Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 112 )

Teema: Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Postitas:
Kägu

Mõnikord vaatan kinnisvarakuulutusi palju suuremas hinnaklassis kui ma endale lubada saaks, niimoodi unistades, et “võibolla üks päev”. Üks asi mis mul alati kulmu kergitab on suured kallid 2+ magamistoaga korterid, kus on ka suur ja kallis vannituba. Just tuba, ainuses. Sinna on tihti tehtud nii vann kui dušš, loomulikult ka WC-pott ja kraanikauss jne, mõnikord ka väike saun. Kõik samas ruumis, dušši ja sauna ümber tavaliselt klaasseinad, võibolla WC poti ees ka poolsein kuigi tavaliselt mitte.

Ma proovin aru saada, et kui ma olen nii rikas, et seda €250000+ hinnaga korterit endale lubada, mis tahtmist on mul vetsuhäda kinni hoida kui teine pereliige hetkel duši või vannis käib. Või kui me koos saunas ja siis ühel vaja pissida? Või käivad rikkad häbenemata üksteise ees? Isegi kui nii, siis mis te siis teete kui mees pikalt sõbraga leili viskab ja õlut joob vms, ikka nende ees?

Lihtsalt ei saa aru loogikast, et kui ruumi ja raha on, miks mitte teha 2 vannituba: nt 1 dušš, WC-pott, soovi korral ka saun; teine vann ja WC-pott. Või mõlemad duši või vanniga. Või 1 peamine vannituba kõigega ja siis lisaks teine ruum vaid WC ja kraanikausiga. Kuidas iganes elanikel endal soov. Aga kuhjata kõik ühte ruumi, mis loomu poolest on selline koht, kus enamasti käiakse ühekaupa?

muudatus: mainisin teemas küll korterit, aga tegelikult sama küsimus ka eramaja, ridaelamu jne kohta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rikkatel ei teki niisama kakahäda. Ootamatult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnikord vaatan kinnisvarakuulutusi palju suuremas hinnaklassis kui ma endale lubada saaks, niimoodi unistades, et “võibolla üks päev”. Üks asi mis mul alati kulmu kergitab on suured kallid 2+ magamistoaga korterid, kus on ka suur ja kallis vannituba. Just tuba, ainuses. Sinna on tihti tehtud nii vann kui dušš, loomulikult ka WC-pott ja kraanikauss jne, mõnikord ka väike saun. Kõik samas ruumis, dušši ja sauna ümber tavaliselt klaasseinad, võibolla WC poti ees ka poolsein kuigi tavaliselt mitte.

Ma proovin aru saada, et kui ma olen nii rikas, et seda €250000+ hinnaga korterit endale lubada, mis tahtmist on mul vetsuhäda kinni hoida kui teine pereliige hetkel duši all käib. Või käivad rikkad häbenemata üksteise ees? Isegi kui nii, siis mis te siis teete kui mees pikalt sõbraga leili viskab ja õlut joob vms, ikka nende ees?

Lihtsalt ei saa aru loogikast, et kui ruumi ja raha on, miks mitte teha 2 vannituba: nt 1 dušš, WC-pott, soovi korral ka saun; teine vann ja WC-pott. Või mõlemad duši või vanniga. Või 1 peamine vannituba kõigega ja siis lisaks vaid teine ruum WC ja kraanikausiga. Kuidas iganes elanikel endal soov. Aga kuhjata kõik ühte ruumi, mis loomu poolest on selline koht, kus enamasti käiakse ühekaupa?

Näed siis, ja mina môtlen alati kahe WC-ga kortereid nähes, et milline ruumiraiskamine! Väikese lisa-WC asemel eelistaksin siis pigem mingit panipaika, mida korterites sageli napib. Pealegi ei viitsiks ma kahte vetsu küürida. Lapsed, kes oma pidamist ei kontrolli, saavad niikuinii oma häda pisikesse potti teha, mis ei pea ilmtingimata pidevalt WC-s seisma, suure(ma)d inimesed suudavad aga oma asjatoimetused vetsus nii reguleerida, et hädad enne ära teha, kui on teada, et keegi läheb duši alla või vanni. Või siis kannatavad selle lühikese aja ära ka. Saun korteris on minu meelest aga üldse täiesti mõttetu asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma proovin aru saada, et kui ma olen nii rikas, et seda €250000+ hinnaga korterit endale lubada, mis tahtmist on mul vetsuhäda kinni hoida kui teine pereliige hetkel duši või vannis käib. Või kui me koos saunas ja siis ühel vaja pissida? Või käivad rikkad häbenemata üksteise ees? Isegi kui nii, siis mis te siis teete kui mees pikalt sõbraga leili viskab ja õlut joob vms, ikka nende ees?

Lihtsalt ei saa aru loogikast, et kui ruumi ja raha on, miks mitte teha 2 vannituba: nt 1 dušš, WC-pott, soovi korral ka saun; teine vann ja WC-pott. Või mõlemad duši või vanniga. Või 1 peamine vannituba kõigega ja siis lisaks teine ruum vaid WC ja kraanikausiga. Kuidas iganes elanikel endal soov. Aga kuhjata kõik ühte ruumi, mis loomu poolest on selline koht, kus enamasti käiakse ühekaupa?

Jah, olen sama vaadanud.
Minu jaoks on ka imelik, kui eramajas on köök väiksem kui sauna eesruum. Kui palju reaalselt istutakse sauna eesruumis? Aga kui palju köögis?
Veel on imelik, kui eramajades on trepp mingi kummalise koha peal või trepialune on mingi mõttetu tühi ruum, eriti kui selles majas napib panipaiku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Näed siis, ja mina môtlen alati kahe WC-ga kortereid nähes, et milline ruumiraiskamine! Väikese lisa-WC asemel eelistaksin siis pigem mingit panipaika, mida korterites sageli napib. Pealegi ei viitsiks ma kahte vetsu küürida. Lapsed, kes oma pidamist ei kontrolli, saavad niikuinii oma häda pisikesse potti teha, mis ei pea ilmtingimata pidevalt WC-s seisma, suure(ma)d inimesed suudavad aga oma asjatoimetused vetsus nii reguleerida, et hädad enne ära teha, kui on teada, et keegi läheb duši alla või vanni. Või siis kannatavad selle lühikese aja ära ka. Saun korteris on minu meelest aga üldse täiesti mõttetu asi.

Tõsi, oleneb eelistustest ja elulaadist. Lastele ma üldse ei mõelnud, sest mul neid pole. Vanniskäik on mul minimaalselt 1h, nii et mulle isiklikult on mõistusevastane miks mu partner oma vetsuskäimisi planeerima vms peaks kui tegelikult ju selleks vajadust pole? Ja kas sellise rahakotiga inimesed ise üldse küürivad oma potte, pigem vist käib koristaja? Lisasin ka originaalteemasse, et tegelikult ei pea silmas vaid korterid, vaid igasugust kodu, lihtsalt korterikuulutusi vaatan kõige rohkem, kuid olen ka uusi majasid jne näinud, kus vaid 1 WC/vannituba? No milleks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma proovin aru saada, et kui ma olen nii rikas, et seda €250000+ hinnaga korterit endale lubada, mis tahtmist on mul vetsuhäda kinni hoida kui teine pereliige hetkel duši all käib. Või käivad rikkad häbenemata üksteise ees? Isegi kui nii, siis mis te siis teete kui mees pikalt sõbraga leili viskab ja õlut joob vms, ikka nende ees?

Rikkad ei käi samamoodi teiste ees pissil.
Majades reeglina, sauna ja näiteks kahe duššiga vannitoal, on WC ikkagi täiesti eraldi. Lisaks veel 1 kuni 2 WC-d teisel korrusel, kui 2k maja.

Need mida sina seal vaatad, on lihtsalt soov tervet maja mahutada korterisse.
Ükskõik, siis mis põhjusel see soov on, kas lihtne kokkuhoiud, et maa on kallis või lihtsalt ei ole tahtmist linnaservast 2 tundi päevas tööle käia. Ja kesklinna inimestel ei ole ju maad võimalik osta, mis iganes raha eest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma siiski ei paneks selles teemas maja ja korteri sauna ühte patta. Maja planeerides on ruumi laiemalt käes ja saab teha projekti, kus üks WC täitsa eraldi üks WC koos sauna ja vannitoaga näiteks. Korteris on reeglina ruumi vähem ja seal kipub olema tõesti nii nagu teemaalgataja kirjutas. Kõik suht üheskoos.
Mina elan näiteks sellises korteris. Vahel mõtlen, et WC võiks eraldi ju olla, aga 4 liikmeline pere saab hakkama. Vahel olen ise duši all ja mõni laps tuleb samal ajal poti peale. Mind see otseselt ei häri, aga ehk sellepärast et olen meesterahvas. Naine paneb tavaliselt vannitoa lukku, kui seal askeldab ja siis vahel mõni laps lunib ukse taga sisse laskmist. Vahel harva. Ühesõnaga suurt probleemi ei ole, saame hakkama.
Saun on korteris tegelikult natuke mõttetu, seal käin paar korda aastas, seega saunas käimine kedagi ei häiri, sõpradega õllejoomist ei ole kunagi olnud. Seda saab mugavamini teha näiteks maakodus, kus ma naudin saunas käimist. Linnakorteris ma seda ei naudi.
Sauna saab kasutada edukalt pesukuivatina pesupäeval. Lased 60 kraadi sisse ja kuivatab kiiresti pestud pesu.
Seega lühivastus oleks küsimusele miks korteris kõik nii koos on- ruumipuudus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahetoalisse korterisse ei ole ju kaht WC-d vaja – ükski lastega rikkur ei ela vaid kahetoalises. Ja kaks inimest (elukaaslased) saavad küll edukalt ühe WC-vannitoaga hakkama, v.a ehk juhul, kui kõhulahtisus on.

Kui on suuremad korterid tänapäevase planeeringuga, siis on ikka enamasti nii, et üks on WC-vannituba ja teine vaid WC.

Seda, et suures majas on vaid üks WC-vannituba, pole näinud, vähemalt kaasaegsetes ehitistes mitte. Enamasti on vähemalt kaks. Ise ehitame maja, kuhu planeeritud kolm (või isegi neli).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rikkatel ei teki niisama kakahäda. Ootamatult.

Ja just Perekooli rikastel: nad söövad eranditult tasakaalustatud ja tervislikku KVALITEETSET toitu ning k**ahäda tuleb kellapealt, enamasti hommikul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ei saa aru loogikast, et kui ruumi ja raha on, miks mitte teha 2 vannituba: nt 1 dušš, WC-pott, soovi korral ka saun; teine vann ja WC-pott. Või mõlemad duši või vanniga. Või 1 peamine vannituba kõigega ja siis lisaks vaid teine ruum WC ja kraanikausiga. Kuidas iganes elanikel endal soov. Aga kuhjata kõik ühte ruumi, mis loomu poolest on selline koht, kus enamasti käiakse ühekaupa?

Koduperenaise mentaliteet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

250-300k korter pole mingi rikaste inimeste korter (kui tallinnast jutt käib)
see ongi selline keskklassi korter, kuhu üritatakse nii palju sisse suruda kui võimalik.

mul oli oma korteris plaani peal igal magamistoal oma vannituba, lisaks üks ühine wc. lasin projekti ümber teha nii et jäi üks vannituba ja üks wc. ei saa aru sellest teistega sama vetsu kasutamise foobiast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jah, olen sama vaadanud.
Minu jaoks on ka imelik, kui eramajas on köök väiksem kui sauna eesruum. Kui palju reaalselt istutakse sauna eesruumis? Aga kui palju köögis?
Veel on imelik, kui eramajades on trepp mingi kummalise koha peal või trepialune on mingi mõttetu tühi ruum, eriti kui selles majas napib panipaiku.

Vaata, iga pere unistus ei ole köögis oma aega veeta ning iga perenaine ei ole kokkamisfänn. Täiesti ok, et köögis on vaid pisut tööpindu ja tehnikat ning mitte ajaveetmiskoht 10-le inimesele (perele siis). Suurest köögist ja uutest pottidest unistab ikka vaid teatud tüüp naisi. Ma ei halvusta neid, aga võiks ka lahtisemate silmadega vaadata kui vaid köök ja söök.

Teiseks trepialune ruum: no mida imet sinna panema peaks? On sul aimu, kui palju lahtisest trepist tolmu ja muud sodi alla kukub? Päris ajukas oleks sinna klaaslaud või hele diivan paigutada ainuüksi sellepärast, et “trepialune on mõttetu tühi ruum”. Panipaiku trepi alla ma ei oska muud moodi näha, kui mingite kirstude vm näol, samas ise ei pane iial oma treppide alla midagi, sest mulle just meeldib avarus ja vähem kola. Panipaigad on hästi läbimõeldud elamises ikka niisuguses kohas, kus neid sisuliselt nähagi pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on ju kõik selles kinni, millega inimene harjunud on. Näiteks meie käime küll WC-s üksteise ees vabalt ka siis, kui keegi on duši all või vannis, ja elasime aastaid korteris nii, et üks WC ega osanud sellest teisest mingitki puudust tunda. Kui maja ehitasime, sai tehtud mitu WC-d ja nüüd küll ei kujutaks enam ette kodu, kus ainult 1 wc, isegi siis mitte, kui lapsed kõik välja kolinud on. Lihtsalt mugavam on kui on mitu. Aga kõigil pole ju seda võimalust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul oli oma korteris plaani peal igal magamistoal oma vannituba, lisaks üks ühine wc. lasin projekti ümber teha nii et jäi üks vannituba ja üks wc. ei saa aru sellest teistega sama vetsu aksutamise foobiast.

no sinu puhul, kus on magamistubade juurde ette nähtud vannitoad, kaob ühe vannitoa mahatõmbamisega kohe ära en suite – pole ju mõeldav, et lapsed jooksevad varahommikul vanemate magamistoas asuvasse wc-sse pissile. kui on mitme magamistoa peale üks wc-vannituba, peab see olema koridorist ligipääsetav. eraldi ainult vanemate kasutuses olev vannituba on minu meelest elementaarne (riikides, kus maapuudust ei ole). õnneks on neid nüüd juba rohkem ka uutes korterites, kuid 10-15 a tagasi oli küll totaalne ikaldus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kuulge, siis üks väitis, et inimene peab oma pärasoolt sedasi treenima, et nr.2 teeb ainult kodus.
Minul on ka vannituba ja wc koos, aga lisaks on erladi väike wc külalistele. Samas on ikka, et keegi klopib wc ukse taga, siis on hea saata teise wc-sse, peres on 4 inimest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

pole ju mõeldav, et lapsed jooksevad varahommikul vanemate magamistoas asuvasse wc-sse pissile.

Mis seal nii ebanormalset on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimesed suudavad aga oma asjatoimetused vetsus nii reguleerida, et hädad enne ära teha, kui on teada, et keegi läheb duši alla või vanni. Või siis kannatavad selle lühikese aja ära ka

WCs käimine on üks inimese põhivajadustest. Kindlasti paljud inimesed mõtlevad, et miks ma peaks looma endale kodu, kus pean WC-s käimist reguleerima või häda kannatama hakkama? Eks see selline hädine lahendus on, kui paremat ei saa.

Aga teemaalgatajale – lihtsalt rajada maksimaalselt mõistlik korter või siis korter, mille müügi pealt maksimaalselt teenida, ei ole üks ja seesama asi. Üksi elavale või äärisel juhul mõnele noorele paarile ehk sobiv, kindlasti mitte sobiv perele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

WCs käimine on üks inimese põhivajadustest. Kindlasti paljud inimesed mõtlevad, et miks ma peaks looma endale kodu, kus pean WC-s käimist reguleerima või häda kannatama hakkama? Eks see selline hädine lahendus on, kui paremat ei saa.

Kui leibkonnaga ei taha arvestada, tuleb üksi elada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et vältida “Issi ja emme, miks te paljalt üksteise otsas olete?” küsimust.

Kui sa seda kunagi ei harrasta, siis ei tulegi selle peale jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tean rikkaid, kes eeldavad, et ka külalised alasti nende saunas käivad. Aga vot jäi olemata see lõbu neil meie poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, tean rikkaid, kes eeldavad, et ka külalised alasti nende saunas käivad. Aga vot jäi olemata see lõbu neil meie poolt.

Te ei võtnudki oma parkasid ära, isegi saunas mitte?

P.S. Kahekaupa oleks ka võinud käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et vältida “Issi ja emme, miks te paljalt üksteise otsas olete?” küsimust.

Kui sa seda kunagi ei harrasta, siis ei tulegi selle peale jah.

See saamatu iroonia pole päris kohane. Küsiksin siis vastu: kas sa ei oska 10 min ähkimata ja rabelemata voodis olla, et vältida niisugust küsimust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsiksin siis vastu: kas sa ei oska 10 min ähkimata ja rabelemata voodis olla, et vältida niisugust küsimust?

Sa ei saanud ilmselt irooniast lõpuni aru.
Sest pärast seda, kui sa oled seal 10 min omal “kinni hoidnud” ronitakse sulle voodisse ja teatatakse, et mul on näts juustes ja kas saad midagi teha.

Siis sa pead veel umbes 20 min kinni hoidma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsiksin siis vastu: kas sa ei oska 10 min ähkimata ja rabelemata voodis olla, et vältida niisugust küsimust?

Sa ei saanud ilmselt irooniast lõpuni aru.

Sest pärast seda, kui sa oled seal 10 min omal “kinni hoidnud” ronitakse sulle voodisse ja teatatakse, et mul on näts peas ja kas saad midagi teha.

Siis pead veel umbes 20 min kinni hoidma.

Ma üldse imestasin, et on situatsioon, kus lapsed kondavad mööda maja ja vanemad veel vedelevad voodis. Nätsu pähemäärijad on tõenäoliselt 3-4 aastased. Mina ei oleks rahulikult voodis, kui nii väikesed juba majandavad.

Üldiselt on meil suhtlemiseks suu peas. “Oodake palun natuke, me kohe tõuseme!”, oleks minu arust piisav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul oli oma korteris plaani peal igal magamistoal oma vannituba, lisaks üks ühine wc. lasin projekti ümber teha nii et jäi üks vannituba ja üks wc. ei saa aru sellest teistega sama vetsu aksutamise foobiast.

no sinu puhul, kus on magamistubade juurde ette nähtud vannitoad, kaob ühe vannitoa mahatõmbamisega kohe ära en suite – pole ju mõeldav, et lapsed jooksevad varahommikul vanemate magamistoas asuvasse wc-sse pissile. kui on mitme magamistoa peale üks wc-vannituba, peab see olema koridorist ligipääsetav. eraldi ainult vanemate kasutuses olev vannituba on minu meelest elementaarne (riikides, kus maapuudust ei ole). õnneks on neid nüüd juba rohkem ka uutes korterites, kuid 10-15 a tagasi oli küll totaalne ikaldus.

kas arvad tõesti, et suudan osta endale en suite vannitubadega korterit, aga mitte mõelda sellele, et plaani ümber tegemisel oleks vaja panna uks teise seina? 🙂
eks igaüks hindab erinevaid asju korteris. mina ei tihkand maksta 3000 eur ruutmeetrilt selle eest, et lastel oleks oma vets. saavad ühisvetsus käidud nagu enamik inimesi. ja selle võrra on toas ruumi klaverile ja treeningvarustusele

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma üldse imestasin, et on situatsioon, kus lapsed kondavad mööda maja ja vanemad veel vedelevad voodis.

Aa, ok.
Hoopis sellise asja peale imestasid. Ma ka imestaks selle “kondamise” peale.
Aga me juba oleme sel teemal vist vaielnud, las ta jääda. Konnake edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti maitseasi.
Mulle hakkab igatepidi vastu, et wc on vanni või dušiga ühes ruumis. Väljaheited on ikkagi teine teema, omaette kategooria.
Aga paljudel on nii.
Minu isiklik näide. Olime külas ja jäime ööseks. Meie mehega ja kolm last + võõrustajad oma sama suure perega ja veel kaks nende peretuttavat kahe lapsega. WC dušiga koos. Käisin seal öösel enne magamaminekut. Väga pikka aega tuli peale passida, sest pere enda tšikid pesid seal ja tegid oma juukseid ilusaks ja maiteamisveel. Minu lapsed said samuti vaevelda. Alati jõudis keegi ette. Minu tütar tahtis ka öösel mingil ajal duši alt läbi käia, aga tuli tagurpidi välja, nina kärtsus peas – sitahais ruumis olla lihtsalt nii rõve. Käisin ka sees – oli jah.
Tuled siis oma koju ja teate – nii hea. Lihtsalt NII HEA! Wc on wc ja vannituba ongi vannituba ja duširuum ongi duširuum.
Ma armastan oma kodu nii väga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on mugav iga magamistoa kohta üks dushiruum ja tualett ning saun ja vannituba täiesti eraldi. Meil on nii oma majas ja nii on hästi mugav.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Köögis käin hommikul 5 minutit (kohv ja kassisöök) ja õhtul kaks minutit (kassisöök). Rohkem sinna asja ei ole. Miks seal istuda?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole koos elanud inimestega, kes peaks iga 10 min järgi kempsus käima.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 112 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis