Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 112 )

Teema: Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Postitas:
Kägu

“Oodake palun natuke, me kohe tõuseme!”, oleks minu arust piisav.

aga väike laps ei kannata, tal on kohe vaja pissile minna.

Ma üldse imestasin, et on situatsioon, kus lapsed kondavad mööda maja ja vanemad veel vedelevad voodis. Nätsu pähemäärijad on tõenäoliselt 3-4 aastased. Mina ei oleks rahulikult voodis, kui nii väikesed juba majandavad.

olgu, väikelaste vanemad ei seksi, aga mis teismelistega teha? endiselt oodata seksimisega, kuni lapsed välja kolivad? või leppida sellega, et nad pärast vanemate voodisseminekut veel vannituba kasutavad? ja teismelisi ju usaldad juba üksi kööki tegutsema, aga pissil, kurjavaimud, tahavad ikka meie magamistoas enne võileiva tegemist käia. nokk kinni, saba lahti, ma ütleks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rikkatel ei teki niisama kakahäda. Ootamatult.

Päriselt kirjutad oma emakeelt niimoodi või? Milline keskkool sellist taset väljastab?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mul oli oma korteris plaani peal igal magamistoal oma vannituba, lisaks üks ühine wc. lasin projekti ümber teha nii et jäi üks vannituba ja üks wc. ei saa aru sellest teistega sama vetsu aksutamise foobiast.

no sinu puhul, kus on magamistubade juurde ette nähtud vannitoad, kaob ühe vannitoa mahatõmbamisega kohe ära en suite – pole ju mõeldav, et lapsed jooksevad varahommikul vanemate magamistoas asuvasse wc-sse pissile. kui on mitme magamistoa peale üks wc-vannituba, peab see olema koridorist ligipääsetav. eraldi ainult vanemate kasutuses olev vannituba on minu meelest elementaarne (riikides, kus maapuudust ei ole). õnneks on neid nüüd juba rohkem ka uutes korterites, kuid 10-15 a tagasi oli küll totaalne ikaldus.

kas arvad tõesti, et suudan osta endale en suite vannitubadega korterit, aga mitte mõelda sellele, et plaani ümber tegemisel oleks vaja panna uks teise seina? 🙂

asi ei ole ju selles, kas sa ust nihutada suutsid, asi on selles, et sa kaotasid selle otsusega en suite vannitoa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päriselt kirjutad oma emakeelt niimoodi või? Milline keskkool sellist taset väljastab?

Nimeta parem ise üks praegu toimiv keskkool Eestis.
Ja teise asi on see, et keegi pole seda väitnudki, et üldse mingi paber oleks…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et sellistes suurtes ja kallites korterites/majades on kindlasti rohkem kui üks WC. Kui põhiline pesuruum/tualett on hõivatud, siis kasutatakse teist.
Mul on mitu WC-d (ei midagi uhket – lihtsalt wc-pott ja kraanikauss) – üks on saunas (ja just pigem mehele ja saunasemudele), teine koos duširuumiga oma perele ja kolmas külalistetoa kõrval (asub teisel korrusel – külalised ei alla tulema).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elasime palju aastaid viiekesi, mõnda aega isegi kuuekesi, ühe wc-vannitoaga majas. Mitu põhjust. Esiteks ajal kui elamu palkideni lahti võtsime ja kandvate taladeni asendasime oli 1) teisele korrusele kanalisatsiooni ja vee toomine väga kallis. Täna on see naljakas, aga kahekümne aasta eest oli raha väärtus teine, hinnad enam-vähem samad, renoveerimislaenu ei tuntud, eluasemelaen meil juba oli. Ehitasime maja kahest korralikust palgast kõrvale pannes. 2) vaja kolme magamistuba ja wc-vannituba ei oleks hästi mahtunud. Kuna raha peaaegu ei olnud, siis ei hakanud ka pungestama.
Muidugi tekkis eriti hommikuti wc ukse taha järjekord. Muidugi tuli ajastada – tõusta lastest varem või hiljem. Aga ellu jäime.
Ülemisele korrusele saime wc ja pesemisruumi alles umbes 15 aastat hiljem, naabritelt ühe jupi välja ostes. Kuna samasse alumisele korrusele oli plaanitud saun, siis jäi meie esimene wc läbikäidavasse ruumi. Võib ju kummaline tunduda, aga saame ka hakkama. See, kes tualetis, suleb mõlemalt poolt uksed. Kui samal ajal on kellelgi hirmus kiire, kasutab teist treppi ja läheb ringiga.
Ja veel – meie sauna eesruum on tõesti köögist suurem. Kööki mahub toimetama üks inimene selle kuju tõttu. Sauna eesruumis on aga võimalik seltskonnaga tähtsamatest tähtsamaid maailma asju arutada 🙂
Muidugi võib see kõik olla kummaline, aga minu kodu on minu kodu ja ei olegi mõeldud teemaalgatajale uurimiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida ma ise olen täheldanud – kummaline, kui saun tehakse 2. korruse vannituppa, tänapäeva ridakates üsna tüüpiline lahendus. Eriti huvitav oli selline lahendus, et teise korruse vannituppa, kus oli saun, pääses suurest magamistoast. Eesruumi ka ei olnud.
Teed sauna ja lähed magamistoa voodile istuma vahepeal? Sõbrad tulevad sauna ja tammuvad mööda su magamistuba?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin. Minuarust võiks olla vähemalt wc ja vannituba eraldi kui on 2 ja enam magamistuba.
Meil 4-toaline paneelika korter kus 4 täiskasvanut ja 1 algklassilaps. No tõeliselt keeruline on .
18-aastane noormees ei luba mingil juhul nooremat venda wc-sse samal ajal kui ta dušši all on. Ja mina samuti ei tahaks samal ajal kedagi samas ruumis näha.
Selline elukorraldus on võimalik vaid väikeste lastega.
Kui ma uhiuues majas elamist vaataksin, siis wc-vannituba koos küll ei võtaks.Vanas paneelikas on see olude sunnil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma üldse imestasin, et on situatsioon, kus lapsed kondavad mööda maja ja vanemad veel vedelevad voodis. Nätsu pähemäärijad on tõenäoliselt 3-4 aastased. Mina ei oleks rahulikult voodis, kui nii väikesed juba majandavad.

Aga kui need lapsed on näiteks teismelisd, ja ainukesse vannituppa pääseb läbi vanemate magamistoa?

Keskmine teismeline läheks selle peale vist õue pissile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on 1-kordses majas WC, dušš, vann ja saun samas ruumis. Lisaks väiksem WC kraanikausiga. Suuremas vannitoas on WC pott nurga taga ja ees matt klaasuks. Kasutavad seda põhiliselt lapsed, kes vannis olles avastavad, et nüüd järsku on hirmus pissihäda või siis juhul, kui väike WC on hõivatud ja häda ei kannata oodata. Mina suure vannitoa WCsse ei lähe, kui keegi vannitoas toimetab, tundub kuidagi ebameeldiv, sest kõik helid kostavad läbi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis vahet sel on, kas on rikas või vaene – enamus korterites on üks WC ja mina ei ole ka ühekordsetes eramajades väga tihti näinud mitut WC-d/vannituba. Pigem olen näinud, et mitu tualettruumi on mitmekordsetes majades/korterites/ridaelamuboksides. Mille poolest erineb see olukord sellest, kuidas käivad WC-s inimesed, kes ei ela suures ja kallis, aga ometi pesemisvõimalusega (vanniga), korteris?

Eramaja puhul on muidugi mugav ehitada vannitoast eraldiolev tualettruum, aga korteris üldiselt ruumi napib ja kuhu mujale see saun ka korteris teha, kui vannitoaga ühte. Meil ka ühine vannituba ja WC ning ei ole tekkinud küll olukorda, et just siis oleks hädasti vaja vetsu minna, kui teine vannis on. Kui lähebki kõht lahti või põis hakkab lõhkema, siis küllap saab öelda, et nüüd on tõesti kohe vaja vannituba kasutada. Sellised juhused on aga ju pigem harv nähtus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühinen ühe eelkirjutajaga, et vannituba on vannituba ja wc on wc. Mina elan just sellises teemaalgatuses toodud uues majas ja siin on kõikide korterite planeeringus vannituba kas dušinurga või vanniga ja wc eraldi. Ainuvõimalik minu meelest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lasin just hiljuti ehitada oma paneelika korteri eraldiolevad vannitoa ja vetsu kokku. Jah, muidugi meeldinuks eraldi, aga siis ei oleks saanud paremat lahendust, vanni lasin välja viia ja suur dušiala asemele. Ruum on see, mis sageli meie eest otsuseid langetab.
Mis kempsulõhnadesse puutub, siis selleks on olemas hea tõmbega ventikas, mis lülitatakse vastavalt vajadusele sisse ja tõmbab mõne hetkega ruumi igasugustest lõhnadest puhtaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Rikkatel ei teki niisama kakahäda. Ootamatult.

No ikka vaeste kool mis muud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kunagi just sellise kalli 3-toal korteri ostsime. Aastaid ei häirinud meid see, et kõik ühes ruumis on, aga lapsed oli väikesed ja nendega samal ajal asjatada polnud probleem. Kui aga vanim tütar hakkas teismeikka jõudma, läksid suhted väga teravaks, sest ta võis end tundideks vannituppa lukustada. Mees on reaalselt kasutanud purki pissimiseks! Siis tekkiski otsus väike panipaik ehitada ümber wc-ks. Vannitoas tekkinud ruum aga panipaigaks. Enam ei kujuta teisiti ettegi. Aga meie korteri näol arvan, et see suur ruum, kus vann, dush ja saun on koos, on kunagi lihtsalt 1 magamistuba olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aga vanim tütar hakkas teismeikka jõudma, läksid suhted väga teravaks, sest ta võis end tundideks vannituppa lukustada. Mees on reaalselt kasutanud purki pissimiseks! Siis tekkiski otsus väike panipaik ehitada ümber wc-ks. Vannitoas tekkinud ruum aga panipaigaks.

Mis garanteerib, et su tütar ennast sinna eraldiseisvasse wc-sse tundideks ei lukusta?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui aga vanim tütar hakkas teismeikka jõudma, läksid suhted väga teravaks, sest ta võis end tundideks vannituppa lukustada. Mees on reaalselt kasutanud purki pissimiseks! Siis tekkiski otsus väike panipaik ehitada ümber wc-ks. Vannitoas tekkinud ruum aga panipaigaks.

Mis garanteerib, et su tütar ennast sinna eraldiseisvasse wc-sse tundideks ei lukusta?

Garantiid polegi 😀 Aga tõenäosus väga väike. Pole 2 aasta jooksul nagu juhtunud. Probleem oli ikka vannis või dushi all ligunemises. Ma ei saa öelda, et tööpäevade hommikutel ka praegu probleeme ei esine, kui teistel vaja samuti dushi all käia. Aga see on ikka nohu selle kõrval, mis enne oli. Ja ega siis kõik teismelised nii käitu. Eks ole küllaga ka leplikke ja teistega rohkem arvestavamaid, kellega taolisi probleeme üldse ei teki 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui need lapsed on näiteks teismelisd, ja ainukesse vannituppa pääseb läbi vanemate magamistoa?

Keskmine teismeline läheks selle peale vist õue pissile.

No käigu siis õues!
Reaalselt ju tuim eesti naine ei seksigi rohkem kui laste tegemiseks oli vaja + veel umbes kolm korda elu jooksul (aga kiitleb oma kogemustega!!) – milles siis probleem, kui see nunnu vinniline, kelle sõbrad on ka emme-issi sõbrad on, hommikul läbi toa vetsu marsib? Siinseid lugusid lugedes on igati ok terve perega täiseani välja koos saunaski käia. Pealegi on maja kõige püham ruum suur köök, mis te nutate selle magamustoa pärast?!

Tegelikult ma nii lolli planeeringuga kv’d üldse ei vaatakski. Wc pesuruumiga koos pole probleem. Mitu sansõlme vähegi ruumikamas majas on elementaarne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meie kunagi just sellise kalli 3-toal korteri ostsime. Aastaid ei häirinud meid see, et kõik ühes ruumis on, aga lapsed oli väikesed ja nendega samal ajal asjatada polnud probleem. Kui aga vanim tütar hakkas teismeikka jõudma, läksid suhted väga teravaks, sest ta võis end tundideks vannituppa lukustada. Mees on reaalselt kasutanud purki pissimiseks! Siis tekkiski otsus väike panipaik ehitada ümber wc-ks. Vannitoas tekkinud ruum aga panipaigaks. Enam ei kujuta teisiti ettegi. Aga meie korteri näol arvan, et see suur ruum, kus vann, dush ja saun on koos, on kunagi lihtsalt 1 magamistuba olnud.

Imelik, et vannituba tuli kohe väiksemaks ehitada. Miks peab vannituba mingi väike putka olema. Mõnus on, kui vannituba on suur, kuhu saab ka mõne tugitooli ja lilli panna. Paljudel ei ole ka vanni, minu jaoks mõeldamatu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Imelik, et vannituba tuli kohe väiksemaks ehitada.

Imelikku pole seal midagi.

Kui perekoolikal jõuab tütar pubekaikka – siis mees hakkab kohe purki kusema ja vannituba lastakse ringi ehitada.

Tütrega loomulikult mitte keegi sõnagi ei räägi ja kõik eeldavad, et ta on hälbega järgmised 30 aastat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnikord vaatan kinnisvarakuulutusi palju suuremas hinnaklassis kui ma endale lubada saaks, niimoodi unistades, et “võibolla üks päev”. Üks asi mis mul alati kulmu kergitab on suured kallid 2+ magamistoaga korterid, kus on ka suur ja kallis vannituba.

Minu arust paneb enamik kinnisvarakuulutusi kulme kergitama, küll planeeringu, küll sisekujunduse poolest. Ma alati võdistan õlgu, kui on kuulutus, et äsja renoveeritud ja siis tulemus näeb välja nagu ballisaal. Vahet pole, kas on tegemist maja või 2-toalise korteriga. Alati mõtlen, et kes need inimesed on, kellele meeldib, et akende ees on mingid volangid, laes kuldsed lühtrid, siis üks sein on raudselt mingi tumepruun, heledamate triipude või ringidega. Teine õudus on see, kui perenaine on kukkunud on vana mööblit helesiniseks värvima ja lillekesi peale maalima. No karju appi lihtsalt. Ja kolmas õudus on need hipsterid, kelle korterites üks sein on erkroheline ja teine tulipunane. Mis krdi asi see on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal on õiged tähelepanekud. Lisaks sellele, et on suurde korterisse ehitatud üks suur tuba, kus kõik sanitaarseadmed koos, asub see tuba enamasti esiku kõrval. Seega pääseb sinna läbi nn musta tsooni ehk läbi tsooni, kus välisjalanõudega käiakse. Läbi elutoa ja köögi. Kui pere koos istub, siis hiline ärkaja peab sealt nende eest sassi juuste ja öösärgiga läbi lippama. Ja võibolla on keegi külaski?! Igatahes väga läbimõtlematu.
Olen sisearhitekt ja vaatan suure osa uute arenduste planeeringutest läbi ja harva, ikka väga harva, on need head. Aga vaadake, need ostetakse ikka ära. Saan arendajatest a aru, pole mõtet mingit sisearhitekti võtta või teda kuulata, kui kõik endiselt kaubaks läheb.
Kuigi pean ütlema, et inimesi ON erinevaid. Ka mina olen igasuguseid oma klientidena näinud. Teinekord on need elamise viisid veidrad ja väga küsitavad, aga arenduste planeeringute järgi peaks enamus inimesi imelikud olema. Eks siin on küsimus ka selles, et ei osata tahta, ei osata küsida, ei osata nõuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Keegi ei sunni ju vaatama ebameeldivaid pilte või veel vähem ostma.
Tõde on aga see, et ometi ostetakse.
Siit võib järeldada, et valdavalt tehakse ikkagi ostujõuliste inimeste maitsele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil 2-korruselises majas, kus elab neli inimest, on kolm WCd. Ei ole liiga palju. Kõik WCd on eraldi ruumid, st ei ole vannitoaga koos.

Kinnisvarakuulutustega seoses on mul selline kiiks, et ma ei saa vaadata teiste inimeste (kasutatavat) WC potti. Ebameeldiv tunne tekib. Elav fantaasia ilmselt 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati mõtlen, et kes need inimesed on, kellele meeldib, et akende ees on mingid volangid, laes kuldsed lühtrid, siis üks sein on raudselt mingi tumepruun, heledamate triipude või ringidega. Teine õudus on see, kui perenaine on kukkunud on vana mööblit helesiniseks värvima ja lillekesi peale maalima. No karju appi lihtsalt. Ja kolmas õudus on need hipsterid, kelle korterites üks sein on erkroheline ja teine tulipunane. Mis krdi asi see on?

No loe ise, nad selgitavad täiesti avameelselt, mis krdi asi see on: https://foorum.perekool.ee/teema/elamine-mehe-pinnal-kuidas-te-seda-suudate/

Nad nimetavad seda “peremehe tundeks”, kui saavad akende ette volangid panna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ka 2 wc-d hädavajalik, väga ebameeldiv tunne on, kui pean seal kiirustama, sest tean, et keegi ootab järjekorras. Meil on peres 5 liiget, 1 peamine vannituba dushi, vanni, sauna ja wc-potiga ning teine lihtsalt wc kraanikausiga (selles viimases on meil ka hambapesuasjad, nii on võimalik hommikusi tegevusi paremini optimeerida). Ja ikka juhtub päris tihti, et mõlemad on kinni ja keegi kolmas ootab. Meil on muidugi 2 teismelist tütart ka, pole ime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kujutasin ette, et tulen loen, kuidas suures häärberis on selline lahendus. Aga jutt tegelikult tavalisest 4-toalisest korterist. Vabandust, aga korteril on ju ruutmeetrid ees. Ei sa aju seda wc-d maja välisseinale kuidagi külge pookida.

Jah, on inimesi, kes loobuvad visuaali või põhimõtete tõttu mugavustest – nt “mul parem ei olegi sauna, kui et see kõik totter välja näeb”.

Ma ise elan kusjuures 4-toalises majas, wc on küll eraldi, aga duššinurk, vann ja kraanikauss on küll samas ruumis + samast ruumist pääseb leiliruumi.

See, et hetkel on selle 2+ magamistoaga “hirmsuure” korteri hind 250000 on pigem märk kinnisvaraturu ülekuumenemisest. Meie ostsime oma 4-toalise maja 7 aastat tagasi mõistliku 130 000 eest, täna müüakse meie piirkonnas samasuuri või isegi natuke väiksemaid maju tõesti 250000 euroga. EHk maja hind ei näita midagi.

Küll aga ise olen näinud paari kuulutust, kus on tõesti suur häärber, 7-toaline uhke arhidektuuriga maja, suured pesuruumid, garderoobid, panipaigad…ja siis on täiesti avatud köök (hea küll, oldi ajad) ja tagatipuks pesumasin ka veel selles avatud köögis. See hämmastab küll.

Lisaks veel seda, et kuidas küll nt nõukaajal saadi asjal käidud, sisi ei osanud keegi unisatada mitmest wc-st. Ise kasvasin üles 6-liikmelises peres ja oli ka 1 wc, ei mäleta, et keegi oleks pidanud purki kusema. Ja mis puudutab,e t kellegi teismeline tütar sulgub vannituppa mida-iganes tegema, siis selleks on lahendus olemas – lapse tuppa peegel, korralik laud ja potskud-topskud asjade hoidmiseks (ehk buduaari nurgake) ja asi korras. Mina nägin alles millalgi 17-18aastaselt külas olles esmakordselt, et keegi oma meigi- jm asju vannitoas hoiab ja end vannitoas meigib. Meie jaoks oligi vannituba pesemiskoht ja kõik muud toimetused tehti kas oma toas või vanemate toas suure peegli ees.

Nii et tegelikutl ei ole asi wc-de ja vannitubade arvus, vaid ikka kuidas on elu ja tegemised korraldatud. Kui olla kinni mõttes, et meikima peab end vannitoas, siis muidugi on probleemid, kui peres on ka tütred

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imelik, et vannituba tuli kohe väiksemaks ehitada. Miks peab vannituba mingi väike putka olema. Mõnus on, kui vannituba on suur, kuhu saab ka mõne tugitooli ja lilli panna. Paljudel ei ole ka vanni, minu jaoks mõeldamatu.

Vannituba väikseks putkaks küll ei jäänud 😀 Ainult wc poti aluse pinna ehitasime kapiks, mis on ca 1,5 m2. Vannituba ise ikka üle 10m2, lisaks leiliruum. Mahuks ka tugitool 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii et tegelikutl ei ole asi wc-de ja vannitubade arvus, vaid ikka kuidas on elu ja tegemised korraldatud. Kui olla kinni mõttes, et meikima peab end vannitoas, siis muidugi on probleemid, kui peres on ka tütred

Meil nad meigivad ikka oma tubades, aga vannitoas läheb neil sellegipoolest kaua – no ma ei tea, mida nad täpselt seal teevad, aga juba pikkade juuste pesu + mingid maskid jms asjad, raseerimine võtab aega jne. Lisaks armastavad nad niisama pikalt vannis vedeleda, õnneks küll mitte eriti tihti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on selline kiiks, et kui on üks WC (“nagu me kõik üles kasvasime”), siis olgu eraldi.
Päris iga toa juurde ka ei tahaks (on kaks – all eraldi, üleval vannitoaga koos), sest koristamisfänne meil kahjuks peres pole.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 112 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis