Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Näitan 30 postitust - vahemik 2,431 kuni 2,460 (kokku 2,659 )

Teema: Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)

Postitas:
ikant

Tunnistan ausalt, et tundsin end kohati Briti kirjutatud loos ära, kuigi petnud ma ei ole kunagi, aga üritasin end panna ka Bruno asemele ja kui minu teine pool mind petaks ja seejärel veel ütleks, et ma vihkan ultimaatumeid, nii et ma ei lõpeta enda armukesega suhtlemist.. Ainuüksi selle peale mõtlemine teeb natuke haiget, ma ei kujuta ette, mis selle reaalselt läbielamine siis võib olla.

Ahh mida? Britt pettis, mees sai teada ja Britt teatas, et ei kavatsegi armukesega suhtlemist lõpetada? Kõlab hullumeelselt.

Minu meelest on selles loos kõige hullumeelsem, et oma armuseiklusi peab otsekohe kogu maailmaga jagama. Ok, Bruno Eesti  meediat ei loe, aga siiski.  Kui keegi Eesti tuntud meesterahvastest avaldaks artikli, milles räägiks, et kahju küll,  peale laste saamist on tal oma naise vastu tunded nagu õe vastu ja seepärast otsustas ta naist petta, siis tühistaks ta selle artikliga ennast “elu lõpuni”. Ma saan aru, kui abielupaar räägib keerulistest aegadest tagantjärele, kui asjad on ära klaaritud ja järeldused tehtud, aga kuuma supi avalikkusega jagamine on väga veider, isegi solvav petetu suhtes,  kui soovite.

+31
-2
Please wait...

Postitas:
KuuS

Tunnistan ausalt, et tundsin end kohati Briti kirjutatud loos ära, kuigi petnud ma ei ole kunagi, aga üritasin end panna ka Bruno asemele ja kui minu teine pool mind petaks ja seejärel veel ütleks, et ma vihkan ultimaatumeid, nii et ma ei lõpeta enda armukesega suhtlemist.. Ainuüksi selle peale mõtlemine teeb natuke haiget, ma ei kujuta ette, mis selle reaalselt läbielamine siis võib olla.

Ahh mida? Britt pettis, mees sai teada ja Britt teatas, et ei kavatsegi armukesega suhtlemist lõpetada? Kõlab hullumeelselt.

Minu meelest on selles loos kõige hullumeelsem, et oma armuseiklusi peab otsekohe kogu maailmaga jagama. Ok, Bruno Eesti meediat ei loe, aga siiski. Kui keegi Eesti tuntud meesterahvastest avaldaks artikli, milles räägiks, et kahju küll, peale laste saamist on tal oma naise vastu tunded nagu õe vastu ja seepärast otsustas ta naist petta, siis tühistaks ta selle artikliga ennast “elu lõpuni”. Ma saan aru, kui abielupaar räägib keerulistest aegadest tagantjärele, kui asjad on ära klaaritud ja järeldused tehtud, aga kuuma supi avalikkusega jagamine on väga veider, isegi solvav petetu suhtes, kui soovite.

Ma nagu mäletan, et ta isegi põhjendas, miks otsustas oma lugu jagada. Tema hinnangul võis ta loost olla rohkem üldist kasu teistele vms. Ja Bruno olla lausa oma nõusoleku andnud ja nii….. Tegelikkust teavad ainult nad ise.

+4
-17
Please wait...

Postitas:
billa

Kuulsusejanu on selle nimi.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
KuuS

Kuulsusejanu on selle nimi.

Ise mõtlen küll, et pole nagu asi, millega tahaks tuntust koguda…

+20
-2
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

Ma nagu mäletan, et ta isegi põhjendas, miks otsustas oma lugu jagada. Tema hinnangul võis ta loost olla rohkem üldist kasu teistele vms. Ja Bruno olla lausa oma nõusoleku andnud ja nii….. Tegelikkust teavad ainult nad ise.

Millist kasu küll?

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Selliste opakate pärast nagu printsess on mu laps viimase aasta pidevalt haige olnud. Enda last ei vii kunagi nohu ega köhaga aeda, aga nii mõnelgi lapsel sealt on. Õpetajad ütlevad, et nad on võimetud kuna mõned vanemad lihtsalt ei kuula. Varem polnud mingit probleemi, isegi sõimerühmas, kuna olid mõistlikud lapsevanemad ja haigeid lapsi hoiti kodus. Nüüd kui üks aasta koolini ja rühm vahetus, sattus laps sellisesse seltskonda kus vanemad on jaanikasugused.

+23
-6
Please wait...

Postitas:
KuuS

Millist kasu küll?

Ei mäleta, kas ta kirjutas sellest või rääkis stooris pärast loo välja andmist.  Sõnum  oli nagu ikka, et õppige meie vigadest ja kogemusest. Lisaks ilmselgelt polnud neil omavahel enam usaldust ollagi. Kuna nad valisid suhet päästa, siis avalikult kirjutamine olla hea algus kildude kokku lappimiseks. Nagu žest näitamaks, et suhte päästmise nimel on ta valmis seda kahju endale tegema ning et ta mõtleb seda tõsiselt. Nii sain mina aru…

+5
-7
Please wait...

Postitas:
KuuS

Selliste opakate pärast nagu printsess on mu laps viimase aasta pidevalt haige olnud. Enda last ei vii kunagi nohu ega köhaga aeda, aga nii mõnelgi lapsel sealt on. Õpetajad ütlevad, et nad on võimetud kuna mõned vanemad lihtsalt ei kuula. Varem polnud mingit probleemi, isegi sõimerühmas, kuna olid mõistlikud lapsevanemad ja haigeid lapsi hoiti kodus. Nüüd kui üks aasta koolini ja rühm vahetus, sattus laps sellisesse seltskonda kus vanemad on jaanikasugused.

Aga kui arst ütleb, et lapse võib lasteaeda viia, kas teda ei saa siis usaldada?

Laste immuunsüsteem saab ka tugevamaks, kui neid kogu aeg vati sees ei hoita. Viimased aastad, kui kõik kodus istusid, ongi immuunsüsteemid nõrgaks teinud.

Ühest küljest, reeglid on tehtud kõigile, aga ometi väga paljud neist kinni ei pea. Teisalt jah, ka minu lapse tervise eest ostustab pigem perearst, mitte lasteaed. Kui ollakse ikka juba pikalt kodus oldud, aga laps ikka köhib, siis mõistab ka lasteaed, et see laps ei ole enam nakkav, vaid tegemist on järelnohu või -köhaga. Või sootuks allergiaga vms, kui vastavad diagnoosid saadud. Samas kui last kojugi ei jäeta, siis annab see lasteaiale ka arusaadavalt rohkem õigust arvata, et laps on ikka haige/nakkav.

Hoopis teine asi on aga kommunikatsioon lasteaiaga. Kui kohe peale lennata süüdistuste, rünnakute või mistahes taktitundetu suhtlusstiiliga, on see lihtsalt labane. Saab ka viisakat ja argumenteeritud vestlust pidada õpetajatega (vähemalt enamusega) ja mu meelest võiks iga täiskasvanu mingil tasemel sellist asja osata. Kasvõi oma lapse pärast, kuna tema on see, kes õpetajatega otseselt ja igapäevaselt kokku puutub ja halvimal juhul võetakse hoiak laspe suhtes (mis on pedagoogist muidugi ebaprofessionaalne).

Väga hea, kui hiljem oma vigadest aru saadakse. Aga eeldaks siis, et inimene päriselt ka õpib sellest midagi. Mitte ei jäägi end välja vabandama kehva iseloomuga, olematu tahtejõuga jne, justnagu oleks see kõik kellegi teise määratud ja kivisse raiutud.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
minakahsiin

Ei mäleta, kas ta kirjutas sellest või rääkis stooris pärast loo välja andmist.  Sõnum  oli nagu ikka, et õppige meie vigadest ja kogemusest. Lisaks ilmselgelt polnud neil omavahel enam usaldust ollagi. Kuna nad valisid suhet päästa, siis avalikult kirjutamine olla hea algus kildude kokku lappimiseks. Nagu žest näitamaks, et suhte päästmise nimel on ta valmis seda kahju endale tegema ning et ta mõtleb seda tõsiselt. Nii sain mina aru…

Jäin mõtlema, et võimalik ka, et kartis, et teema imbub kuskilt avalikkusesse ja soovis seda ennetada.

Aga kellega ta pettis? Ma mõtlen, et kas oli see keegi prantslane või Eestist ja siin olles? Viimasel juhul ei kujuta ette, mis tundega Bruno teda kasvõi seegi kord nt lennujaama viis.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Aga kui arst ütleb, et lapse võib lasteaeda viia, kas teda ei saa siis usaldada?

Laste immuunsüsteem saab ka tugevamaks, kui neid kogu aeg vati sees ei hoita. Viimased aastad, kui kõik kodus istusid, ongi immuunsüsteemid nõrgaks teinud.

Ühest küljest, reeglid on tehtud kõigile, aga ometi väga paljud neist kinni ei pea. Teisalt jah, ka minu lapse tervise eest ostustab pigem perearst, mitte lasteaed. Kui ollakse ikka juba pikalt kodus oldud, aga laps ikka köhib, siis mõistab ka lasteaed, et see laps ei ole enam nakkav, vaid tegemist on järelnohu või -köhaga. Või sootuks allergiaga vms, kui vastavad diagnoosid saadud. Samas kui last kojugi ei jäeta, siis annab see lasteaiale ka arusaadavalt rohkem õigust arvata, et laps on ikka haige/nakkav.

Hoopis teine asi on aga kommunikatsioon lasteaiaga. Kui kohe peale lennata süüdistuste, rünnakute või mistahes taktitundetu suhtlusstiiliga, on see lihtsalt labane. Saab ka viisakat ja argumenteeritud vestlust pidada õpetajatega (vähemalt enamusega) ja mu meelest võiks iga täiskasvanu mingil tasemel sellist asja osata. Kasvõi oma lapse pärast, kuna tema on see, kes õpetajatega otseselt ja igapäevaselt kokku puutub ja halvimal juhul võetakse hoiak laspe suhtes (mis on pedagoogist muidugi ebaprofessionaalne).

Väga hea, kui hiljem oma vigadest aru saadakse. Aga eeldaks siis, et inimene päriselt ka õpib sellest midagi. Mitte ei jäägi end välja vabandama kehva iseloomuga, olematu tahtejõuga jne, justnagu oleks see kõik kellegi teise määratud ja kivisse raiutud.

Perearst ei tea ka täpselt kas ja kui täpselt laps nüüd nakkav on teistele lastele, võib ainult oletada. Iga haigus on individuaalne ja pole nii, et a’la x päeva põetud ja siis on korras kõigil lastel. Vahepeal võis nakatuda hoopis teise viirusega nt, millel sarnased sümptomid või läheb sellel lapsel kauem haiguse põdemiseks jne. Seetõttu see reegel lasteaedades täiesti mõistlik, et nohu ja köhaga ei viida last. Allergia on teine asi, aga siis peaks ka vastav tõend olema.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
IirHisabella

Lasteaia sise-eeskirjad on selles lasteaias kohustuslikud, vanematel tuleb neid kas järgida või hoolekogu kaudu leida võimalused neid eeskirju muuta. See, mida arvab neist eeskirjadest perearst, poemüüja või Eesti president, pole seni absoluutselt oluline, kuni lapsevanemad pole hoolekogu kaudu teinud ettepanekut neid eeskirju muuta, sellisel juhul lepitakse kokku ja kehtestatakse uued, vanematele sobivamad eeskirjad. Haiged/tõbised lapsed kollektiivis on igivana vaidlusteema ja seal võib argumente leida nii ühe kui teise poole toetuseks, kuid tegelikult loeb see, mis on lasteaia sise-eeskirjades kehtestatud, ning kui see (enam) ei sobi, siis tuleb midagi muud ühiselt kokku leppida (nt enamuse arvamust saab välja selgitada nt korraldades hääletuse kord aastas toimuval üldkoosolekul), mis võimalikult paljudele osalistele võimalikult hea variant tunduks.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Mina Briti blogi ei loe, aga see mida ma praegu teada sain, on ikka väga üllatav. Et siis see Britt k_pib mingi armukesega ja tema ametlik mees Bruno kiidab selle veel heaks? Tule taevas appi! Tegevus toimub vist kuskil Prantsusmaa külakeses?

+8
-8
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Mina Briti blogi ei loe, aga see mida ma praegu teada sain, on ikka väga üllatav. Et siis see Britt k_pib mingi armukesega ja tema ametlik mees Bruno kiidab selle veel heaks? Tule taevas appi! Tegevus toimub vist kuskil Prantsusmaa külakeses?

Pole ka absoluutselt kursis, aga kuna ma saan praegu aru kommentaarist, et mõlemad pooled on teadlikud, jagavad seda infot ja on olukorraga rahul, siis kuidas see suvaliste inimeste probleem saaks olla?

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Tret

Miks see peab olema tabuteema, et avalikult rääkida ei tohi? Peakski rääkima tegelikult palju rohkem. Inimesed näevad teiste kogemustest, et seda ei juhtu ainult kuulsustega vaid meie keskel, iga päev. Sellest kas tullakse koos uuesti välja või minnakse laiali. Rääkimatus ei tee seda olematuks.

+10
0
Please wait...

Postitas:
emmeM

Kust te loete, et päriselt füüsiliselt pettis, ma küll ei loe seda välja? Niisama kuulujutte pole ka mõtet levitada.

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/95987019/armastatud-suunamudija-britt-erneweini-avameelne-ulestunnistus-kaotasin-enda-ja-see-loi-mu-abielu-kildudeks

+2
-16
Please wait...

Postitas:
Tret

Kust te loete, et päriselt füüsiliselt pettis, ma küll ei loe seda välja? Niisama kuulujutte pole ka mõtet levitada.

https://perejakodu.delfi.ee/artikkel/95987019/armastatud-suunamudija-britt-erneweini-avameelne-ulestunnistus-kaotasin-enda-ja-see-loi-mu-abielu-kildudeks

Ainult füüsiline petmine on petmine?

+2
-8
Please wait...

Postitas:
emmeM

Ei, aga siin oli juttu, et oli, kui vaatad kommentaare.

Mina seda sealt loost välja ei lugenud ja sellepärast küsin, et kust see info?  Et on väga nõme, kui nii valeinfot jagatakse, nii need kuulujutud tulevad.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kirtti

Siin olevat kõik puhta valel teel.

Ei saa ka mina aru, mis teistel sellest (poolikust) loost õppida. Nagu poleks enne maailmas petmisi olnud või neist räägitud. Oleks siis lugu, kuidas/milliste tehnikate/teraapiatega vms suhe tagasi reele sai, siis ehk oleks õppemomenti.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
KuuS

Ei, aga siin oli juttu, et oli, kui vaatad kommentaare.

Mina seda sealt loost välja ei lugenud ja sellepärast küsin, et kust see info? Et on väga nõme, kui nii valeinfot jagatakse, nii need kuulujutud tulevad.

Päris copy-paste ei tee, aga ümberjutustatult on seal juttu sellest, et tavalise naisena omab temagi meessoost sõpru, kellega vahel suhelda, kokku saada, aega veeta. Pikemalt oli kirjutatud, kuidas ja miks asi kuskile suunda arenes. Kuni juhtus…… umbmäärane misiganes (otseselt ei öelnud, mis). Kuid järgnesid mõtted, kuidas ta arvas, et oma kaaslast suudavad petta (<- tema enda sõnavalik) ainult nii- ja naasugused inimesed ja ennast ta selliseks ei pidanud. Ometigi piirid kadusid ja blabla. Ja siis tuli tunne/soov/ainuõige variant lahutus teemaks võtta.

Sellest ongi lugejad teinud omad järeldused. Kui need on valed, on järelikult  kehvalt kirjutatud lugu. Kui tegu polnud just ilukirjandusliku katsetusega…… Sel juhul pigem hästi kirjutatud, kuna arutelu jätkub lausa mitu kuud hiljem 😀 (asja üle, mis pole kunagi toimunud ja inimesed lihtsalt spekuleerivad aina valesti kõike?).

Aga ses suhtes, et… juhtus, mis juhtus. Eks nad ise tea kõige paremini. Ja kui mõlemad on valinud oma suhte päästmise, siis austagem seda otsust. Mina või sina ei peagi sellega nõus olema ja heaks kiitma. Ma nt ei tahagi enam oma vana suhet päästa, sest tunne on, et see ei pakuks ka parima võimaliku versioonina mulle enam midagi. Samal ajal olen veendunud, et kõigest  on võimalik välja tulla, kui mõlemad tõsiselt ja siiralt ise tahavad. Vahepeal on palju aega möödunud, ning on väga tõenäoline, et nende hetkeseis ongi juba palju parem. Aeg parandab kõik haavad, mäletate?

+12
0
Please wait...

Postitas:
ageta

Jäin mõtlema, et võimalik ka, et kartis, et teema imbub kuskilt avalikkusesse ja soovis seda ennetada.

Minu arust ta tõi seda kuskil selle nurga alt välja ka ning nii ongi õige. Tõenäoliselt oleks keegi ikka midagi jutustama hakanud ning hiljem sellist asja klattida on palju keerulisem. Britt lahendas selle just hästi, ennetas ning võttis ise artikli kirjutamisega loolt uudisväärtuse ära. Petmist, nii vaimset kui füüsilist, juhtub igapäevaselt meie ümber. Kui nemad on otsustanud suhet parandada, sellest õppida ja koos edasi minna, siis las nad teevad seda.

+9
-5
Please wait...

Postitas:
Chewi

Mis arvate sellest, kui suunamudija ütleb, et on loomaarmastaja(igapäev videod kassidest ja loomadest) taimetoiduline jne aga samas koosneb tema söök kaladest?

0
-21
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Mis arvate sellest, kui suunamudija ütleb, et on loomaarmastaja(igapäev videod kassidest ja loomadest) taimetoiduline jne aga samas koosneb tema söök kaladest?

Üks taimetoitluse alaliike – pesketaarlane. Loomi ta ju ei söö. Mis seal ikka arvata?

+9
0
Please wait...

Postitas:
atsetoon

Ma ei tea, kellest käib jutt, kuid mis vahet seal on, noor või vana.

Instagramis cetsss. Igas storys on alkohol, tegevusi saadab räige tümakas. Isegi vaatamine on väsitav, sellise elu elamisest rääkimata.

Katsu sellise naaber olla 🙁 õues pidevalt hardstyle laseb lõhkuda, autod ja taksod aina voorivad öö läbi, kõike saadab räme tümakas, lällamine ja alkohol. Maja esine ja külg on nagu mahajäetud majale omane, elus pole vist trimmerit kätte võetud, kõik maja esine kraav ja ääred võssa kasvanud, taarakotte aina koguneb maja nurgale, prügi ja pakendite jäänukid visatakse samuti maja nurgale või kuhu juhtub. Kui maakler pildistama võeti, visati kogu rämps koos katkise batuudiga lausa elupuu heki taha, seal see vedeles kuu kindlasti. Ausalt ostaks keegi selle kirve hinnaga maja ära ja koliks normaalsed inimesed sisse 🙁

+25
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kagggu

Ma ei tea, kellest käib jutt, kuid mis vahet seal on, noor või vana.

Instagramis cetsss. Igas storys on alkohol, tegevusi saadab räige tümakas. Isegi vaatamine on väsitav, sellise elu elamisest rääkimata.

Katsu sellise naaber olla 🙁 õues pidevalt hardstyle laseb lõhkuda, autod ja taksod aina voorivad öö läbi, kõike saadab räme tümakas, lällamine ja alkohol. Maja esine ja külg on nagu mahajäetud majale omane, elus pole vist trimmerit kätte võetud, kõik maja esine kraav ja ääred võssa kasvanud, taarakotte aina koguneb maja nurgale, prügi ja pakendite jäänukid visatakse samuti maja nurgale või kuhu juhtub. Kui maakler pildistama võeti, visati kogu rämps koos katkise batuudiga lausa elupuu heki taha, seal see vedeles kuu kindlasti. Ausalt ostaks keegi selle kirve hinnaga maja ära ja koliks normaalsed inimesed sisse 🙁

On siis vaiksemaks jääbud? Neiu sots meediast kadunud 😀

+4
-1
Please wait...

Postitas:
foxtrot

Visake Cetssi maja link ka, palun. Tahaks ka vaadata.

+7
0
Please wait...

Postitas:
atsetoon

Visake Cetssi maja link ka, palun. Tahaks ka vaadata.

https://www.kv.ee/maja-asetus-ilmkaarte-suhtes-on-ideaalne-eluruumip-3403547.html

+4
0
Please wait...

Postitas:
katz90

Kas tal mees ka üldse alles on? pole nagu näha olnud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
mari677

Kas tal mees ka üldse alles on? pole nagu näha olnud.

lahus on

+6
0
Please wait...

Postitas:
kogemata

Kas laps on neil ühine või ei? Cetssil instagrami kontot enam pole 🙄

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Mannnn

Kas laps on neil ühine või ei? Cetssil instagrami kontot enam pole 🙄

Laps on Cetssi oma (sai vist 18 või nii (üpriski noorelt st) emaks)

+1
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 2,431 kuni 2,460 (kokku 2,659 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad (välja arvatud Lõvid)