Esileht Tööelu, raha ja seadused. Süünitusleht ja väike vanusevahe ja raha

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Süünitusleht ja väike vanusevahe ja raha

Postitas:
Kägu

Tähtaeg on 15.02. Sünnitusleht algab 16.01. Eelmine laps on hetkel 2a8k ehk jääb selle nõutud 3a sisse vanusevahe, et saaksin sama vanemapalka edasi. 2021 käisin küll tööl, aga osalise ajaga ja palju olin ka lapsega hoolduslehel. Seega “dekreedirahad” ei tule just eriti suured. Olen aru saanud, et kui vanemahüvitis jääb samaks, mis oli eelmisega, siis kui laps ära sünnib ja on teada ta sünnipäev, siis sünnile järgnev periood “dekreedist” kompenseeritakse eelmise emapalga järgi. Vms. Vabandan, kui väljendid valed, aga kas idee on mul õige? On mingi selline asi?

Ja see kompensatsioon laekub siis millal, esimese vanemahüvitisega koos? Ilmselt siis juulis? Sest dekreet lõppeb 4.juuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, sünnitushüvitis (nn dekreediraha) on eelmise kalendriaasta keskmine aga NB! kui vastava aasta keskmine puudub või on väike, saab hetke miinimumpalga alusel, kui sinu hetke=dekreedi alguse hetke töölepingus palganumber ei ole väiksem miinimumpalgast.

St

kontrolli, et nüüd oleks lepingus palganr vähemalt miinimumpalk! Selle kannab sinu sünnituslehele tööandja.

 

Jah, VH on eelmisega sama ning sünnitusejärgsed rsp(dekreedi) päevad kompenseeritakse kuni VH suuruseni st makstakse nende päevade eest juurde kuni VH suuruseni kokkuvõttes (saadud dekreediraha/päev+ komp/päev= VH/päev).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd enam ei maksta alles koos 1. uue VH-ga vaid üsna kohe, kui VH avalduse teed-võid teha ju kohe kui sünd registreeritud st nimi pandud, siis määratakse VH suurus ja vaadatakse kohe, kas on õigus kompensatsioonile. Makstakse korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd enam ei maksta alles koos 1. uue VH-ga vaid üsna kohe, kui VH avalduse teed-võid teha ju kohe kui sünd registreeritud st nimi pandud, siis määratakse VH suurus ja vaadatakse kohe, kas on õigus kompensatsioonile. Makstakse korraga.

See teemaalgataja osas ei kehti. Uus süsteeb hakkab toimima hiljem, 1 aprillist oli vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See teemaalgataja osas ei kehti. Uus süsteeb hakkab toimima hiljem, 1 aprillist oli vist.

Saad valesti aru, 1.aprillist muutub süsteem nii, et kõik pärast sünnitust on VH e ei olda enam töövõimetuslehel 140p.

 

Minu vastus, et saab kohe mitte koos I uue VH-ga käis praegu kehtiva süsteemi kohta, teemaalgataja saab oma vahe komp. varem kätte kui 4,6 k pärast koos I uue VH-ga…nii on see alates ajast, kui tulebki Sotsiaalkindlustusametist pakkumine peretoetustele ja VH-le, mitte ei pea eraldi avaldusi tegema kummakski

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vastus, et saab kohe mitte koos I uue VH-ga käis praegu kehtiva süsteemi kohta, teemaalgataja saab oma vahe komp. varem kätte kui 4,6 k pärast koos I uue VH-ga…nii on see alates ajast, kui tulebki Sotsiaalkindlustusametist pakkumine peretoetustele ja VH-le, mitte ei pea eraldi avaldusi tegema kummakski

Teemaalgataja osas on eelmise vastaja nõuanne õige. Aga täie tõe huvides, seadusemuudatuste ajalise järjekorra osas on see siiski vale. See Sotsiaalkindlustusameti pakkumiste süsteem hakkas kehtima juba varem (2019?). See muudatus, et RSP ja VH hüvitiste vahe sünnitusjärgsete päevade eest kompenseeritakse peatselt pärast sünnitust, mille alles koos esimese VH maksega, on koroonaaegne toetusmeede ja võeti vastu alles 2020.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Süünitusleht ja väike vanusevahe ja raha