Esileht Lapse ootamine Suur hirm ja mure, palun kogemusi.

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: Suur hirm ja mure, palun kogemusi.

Postitas:
Kägu

Tere, naised. Minuga juhtus selline lugu, et sain ootamatult teada, et olen rase ning seda juba juba 13nädalat.
Nimelt olin ma teadmisel, et ma ei saa kunagi lapsi, sest olen kahjuks varajases menopausis juba 30sest peale. Nüüd aga selgus, et siiski imed on võimalikud, sest rase ma olen.
Kuna me ei planeerinud seda rasedust, siis ilmselgelt olen ma terve selle aja elanud aktiivset sotsiaalelu, mille juurde on suvel kuulunud palju erinevaid pidusid, koos alkoholiga ja vesipiibu ja veipimisega.+ Olen kõike, mida ei tohiks söönud ja joonud- palju. Ma töötan valdkonnas, kus korraldatakse palju erinevaid üritusi, siis on see pidude graafik olnud peale covidit väga tihe ja pöörane.
Hiljuti olin puhkusel, kus sai ka alkoholi tavapärasest rohkem tarbitud- vein õhtusöökidel, päeval kokteilid jne.

Nüüd olen ma suures hirmus, kas minu lapsega on kõik ok? ämmaemand ütles, et hetkel paistab kõik ok ja ei tasu liialt muretseda, sest enamus lapsi ei ole planeeritud ja paljud on tarbinud alkoholi ja suitsetanud enne, kui rasedusest teada said. Ok see selleks, saan aru, et ei tea esimene paar kuud, aga mul on juba üle 3 kuu.
Olen mures, kas kellelgi on sarnast kogemust? Mis sai? Kuidas lapse areng- vaimne, füüsiline?
aitäh, kes jagab kogemust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult on kõik korras.

Alkoholisündroomiga laps sünnib ainult padujoodikul.  Suitsetamine võibolla on pisut verevarustust häirinud, aga kui sa nüüd seda rohkem ei tee, siis on ka kõik korras.  Sa pole ju olnud 2-pakki-päevas-ahelsuitsetaja ometi. Ilmselt määratakse sulle südameaspiriin, mis aitabki paltsenta verevarustusel paremini toime tulla. Ja üldiselt määrataksegi see alles peale I trimestri UH uuringut.

Alati on võimalus, et miski läheb valesti. Samas, väga tihti juhtub see ka sellisel juhul, kui kõik on juba enne rasestumist tehtud õigesti ja ka rasedus on kulgenud super-hästi.

Võta seda nii, et kui sa tõesti rasedust ei planeerinud ja see on nüüd juhtunud, siis see laps ikka väga-väga tahtis sinu juurde tulla. Hoolimata kõigest. Ja ju siis peab kõik ka lõpuks hästi minema. Ma ikka loodan, et oled raseduse üle õnnelik. Õnneks on sul veel aega harjuda 🙂

P.S. Minu pisike ime, kes ka polnud planeeritud ja minu tervisliku seisundi ja kaasuva mitte-kontrolli all oleva kroonilise haiguse tõttu isegi mitte-soovitatud, peaks sündima 3 nädala pärast. Absoluutselt kõik med. töötajad on olnud toeks ja julgustavad.

+10
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Lapse ootamine Suur hirm ja mure, palun kogemusi.