Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 112 )

Teema: Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Postitas:
Kägu

olgu alustuseks öeldud, et meie perel on mitut sorti kodusid ja tualettruumide arve on nendes erinev.
põhilises linnakodus on tõesti ainult üks ruum. meil ei ole mitte kellelgi olnud probleemi vajadusel tualettruumi koos kasutada. vabalt võib olla keegi duši all kui teine kiirelt pissihäda ära teeb. kui üks on potil, siis on ju ometi aega, et oodata millal sa pesema saad. hambaid võime ka viiekesi koos pesta. kõige kriitilisem on hommikuse dušiga, sest koos sinna tõesti hästi ei mahu. aga see on ju võimalik õhtul kokku leppida. kui on harjumus teistega arvestada, siis pole tegelikult mingit probleemi.

ehk on põhjus selles, et esimesed lapsed on erisoost kaksikud ja nad on beebist peale harjunud teise väga lähedal olekuga. aga probleemi ei ole ka kolmandal üksikul lapsel. kõik lapsed on vanemad kui 15 aastat.

mis mind pigem korteriplaneeringute puhul häirib, on (siin teemas juba mainitud) tualettruumi asukoht. Kui on üks ruum, siis see peaks asuma pigem magamistubade tsoonis, mitte välisukse kõrval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris ropp.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Alati mõtlen, et kes need inimesed on, kellele meeldib, et akende ees on mingid volangid, laes kuldsed lühtrid, siis üks sein on raudselt mingi tumepruun, heledamate triipude või ringidega. Teine õudus on see, kui perenaine on kukkunud on vana mööblit helesiniseks värvima ja lillekesi peale maalima. No karju appi lihtsalt. Ja kolmas õudus on need hipsterid, kelle korterites üks sein on erkroheline ja teine tulipunane. Mis krdi asi see on?

No loe ise, nad selgitavad täiesti avameelselt, mis krdi asi see on: https://foorum.perekool.ee/teema/elamine-mehe-pinnal-kuidas-te-seda-suudate/

Nad nimetavad seda “peremehe tundeks”, kui saavad akende ette volangid panna.

See on jah veel eraldi hea teema, et mida siis teha, kui mehel ja naisel on täiesti erinev ettekujutus sisekujundusest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ahjaa – head rahvusvahelist peldikupäeva kõigile!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meie kunagi just sellise kalli 3-toal korteri ostsime. Aastaid ei häirinud meid see, et kõik ühes ruumis on, aga lapsed oli väikesed ja nendega samal ajal asjatada polnud probleem. Kui aga vanim tütar hakkas teismeikka jõudma, läksid suhted väga teravaks, sest ta võis end tundideks vannituppa lukustada. Mees on reaalselt kasutanud purki pissimiseks! Siis tekkiski otsus väike panipaik ehitada ümber wc-ks. Vannitoas tekkinud ruum aga panipaigaks. Enam ei kujuta teisiti ettegi. Aga meie korteri näol arvan, et see suur ruum, kus vann, dush ja saun on koos, on kunagi lihtsalt 1 magamistuba olnud.

Imelik, et vannituba tuli kohe väiksemaks ehitada. Miks peab vannituba mingi väike putka olema. Mõnus on, kui vannituba on suur, kuhu saab ka mõne tugitooli ja lilli panna. Paljudel ei ole ka vanni, minu jaoks mõeldamatu.

Sama mõte. Meil üks vannituba (ka dush ja wc-pott olemas) on 25m2. Väga ok mõnuga laiutada ja ei pea muretsema, et vannis külge keerates saab vastasseinas olev rätik märjaks. Aga mõistan, et paljudel pole niisuguseid võimalusi. Siiski juba olemasolevat suurt sansõlme ei ehitaks ma mingil juhul väiksemaks. Ka 2 x 2m ruumis võib tundide kaupa passida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mõnikord vaatan kinnisvarakuulutusi palju suuremas hinnaklassis kui ma endale lubada saaks, niimoodi unistades, et “võibolla üks päev”. Üks asi mis mul alati kulmu kergitab on suured kallid 2+ magamistoaga korterid, kus on ka suur ja kallis vannituba.

Minu arust paneb enamik kinnisvarakuulutusi kulme kergitama, küll planeeringu, küll sisekujunduse poolest. Ma alati võdistan õlgu, kui on kuulutus, et äsja renoveeritud ja siis tulemus näeb välja nagu ballisaal. Vahet pole, kas on tegemist maja või 2-toalise korteriga. Alati mõtlen, et kes need inimesed on, kellele meeldib, et akende ees on mingid volangid, laes kuldsed lühtrid, siis üks sein on raudselt mingi tumepruun, heledamate triipude või ringidega. Teine õudus on see, kui perenaine on kukkunud on vana mööblit helesiniseks värvima ja lillekesi peale maalima. No karju appi lihtsalt. Ja kolmas õudus on need hipsterid, kelle korterites üks sein on erkroheline ja teine tulipunane. Mis krdi asi see on?

Õudne-õudne jah, aga katsu aru saada, et see oli NENDE maitse ning ei pea sinu omaga mingilgi määral kattuma. Mulle ei meeldi näiteks absoluutselt see kuulus hele Skandinaavia stiil ja nn maaromantilised detailid, aga ma oskan neist mööda vaadata ja oma ettekujutuse luua, mismoodi mina asja ümber teeks. Kellegi tapeedivalikut kiruda on ikka päris mõttetu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii et tegelikutl ei ole asi wc-de ja vannitubade arvus, vaid ikka kuidas on elu ja tegemised korraldatud. Kui olla kinni mõttes, et meikima peab end vannitoas, siis muidugi on probleemid, kui peres on ka tütred

Meil nad meigivad ikka oma tubades, aga vannitoas läheb neil sellegipoolest kaua – no ma ei tea, mida nad täpselt seal teevad, aga juba pikkade juuste pesu + mingid maskid jms asjad, raseerimine võtab aega jne. Lisaks armastavad nad niisama pikalt vannis vedeleda, õnneks küll mitte eriti tihti.

No sisi tuleb kokkuleppida ja selgitada, et ei saa nii. Mul on ka pikad juuksed ja täiesti vale on väita,et pikkade juuste pesu võtab pool tundi. No ei võta. Minul ei kulu dušši all üle 10 minuti ja seejuures jõuan ka niisama liguneda. Mingeid asju saab teha samaaegselt, kui nt juuksepalsam või -mask on peas (nt raseerimine, koorimine). See käibki kasvatamise juurde -e t peab õppima teistega arvestama.

Näiteks – meil ei olnud keskset sooja vett. Soe vesi tuli boilerist, mis oli suur, aga mitte nii suur, et 4 naist (mul oli 2 õde) saaksid järjest endi juuksed pestud. Nii õppisime varakult, et šampoonitamise jm toimingute ajal peab kraan olema kinni (veel enne, kui ujulates see teemaks kerkis ja hakati rääkima vee säästmisest), et ei ligune dušši all niisama, kui teistel ka vaja veel minna. Nädalavahetusel õdedega suhtlesime, et kas ja kes tahab juukseid pesta ja leppisime ajaliselt kokku, et vesi jõuaks vahepeal soojeneda ja kõik saaksid soovitud ajaks pestud oma juuksed (nt õhtul diskole). Jah, tänapäeval tundub see võibolla tõesti jube, aga see ei olnud midagi keerulist.

Probleem ongi selles, et kõik on nii mugavustega harjunud, et ei osata enam teiste olemasoluga arvestada. See ongi see, mida räägitaks elumehelbekeste põlvkonnast – mitte ainutl see, kas tööd oskavad teha, vaid üleüldine ellu suhtumine – kahjuks on jah vahepealne põlvkond hinnanud mugavusi nii kõrgelt, et seejuures on unustatud laste kasvatamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ei ole need lumehelbekesed kes siin räägivad, need on nende emad ja vanaemad. arvan et needsamad kes ei saa tööl teistega samas vetsus käia.

minul teismeline ja algklassilaps pesevad enamasti peale trenni. trennis käimise sagedus vanusega ainult kasvab neil. meiki tehakse oma toas sest vannituba on kõrge niiskuse ja ilma loomuliku valguseta ruum – pole kehvemat valikut meigi säilitamiseks ja täpsust nõudvaks tööks.

mina kasvasin üles nii et vets oli nelja korteri peale koridoris. nüüd peavad vaesed lapsed kasvama olukorras kus nelja inimese ja aegajalt käivate külaliste peale on kaks vetsupotti ja üks dušš.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sama mõte. Meil üks vannituba (ka dush ja wc-pott olemas) on 25m2. Väga ok mõnuga laiutada ja ei pea muretsema, et vannis külge keerates saab vastasseinas olev rätik märjaks. Aga mõistan, et paljudel pole niisuguseid võimalusi. Siiski juba olemasolevat suurt sansõlme ei ehitaks ma mingil juhul väiksemaks. Ka 2 x 2m ruumis võib tundide kaupa passida.

Huvi pärast küsin, kui suur on maja?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No sisi tuleb kokkuleppida ja selgitada, et ei saa nii. Mul on ka pikad juuksed ja täiesti vale on väita,et pikkade juuste pesu võtab pool tundi. No ei võta. Minul ei kulu dušši all üle 10 minuti ja seejuures jõuan ka niisama liguneda. Mingeid asju saab teha samaaegselt, kui nt juuksepalsam või -mask on peas (nt raseerimine, koorimine). See käibki kasvatamise juurde -e t peab õppima teistega arvestama.

No ma ei ütleks, et meil tegelikult erilisi probleeme oleks sellega, loomulikult nad lepivadki omavahel (ja meiega) ajalistes piirides kokku, kui on eeldada, et teised ka vannituba kasutada tahavad. Märkisin jah, et meil on mõnikord mõlemad wc-d kinni ja kolmas ootab, aga see ooteaeg ongi ju vaid nii pikk, kui wc-s käik võtab. Ma ei arva, et ma peaksin oma teismeliste vannis mõnulemist selle tõttu piirama või nende hügieenitoiminguid kuidagi forsseerima. Küll aga oleks meil kindlasti keeruline elada, kui teist wc-d poleks, ja seda isegi siis, kui kõigil oleks karm käsk mitte üle 10 min pesemiseks kulutada – 5 inimese kohta 1 wc-vannituba oleks ikka selgelt vähe. Või siis peakski harrastama seda, mis siin üks eelpoolvastanu, et kui üks on dushi all, siis teine kasutab samal ajal samas ruumis wc-d – pean aga tunnistama, et seda on mul vähemalt oma pere puhul küll raske ette kujutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanemates kortermajades ei ole enamasti võimalik torustikku ümber vedada ega ka juurde ehitada. Nii peabki leppima ühe ruumiga või siis äärmisel juhul eraldi väikese WC-ruumiga.

Uusarenduste puhul on asi puhtalt maksumuses. Miks raisata raha erinevate ruumide ja mitme püstaku peale kui võib ju teha ainult ühe ja suurema kasumi tasku pista? Töö tellija paneb kriteeriumid paika ja hilisemal ostjal selles tegelikult mingit muutmisvõimalust enam ei ole (õigel ajal saad muuta ainult sisekujundust, heal juhul elektripistikute ja laevalgustite asukohta aga torustiku asukohta küll keegi muutma ei hakka).

Planeeringud on mugavad ehitaja jaoks, aga mitte elaniku jaoks. Arhitekt viskab midagi paberile kokku, sageli üldse arvestamata elanike vajadustega. Oluline on, et väljast näeks hea välja, vahel pole sedagi vaja. Nii tekivadki ebamõistlikud planeeringud. Näiteks ühe aknaga kööktoad, kus ei ole mingi valemiga võimalik tsoone eraldada. Ja tekivad ka mitme magamistoaga korterid, kus on üks pesuruum. Parematel juhtudel on väike WC eraldi ruumina esikus.

Arendajad saavad kõike seda teha, sest ostjad lepivad sellise jamaga. Kui keegi neid kortereid ei ostaks juba siis, kui maja polegi veel ehitama hakatud, siis hakkaksid ehk ka arendajad rohkem tulevaste elanike peale mõtlema. Praegu aetakse ostjatel suud-silmad puru täis igasugu mõttetute kellade-viledega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kas WC-d võiks ikka olla

_

Please wait...
Postitas:
Kägu

Probleem ongi selles, et kõik on nii mugavustega harjunud, et ei osata enam teiste olemasoluga arvestada. See ongi see, mida räägitaks elumehelbekeste põlvkonnast – mitte ainutl see, kas tööd oskavad teha, vaid üleüldine ellu suhtumine – kahjuks on jah vahepealne põlvkond hinnanud mugavusi nii kõrgelt, et seejuures on unustatud laste kasvatamine.

Tead, oled vist liiga vana ja ära unustanud, et ka vanasti olid teismelised isekad ja kohati hoolimatud. Mul nt vend, kes täna üle 30, võis teismelisena süüdimatult kogu kuuma vee boilerist ära kasutada. Mingi periood käis lausa 2x päevas duši all. Mu 65-aastane töökaaslane on rääkinud, kuidas 1 ta tütardest tundide viisi vannitoas istus, teine sai aga alati 10 minutiga hakkama. Rohkemate inimestega pole sellel teemal vist kunagi lihtsalt rääkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tead, oled vist liiga vana ja ära unustanud, et ka vanasti olid teismelised isekad ja kohati hoolimatud. Mul nt vend, kes täna üle 30, võis teismelisena süüdimatult kogu kuuma vee boilerist ära kasutada. Mingi periood käis lausa 2x päevas duši all. Mu 65-aastane töökaaslane on rääkinud, kuidas 1 ta tütardest tundide viisi vannitoas istus, teine sai aga alati 10 minutiga hakkama. Rohkemate inimestega pole sellel teemal vist kunagi lihtsalt rääkinud.

Aga miks peakski elama ebamugavalt, kui on võimalik teha seda mugavalt. Justkui kadedus piinab, et ise omal ei saanud, nüüd lapsed ka ei tohiks. Tohivad ikka, kui on võimalik. Täiskasvanud tohivad ka natukest hedonusmi nautida, mida suur ja mõnus vannituba kahtlemata võimaldab. Meie elame kahekesi mehega, lapsed suured ja on kaks suurt akendega vannituba. Väga mõnus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie elame kahekesi mehega, lapsed suured ja on kaks suurt akendega vannituba. Väga mõnus.

Kas ka 25 m2 vannituba nagu üks eespool väitis?
Mul on 300+ m2 maja 15 m2 vannitoaga, 25 m2 on suurem, kui paneelika suur tuba, seepärast huvi tunnengi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan paneelmajas koos kolme mehega – 9a,18a ja 41a. Paneelmajas on WC üsna kitsas ja olen aastate jooksul aru saanud, et ükskõik kui väga mehed ei püüa korda hoida, neil pritsib sageli midagi seinale või paar tilka põrandale, kui nad püsti lasevad ja kui on pikka kasvu. Olen rääkinud, et võiksid ka istuda, aga tundub, et siis kasvavad kohe rinnad ette.
Sellepärast ei ole mul WC põrandal ka matte. Olen lugenud, et kui avatud kaanega vett tõmmata, lendleb baktereid päris kaugele. Sellepärast ei saa ma absoluutselt aru nendest, kes lõhuvad seinad vahelt maha. Jube mõelda, et kogu sodi lendleb käterättidele või vanni või hügieenitarvetele.
Kui oleks oma maja, siis sooviksin kindlasti kahte WC-d. Isegi kolme – üks ainult mehe oma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie elame kahekesi mehega, lapsed suured ja on kaks suurt akendega vannituba. Väga mõnus.

Kas ka 25 m2 vannituba nagu üks eespool väitis?

Mul on 300+ m2 maja 15 m2 vannitoaga, 25 m2 on suurem, kui paneelika suur tuba, seepärast huvi tunnengi.

Üks vannituba on 18 ja teine 14 ruutu, need on piisavalt suured koduspaa jaoks. Maja on 240.

Please wait...
Postitas:
talent

mida räägitaks elumehelbekeste
põlvkonnast

Elumehe… Meh?

Please wait...
Postitas:
Kägu

5 inimese kohta 1 wc-vannituba oleks ikka selgelt vähe

Meil oli kunagi 7kesi elades 1 wc-vannituba, kusjuures üks seitsmest oli imik, kelle vannitamine võttis aega, aga ei mäleta küll, et oleks sellega probleeme olnud. Oli probleeme, et enda järelt ei koristatud ära (näiteks et kuivatatud põrandat või jäeti pesuvahendid lagasse). Aga ajaliselt ei mäleta, et oleks olnud. Ju siis kohanesime.

Olen lugenud, et kui avatud kaanega vett tõmmata, lendleb baktereid päris kaugele.

Esimest korda kuulen. Kummalisel kombel pole ükski neist lenduvatest bakteritest meie peres kellelegi midagi teinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks vannituba on 18 ja teine 14 ruutu, need on piisavalt suured koduspaa jaoks. Maja on 240.

Saun siis eraldi veel jah? Mul see 15 m2 on ka ainult vanni/Wc jaoks. Saun/bassein/dush eraldi korrusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saun siis eraldi veel jah? Mul see 15 m2 on ka ainult vanni/Wc jaoks. Saun/bassein/dush eraldi korrusel.

Saun on eraldi majas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, siis üks väitis, et inimene peab oma pärasoolt sedasi treenima, et nr.2 teeb ainult kodus.

Minul on ka vannituba ja wc koos, aga lisaks on erladi väike wc külalistele. Samas on ikka, et keegi klopib wc ukse taga, siis on hea saata teise wc-sse, peres on 4 inimest.

Meil täpselt sama. Algul mõtlesin küll, et miks on 4-toalisesse 77 ruudusesse korterisse veel eraldi teist wc-d vaja on, aga praegu ei kujuta teisiti ettegi. Nt hommikuti vahel on kiire ja kellelgi vaja vetsus istuda, siis läheb väiksesse vetsu ja teised saavad samal ajal dushi all käia ja hambaid pesta
Ja muidugi külalisi hea sinna saata. Suures vannitoas valitseb tihti kaos meil,dushinurgas vedelevad mänguasjad, siis veel pesukorv ajab teinekord üle😅

Please wait...
Postitas:
Kägu

suure(ma)d inimesed suudavad aga oma asjatoimetused vetsus nii reguleerida, et hädad enne ära teha, kui on teada, et keegi läheb duši alla või vanni. Või siis kannatavad selle lühikese aja ära ka

No näedsa, mind ajaks hiljuti kange pisssihäda kell 3 öösel üles.
Trepi alumise astmeni jõudes avanes liikumispuudega vanurist isa toauks, kellest ette jooksma ma muidugi ei hakanud.
Seisin siis seal trepi kõrval, jalad risti, kusihape silmadest välja voolamas ja ootan ja ootan ja ootan. Veerand neli hommikul enam ei suutnud oodata ja tormasin aeda muru peale pissima.
Vat selline lugu siis täiskasvanutest, ühestainsamast kempsust ja hädade planeeritult ja kooskõlastatud tegemisest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu jaoks peavad köök ja WC olema kindlasti eraldi ruumid. WC-vannituba on minu jaoks säästulahendus ja sama kehtib ka selle nn köögi kohta, mis on tegelikult ühte elutoa seina paigutatud. Siis pole nagu õieti elutuba ja pole nagu õieti kööki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu jaoks peavad köök ja WC olema kindlasti eraldi ruumid. WC-vannituba on minu jaoks säästulahendus ja sama kehtib ka selle nn köögi kohta, mis on tegelikult ühte elutoa seina paigutatud. Siis pole nagu õieti elutuba ja pole nagu õieti kööki.

köögi osas olen nõus, aga kokkuehitatud wc ja vannituba on säästulahendus ainult siis, kui tegemist on maja ainsa sellise ruumiga. kui neid on kolm, siis pole enam mingit vahet, kas dušinurk on poti kõrval või teiselpool seina.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vat see köök elutoas on minu jaoks ka välistatud!

Lapsed suured, üks veel kodus ja mõtlesin väiksema korteri peale. No 3 tuba nt – kummalegi üks ja külalistetuba juhuks kui keegi lastelastest külla tuleb. Ja võta näpust, kõigil on ühes toaseinas köök! Ma ei pane ju külalisi kööki magama ja ise varajase ärkajana tahaks ka tassi kohvi saada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma leian ka, 4-le inimesele mõeldud elamises võiks küll kahe wc-ga olla. Meil on 1 wc dušš ja vanniga samas ruumis. Hommikul on mõlemad vetsud pidevalt kinni. Ei kujutaks ette enam ühega läbi ajamist. Maja võib olla lihtne ja vanamoodne, kui raha vähe, aga 2 vetsu on maailma olulisem asi hetkel 😅

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult on mugav iga magamistoa kohta üks dushiruum ja tualett ning saun ja vannituba täiesti eraldi. Meil on nii oma majas ja nii on hästi mugav.

No palju asju on mugavad ja enamus inimesi suudaks koju terve karja sama kulukaid mugavusi välja mõelda, aga ei jõua maksta. Sanitaarruumide ruutmeeter tuleb ikka üsna krõbeda hinnaga ja tegelikult pole ju eriti vaja ka näiteks kolmelapselises peres nelja wc-d ja duširuumi ja siis veel sauna ja vannituba ja külaliste wc-d ka (pean silmas seda, mis on elutoa ligidal). Aa, spetsiaalne külaliste magamistuba on sellises majas ju ka kindlasti olemas, seega ka seal oma tualettruum koos dušiga. Kokku siis viis.

Me ei ole nii rikkad ja meie neljaliikmeline pere saab hakkama ühe vetsu ja teisega, kus on dušš ja wc koos. Duši all käimise ajad on sellised kujunenud, et üksteist ei sega, aga kui kellelgi on pesemise ajal pissile vaja, siis ei pea allkorruse vetsu minema, sest läbipaistmatu dušikardin annab nii pesijale kui pissijale väheke privaatsust. Võõraga niimoodi koos ei asjataks, aga kui teisel pool kardinat oma mees või laps on, siis ei sega küll. Lisaks säästan end klaasseina küürimisest. Igatahes kui me korterist majja hakkamisme kolima, siis minu kindel tahtmine oli, et kaks vetsu peab olema. See oli kõige olulisem soov.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me elame kahekesi, aga ikka on meil korteris 2 wc-d. Üks neist on põhiliselt külalistele, sest asub all korrusel, aga muidugi kasutame ka ise seda. Vannituba, küll ainult dušinurga ja saunaga, ilma vannita, on veel eraldi. Üks wc majapidamises peab kindlasti eraldi olema, kui vähegi võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

suure(ma)d inimesed suudavad aga oma asjatoimetused vetsus nii reguleerida, et hädad enne ära teha, kui on teada, et keegi läheb duši alla või vanni. Või siis kannatavad selle lühikese aja ära ka

No näedsa, mind ajaks hiljuti kange pisssihäda kell 3 öösel üles.

Trepi alumise astmeni jõudes avanes liikumispuudega vanurist isa toauks, kellest ette jooksma ma muidugi ei hakanud.

Seisin siis seal trepi kõrval, jalad risti, kusihape silmadest välja voolamas ja ootan ja ootan ja ootan. Veerand neli hommikul enam ei suutnud oodata ja tormasin aeda muru peale pissima.

Vat selline lugu siis täiskasvanutest, ühestainsamast kempsust ja hädade planeeritult ja kooskõlastatud tegemisest.

Jah, ja meil on kodus vanur, kellel on tekkinud pidamatuse probleem, ja kui temal on vaja pissile minna näiteks, siis ta peabki kohe saama, muidu tuleb püksi. Ta on ka vetsu ukse taga n-ö juba tantsinud, kui väikelaps oma kakat samal ajal teeb… Seega ei pea olema ainult kõhulahtisuse puhuks ikkagi wc eraldi, ja eriti hea on, kui elamises on kaks wc võimalust, olgu siis teine vannitoaga koos näiteks.
Samuti on minu jaoks elementaarne, et on olemas vann, mitte ainult dušinurk – vanni olemasolul saab edukalt duši all käia vannis seistes, aga dušinurga puhul vanni enam ei saa. Ja eriti väikelastega on hea, kui on olemas vann. Ka mulle endale meeldib vannis mõnuleda. Teisalt on jälle probleem, kui elamises on vanainimene, kes tahab duši alla minna, aga ei suuda üle kõrge vanniääre duši alla ronida. Seega, eks iga pere peab tegema vastavalt oma vajadustele ja võimalustele.

Sama lugu on nende köökidega – siin vaieldi,e t miks on köök pisike ja miks ta üldse peaks suur olema. Mina aga olen täheldanud, et koosviibimiste puhul, kui perenaisel on palju köögis toimetamist, koguneb üsna suur seltskond just kööki perenaise ümber. Selle vastu aitab avatud planeeringuga köök-elutuba, mida ma isiklikult jälestan. Nii et nokk kinni, saba lahti, eks ole. Päris rahul pole vist kunagi keegi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 112 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis