Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Näitan 22 postitust - vahemik 91 kuni 112 (kokku 112 )

Teema: Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis

Postitas:
Kägu

Meil on korteris vannituba-saun-wc ühes ruumis ja eraldi veel üks wc, peres neli inimest. Reaalselt kasutab keegi väikest wc-d vaid paar korda aastas. Seega saaks ilmselt suurepäraselt ka ilma selleta hakkama. Külaliste järgi ma oma kodu ei ehitaks, eelkõige ikka iseenda vajadustele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Elan paneelmajas koos kolme mehega – 9a,18a ja 41a. Paneelmajas on WC üsna kitsas ja olen aastate jooksul aru saanud, et ükskõik kui väga mehed ei püüa korda hoida, neil pritsib sageli midagi seinale või paar tilka põrandale, kui nad püsti lasevad ja kui on pikka kasvu. Olen rääkinud, et võiksid ka istuda, aga tundub, et siis kasvavad kohe rinnad ette.

Sellepärast ei ole mul WC põrandal ka matte. Olen lugenud, et kui avatud kaanega vett tõmmata, lendleb baktereid päris kaugele. Sellepärast ei saa ma absoluutselt aru nendest, kes lõhuvad seinad vahelt maha. Jube mõelda, et kogu sodi lendleb käterättidele või vanni või hügieenitarvetele.

No see on sul küll puhtalt oma tegemata töö. Mul on neli meest kodus ja kõigile on potitreening kenasti ära tehtud. Metsas võivad oma kuseakrobaatikat harrastadad kui soovivad. Või ehitagu omale eraldi wc ja ise ka kasigu seda, siis tehku mis tahavad seal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan paneelmajas koos kolme mehega – 9a,18a ja 41a. Paneelmajas on WC üsna kitsas ja olen aastate jooksul aru saanud, et ükskõik kui väga mehed ei püüa korda hoida, neil pritsib sageli midagi seinale või paar tilka põrandale, kui nad püsti lasevad ja kui on pikka kasvu. Olen rääkinud, et võiksid ka istuda, aga tundub, et siis kasvavad kohe rinnad ette.

Sellepärast ei ole mul WC põrandal ka matte. Olen lugenud, et kui avatud kaanega vett tõmmata, lendleb baktereid päris kaugele. Sellepärast ei saa ma absoluutselt aru nendest, kes lõhuvad seinad vahelt maha. Jube mõelda, et kogu sodi lendleb käterättidele või vanni või hügieenitarvetele.

No see on sul küll puhtalt oma tegemata töö. Mul on neli meest kodus ja kõigile on potitreening kenasti ära tehtud. Metsas võivad oma kuseakrobaatikat harrastadad kui soovivad. Või ehitagu omale eraldi wc ja ise ka kasigu seda, siis tehku mis tahavad seal.

No täpselt. Normaalne oleks ikka kusta ja vett tõmmata nii, et kuskile midagi ei pritsiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noo, küllap võivad ka sedasama wc-d koristada – igaüks kandku hoolt, et tema järel wc kusepritsmeid täis ei oleks, mis vahenditega see saavutatakse, on igamehe enda otsustada. Mismõttes “ükskõik kui väga ei püüa korda hoida”? Lapp ja küürimisvahend vetsu ja näidaku siis oma korrahoidmisoskust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sama mõte. Meil üks vannituba (ka dush ja wc-pott olemas) on 25m2. Väga ok mõnuga laiutada ja ei pea muretsema, et vannis külge keerates saab vastasseinas olev rätik märjaks. Aga mõistan, et paljudel pole niisuguseid võimalusi. Siiski juba olemasolevat suurt sansõlme ei ehitaks ma mingil juhul väiksemaks. Ka 2 x 2m ruumis võib tundide kaupa passida.

Huvi pärast küsin, kui suur on maja?

310 m2. Teised sansõlmed on väiksemad, aga see “põhiline” on mõnusalt suur sipi-sopiline (usteta).
Ausalt öeldes ei saa hästi aru, milleks see küsimus maja suuruse kohta? Maja on täpselt nii suur, kui suureks ta lõime, et rahuldada mugavusi ja vajadusi. Suur pesuruum oli nii minul kui abikaasal üks nõue, ilmselt mõlemal seotud lapsepõlve ja nõukaaja kitsastest tingimustest tulenenud “traumaga”. Seevastu köök pole meie kummagi huviorbiit, st köök on, aga väike ja mõeldud tõesti vaid kiireks kokkamiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
talent

minu jaoks peavad köök ja WC olema kindlasti eraldi ruumid

Peaksid need nagu samad ruumid siis olema? :0

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelik reaalsus on see, et sellistes suurtes korterites ja eramutes on veel eraldi WC ka olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ei saa aru loogikast, et kui ruumi ja raha on, miks mitte teha 2 vannituba: nt 1 dušš, WC-pott, soovi korral ka saun; teine vann ja WC-pott. Või mõlemad duši või vanniga. Või 1 peamine vannituba kõigega ja siis lisaks teine ruum vaid WC ja kraanikausiga. Kuidas iganes elanikel endal soov. Aga kuhjata kõik ühte ruum

Nõus. Me elame neljakesi ja eluaset otsides oli meil selge nõue, et perepaaril ehk mul mehega peab olema omaette WC (bidee-prillauaga) ja vähemalt kraanikauss. Kui vähegi raha on ja pole puruvaene, siis miks peaks perekond elama ühe kempsu peal, on arusaamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vähegi raha on ja pole puruvaene, siis miks peaks perekond elama ühe kempsu peal, on arusaamatu.

Võib-olla seetõttu, et pole lihtsalt vajadust? Keegi peres pole põiehaige.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põiehaigeks võib homme jääda, aga samal ajal kipuvad paljud inimesed hommikul ärkama küll.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vähegi raha on ja pole puruvaene, siis miks peaks perekond elama ühe kempsu peal, on arusaamatu.

Võimalik, et pole vajadust. Mina samas pärast seksi eelistaksin end tualetis loputada, bideega või kasvõi veekannuga tualettpoti kohal. Ilma et peaks läbi elutoa jooksmma ja mõne oma vetsus käinud lapsega vestlema, ise põlvi koos hoides. Ja üldse, mul väga pole vaja, et külalised, lapsed, mina, mees, sugulased peaksime kõik ühe kempsu taga ootama. Teema on ju sellest, et kui raha on, miks teha 1 kemps.

Eks teie pere hügieenihajumused on teie omad. Mul on teised ja ma ei halvusta kuidagi tee omi. Karu ka ei pese kunagi ja kõik kardavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole mingi rikkur, aga pole 10a elanid üheski kodus, kus ainult üks WC on. Kolm last ja kaks täiskasvanit, kõhugripid jne kujutate ette mis ühe WC-ga kodus oleks? Ruumi saab kokku hoida mõttetute koridoride jms pealt, mitte 3-4m2 WC.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ruumi saab kokku hoida mõttetute koridoride jms pealt, mitte 3-4m2 WC.

Küsimus polegi enamasti mitte ruutmeetrites, vaid torustikus.
Bidee vajadust ei näe, käsidušš poti juures seevastu on vägagi vajalik ja kuluks ära igasse kempsu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ruumi saab kokku hoida mõttetute koridoride jms pealt, mitte 3-4m2 WC.

Küsimus polegi enamasti mitte ruutmeetrites, vaid torustikus.

Bidee vajadust ei näe, käsidušš poti juures seevastu on vägagi vajalik ja kuluks ära igasse kempsu.

Torustiku mitte vedamine on küll puhas laiskus. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naljakas lugeda paljude kommentaare, et 250 000€ kodudes elavad rikkurid, kellel käivad tõenäoliselt koristajad jne. Minu kodu maksis rohkem kui 250 000€, ma küll end rikkuriks ei pea. Mul ei käi koristajat Jne. Tänapäeval suuremates linnades ongi kinnisvara sellise hinnaga. Meil pole ka suurt palka, kalevipojast meest ega pärandust, isegi 30 ei ole veel. Lihtsalt oskame säästa ja investeerida. Aga rikkad me kindlasti pole.

Vannitube on meil küll kaks ja sellega olen ma nõus, et kui tegemist pole just sellise tudengikkrteriga, siis peaks olema rohkem vannitube.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõnikord vaatan kinnisvarakuulutusi palju suuremas hinnaklassis kui ma endale lubada saaks, niimoodi unistades, et “võibolla üks päev”. Üks asi mis mul alati kulmu kergitab on suured kallid 2+ magamistoaga korterid, kus on ka suur ja kallis vannituba. Just tuba, ainuses. Sinna on tihti tehtud nii vann kui dušš, loomulikult ka WC-pott ja kraanikauss jne, mõnikord ka väike saun. Kõik samas ruumis, dušši ja sauna ümber tavaliselt klaasseinad, võibolla WC poti ees ka poolsein kuigi tavaliselt mitte.

Ma proovin aru saada, et kui ma olen nii rikas, et seda €250000+ hinnaga korterit endale lubada, mis tahtmist on mul vetsuhäda kinni hoida kui teine pereliige hetkel duši all käib. Või käivad rikkad häbenemata üksteise ees? Isegi kui nii, siis mis te siis teete kui mees pikalt sõbraga leili viskab ja õlut joob vms, ikka nende ees?

Lihtsalt ei saa aru loogikast, et kui ruumi ja raha on, miks mitte teha 2 vannituba: nt 1 dušš, WC-pott, soovi korral ka saun; teine vann ja WC-pott. Või mõlemad duši või vanniga. Või 1 peamine vannituba kõigega ja siis lisaks vaid teine ruum WC ja kraanikausiga. Kuidas iganes elanikel endal soov. Aga kuhjata kõik ühte ruumi, mis loomu poolest on selline koht, kus enamasti käiakse ühekaupa?

Näed siis, ja mina môtlen alati kahe WC-ga kortereid nähes, et milline ruumiraiskamine! Väikese lisa-WC asemel eelistaksin siis pigem mingit panipaika, mida korterites sageli napib. Pealegi ei viitsiks ma kahte vetsu küürida. Lapsed, kes oma pidamist ei kontrolli, saavad niikuinii oma häda pisikesse potti teha, mis ei pea ilmtingimata pidevalt WC-s seisma, suure(ma)d inimesed suudavad aga oma asjatoimetused vetsus nii reguleerida, et hädad enne ära teha, kui on teada, et keegi läheb duši alla või vanni. Või siis kannatavad selle lühikese aja ära ka. Saun korteris on minu meelest aga üldse täiesti mõttetu asi.

Olen elanud ühe wc-vannitoaga üürikorteris seda sõpradega jagades ja ka täiskasvanud inimestel on selle jagamine peaaegu võimatu. Reaalses elus ei lähe keegi iga inimese käest küsima, et kas on pissihäda ja võiks kiiresti ära käia. Rõhutan, et elasin tõesti koos inimestega, kes olid omavahel head sõbrad ja meil ei tekkinud arusaamatusi viisakusese tõttu eemalehoidmisest või mitterääkimisest. Kuid siiski, pesemiseks ja vannis käimiseks kulub inimestel erinev aeg. Mõni on seal 10 min, mõni poolteist tundi, näiteks vedeleb vannis või värvib juukseid. Selle aja jooksul võib ju vahepeal pissihäda peale tulla. Mõni jõuab alles siis koju, kui teine on vanni läinud ja on kange pissihäda. Mõni peab pärast kohvijoomist kakale minema ja seda ei anna kinni hoida. Mõnel on kõht lahti. Ei minda sellest päris kõigile ka rääkima. Isegi oma perekonnas ei taha. Ja kui kõht on vetsus lahti olnud, siis pole mugav seal kõrval end pesta, hais on ikka üleval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pissuaari pole siin teemas keegi veel maininud kordagi. Ilmselt kellelgi seda kodus pole. Kuigi just siis poleks probleemi meestelt tekkivate pritsmetega potil ja selle ümbruses. Võtab väga vähe ruumi, saab teha ka lausa omaette pissuaarikambri, juhul kui korter väga pisike on.

Ja teiseks, miks samasoolised pereliikmed ei saaks korraga ühiselt kasutada pesuruumi koos samas oleva wc potiga? Kas nii häbelikud ollakse, et see ka ei kõlba enam? Näiteks kui on 2 teismelist neidu, siis saaksid nad ju korraga ruumis viibides oma pikka rida ilutoiminguid ja pesemisrituaale teha. Jne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimalik, et pole vajadust. Mina samas pärast seksi eelistaksin end tualetis loputada, bideega või kasvõi veekannuga tualettpoti kohal. Ilma et peaks läbi elutoa jooksmma ja mõne oma vetsus käinud lapsega vestlema, ise põlvi koos hoides. Ja üldse, mul väga pole vaja, et külalised, lapsed, mina, mees, sugulased peaksime kõik ühe kempsu taga ootama. Teema on ju sellest, et kui raha on, miks teha 1 kemps.

Eks teie pere hügieenihajumused on teie omad. Mul on teised ja ma ei halvusta kuidagi tee omi. Karu ka ei pese kunagi ja kõik kardavad.

Segast paned? Mis see jalad ristis läbi elutoa jooksmine siia puutub? Ühe vannitoa olemasolu ei tähenda tingimata halba asukohta magamistoa suhtes. Ja miks need sugulased sinu juures peldikus käivad? Meie sugulastel on omal kodus wc-d olemas.
Ja ütlesin juba, et kui peres põiehaigeid pole, ei ole vaja kambakesi koos vetsu ukse taga seista. Raske ette kujutada?

Eriti loll on väide, nagu ühe wc-ga inimesed end vähem peseksid. Ja seda väidab veel inimene, kes end peale seksi veekannuga poti kohal loputamas käib….

Please wait...
Postitas:
Kägu

No see on sul küll puhtalt oma tegemata töö . Mul on neli meest kodus ja kõigile on potitreening kenasti ära tehtud. Metsas võivad oma kuseakrobaatikat harrastadad kui soovivad. Või ehitagu omale eraldi wc ja ise ka kasigu seda, siis tehku mis tahavad seal.

Tõesti?? Abikaasa peab õpetama hakkama, kuhu/kuidas teine abikaasa wc-s laseb?
Poegade kasvatamine on “oma tegemata töö”??
Mis sajandis ja põhimõtete järgi sina küll elad? Aa, saan aru – oled selline ümmardaja ja teenindaja meesperele, et normaalsest kooselust, tandemist ja üksteisega arvestamist-koos kasvamisest pole kuulnudki?
Aga loomulikult on igaühe oma asi ja eralõbu enda elu nõmedaks orjamiseks elada.
Reaalselt kohtan esimest korda niisugust lammast, vabanda väga!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need, kes siin räägivad, et saavad viieliikmelise perega hakkama ühe dushi ja tualetiruumiga, siis ma pakun, et lapsed on lasteaiaealised või pole pereliikmeid kogu aeg kodus.
Me elasime viiekesi aastaid elamises, kus dushinurk oli köögi otsas ja väike wc keset elamist. Kohutav.
Nüüd oleme 100 ruuduses linnakorteris ja ideaalne paigutus: 1 wc koos dushiga ja pesumasinaga on esikus, teine vann/saun/wc on täiskasvanute magamistoa juures.
Peres 2 koolilast, juba hommikune sagin vajab 2 tualetti, et kõik saaks oma toimetused ja pesud tehtud. Kuna teised on kõik meessoost, siis minu vannituba on minu maailm, kuigi oma lapsed käivad seal ka aga kõik minu asjad on seal. Esikukõrval dushiruumi viiakse kõik porised jalanõud, õuepüksid, märjad kindad põrandakütte peale kuivama. Vähem kraamimist kokkuvõttes.
Soovitan teistelegi mõelda kohe selle peale, kuidas inimesed korteris liikuma hakkavad ja kus keegi käib.
meil käib poistel palju sõpru ka külas, käivad esiku wc, mitte ei tule minu privaatsesse vannituppa äärele laskmist harjutama.
Olen väga rahul
p.s. mu mees ei saanud üldse aru, miks 2 wc vaja on… nüüd on küll öelnud, et hea, et kaks ruumi on kui teismeline end seal juba 15 minutit juukseid vahaga paika sätib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühe vannitoa olemasolu ei tähenda tingimata halba asukohta magamistoa suhtes. Ja miks need sugulased sinu juures peldikus käivad? Meie sugulastel on omal kodus wc-d olemas.
Ja ütlesin juba, et kui peres põiehaigeid pole, ei ole vaja kambakesi koos vetsu ukse taga seista. Raske ette kujutada?

Eriti loll on väide, nagu ühe wc-ga inimesed end vähem peseksid. Ja seda väidab veel inimene, kes end peale seksi veekannuga poti kohal loputamas käib….

No kui see suure kalli korteri või maja ainus vannituba on mugavas ja privaatses asukohas sinu magamistoa suhtes, siis ehk pole ta mugavas kohas sinu laste ja külaliste jaoks – ehk teiste pereliikmete magamistubade ja külalistetoa suhtes.

Teema on ju sellest, et kui raha ja ruumi mitmeks tualett- ja pesuruumiks on piisavalt ja küll, siis miks ei tehta endale elu mugavamaks mitme hügieeniruumiga.

Teema pole ju sellest, et issake, näe, sellel inimesel on kahetoalises korteris ainutl 1 vannituba, on alles vaesur!

Teema on sellest, et kui sa saad endale lubada suures korteris või majas lastega pere peale, kes aegajalt ka võõrustab (näiteks sugulasi, kes ei jookse tõesti pidulauast koju pissile 🙂 ) mugavalt privaatseid tualettruume mitu, siis miks teha üks.

Sa lugeda ei oska. Küll oled käbe käsi kirjutama. Mina pole midagi rääkinud sellest ei käin kannuga end loputamas.
Seda ma ju kirjutasingi (mispeale sa kargasid mulle kallale kui marutaudis kährik), et mul on meie magamistoa juures mulle ja mehele eraldi tualett pesuvõimalusega. Kui mul seda poleks, oleks mingi muu pesuvõimalus. Kasvõi kann sooja veega, kui poleks raha/ruumi ei käsiduši ega bidee jaoks. Hügieeniharjumused sellised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Poegade kasvatamine on “oma tegemata töö”??

Jah, kas kasvatamatu poeg ei ole siis vanemate oma tegemata töö? Muidugi kui eeldame, et laps on terve laps.

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 91 kuni 112 (kokku 112 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suur kallis kodu kus dušš, vann, WC, saun ühes ruumis