Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad

Näitan 30 postitust - vahemik 2,371 kuni 2,400 (kokku 2,691 )

Teema: Suunamudijad

Postitas:
Kägu

Mina, T endine sõbranna, kes talle ka eile kirjutas ja ok, T, kui siit loed, siis noh, olles blokitud, mis mul ikka kaotada on.

Ma tegelikult ei ole ka seal aphroditede pundis, lihtsalt pole samal lainel olnud ja see oligi siiani okei. Ma ei heitnud T ette ka Jõõvastavat blowjobi nalja, kuna minu sotsiaalmeediasse sattumise ajaks neid storysid ei olnud enam saadaval..

Igatahes, mu eilne kiri:

Aitäh, et sa selle uppumisteate story ära kustutasid. Mu enda poeg tuli ka just täna Viimsist, ta veedab tihti aega oma vana-vanaema juures ja käivad palju ujumas. Tavaliselt vana-vanaema jääb kaldale ja Joh uitab omaette ja.. ja elus ei tea iial ette ning mu ainus mõte oli, et oleks see minu poeg, tahaks sellest ise lähedastele teada anda ja viimane asi, mis ma sooviks, okeks see, et mu lapse, minu maailma kõige kallima vara, surmateade leviks sotsiaalmeedias.

Jah, just nimedega, et keegi ei saaks väita, et ma oma sõnade eest ei seisa. Igatahes, kaks inimest veel leidsid vajaduse selgitamaks, et otsimiskuulutuse jagamine ongi fine (paneme selle väljendi sisse, et Tka aru saaks), lihtsalt see surma-oma ületas piire ja mida tegi T?

T lasi ellata J ja sõimata nii teda kui ka kõiki neid sõbrannasid, kes T veel J-leULGESID kirjutada, cuntideks. Ka mind.

Kõik mimmud arvavadki, et nende (ehk lõvide) positiivsus aitabki maailma muuta, aga ei, sest maailmas ongi niiiiii palju positiivse maailmavaatega inimesi, küll aga kui T-le ja J-le sinu maailmavaade ja VIISAKAS! selgitus ei sobi, saad vihase sõimukõne ja oled cunt. Okei.

Mummud, palun saage aru, et enesekindlusel ja enesekesklusel on vahe sees. J ja T ei ole enesekindlad, vaid enesekesksed. See mina ja maailm vaade on lapsik.

Palun kasvage suureks ja olge eeskujud nii K S-ile kui ka oma jälgijatele, sest kogu teie käitumse juures, leian mina, et K peaks saama KS-i hooldusõiguse. Seal ei ole mu*niimemisnalju ja K päriselt pühendab aega oma lapsele. Las J mürab KS-iga palju tahab, see ei aseda lapse jaoks koos mängimist.

Ega mul rohkem sõnu olegi, v noh, oleks, aga neiu on nii suure augu kaevanud, et ise ka ei mäleta enam algust või otsa.

+60
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, aga kui mul mõne inimesega sõprus läbi saab, siis ma ei kirjuta teistele, mis ma kõik sellest inimesest veel tean. Milleks ma seda tegema peaks?

+1
-38
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 109 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Respect “endisele sõbrannale” julguse eest, kindlasti langeb ta nüüd veel suurema lõvide viha alla. Rohkem TL endisi sõbrannasid võiks sõna võtta ja avalikuks teha need jutuks olnud laialdased vassimised ja valetamised.

+38
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina, Triinu endine sõbranna, kes talle ka eile kirjutas ja ok, Triinu, kui siit loed, siis noh, olles blokitud, mis mul ikka kaotada on.

Ma tegelikult ei ole ka seal aphroditede pundis, lihtsalt pole samal lainel olnud ja see oligi siiani okei. Ma ei heitnud Triinule ette ka Justini õõvastavat blowjobi nalja, kuna minu sotsiaalmeediasse sattumise ajaks neid storysid ei olnud enam saadaval..

Igatahes, mu eilne kiri:

Aitäh, et sa selle uppumisteate story ära kustutasid. Mu enda poeg tuli ka just täna Viimsist, ta veedab tihti aega oma vana-vanaema juures ja käivad palju ujumas. Tavaliselt vana-vanaema jääb kaldale ja Johan uitab omaette ja.. ja elus ei tea iial ette ning mu ainus mõte oli, et oleks see minu poeg, tahaks sellest ise lähedastele teada anda ja viimane asi, mis ma sooviks, okeks see, et mu lapse, minu maailma kõige kallima vara, surmateade leviks sotsiaalmeedias.

Jah, just nimedega, et keegi ei saaks väita, et ma oma sõnade eest ei seisa. Igatahes, kaks inimest veel leidsid vajaduse selgitamaks, et otsimiskuulutuse jagamine ongi fine (paneme selle väljendi sisse, et Triinu ka aru saaks), lihtsalt see surma-oma ületas piire ja mida tegi Triinu?

Triinu lasi ellata Justinil ja sõimata nii teda kui ka kõiki neid sõbrannasid, kes Triinule veel JULGESID kirjutada, cuntideks. Ka mind.

Kõik mimmud arvavadki, et nende (ehk lõvide) positiivsus aitabki maailma muuta, aga ei, sest maailmas ongi niiiiii palju positiivse maailmavaatega inimesi, küll aga kui Triinule ja Justinile sinu maailmavaade ja VIISAKAS! selgitus ei sobi, saad vihase sõimukõne ja oled cunt. Okei.

Mummud, palun saage aru, et enesekindlusel ja enesekesklusel on vahe sees. Justin ja Triinu ei ole enesekindlad, vaid enesekesksed. See mina ja maailm vaade on lapsik.

Palun kasvage suureks ja olge eeskujud nii Kris Stefanile kui ka oma jälgijatele, sest kogu teie käitumse juures, leian mina, et Kristo peaks saama Krisi hooldusõiguse. Seal ei ole munniimemisnalju ja Kristo päriselt pühendab aega oma lapsele. Las Justin mürab Krisiga palju tahab, see ei aseda lapse jaoks koos mängimist.

Ega mul rohkem sõnu olegi, v noh, oleks, aga Triinu on nii suure augu kaevanud, et ise ka ei mäleta enam algust või otsa. Tean vaid seda, et Triinul ei ole vahet, kas ta magab suhtes v vallalise mehega ja saan ka screenshotide abil kinnitada, et kui tal tekkis Justin, ei olnud see ainus raud tules..

👌👌

+25
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 125 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina just ütlen, et jumala aus, et selle kirja siia kirjutasid mis Sa talle saatsid. Sul on “mune” vastupidiselt talle, kes musta valgeks räägib ja oma boyfriendil laseb sõimata – äärmiselt väike ja labane mees.

Ja sellele kes kommenteeris, et miks peale sõpruse lõppu selliseid asju kirjutada – tead on vahe kuidas see sõprus lõppeb. Kas elu läheb lihtsalt oma rada või Sa ise teenid selle välja, et Sinu kohta si*asti öeldakse. Kui ta seda auku ise muudkui kühveldanud on…siis hakkaku aga otsast alla neelama 🙃

+36
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei tea, aga kui mul mõne inimesega sõprus läbi saab, siis ma ei kirjuta teistele, mis ma kõik sellest inimesest veel tean. Milleks ma seda tegema peaks?

Asi võib olla selles, et mingi hetk saab lihtsalt kõrini, kui keegi süüdimatult ennast ohvriks teeb, pidevalt avalikult endiseid sõbrannasid kõigis oma vigades süüdistab ja ennast vaid õigustab.

+39
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina, Triinu endine sõbranna, kes talle ka eile kirjutas ja ok, Triinu, kui siit loed, siis noh, olles blokitud, mis mul ikka kaotada on.

Ma tegelikult ei ole ka seal aphroditede pundis, lihtsalt pole samal lainel olnud ja see oligi siiani okei. Ma ei heitnud Triinule ette ka Justini õõvastavat blowjobi nalja, kuna minu sotsiaalmeediasse sattumise ajaks neid storysid ei olnud enam saadaval..

Igatahes, mu eilne kiri:

Aitäh, et sa selle uppumisteate story ära kustutasid. Mu enda poeg tuli ka just täna Viimsist, ta veedab tihti aega oma vana-vanaema juures ja käivad palju ujumas. Tavaliselt vana-vanaema jääb kaldale ja Johan uitab omaette ja.. ja elus ei tea iial ette ning mu ainus mõte oli, et oleks see minu poeg, tahaks sellest ise lähedastele teada anda ja viimane asi, mis ma sooviks, okeks see, et mu lapse, minu maailma kõige kallima vara, surmateade leviks sotsiaalmeedias.

Jah, just nimedega, et keegi ei saaks väita, et ma oma sõnade eest ei seisa. Igatahes, kaks inimest veel leidsid vajaduse selgitamaks, et otsimiskuulutuse jagamine ongi fine (paneme selle väljendi sisse, et Triinu ka aru saaks), lihtsalt see surma-oma ületas piire ja mida tegi Triinu?

Triinu lasi ellata Justinil ja sõimata nii teda kui ka kõiki neid sõbrannasid, kes Triinule veel JULGESID kirjutada, cuntideks. Ka mind.

Kõik mimmud arvavadki, et nende (ehk lõvide) positiivsus aitabki maailma muuta, aga ei, sest maailmas ongi niiiiii palju positiivse maailmavaatega inimesi, küll aga kui Triinule ja Justinile sinu maailmavaade ja VIISAKAS! selgitus ei sobi, saad vihase sõimukõne ja oled cunt. Okei.

Mummud, palun saage aru, et enesekindlusel ja enesekesklusel on vahe sees. Justin ja Triinu ei ole enesekindlad, vaid enesekesksed. See mina ja maailm vaade on lapsik.

Palun kasvage suureks ja olge eeskujud nii Kris Stefanile kui ka oma jälgijatele, sest kogu teie käitumse juures, leian mina, et Kristo peaks saama Krisi hooldusõiguse. Seal ei ole munniimemisnalju ja Kristo päriselt pühendab aega oma lapsele. Las Justin mürab Krisiga palju tahab, see ei aseda lapse jaoks koos mängimist.

Ega mul rohkem sõnu olegi, v noh, oleks, aga Triinu on nii suure augu kaevanud, et ise ka ei mäleta enam algust või otsa. Tean vaid seda, et Triinul ei ole vahet, kas ta magab suhtes v vallalise mehega ja saan ka screenshotide abil kinnitada, et kui tal tekkis Justin, ei olnud see ainus raud tules..

👌👌

Absoluutselt nõus. Palun, Kristo tegutse enne kui hilja!

+28
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Triinu endine sõbranna, kas ta on siis koguaeg selline olnud või suurem muutus on Justiniga tulnud?

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Triinu endine sõbranna, kas ta on siis koguaeg selline olnud või suurem muutus on Justiniga tulnud?

Tahaks ka teada… oleks huvitav..

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 79 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas peale lahutust hakkas siis selliselt käituma??

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kujutan ette, et endistel sõbrannadel vōib ikka väga vastik ja raske olla vaadata seda  jälgijatele esitatavat ideaalset peaaegu pühaklikku TL.
Aga suhtes meestele ligi ajamine, eriti sõbrannade meestele, no see on ikka tase omaette!

+37
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

TL kuidagi vaikne nüüd, samas J paneb järjest storysid, kuidas ta oma uue tiimiga aega veedab. See ainult minu arvamus aga usun, et mingi hetk nad ongi lahus, kui J piisavalt suure sõpruskonna enda ümber loonud on ja enda elu siin kindlustanud.

+33
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Respect “endisele sõbrannale” julguse eest, kindlasti langeb ta nüüd veel suurema lõvide viha alla. Rohkem TL endisi sõbrannasid võiks sõna võtta ja avalikuks teha need jutuks olnud laialdased vassimised ja valetamised.

Ausalt öeldes pole see kellegi teise asi mingeid eraelulisi asju rääkida. Eriti madalalaubaline on kellegi voodielu lambist siia sisse tuua. See pole avalik info, mis tuleks avalikult netti riputada. Endisel sõbrannal küll kruvid logisevad ja mitte vähe. Natuke võiks mõelda ka, mida suust välja ajada.

Mummu attack 👌

Reaalselt saad ise ka aru, et on lõpuks aeg see “miss perfect” paljastada !

+33
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Wow, inimeste kadedus ja ussitamine paneb ikka veel imestama. Ikka ei ole mustamine? Siit saaks nüüd küll kohtukeisi, meenub Korolevi kaasus 🙂

+1
-44
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes pole see kellegi teise asi mingeid eraelulisi asju rääkida. Eriti madalalaubaline on kellegi voodielu lambist siia sisse tuua. See pole avalik info, mis tuleks avalikult netti riputada. Endisel sõbrannal küll kruvid logisevad ja mitte vähe. Natuke võiks mõelda ka, mida suust välja ajada.

Mummu attack 👌

Kellele te selle paljastamisega nüüd seda “head” teete?

+1
-28
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mummu attack 👌

Kellele te selle paljastamisega nüüd seda “head” teete?

Pr ebasobivaks kommentariks märkija. Mul on jätkuvalt vaid üks konto. 😁😛

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma usun iga endiste sõbrannade sõna ja enamgi veel. Ja ei tule siin mingeid kohtukeisse, rahune maha, Triinuliisike, ise oled selle haua endale oma kunsthammastega kaevanud.
Keegi võiks veel öelda ka kus kassid on ja mis nendest sai.

+38
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

TL kuidagi vaikne nüüd, samas J paneb järjest storysid, kuidas ta oma uue tiimiga aega veedab.

Kirjutab storyde jaoks stsenaariumi valmis oma kaustikusse.

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nii naljakas

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üks nõmedamaid asju on see, kui tullakse lahkama endiseid sõprussuhteid Perekooli foorumisse. Alati olen mina ja ka minu sõbrad/sõbrannad vaadanud sellist asja selle pilguga, et wow.. tõesti.. how low. Aga paratamatult tekivad elus siiski momendid, kus sa hakkad seda lüket mõistma. Mina mõistsin seda juba mõnda aega tagasi, kui mulle üks klähviv blondiinist meesterahvas kirjutas, kuidas nii mina kui meie sõbrannade ringkond on paha. Kui ta sellest tegi live, storysid ning nõnda samuti ka naistegelane. (Veelgi enam mõistsin seda eile, kui ma telefonikõnes sain sõna Cunt osaliseks). Kohe varsti täitub aasta sellest, kuidas meid (mind ja minu sõbrannasid/tuttavaid) laimati oma IG lives ja storydes mõlema peategelase poolt. Jah, nimesid ei kasutatud, aga iga pikemaajalisem jälgija teab neid nimesid isegi ja need nimed käisid ka Perekooli kommentaariumi hulgast läbi. Ei ole tore lugeda enda kohta paska, ei ole. Ei ole okei teistest kirjutada paska, ei ole. Me ei ole imbetsillid ja igasugu mummu vastukommentaar minule näitab edaspidi seda, kuidas on Teie enda maailmavaates lood.
Ma ei taha halvustada ühtegi inimest ja ka mitte enda endist parimat sõbrannat, aga kuna igasugused blokid ja muud asjad tunduvad olevat tagasi moodi tulnud, siis pole muud, kui öelda suvalistele kägudele (kellest osa on meie nimesid varem kasutanud või kahtlustanud, või lugedes kommentaare kuidas OMG MIKS ENDISED SÕBRANNAD MIDAGI EI TEE) siis jah, me oleme teinud. Me oleme öelnud, me oleme endiselt veel mõistuse juures. Aga kui see mõistuse juures olemine tähendab mõne isikuga suhtlemisel peaga vastu seina jooksmist, siis kaua sa enam kannatad?

Muidugi on minust lame ja piinlik ja veider tulla siia seda arutama, aga kuna siit ka igasugu inimesed saavad hoogu igasuguste valede kaasa õhutamisele (nagu seda mõni isik oma IG storydes teeb ja kaudselt laimab ja valefakte esitab “btw ma olen see sünnakingi tüdruk. tema jutt ja faktid olid väärad”) siis ausalt, enam ei jaksa. Ega enam ei olegi kusagil öelda midagi. Ei hakka tegema endale uusi kontosid FB-sse või instasse või vahetama telefoninumbrit, et kellelegi proovida meie poolt selgitada. Härra käest saime vastu pead eelmisel suvel, said nii B kui K intervjuus. Ometigi, see mille eest K ja B said puid alla, oli J poolt esitatud väärate faktide alusel. Mitte keegi ei ole tahtnud seda paari lahku ajada, sest hoolimata kõigest jamast, oleme me siiski ka tänasel päeval arvamusel, et Iga inimese õnn ja otsused on tema enda teha ja meie asi pole kritiseerida, kes kellega koos on. Aga sellest tehti siiski tantrum justkui andes mõista, et need endised sõbrannad suhteid lahku püüavad ajada. Ei. ei proovi. Kahju, et kassidest endiselt ei räägita, aga noh ega kui mul ei oleks kasse kodus kellest rääkida, siis ma ilmselt ka ei räägiks. Jne. Aga okei, mummud nagunii ütlevad, kuidas ma olen haige inimene jne, proovige veel Cunt ka lisada siia juurde, siis saame me kõik ikka täie hinna eest! Pole probleemi. Me oleme juba pikalt seda jama endale saanud, mis see kübeke paha sõna siia juurde enam ikka teeb. Meie kaotasime enda jaoks inimese, kellena me teda teadsime. Inimene eksisteerib küll, aga teda me enam ära ei tunne. Kahjuks või õnneks vahel tunneb tema meid, eriti kui on tarvis kurta ja ohvriks end mängida.

+49
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Püha jumal! 😮

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 24 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siit supist on küll väga raske välja siputada.. inimliku poole pealt on justkui natuke kahjugi. Aga tõesti, kaua võib?!

+23
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ausalt öeldes kahju teist, kes te seda jama olete pidanud taluma. Austus et enda ja tõe eest seisate, kuigi üritasite kaua teiste vahenditega hakkama saada.

+25
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kassid anti teadmata uude koju umbes siis, kui uus peiks Eestisse tuli, perenaine polnud nende liivakastiga kunagi superhoolas ja nad kasutasid muid alternatiive oma hädade lahendamiseks.

Arvan sama, kassid pidasid J sissetungijaks ja tegid oma häda kuhugi.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 36 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kassid anti teadmata uude koju umbes siis, kui uus peiks Eestisse tuli, perenaine polnud nende liivakastiga kunagi superhoolas ja nad kasutasid muid alternatiive oma hädade lahendamiseks.

😲😲😲 aga kui Kristoga koos oli?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 79 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Wow, mis siit välja koorub. Lihtsalt WOW.

And Justin. Grow a pair! No real man calls woman c*nt. That’s why we don’t respect you. And never will!

+39
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 94 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Issand jumal, jätke ta rahule, kas te ei saa aru, et ta ei taha enam teie sõbranna olla, või õigemini te ei ole enam sõbrad, tal pole mingit kohustust teie kommentaaridele või ükskõik millele vastata. Kui ta olek ja elu teile ei meeldi, siis hoidke omale või klatšige omavahel, mis on väga nõme, aga siia foorumisse ja talle isiklikult muudkui kirjutamine näeb lihtsalt naeruväärne välja. Juba aasta sõbrannatamisest möödas ja ikka nii butthurt? Saage üle ausalt. Sellistest sõbrannadest ei tunne keegi puudust. Jätab veel halvema mulje kogu sellest pundist, üks nimi koorus ka välja, peab ütlema, et kadedus täitsa mõistetav.

+3
-53
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Issand jumal, jätke ta rahule, kas te ei saa aru, et ta ei taha enam teie sõbranna olla, või õigemini te ei ole enam sõbrad, tal pole mingit kohustust teie kommentaaridele või ükskõik millele vastata. Kui ta olek ja elu teile ei meeldi, siis hoidke omale või klatšige omavahel, mis on väga nõme, aga siia foorumisse ja talle isiklikult muudkui kirjutamine näeb lihtsalt naeruväärne välja. Juba aasta sõbrannatamisest möödas ja ikka nii butthurt? Saage üle ausalt. Sellistest sõbrannadest ei tunne keegi puudust. Jätab veel halvema mulje kogu sellest pundist, üks nimi koorus ka välja, peab ütlema, et kadedus täitsa mõistetav.

Mille peale kade peaks olema ? Elamisloa pärast abielu pärast ? Võlgade pärast ? Valelikuse ? Kahepalgelisuse ? Sõbrannade meestele külge ajamise ?

+38
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul on absoluutselt õigus! Ka mina arvan TÄPSELT sama asja, kuni sinna maani, kui minust või minu inimestest minnakse ja lihtsalt pahaaimamatult jagatakse laimu, vääraid fakte ja muud säärast, siis on küll lõpuks peale aastat aega see koht, kus PALUN LÕPETA ÄRA. Ma muideks mainisin ka peaaegu aasta tagasi inimesele seda, et ära lihtsalt räägi meist. Aga seda ei juhtunud. See jätkus vahepealsete pausidega muudkui edasi. Siis kes ei ole kellest üle saanud? Me tahamegi punkti asjale saada, sest meie elud tõesti ongi täis tegevusi, kus me ei jaksa tegeleda mujalt sisse lendava jamaga, mida keegi kuskil IG lives või storys teeb. Aga ometi seda tehakse. ometi saadetakse screene või videoid.. nõnda samuti nagu saab antud tegelane neid screene PK-st või kust iganes mujalt.

+26
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pole ammu siin käinud ja vaatan, et pole väga asjagi enam, kuna teemas ainult Leod. Jaksatakse siin ikka saagida ühtede inimeste elust ja olust. Enam ammu ei suuda neid jälgida (neil ei ole kupli all korras kõik), nii suva, mis nad teevad või ei tee. Ainuke, mis hakkas huvitama, et milline sõber neil ära suri? Mis juhtus? Aaaga ju vist see ka delikaatne info, mida nagunii kuskilt välja ei loe.

0
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 2,371 kuni 2,400 (kokku 2,691 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suunamudijad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.