Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad

Näitan 30 postitust - vahemik 2,251 kuni 2,280 (kokku 2,691 )

Teema: Suunamudijad

Postitas:
Kägu

Sry, aga nende hukkunud lapse leidmise storyde peale ma lihtsalt ütlengi, et Triinu-Liis, Sa ei ole terve inimene. Mine saada Sarv mulle kaela, aga see ei ole normaalne. Sa oled 27-aastane ema. Kas Sul häbi-või eetikatunnet ei ole üldse?!?!?! Mis asi see on?! Teine vanem otsib südamevalus oma last ja sina aeled keel ripakil rannas ja toodad “sisu” kui armas oli, et inimesed last otsida aitasid… Sul oli muidugi sel ajal tähtsamat teha. Ja see kiirabi filmimine… Tegelt mul polegi sõnu otseselt, millega praegu enda põlgust väljendada.

+49
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 35 korda. Täpsemalt

Postitas:
bzzzzt

Issand, see Triinu-Liis ei ole okei-kuulutus kadunud lapsest, pidustory, laps leiti hukkununa kus arvas et siiski nii armas et inimesed otsisid (sest tal storyde kõrvalpolnud ju aega), ja siis jälle peostory!!!

See inimene ei tundnud karvavõrdki lapse pärast muret!

Ja sealjuures avaldada lapse ema nimi? Ema on kirjutanud kusagile ISIKLIKKU gruppi ja see inimene topib avalikult üles?!?!T

Täiesti ebanormaalne 😡😡😡

+40
0
Please wait...

Postitas:
bzzzzt

Triinu nüüdseks enda storyd ära kustutanud, aga mul olemas screenshotid.

Sest “tänu” sellele sain teada, et mul ja uppunud lapse emal ühine sõber, kellele ma selle kurva uudise edastasin, kes ei teadnud asjast midagi, vaid kuulis minult ehk kolmandalt isikult..

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ta reaalselt filmis kiirabi? Et tema ongi selline inimene, kes ei jookse abi pakkuma, vaid haarab telefoni, filmib ja siis postitab selle oma sotsiaalmeediasse??? Küsin, sest ma ise seda ei näinud ja ei suuda uskuda, et kas päriselt ka juhtus midagi sellist? 😨😨😨

+32
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 94 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma olen samuti šokis nendest TL-i stooridest. Varem kaitsesin seda inimest ja mõtlesin, et siinsel rahval on lihtsalt tema kohta eelarvamustel põhinev hoiak välja kujunenud, aga nüüd sain näha, et sellel inimesel pole elementaarset taktitunnet ja empaatiavõimet. Kuidas saab olla kellelgi jultumust panna võõraste inimeste suurim tragöödia enda ümber tiirlema ja kajastada seda nagu tegu oleks mingi väikese vahepalaga tema toredas päevas?

Isegi minul, kes ma pole ema, oli nutt kurgus, kui lugesin, mis juhtunud oli. Olen näinud nende vanemate nägusid, kes oma last pisarsilmil ranna lähedusest taga otsivad, kuulnud nende värisevat häält kirjelduse andmisel ja näinud, kui tugevalt last kallistatakse, kui ta lõpuks üles leitakse…

Õudne, õudne, õudne. Ei kujuta ette, mida need vanemad peavad tundma, sellist valu ei tohiks olla olemas, aga on.

+45
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja Triinu, kui keegi sulle 100% viisaka kirja jätab, et su käitumine ei ole normaalne, siis tema ära blokkimine ei kustuta su tegu ega tee sind paremaks inimeseks 😉

+40
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ta reaalselt filmis kiirabi? Et tema ongi selline inimene, kes ei jookse abi pakkuma, vaid haarab telefoni, filmib ja siis postitab selle oma sotsiaalmeediasse??? Küsin, sest ma ise seda ei näinud ja ei suuda uskuda, et kas päriselt ka juhtus midagi sellist? 😨😨😨

Jep! Video, kus suumib lähemale kiirabi peale ja tekst juures:

Kahjuks leiti poiss uppununa! Sügav kaastunne perele ja suur tänutunne kõikidele kes rannas otsisid! Oli nii armas näha inimesi panustamas! Ma ei kujuta ette mis valu see on! Sööb hinge seest!

Tekst siis muutmata kujul, kogu oma hiilguses ja vigadega.

Ta ise muuli peal ei paistnud olevat, vaid suvitasid seal lähedal rannas.

+30
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jep! Video, kus suumib lähemale kiirabi peale ja tekst juures:

Kahjuks leiti poiss uppununa! Sügav kaastunne perele ja suur tänutunne kõikidele kes rannas otsisid! Oli nii armas näha inimesi panustamas! Ma ei kujuta ette mis valu see on! Sööb hinge seest!

Tekst siis muutmata kujul, kogu oma hiilguses ja vigadega.

Ta ise muuli peal ei paistnud olevat, vaid suvitasid seal lähedal rannas.

Siirustunde täielik mõnitamine!

+18
0
Please wait...

Postitas:
bzzzzt

Kuidas saab siia pilte lisada screenshotidest? Ma ei saa kuidagi hakkama..🥴 Proovinud 100korda juba, et näeksid ka need, kes ei näinud.

Ma pole enne sõna võtnud ja ei ole pahatahtlik, aga seda lihtsalt mu mõistus ei võta.. Ta ise muidugi arvab, et kui kustutab, siis pole olemas olnudki, aga… Pole sõnu!

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal küll. Üks ema kaotas just traagiliselt lapse ja su suurim mure on see, et keegi endistest sõbrannadest nimetas sind inimkõntsaks.

Ja sul paluti jagada otsimiskuulutust, mitte filmida sündmuse traagilist lõppu.

Lõpeta juba see ohvri mängimine. Selles olukorras on see lihtsalt nii enesekeskne, kohatu ja empaatiavõimetu.

+53
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

“Meie juurde tuldi” mida ? Ma olen päris kindel, et paljud inimesed ei tea kes tema ja ta boyfriend on. Ja kas päriselt keegi käskis tal kiirabi ja PM ka laiba pilti panna🤦‍♀️

Ja see storytamine praegu 🤦‍♀️

+37
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 125 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: center;”>

“Meie juurde tuldi” mida ? Ma olen päris kindel, et paljud inimesed ei tea kes tema ja ta boyfriend on. Ja kas päriselt keegi käskis tal kiirabi ja PM ka laiba pilti panna🤦‍♀️

Ja see storytamine praegu 🤦‍♀️

Päriselt ringleb pilt kusagil vestlustes?</p>

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sama – ainult korrutas, et paluti otsimiskuulutus panna ja mis meiesugused tegid? Ei aidanud.

Fakt on, et räägitakse hoopis sellest kuidas kiirabi filmis ja kirjutas, et leiti upununa. Lihtsalt leeloltab täiesti teist teemat – hea inimene nagu ta on!
Kes oskab öelda kuidas saab screene siia panna? Päriselt ka – see on küll väärt ajakirjandusele puremiseks panna.

+37
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Wtf see “goodbye to old friends” – piiiiiiiiiiinlik mis probleemid tal on 🤯

+36
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sama – ainult korrutas, et paluti otsimiskuulutus panna ja mis meiesugused tegid? Ei aidanud.

Fakt on, et räägitakse hoopis sellest kuidas kiirabi filmis ja kirjutas, et leiti upununa. Lihtsalt leeloltab täiesti teist teemat – hea inimene nagu ta on!

Kes oskab öelda kuidas saab screene siia panna? Päriselt ka – see on küll väärt ajakirjandusele puremiseks panna.

Upload.ee lehele võid need ülesse laadida ükshaaval ja siis siia ühte postitusse lingid panna. Ilmselt kõige kergem viis kui keerulisemat süsteemi kirjeldada.

+18
0
Please wait...

Postitas:
kadri97

Uskumatu pidurdamatu eneseimetlus… Eriline anne kogu see situatsioon keerata võtmesse, kus tema on abistav kangelanna, kellele halvad endised sõbrad liiga teevad.

+40
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Storyde kokkuvõte: mina, mina, mina, MINA, mina, meie, mina, MINAAAA.

+41
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Samal ajal kopter taustal kuulda, otsingud käivad aga nemad aelevad ja naudivad elu….ja nüüd siis ütleb, et mida tegid sina, et aidata!?!?! Wtf?!?

Mina olen taun või?

+50
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eriti vettpidav eneseõigustus: wat didžuu duu selle lapse heaks?

Tuletaks siinkohal meelde, et TL oli ise seal  k o h a   pe a l, kus oleks saanud nii mõndagi teha.

Sõbrannad, perekoolikad, muud deemonid võisid olla kas või Tahitil, kus neist oleks täpselt nii palju abi, et delfi artiklit jagada.

Täiesti 0 argument.

+43
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 47 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

HÄBI! See oli (ja on) küll jubedalt mitteempaatiline käitumine…

+30
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 22 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei ole arst ja diagnoose panema ei hakka.

Aga. Arvan (loe: nägin ükskord unes), et inimene on kaotanud kontakti reaalsusega. Ei taju ennast ega adu ümbritsevat konteksti.

Kõik, absoluutselt kõik tema elus käib läbi “instafiltri”. Mis sealt läbi käinud pole, seda pole ka olemas. Isegi ta enda jaoks.

On ju selge, et selline “elustiil” ei ole jätkusuutlik. Aga mistahes nōuanded sellest “filtrist” ka läbi murda ei suuda.

Ja nii me siin siis muudkui järjepidevalt imestumegi, jõuetult.

+31
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Eriti vettpidav eneseõigustus: wat didžuu duu selle lapse heaks?

Tuletaks siinkohal meelde, et TL oli ise seal k o h a pe a l, kus oleks saanud nii mõndagi teha.

Sõbrannad, perekoolikad, muud deemonid võisid olla kas või Tahitil, kus neist oleks täpselt nii palju abi, et delfi artiklit jagada.

Täiesti 0 argument.

Samuti ei näe ma tema täägitud sõbranna kontol abipalvet ega ka boyfriend. Millest sa inimene räägid????</p>

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 125 korda. Täpsemalt

Postitas:
bzzzzt

https://www.upload.ee/files/13262021/Screenshot_20210624_220500.jpg.html

https://www.upload.ee/files/13262026/Screenshot_20210624_220539.jpg.html

Loodan, et sain piltide lisamisega hakkama! Andke märku, kui ei.. Ja tänud inimesele, kes seda kohta jagas! 🙂

Ja TL story peale seda- aina hullemaks läheb. Terve maailm süüdi, et see inimene võltspisaraid seal nutab.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meeleheitel vanemad otsimas oma last, Triinu Liis kõkutamas telefoni ees… Ja nüüd suurim mure, et sind nimetati inimkõntsaks! Mis siin valesti on? Häbi ja piinlik peaks olema! Masendavad tegelased

+39
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oh seda kõkutamist ja naerust kriiskamist hetkel lives. Ma kuulsin täna vilkureid ja kopterit, jagasin delfi kuulutust…kahjuks ei saanud kohapeale otsima minna. Ja nüüd on mul nii tühi ja kurb olla kuigi ma ei tundnud seda perekonda.

Nemad olid kohal ja pm nägid seda pealt ja nüüd kõkutavad koos huvitavaid eesti keelseid lauseid hääldades. Muud sisu polnud luua siis jätnud live tegemata. Või need eelnevad võltspisarad väljapressimata. Siiani oli mul TL natuke kahju aga nüüd ütleks ka, et paras *******

+34
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaatasin ka neid “selgitavaid” storysid ja mulle lihtsalt ei mahu pähe kuidas absoluutselt igas teemas oskab ta ennast kannatajaks teha. Alati on kõik teised vastikud, õelad, kiusajad ning tema vaeseke ainiti kannatab.

Nii palju, kui mina siit Perekoolist lugenud olen ja ka oma tutvusringkonnalt kuulnud olen, siis inimesed mõistavad neid ENDISEID sõbrannasid väga hästi, sest kajastati sõnulseletamatult nõmedal viisil väikese lapse surmauudist. Mitte kellelgi pole olnud probleemi selles, et paluti last otsida! Lapse otsimise palve = väga okei. Filmida läbupiltide vahele kiirabi ja kogu sealset sündmust = ebaeetiline, taktitundetu ja lihtsalt häbematu! Kusjuures vahepeale ei jagatud ühtegi sammu lapse otsimisest???

Aga hetkel üritatakse ennast puhtaks pühkida sellega, et temakeselt ju ikka niiniiniiiii paluti seda jagada. Päriselt? Paluti astuda ligi, filmida kiirabi ja teatada, et laps on hukkunud? Vaevalt küll! Ei maksa siin ennast (taaskord!) kannatajaks teha.

Triinu, you screwed up. Big time! Tunnista oma viga ja õpi sellest vähemalt kordki oma elus! Su “endised kallid sõbrannad” ei kirjutanud neid asju sulle niisama ning tõe moonutamine siin ei aita! See kannatajaroll ei toida sind enam.

Sügav kaastunne pisikese poisi lähedastele!

+42
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja juba hakkaski pihta, küllap nüüd tuleb riburada pidi screenshotte mummude toetavatest sõnumitest.

+31
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kibestunud kanakari jälle hoos. Ütleks, et minge vihast lõhki. 🙂 Ta ei teinud midagi nii hullu, kui siin kuulutatakse, aga eks valenarratiivi on lihtne luua ja pushida, aga pliis ahhetage ja ohhetage omaette. Näitab üsna hästi teie endi moraalset palet ning vihkavat hinge, siin moraalitsemine ei aita mitte kedagi, kahjuks. 🙂 Pange teema kinni, aitab ka.

+2
-66
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ma olen samuti šokis nendest TL-i stooridest. Varem kaitsesin seda inimest ja mõtlesin, et siinsel rahval on lihtsalt tema kohta eelarvamustel põhinev hoiak välja kujunenud, aga nüüd sain näha, et sellel inimesel pole elementaarset taktitunnet ja empaatiavõimet. Kuidas saab olla kellelgi jultumust panna võõraste inimeste suurim tragöödia enda ümber tiirlema ja kajastada seda nagu tegu oleks mingi väikese vahepalaga tema toredas päevas?

Isegi minul, kes ma pole ema, oli nutt kurgus, kui lugesin, mis juhtunud oli. Olen näinud nende vanemate nägusid, kes oma last pisarsilmil ranna lähedusest taga otsivad, kuulnud nende värisevat häält kirjelduse andmisel ja näinud, kui tugevalt last kallistatakse, kui ta lõpuks üles leitakse…

Õudne, õudne, õudne. Ei kujuta ette, mida need vanemad peavad tundma, sellist valu ei tohiks olla olemas, aga on.

Kui see tõesti nii oli, siis selline käitumine ongi õudne. Kohutavalt madal ja nõme teiste inimeste tragöödia arvelt profiiti lõigata, sest täpselt seda see on. Inimene loob contenti väikese lapse kadumisest ja surmast… No comments.

+25
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 26 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Asja põhipoint läks TL-il ikka väga kõrge kaarega mööda. Kallis inimene, keegi ei ole kritiseerinud Sind otsingukuulutuse jagamise eest, vaid inimesi vihastas (õigustatult) see, et sündmuse lõppu kajastati äärmiselt taktitundetul moel. Sama kriitikat saavad ka ajakirjanikud, kes on näiteks liiklusõnnetusest pilte postitades surnukeha kaadrisse jätnud ning samal alusel kritiseeriti Taani-Soome mängu üle kandnud telekanaleid, et miks ülekannet ei peatatud, kui Christian Erikseni elustati ning selle asemel hoopis kaameraga sisse suumiti. Selle asja nimi on eetika. Selle asja nimi on elementaarne lugupidamine ja viisakus. Vt ka: empaatiavõime, intelligentsus. Kõigil ja eriti sotsiaalmeedia mõjuisikutel on kohustus oma sisu erinevatest aspektidest analüüsida enne avaldamist. Need stoorid oleks võinud kõik avaldamata jätta.

+44
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 2,251 kuni 2,280 (kokku 2,691 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.