Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 2,191 kuni 2,220 (kokku 3,486 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
Huviline

Huvitav kas Paljasporgand (kes iganes ta nüüd on) on lahku läinud oma mehega?

0
0
Please wait...

Postitas:
Huviline

Alles oli uhke tähtpäeva postitus, kus mainiti, et 4 aasta jooksul on küll palju mindud lahku, aga lõpuks ikka leitud, et “suhted on meile selleks, et kõige valusamaid õppetunde kogeda ❤️🥰👏😊”

😀

Kergelt nagu avatud suhte maik sellel. Üks on lihtsalt avatud ja teine “kogeb õppetunde” läbi valu, pisarate ja muidugi “kasvamise”.

Ma mõtlesingi pigem seda, et ta ju ise bailatab üksi mööda maakera ringi kogu aeg.

+5
0
Please wait...

Postitas:
mimi20

Ma mõtlesingi pigem seda, et ta ju ise bailatab üksi mööda maakera ringi kogu aeg.

Ta käib sellepärast üksi reisimas, sest erinevalt temast, peab tema poiss-sõber tööl käima 🙂

+13
0
Please wait...

Postitas:
merrild

Mind päriselt huvitab, kas need blogijad, kes blogi tasuliseks teevad, ei hakka tähelepanu saamisest puudust tundma. Ütlevad küll, et ongi parem, et privaatsem ja puha. Aga kui sa oled harjunud saama 10 (kui mitte 100) korda rohkem laike ja kommentaare, siis kas nagu kahju pole järsku?

Mu arust on enamus influentseritest attention junkies. Võin eksida. Mina nende sisse ei näe ja mul on nendega väga vähe ühist.

+27
-1
Please wait...

Postitas:
Noobel Soobel

Mu arust on enamus influentseritest attention junkies.

Loomulikult on. Tasuliseks tegemisega soovitakse ennast sel turul tõestada ning reaalselt kellekski saada, aga karta on, et väga vähestel see õnnestub. Ma ise küll ei kujuta ette, et mingi suvalise elustiiliblogi eest maksma hakkaksin.

+18
0
Please wait...

Postitas:
billa

Mind päriselt huvitab, kas need blogijad, kes blogi tasuliseks teevad, ei hakka tähelepanu saamisest puudust tundma. Ütlevad küll, et ongi parem, et privaatsem ja puha. Aga kui sa oled harjunud saama 10 (kui mitte 100) korda rohkem laike ja kommentaare, siis kas nagu kahju pole järsku?

Samas ei ole nende instagrami ja facebooki jälgijate arv vähenenud, reklaami saab endiselt jälgijate numbri abil müüa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Huviline

Alles oli uhke tähtpäeva postitus, kus mainiti, et 4 aasta jooksul on küll palju mindud lahku, aga lõpuks ikka leitud, et “suhted on meile selleks, et kõige valusamaid õppetunde kogeda ❤️🥰👏😊”

😀

Kergelt nagu avatud suhte maik sellel. Üks on lihtsalt avatud ja teine “kogeb õppetunde” läbi valu, pisarate ja muidugi “kasvamise”.

Läksin vaatama tema IG üle poole aasta. Ei midagi uut, ikka ülimalt detailsed päevadejutud. Mis valu küll inimesel kogu aeg sellest jahuda on, ei saa ma aru. Küll ikka puhitunud ja kui palju ikka välja voolas jne.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Jayaya

Jaanika on kõva kommenteerima lastetoetuse teemat. Nimetab 3+ perega lapsi ” sigijateks” ja ” mida neil veel vaja sigimise eest”. Mis talle peaks siis trahvi tegema, et ei suuda hakkama saada rohkem kui ühe lapsega ( ta ise rääkinud, et nii raske ikka)?!Häbi peaks olema selliste sõnavõttude pärast, ise veel üritab olla ” ajakirjanik”.

Ma ise ei pea vajalikuks avaldada arvamust sel teemal sest vahet pole, palju lapsi on, kulud on ikka suured.

+12
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Neiutar

Ma ütlesin, et peres võib ka kümme last olla, aga riik ei peaks neid kinni maksma. Seda raha on mujal vaja – üksikvanemad, puudega lapse vanemad või pensionärid näiteks.

Ning jah, just selle tõttu, et ühe lapsega on keeruline (emotsionaalses plaanis), siis ma ei teagi enam, kas ma teist lastki üldse tahaks, kolmest või enamast rääkimata. Aga ei saa ju kahjuks eitada, et mõned perekonnad näevad rahanumbreid nendes lisatoetustes. Ja see on kurb.

Toetus võiks olla kuidagi vajaduspõhine – ei peaks ainult suuri peresid eelistama.

Jaanika.

+38
-8
Please wait...
Postitas:
kaiekast

Jaanika on kõva kommenteerima lastetoetuse teemat. Nimetab 3+ perega lapsi ” sigijateks” ja ” mida neil veel vaja sigimise eest”. Mis talle peaks siis trahvi tegema, et ei suuda hakkama saada rohkem kui ühe lapsega ( ta ise rääkinud, et nii raske ikka)?!Häbi peaks olema selliste sõnavõttude pärast, ise veel üritab olla ” ajakirjanik”.

Ma ise ei pea vajalikuks avaldada arvamust sel teemal sest vahet pole, palju lapsi on, kulud on ikka suured.

Ma üldiselt olen olnud üsnagi kriitiline Jaanika väljaütlemiste suhtes, aga sellele teema puhul ma nõustun. See “abi” ilmselt paneks sarisünnitusmasinad täistuuridel tööle ja ma kahtlustan, et erilist kvaliteeti nad meie ühiskonda juurde ei tooda. Meil on palju muid kohti, mis vajaks rahalist toetust.
See oli muidugi Kesikute ja IRL poolt kaval lüke, et valitsus kukutada – siiski “ülla” eesmärgi nimel. Mingi grupp isegi usub, et abirahade tõstmine oligi neil reaalselt plaanis ja südame asi. 😀 Las ma tuletan meelde – kesikud ei anna raha, nad võtavad seda enda tarbeks.

+25
-5
Please wait...

Postitas:
Jayaya

Kuidas riik peaks vahet tegema, et kes on lapsed saanud enda rõõmuks, kes sarisigijana? Ma muidugi ei tea, palju see kümne lapse toetus on aga olen täitsa kindel, et sellest rahast elusees ei kasvata neid kõiki üles ilma oma panuseta ( st tööl käimata). 4 lapsega vist saab 600€, see pole ju mingi raha. Muidugi ABIKS on ikka! Ma isiklikult ei tea mitte ühtegi peret, kes raha nimel lapsi teeks….sest lapsed pigem viivad raha välja, mitte ei too sisse…

Samuti on ju üksikvanem olemine valik. Miks riik peaks selle kinni maksma. On olemas alimendid ju ka.

Minu arvates on Jaanika väljaütlemine väga rumal ning eluvõõras. Ei tundnud end puudutatuna sest ei kvalifitseeru ühegi nende ” teistel on veel raskem” alla aga lihtsalt inimlikult üllatas, kui rumal keegi olla võib.

Alati leidub neid, kellele rohkem oleks vaja…ukrainlased, kodutud, kodutud loomad, üksi elavad pensionärid jne.

+4
-29
Please wait...
Postitas:
Neiutar

Keegi on end väga puudutatuna tundnud, et mu kommentaari juba ebasobivaks märgib. See selleks.

Aga las siis olla nagu praegu. Miks on vaja veel toetusi suurperedele juurde? Eluvõõrad on pigem need, kes aru ei saa, et seda sihtgruppi juba toetatakse. Mõistlikud suured pered ei toeta seda otsust ise ka.

Jaanika.

+22
-4
Please wait...
Postitas:
Nustik

Samuti on ju üksikvanem olemine valik. Miks riik peaks selle kinni maksma. On olemas alimendid ju ka.

Jah, see on valik, aga mina näiteks tean väga lähedalt ühte naist, kel on lihtsalt elus läinud nii, et pole kohtunud sellise mehega, kellega peret tahaks luua. Tema valikuks on olnud pigem üksi elada kui kellegi suvalisega. Töö on tal aga selline, mis piisavalt sisse ei too, et julgeks oma pragmaatilisuse juures last saada üksinda. Kui tal oleks selleks riigi toetus, siis ehk saaks, aga praeguse seisuga pole riigile tema last vaja, on ainult vaja neid, kes sünnivad perre kolmandaks või enamaks lapseks. Ja ma usun, et selliseid naisi on meil veel küllaga.

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Jayaya

Keegi on end väga puudutatuna tundnud, et mu kommentaari juba ebasobivaks märgib. See selleks.

Aga las siis olla nagu praegu. Miks on vaja veel toetusi suurperedele juurde? Eluvõõrad on pigem need, kes aru ei saa, et seda sihtgruppi juba toetatakse. Mõistlikud suured pered ei toeta seda otsust ise ka.

Jaanika.

Sa ei pea end siin tulihingeliselt kaitsma siin , nagu ka sul, on ka teistel õigus oma arvamusele.

+9
-13
Please wait...
Postitas:
CatyD

Mina muidu olen Jaanika arvamustega nõus, aga seekord ma jään ka teisele avamusele.

Minul endal 1 laps ja 10 last ma oma elus ei plaani ka.

Aga 3 lapsega perede toetust ma toetan. Seda sarisigijate teema oli ka siis üleval kui see 500 eurine toetus tuli. Mina pole tähendanud, et nüüd lapsed muutunud kohe elatusallikaks. Võimalik, et see on minust ma mööda läinud.

3 lapsega peredel on suuremad kulud – võrreldes 2 lapsega, ja seda just elamiskulude pealt. 4 toaline korter – kui soovid lastele eraldi tubasid, ei sobi enam. Ja kui elad nn mägedes, siis üle 4 toaliste korterite väga pakkuda ei ole (pead 2+3 ostma või midagi taolist). Reaalses elus aga 3 ja enama lapsega peredel on mugavaim elada majas. Maja kulud on aga hoopis teistsugused võrreldes korteriga.

Teiseks see 1000 euri kulub 3 lapsele nn püsikuludena väga kergelt ära. Lasteaed on kuskil 100 euri – laps käib ka mõnes trennis – jälle 100 läinud – esinemised – väljasõidud jne 100 jälle läinud. Ei hakka siin riietest toidust jms arvetest rääkida.  (Mina oma ühe lapsega olen arvestanud – kuu kulud – trennis+võistlused+lasteaed on kuskil 300 euri – lisaks iga kuu vaja osta mingeid riideid, nänni mida lapsed soovivad jne) – See on kuskil 250-300 (natukene hooajast sõltuv siiski) ja sellele tulevad siis vastavalt elamiskulud juurde. Ja me ei räägi lastele kuluvast ajast, trennid/kui nad haiged jne.

Lisaks naine ohverdab mingi aja oma karjäärist!

Mina igatahes toetan antud seadust – ja tõstan kujutlevat kaabut kõikide suurperede emade ees!

+9
-28
Please wait...

Postitas:
Neiutar

Ütlen kohe ära, et ka mina imetlen perekondi (eelkõige naisi), kus on kolm ja enam last. Enamik perekondasid on need otsused teinud, sest nad armastavad lapsi. Ja see on kiiduväärt.

Aga siiski tuleb olla realist ka natuke teistsuguste perekondade puhul. Mina igal juhul loodan, et see eelnõu läbi ei lähe. Aga karta on, et võib minna, kui Reform vbl üldse valitsusest välja süüakse.

Jaanika.

+18
-3
Please wait...
Postitas:
Jayaya

Jaanika, sinu silme läbi on 3+last=sarisigimine.  Pigem need sigijad on erand ju. Mina isiklikult ei tea ühtegi peret kes saaks lapsi toetuste nimel sest selle rahaga ju ei kasvata lapsi üles. Pigem on 3+ last tutvuskonnas peredes kus vanematel on ok töökohad ja nö sotsiaalne staatus ehk siis ei ole keegi ” eluülikoolis kodune emme”.

+5
-25
Please wait...
Postitas:
malle1

Aga 3 lapsega perede toetust ma toetan. Seda sarisigijate teema oli ka siis üleval kui see 500 eurine toetus tuli. Mina pole tähendanud, et nüüd lapsed muutunud kohe elatusallikaks. Võimalik, et see on minust ma mööda läinud.

1000 eurot on peaaegu kahekordne miinimumpalk. Mis sa arvad, kas kuskil maakohas, kus häid töökohti piisavalt saada pole või pole hea töökoha jaoks piisavalt haridust või vaimset võimekust, ei tule paljud inimesed sellele heale ideele, et lapsed võiksid elatusallikaks olla? Pole vaja isegi sarisigijaks hakata, piisab kolmest lapsest.

+33
-2
Please wait...

Postitas:
elokuu

Ma ütlesin, et peres võib ka kümme last olla, aga riik ei peaks neid kinni maksma. Seda raha on mujal vaja – üksikvanemad, puudega lapse vanemad või pensionärid näiteks.

Ning jah, just selle tõttu, et ühe lapsega on keeruline (emotsionaalses plaanis), siis ma ei teagi enam, kas ma teist lastki üldse tahaks, kolmest või enamast rääkimata. Aga ei saa ju kahjuks eitada, et mõned perekonnad näevad rahanumbreid nendes lisatoetustes. Ja see on kurb.

Toetus võiks olla kuidagi vajaduspõhine – ei peaks ainult suuri peresid eelistama.

Jaanika.

Ma ka nõustun sellega! Jaanika, sinu jälgija ma pole aga ometi ikka nõus. Ma isegi ei ela Eestis. Minu elukoha riigis on lapsetoetus 95 eur, mis on Eesti omast tunduvalt suurem. Järgmise lapse oma veel suurem. Aga ometi ei ajenda see rahasumma rohkem lapsi tegema.
Ma ilmselt jäängi ühe lapse emaks. Üksgi rahasumma ei motiveeriks taas rase olla ja sünnitada(üle 40h sünnitasin), kuigi tõesti jah olen ka teise peale mõlnud vahetevahel .

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Nipitirike

Mina olen ka Jaanikaga nõus.
Sellel ei ole küll mingisugust vahet, kas peres on 2 või 3 last. Kolmanda lapse kasvatamine on tunduvalt odavam, kui esimese. Kõik hällid, vankrid, jalgrattad, õuekombed jms on taaskasutatav. Autot ei pea ostma suuremat ega muud sarnast.
Miks riik kohtleb lapsi ebavõrdselt? Esimene ja teine laps söövad 60 eur eest kuus aga kolmas ja enam 100 euri eest ning nüüd tahetakse olukorda veel ebavõrdsemaks teha. Esimene ja teine saagu hakkama 100 euriga aga kolmas 700 eur?
Pigem võiks selle raha anda puudega laste vanematele, kes hoolduskohustuse tõttu ei saa tööl käia või mõnele pensionärile.

Riik tekitab olukorra, kus lapsi hakatakse tegema rahapärast, kuigi enamus vanemad polegi võimelised rohkem, kui 2 last üles kasvatama. Või teevad seda väga ebakvaliteetselt, sest nad on kurnatud ja igale lapsele ei jätku lihtsalt aega.

+24
-7
Please wait...
Postitas:
Nipitirike

Jaanika, sinu silme läbi on 3+last=sarisigimine. Pigem need sigijad on erand ju. Mina isiklikult ei tea ühtegi peret kes saaks lapsi toetuste nimel sest selle rahaga ju ei kasvata lapsi üles. Pigem on 3+ last tutvuskonnas peredes kus vanematel on ok töökohad ja nö sotsiaalne staatus ehk siis ei ole keegi ” eluülikoolis kodune emme”.

Just, minul on ka tutvusringkonnas peresid, kus on 2+ last. Vanematel väga head töökohad ja nad saavad majandamisega väga hästi hakkama.  Avaliku elu tegelastest paljulapseliste perede inimestest tulevad kohe meelde Reps, Ratas, Helme…
Kas tõesti on nii kõrge palgalistel inimestel vaja lisatoetust, et lapsi kasvatada?

+14
-2
Please wait...

Postitas:
PiretTP

No Repsil võib toetust varsti vaja olla.

+8
0
Please wait...

Postitas:
emmeM

Sellel ei ole küll mingisugust vahet, kas peres on 2 või 3 last. Kolmanda lapse kasvatamine on tunduvalt odavam, kui esimese. Kõik hällid, vankrid, jalgrattad, õuekombed jms on taaskasutatav. Autot ei pea ostma suuremat ega muud sarnast.

Päris nii ikka pole, see, et järgmised saaks samasi jalanõsui/õueriideid kanda eeladks, et nad oleks sama mõõtu just sellel hooajal. Minu kogemus on, et lapsed ei sünni päris nii. Mul esimene kevadel, teine sügisel , seega ei läinud suurused väga kokku vaid olid nihkes. Teine ja kolmas küll mõlemad sügisel, aga kuna noorem väiksem, kui suurem sama vanalt, siis jälle ei ühti, seega olen pidanud ikka kõigile ostma suht palju asju uuena, kuigi olen püüdnud hoida alles, et saaks taaskasutada. Lisaks, kui on erinevast soost, siis tahavad ka lapsed mingist vanusest rohkem ise valida.

Lisaks, kui lastel veidi suurem vahe, siis ei hoia ka kõiki asju alles, sest kodu pole kummist.

Lisaks turvahällidel/toolidel ka parim enne ehk siis, kui vahe pikem, tuleb ikka uus osta.

Kolme lapsega on vaja ka suuremat elamist, suuremat autot (on vähe autosi, kuhu mahub 3 tooli).  Üldised kulud on suuremad.

Ma ei poolda ka sellist tõusu, pigem suunaks ka raha mujale (tasuta lasteaed, tasuta toit lasteaias/koolis, tasuta huviharidus jne) , aga ma ei teeks ka  kolme ja enam lapselisi peresi maha või  veel hullem, et süüdistaks, et tegid lapse, et riigilt raha saada.

Minu kogemus on, et kõigil tuttavatel, kellel on 3 või enam last, ei ole seda raha pärast teinud, sest kulud on tunduvalt suuremad, kui riigilt saadav raha 😀  Lisaks peab palju ka oma aega panustama, mis tähendab, et võimalust lisatööd teha vms on väiksem, kui 1-2lapse kõrvalt.

+8
-12
Please wait...

Postitas:
Huviline

Ülitähtis info fb storyst. Paljasporgand pole neli päeva kakanud 🙁

Te panete ka ikka oma kakamiskorrad kenasti fb üles alati?

+15
0
Please wait...

Postitas:
Nipitirike

Päris nii ikka pole, see, et järgmised saaks samasi jalanõsui/õueriideid kanda eeladks, et nad oleks sama mõõtu just sellel hooajal. Minu kogemus on, et lapsed ei sünni päris nii. Mul esimene kevadel, teine sügisel , seega ei läinud suurused väga kokku vaid olid nihkes. Teine ja kolmas küll mõlemad sügisel, aga kuna noorem väiksem, kui suurem sama vanalt, siis jälle ei ühti, seega olen pidanud ikka kõigile ostma suht palju asju uuena, kuigi olen püüdnud hoida alles, et saaks taaskasutada. Lisaks, kui on erinevast soost, siis tahavad ka lapsed mingist vanusest rohkem ise valida.

Lisaks, kui lastel veidi suurem vahe, siis ei hoia ka kõiki asju alles, sest kodu pole kummist.

Lisaks turvahällidel/toolidel ka parim enne ehk siis, kui vahe pikem, tuleb ikka uus osta.

Kolme lapsega on vaja ka suuremat elamist, suuremat autot (on vähe autosi, kuhu mahub 3 tooli). Üldised kulud on suuremad.

Ma ei poolda ka sellist tõusu, pigem suunaks ka raha mujale (tasuta lasteaed, tasuta toit lasteaias/koolis, tasuta huviharidus jne) , aga ma ei teeks ka kolme ja enam lapselisi peresi maha või veel hullem, et süüdistaks, et tegid lapse, et riigilt raha saada.

Minu kogemus on, et kõigil tuttavatel, kellel on 3 või enam last, ei ole seda raha pärast teinud, sest kulud on tunduvalt suuremad, kui riigilt saadav raha 😀 Lisaks peab palju ka oma aega panustama, mis tähendab, et võimalust lisatööd teha vms on väiksem, kui 1-2lapse kõrvalt.

Kolm last ja enam saagu need, kes sellega toime tulevad. See ei ole mingisugune kohustus. Ükspäev on toetus ja teinepäev mitte. Ja kui enam pole, siis on veel rohkem lapsi, kes vaesuses elavad.
Samamoodi ei maksa autobuss rohkem, kui sõiduato ja kõigil lastel ei pea olema eraldi tuba, et kohe suurema elamise kolme lapsega pere peab soetama.

+29
-4
Please wait...

Postitas:
jomibor

Tehke uus teema omale

+7
0
Please wait...

Postitas:
monic77

Huvitav, kui palju selline postitus raha sisse toob.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mauno

mina ei leia Instast enam teda – kas tal on uus kasutajanimi?

0
0
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Aga juhuks, kui tal see ükskord tuleb, siis, et see täitsa raisku ei läheks, on internetis selline sait nagu rate my poo. Vähemalt kunagi oli, enam ma muidugi ei tea.
Ärge küsige miks ma sellist lollust tean.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Huviline

mina ei leia Instast enam teda – kas tal on uus kasutajanimi?

Ta ju  muutis oma nime ametlikult ka ära, nüüd on Untainted Nomad

+4
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 2,191 kuni 2,220 (kokku 3,486 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)