka adsensi pealt raha kokku tiksuks😀 Ehk siis laias laastus vahet otseselt ei ole.

Lootsin esimese kuuga kokku saada kuskil 700 jälgijat, hetkel on juba 369 olemas. Loodame siis, et tuleb vaikselt juurde ja saab vähemalt selle ühe stabiilse asja endale kenasti tallele.

Kes reklaamlepingute pärast muretsesid – rääkisin enne kõigiga läbi ja kellelgi ei olnud probleemi jätkata. Olen isegi nüüd ühe pooleaastase koostöö juurde saanud, nii et hetkel kurta ei saa.

Ega ma ju ise ka ei tea, mis sellest värgist saab, aga ma ei mõista, miks

osad nii kurjaks lähevad selle peale. Ma ei käsi ju kedagi ja ei ole mu blogi lugemine kohustuslik kirjandus. Samas kui huvilisi on, siis ongi ju win-win 🙂

+24
-21
Please wait...

Postitas:
kassike123

See lugejanumber on ju igakuiselt muutuv. Või on mingi aastapakett? Esimese kuu põhjal ei saa küll järeldusi teha.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
mallukas556

Vabandust, teen siis iga kuu eraldi uue järelduse 🤌

+15
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
k2rbestejumal

Ma puusalt pakuks, et koostööde mõttes on ettevõtete jaoks tähtsam koostööpartneri IG jälgijate arv kui igapäevaste blogipostituste lugejate arv ja Mallul nendest jälgijatest ei paista puudust olevat.

Olen ka ise valikuliselt blogi lugenud kui mõni pealkiri on huvi tekitanud ja alati jõudsin blogini läbi tema instagrami-storyde. Püsitellijaks küll ei hakka, kuid instas jälgin ikka edasi ja loodan, et ta oma argielu-mittereklaami storysid teeb ka edaspidi, neid on tore jälgida.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
silko

kas praegu malluka lugemisõiguse ostnud arvavad, et seni ilmunud postitused on seda raha väärt?

+15
-1
Please wait...

Postitas:
preili567

Ma päriselt ei mõista seda suunamudijate lemmikut lauset: “raha vähe”, ometi endal on kallimad riided, kogu aeg uus mööbel ja muud asjad. Nagu.. mida see tàhendab? Mina mõtlen siis kui raha pole.. siis polegi.

+23
-1
Please wait...

Postitas:
KuuS

Ma päriselt ei mõista seda suunamudijate lemmikut lauset: “raha vähe”, ometi endal on kallimad riided, kogu aeg uus mööbel ja muud asjad. Nagu.. mida see tàhendab? Mina mõtlen siis kui raha pole.. siis polegi.

Nende puhul tähendab see jah, et ei saa enam priisata nii, kuidas on harjutud. Ei tea, mismoodi siis oma rahamured selgeks tehakse, kui päriselt enam toime ei tule.

Mööblid, ilutooted, riided jne suuresti ka koostööna saadud. See on nende oskus teenida nii. Kui kõik peaks ise omast taskust kinni taguma, ei siis tehtaks pidevalt remonte ega visataks nii kergekäeliselt suhteliselt uusi ja kalleid mööbliesemeid jms välja.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

kas praegu malluka lugemisõiguse ostnud arvavad, et seni ilmunud postitused on seda raha väärt?

Seda raha väärt 😃 Me räägime siin neljast eurost praegu. Olles varasemalt Malluka blogisse sattunud, siis ma usun, et jah, need on seda kohutavat raha väärt 😃😃

+1
-20
Please wait...

Postitas:
Nipitirike

Ega nad põrsast kotis ostnud. Miks nad peaksidki pettuma? Lood nagu Malluka lood ikka “Kurb on olla” ja “Jumalaita”. Kommentaaride arvu vaadates on lihtsalt kaasarääkijaid vähem.
Aga tore, et Mallu ise rõõmus ja õnnelik. Ega see väheke privaatsem elu lastele paha ei tee.
Küll leiavad need vanad püsilugejad ka uued blogid, mida lugeda. Ega loodus tühja kohta ei salli.

+21
0
Please wait...

Postitas:
MadMom

Ega nad põrsast kotis ostnud. Miks nad peaksidki pettuma? Lood nagu Malluka lood ikka “Kurb on olla” ja “Jumalaita”. Kommentaaride arvu vaadates on lihtsalt kaasarääkijaid vähem.

Aga tore, et Mallu ise rõõmus ja õnnelik. Ega see väheke privaatsem elu lastele paha ei tee.

Küll leiavad need vanad püsilugejad ka uued blogid, mida lugeda. Ega loodus tühja kohta ei salli.

Ta on terve aja laste elu ka jaganud netis, vaevalt vahepeal tohutu privaatsuse vajadus on tekkinud. Ta jagab üsna üldiselt ju, ei leia, et see mingi tohutu liiga tegemine oleks.

Mina arvan, et Mallu vaimse tervise pärast ei pea küll muretsema, pigem võtaks ta järjekordset jama üsna yolo-lt. Tema suur pluss ongi see, et ei jää kõigesse liiga kinni vaid suudab edasi elada.

Ise teda kuskil ei jälgi ega loe blogi, vahel kui meeles siis käin Instas lihtsalt pilte vaatas, et kui suureks lapsed juba kasvanud jne.

Blogijatest ainsana jälgin Instas vaid Eveliisi, ta on muutunud kuidagi…asjalikumaks vms. Varem ei arvanud temast midagi aga nüüd täitsa meeldib.

+6
-6
Please wait...

Postitas:
jarv

Vaeste mentaliteet, et “selle viieka ikka leiab” igasuguse prahi jaoks. Lugesin kommentaaridest, et mõnel lugejal on brutopalk €1000 🤯 Ega asi polegi selles, et selle viieka kuskilt välja ei pigistaks. Isegi kodutud leiavad selle paar eurot. Aga kas on vaja? Just vaesematel kipub see raha käest kaduma küll suitsupaki, küll geelküünte või uue liisingu ja järelmaksude peale. Praeguse inflatsiooni juures ma soovitaks €1000 naisel selle viieka kulutada kasvõi 1 päev kuus makaronide kõrvale liha ostmiseks. Või suvel lastele karbike maasikaid. Teen julma nalja muidugi, aga tõetera on sees. Igasugused jaburad viiekad sinna-tänna tuleks küll kiiremas korras kokku tõmmata. Muidu tulevad jälle jõulud, elektriarved ja laste sünnipäevad üllatusena. Aga no mis ma ikka seletan. Ma ju tean, et vaesed leiavad iseäranis hästi oma kuueelarvest küll selle €100 uue iphone maksmiseks, €30 küünteks, €50 suitsule, €50 saunamati järelmaksuks jne jne jne. Aidata neid on väga raske.

+39
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kaidi31

Vaeste mentaliteet, et “selle viieka ikka leiab” igasuguse prahi jaoks. Lugesin kommentaaridest, et mõnel lugejal on brutopalk €1000 🤯 Ega asi polegi selles, et selle viieka kuskilt välja ei pigistaks. Isegi kodutud leiavad selle paar eurot. Aga kas on vaja? Just vaesematel kipub see raha käest kaduma küll suitsupaki, küll geelküünte või uue liisingu ja järelmaksude peale. Praeguse inflatsiooni juures ma soovitaks €1000 naisel selle viieka kulutada kasvõi 1 päev kuus makaronide kõrvale liha ostmiseks. Või suvel lastele karbike maasikaid. Teen julma nalja muidugi, aga tõetera on sees. Igasugused jaburad viiekad sinna-tänna tuleks küll kiiremas korras kokku tõmmata. Muidu tulevad jälle jõulud, elektriarved ja laste sünnipäevad üllatusena. Aga no mis ma ikka seletan. Ma ju tean, et vaesed leiavad iseäranis hästi oma kuueelarvest küll selle €100 uue iphone maksmiseks, €30 küünteks, €50 suitsule, €50 saunamati järelmaksuks jne jne jne. Aidata neid on väga raske.

Miks sa arvad, et see 1000 euri saav “vaene” ei tohi endale mitte midagi lubada?

+9
-18
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Aidata? Miks sa arvad, et neid aidata on vaja? Minule ei tundu küll 1000 eurot teeniv inimene vaene(loomulikult oleneb kui palju lapsi seal peres on).
Ja las inimene kulutab millele tahab oma raha.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Nipitirike

Ta on terve aja laste elu ka jaganud netis, vaevalt vahepeal tohutu privaatsuse vajadus on tekkinud. Ta jagab üsna üldiselt ju, ei leia, et see mingi tohutu liiga tegemine oleks.

Laste kasvades kasvab ka laste privaatsusvajadus. Paljud pubekad ei taha, et nendest pilte lisatakse ka vanemate kinnistele sots meedia kontodele. Ega avaliku elu tegelased põhjuseta enda laste tegemisi/nägusid privaatsena hoia.
Mingil hetkel saavad lapsed aru, et nende elusid jälgib pidevalt kümneid tuhandeid inimesi. Teatakse, mis haiguseid nad on põdenud, mida nad söövad, kes on nende ema peika, kus nad elavad, milline on nende kodu, mida nad nv-l tegid, mis autoga sõidavad, mis lolluseid on teinud. Kui nad tänaval kõnnivad tunnevad suur osa inimesi neid ära. Mingit rumalust tehes pole nad võõrad lapsed tänavalt nagu nende klassikaaslased.
Võimalik, et kõik see sobib neile ja kasvamas on uued avaliku elu tegelased aga võimalik, et see ei sobi ka osale/kõigile neist.
Selles osas jään arvamusele, et lastele mõeldes on pigem parem, et see blogi kinniseks läks.

+24
0
Please wait...

Postitas:
Nipitirike

Miks sa arvad, et see 1000 euri saav “vaene” ei tohi endale mitte midagi lubada?

Mulle tundub pigem, et eelnev kommenteerija pidas silmas, et vaadates hetke maj olukorda. Energiakriis, kütusekriis, üldine suur inflatsioon (toiduainete, riiete jms tarbekauaba kallinemine) ei tasu rutakalt endale uusi püsikulusid võtta (mitte jutt pole vaid ühest blogist). Pigem tasub enda püsikulud just hetkel üle vaadata. Mida on vaja ja mida mitte. Kuus 5 eur on aastas 60 eur ja mõnele perele on see suur summa.

+26
0
Please wait...

Postitas:
CatyD

Kusjuures Miiul oli vahepeal see teema, et suurem tüdruk ei tahtnud videosse ja pilti tulla. Tema austas seda ja hiljem rääkis sellest, et lapse soovidega tuleb arvestada.

Malluka kohalt – iga inimene valib ise oma kulud – aga lihtsalt palju lasteaedades vingutakse 2-3 eurose panuse eest mõnda kingitusse – ja ma millegipärast usun, et need samad emmed loevad ka Malluka blogi, siis jääb see küsimus õhku – kes see on nõus selle eest maksma?

Ma saan aru küll, et meelelahutus jne aga delfi pakub suvel 1 eur kuu – ja oi kui palju meelelahutust sa selle eest saad.

+26
0
Please wait...

Postitas:
billa

Perekooli tagasiside põhjal võiks arvata, et Mallu jäi kõigist oma toetajatest ilma, aga Facebookis ja Instagramis ei ole jälgijate hulk üldse vähenenud ja see on reklaami müües väga tugev argument. Ma arvan, et ta pole blogi tasuliseks tegemisega midagi kaotanud, pigem läksid sissetulekud suuremaks ja stabiilsemaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Nipitirike

Perekooli tagasiside põhjal võiks arvata, et Mallu jäi kõigist oma toetajatest ilma, aga Facebookis ja Instagramis ei ole jälgijate hulk üldse vähenenud ja see on reklaami müües väga tugev argument. Ma arvan, et ta pole blogi tasuliseks tegemisega midagi kaotanud, pigem läksid sissetulekud suuremaks ja stabiilsemaks.

Selliseid järeldusi küll nädala põhjal ei saa teha. Suure tõenäosuselt on hetkel käidavus isegi suurem, sest inimesed klickivad vanast harjumusest ja sulgemine oli ootamatu. Järeldusi saab teha poole aasta kuni aasta pärast. Siis on näha, kuidas tasulised postitused on mõjutanud reklaampostituste lugejate arvu. Hetkel viimaste andmetega (Malluka enda kirjutatud) ju alla 400 jälgija, mis on ikka väga väike arv.
Lisaks on instagramm ja blogi erinevad kohad. Instareklaam ja blogi oma samuti erinevad. Ja instagramm saab täiesti vabalt toimida eraldi blogist.

+15
0
Please wait...

Postitas:
ageta

Malluka kohalt – iga inimene valib ise oma kulud – aga lihtsalt palju lasteaedades vingutakse 2-3 eurose panuse eest mõnda kingitusse – ja ma millegipärast usun, et need samad emmed loevad ka Malluka blogi, siis jääb see küsimus õhku – kes see on nõus selle eest maksma?

Ma enne maksaks blogi eest kui et lasteaias mingeid kingitusi. Miks on vaja kasvatajatele pidevalt kingitusi teha? Enamasti ka täiesti suvalisi kingitusi.

+5
-21
Please wait...

Postitas:
billa

Selliseid järeldusi küll nädala põhjal ei saa teha. Suure tõenäosuselt on hetkel käidavus isegi suurem, sest inimesed klickivad vanast harjumusest ja sulgemine oli ootamatu. Järeldusi saab teha poole aasta kuni aasta pärast. Siis on näha, kuidas tasulised postitused on mõjutanud reklaampostituste lugejate arvu. Hetkel viimaste andmetega (Malluka enda kirjutatud) ju alla 400 jälgija, mis on ikka väga väike arv.

Lisaks on instagramm ja blogi erinevad kohad. Instareklaam ja blogi oma samuti erinevad. Ja instagramm saab täiesti vabalt toimida eraldi blogist.

2400 eurot on seega püsitulu, mille jaoks midagi eraldi tegema ei peagi ja blogida elust-olust talle meeldib. Aja jooksul tuleb jälgijaid kindlasti juurde ja lisanduvad kõik reklaampostitused, mida ta samuti edasi teeb.

0
-5
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 2,131 kuni 2,160 (kokku 2,429 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)