Esileht Sünnitus Suur laste sünnikaal

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Suur laste sünnikaal

Postitas:

Tere,
Küsin juba sünnitanud naiste käest ja kel sünnitusest juba mõni aeg möödas, kui siib liikumas teid on. Kui olete sünnitanud mitmed suure sünnikaaluga lapsed, no ca 4.5 kg, kuidas on taastunud teie keha sellest? Kas sellega kaasneb alati teatud tupelihaste nõrgenemine, tupeseinte ja vbl ka emaka allavaje, lahkliha liigne avatus jmt. Või on kellelgi kogemusi suurte laste sünniga nõnda, et kõik on taastunud täiesti endiseks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 11:14; 18.10 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine poeg oli sündides 4450 g, taastumine oli väga kerge, aga ikkagi venitas sidekoed nii välja, et nüüd sai kõhubeebi juba väga varakult vaagnasse vajuda ja oli oht, et sünnib äkki varem. Õnneks ikka 37 ndl juba täis ja poiss istub kindlalt veel kõhus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste aünnikaalud on olnud 4400g ja 4100g. Allpool mingeid negatiivseid muutusi pole täheldanud, kõik endine. Ainult kõht on mõlemal korral mega suur olnud ja ei olegi kunagi tagasi tõmmanud korralikult pärast esimest (ja mul pole diastaasi, lihtsalt tohutu hunnik rippuvat nahka (muidu olen sale)).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 14:56; 16.10 10:09; 16.10 10:10; 19.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps 4450g ja teine laps 4360g. Esimesega kaks välist ilupistet, teisega mitte ühtegi õmblust. Allpool mingeid muutusi ei tunne, kõik ilusti taastunud. Hetkel ootan kolmandat ja ei usu, et ta alla 4kg tuleb, tõenäoliselt ikka sinna 4,5kg kanti.

Ainuke, mis on muutunud, on keha. Mõlemal korral olnud kõht väga suur, seega on palju venitusarme. Aga see kõik on vaid visuaalne ja elamist ei sega 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 16:03; 15.10 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsi 5 ja kõik suured olnud, 4.5 kg-5.1kg. Allpool kõik ok, mingeid probleeme sünnitustega ei ole olnud, mitte ühtegi rebendit, ega omblust ei ole olnud. Viimase lapsega oli küll selline asi, et kandsin üle ja tita ei tahtnyd kuidagi sündima hakata. Põhjuseks arvati olevat see, et kuna see oli mul väikese vahega juba 3.sünnitus, siis emakas jm seal oli juba nii lõtvunud ning lootevett oli ka palju. Ja muidugi on mul kõht lõtvunud, täis arme ning nahk ripub.Aga aee juba pigem geneetiline ja ei ole seotud suurte lastega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib minna nii ja naa. Siin muidugi kõik räägivad, pärast korduvat 4-kiloste laste sünnitamist on “kõik allpool nagu enne” ja mõnel ilmselt ongi, aga neid on ikka väga vähe. Aga võib minna ka sootuks teisiti- tupe väljavenimine ja lõtvumine on ikka pigem reegel kui erand, seda isegi kergema sünnikaaluga laste puhul. Samas on kuulide abil treenides võimalik olukorda parandada, tehakse vist ka mingeid oppe. Sama on kokkuõmmeldud rebenditega- sageli peavad ilukirurgid üle korrigeerima. Kõht võib suur olla ka pisema lapse puhul, aga rippuvat / liigset kõhunahka eemaldatakse sünnitanud naistel sageli.
Täiesti endiseks ei muutu asi isegi mitte neil naistel, kes on sünnitanud ühe korra ja laps kaalus 3 kilo. Sünnitus lihtsalt muudab keha, sinna pole midagi parata.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib minna nii ja naa. Siin muidugi kõik räägivad, pärast korduvat 4-kiloste laste sünnitamist on “kõik allpool nagu enne” ja mõnel ilmselt ongi, aga neid on ikka väga vähe.

Minu kõik kolm ämmaemandat on seisukohal, et laste sünnikaalul ja taastumisel on vähe ühist – eelkõige määrab vanus, naha elastsus, lihaste treenitus, geenid jne.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 16:03; 15.10 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib minna nii ja naa. Siin muidugi kõik räägivad, pärast korduvat 4-kiloste laste sünnitamist on “kõik allpool nagu enne” ja mõnel ilmselt ongi, aga neid on ikka väga vähe. Aga võib minna ka sootuks teisiti- tupe väljavenimine ja lõtvumine on ikka pigem reegel kui erand, seda isegi kergema sünnikaaluga laste puhul. Samas on kuulide abil treenides võimalik olukorda parandada, tehakse vist ka mingeid oppe. Sama on kokkuõmmeldud rebenditega- sageli peavad ilukirurgid üle korrigeerima. Kõht võib suur olla ka pisema lapse puhul, aga rippuvat / liigset kõhunahka eemaldatakse sünnitanud naistel sageli.

Täiesti endiseks ei muutu asi isegi mitte neil naistel, kes on sünnitanud ühe korra ja laps kaalus 3 kilo. Sünnitus lihtsalt muudab keha, sinna pole midagi parata.

Ega ma ei öelnudki, et midagi pole muutunud 100%, ma ütlesin, et mina aru ei saa, et oleks muutnud (mul siis 4400 ja 4100 lapsed olnud). Esimesega tehti lõige, teisega oli pisike kriim häbememokal. Ma ei või kindlalt öelda, et midagi pole muutnud, aga võin 101% öelda, et mina mingit muutust ei tunne (ei niisama, ei seksi ajal). Samas, pressid olid vaid 25 min, äkki tuli nii ruttu läbi et 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 14:56; 16.10 10:09; 16.10 10:10; 19.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib minna nii ja naa. Siin muidugi kõik räägivad, pärast korduvat 4-kiloste laste sünnitamist on “kõik allpool nagu enne” ja mõnel ilmselt ongi, aga neid on ikka väga vähe. Aga võib minna ka sootuks teisiti- tupe väljavenimine ja lõtvumine on ikka pigem reegel kui erand, seda isegi kergema sünnikaaluga laste puhul. Samas on kuulide abil treenides võimalik olukorda parandada, tehakse vist ka mingeid oppe. Sama on kokkuõmmeldud rebenditega- sageli peavad ilukirurgid üle korrigeerima. Kõht võib suur olla ka pisema lapse puhul, aga rippuvat / liigset kõhunahka eemaldatakse sünnitanud naistel sageli.

Täiesti endiseks ei muutu asi isegi mitte neil naistel, kes on sünnitanud ühe korra ja laps kaalus 3 kilo. Sünnitus lihtsalt muudab keha, sinna pole midagi parata.

Lihtsalt mõtlen, et mis oleks need sümptomid, kuidas ma aru saaks, et lõtvunud/veninud? Mees ütleks? Või saab ise kuidagi aru?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 14:56; 16.10 10:09; 16.10 10:10; 19.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis viimane kolmas laps 4500g. Kaks esimest olid 3600-3900 vahel. Sünnitusest on juba omajagu aega möödas. All pool küll midagi teisiti pole. Aga eks seda peaks muidugi mehelt küsima. Mina ei saa midagi aru. Kõigi sünnitustega sain paar ilupistet. Enamasti just see esimesel sünnitusel väike rebend kliitori juures andis iga järgmise sünnitusega järele ja jälle rebenes natuke. Ehk kui alt end vaadata, siis kliitorikoht on natuke teistsugune. Lihtsalt pärast 4,5kilose lapse sünnitamist tehti sisemine kontroll ega sisemisi rebendeid pole ja see oli meeletult valus. Sünnitusel häält ei teinud, aga siis küll kiunusin valust ja nutsin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine laps sündis 4200+ ja taastumine oli nii kerge ja ei mingeid rebendeid. Tund peale sünnitust juba käisin oma jalgadel ja nüüd nelja kuu möödudes pole siiani mingeid muutusi. Esimene laps oli 3500+ ja olin alt nii lõhki,et kolm kuud taastusin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ma pigem mõtlesingi tupe väljavenimise seisukohast, millest ilmselt saabki aru ilmselt mees, kui just ei ole tõsist organite allavajet just tekkinud, mida märgivad kindlasti ka günekoloogid. Mul endal oli tupeava väga suureks veninud ning ka tupeseinte allavaje tekkinud, seetõttu käisin nüüd korrigeerival opil. Huvitas just, et kui paljudel on samalaadne olukord peale suurte laste sündi tekkinud. Ise olen sünnitanud 4200 ja 4500 kaaluvad lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 11:14; 18.10 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 4,5 kg ei venitanud välja tuppe üldse. Eks see olenebki inimesest, kui veniv on nahk ja kuidas lihased taastuvad.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Ma pigem mõtlesingi tupe väljavenimise seisukohast, millest ilmselt saabki aru ilmselt mees, kui just ei ole tõsist organite allavajet just tekkinud, mida märgivad kindlasti ka günekoloogid. Mul endal oli tupeava väga suureks veninud ning ka tupeseinte allavaje tekkinud, seetõttu käisin nüüd korrigeerival opil. Huvitas just, et kui paljudel on samalaadne olukord peale suurte laste sündi tekkinud. Ise olen sünnitanud 4200 ja 4500 kaaluvad lapsed.

Aga kuidas Sa aru said, et oppi vaja? Mul sünnitusjärgses kontrollis arst ütles, et kõik normaalne, mees pole ka midagi òelnud ja ise ei tunne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 14:56; 16.10 10:09; 16.10 10:10; 19.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps oli mul väike – 4100 kg, teine paarsada grammi suurem, kolmas 5,5 kilo. Taastumine iga kord järjest kergem,välja pole küll midagi veninud 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõnel teist disgnoositi ka rasedusdiabeet? Mu tütar oli 4,6kg, ma küll kahtlustan, et võis olla diagnoosimata rasedusdiabeet (glükoositesti ei tehtud). Samas liikusin palju, toitusin tervislikult, kõht polnud ülearu suur, nahk tõmbas kenasti tagasi. Olen ise ka selline keskmine pigem. Lõppes see aga erakorralise keisriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See võib minna nii ja naa. Siin muidugi kõik räägivad, pärast korduvat 4-kiloste laste sünnitamist on “kõik allpool nagu enne” ja mõnel ilmselt ongi, aga neid on ikka väga vähe. Aga võib minna ka sootuks teisiti- tupe väljavenimine ja lõtvumine on ikka pigem reegel kui erand, seda isegi kergema sünnikaaluga laste puhul. Samas on kuulide abil treenides võimalik olukorda parandada, tehakse vist ka mingeid oppe. Sama on kokkuõmmeldud rebenditega- sageli peavad ilukirurgid üle korrigeerima. Kõht võib suur olla ka pisema lapse puhul, aga rippuvat / liigset kõhunahka eemaldatakse sünnitanud naistel sageli.

Täiesti endiseks ei muutu asi isegi mitte neil naistel, kes on sünnitanud ühe korra ja laps kaalus 3 kilo. Sünnitus lihtsalt muudab keha, sinna pole midagi parata.

Lihtsalt mõtlen, et mis oleks need sümptomid, kuidas ma aru saaks, et lõtvunud/veninud? Mees ütleks? Või saab ise kuidagi aru?

Kui uriinipidamatust esineb, siis see ongi. Suure sünnikaaluga lapse saamine on üks olulisi tegureid, mis soodustab uriinipidamatuse teket naistel. Teine oluline tegur on pärilikkus ja kolmas suur soodustaja on raskuste tõstmine ning kandmine.

Minul oli 2. laps 4,5 kg ja kuigi sünnitus oli ülikerge ning ühtki lõiget ega rebendit ei saanud, võis mõni aeg peale sünnitus aevastades, köhides või hüpates tilk püksi tulla. Selle vastu aitab vaagnapõhja lihaste treenimine. Minul sai paari kuuga korda. Nüüd on sest aastaid möödas ja sünnitasin veel ühe lapse, eelmisest paarsada g kergema ja seekord vaagnapõhjaga mingeid muresid ei tekkinud, küll aga tekkis kerge diastaas, mis nüüd, ca 1,5 a hiljem, vist on enam-vähem iseenesest taandunud. Kuigi, sellegi probleemi puhul aitavad spetsiaalsed harjutused ja ma oleks pidanud neid tegema, aga no laisk olin ja nii palju see kõht ka ei punnitanud, et häirinud oleks. Praegu olen täitsa heas vormis.
2. lapse puhul oli veresuhkur normist kõrgem küll, aga diagnoosi otseselt ei pandud, toitumist jälgida ei kästud ja edaspidi pole veresuhkur normist kõrgem olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sünnitasin hiljuti 4,5kg lapse ja mul läks päris õnnetult. Emaka rebendid ja lahkliha lõigati. Järgmisel päeval veel üks operatsioon, kuna oli suur hematoom. Taheti ka kolmas kord teha aga hetkel jäeti hilisemaks. Aga öeldi, et korrektsiooni vajab see kindlasti. Oehjah..Ma juba ootan, kuna saan istuda ja kõndida. Siiamaani valu 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Sünnitus Suur laste sünnikaal