Esileht Erivajadustega laps Suur mure.

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Suur mure.

Postitas:

Lapsel(8) diagnoositi ATH ja kirjutati välja ka rohud. Asi aga selles, et laps ei võta neid rohte. Väiksest peale on rohtude võtmine tal olnud selline peavalu. Kui siirupi vele kuidagi saab võetud siis tabletti ta alla neelata ei suuda. Samuti ei näri ka seda katki. Olen proovinud sada erinevat moodi ja ei miskit. Kui olen lubanud, et võtab rohu ja saabs elle eest midagi, isegis ee ei motiveeri teda.
Ma olen täiesti lootuse kaotanud. alguses suure hädaga sain ta võtma, et panin võileiva sisse ja ta sõi koos sellega ära. nii ma arvasin, selgus aga , et ta lükaks rohu põske ja kui ma juures ei olnud viskas ära. Ühesõnaga pole ta neid rohte kordagi võtnud kuigi ma arvasin, et on. MA enam ei oska mida teha. Mingid kokkulepped ja lubadused ei kehti. Kui õhtul lepime kokku kuidas hommikul rohtu võtame, siis hommikuks on need unustatud ja ta lihtsalt keeldub. Olen nüüd viimastel päevadel käega löönud. Kodune õhkkond on lausa võimatu. Hommikud on nii närvilised. Mida teha? Psühholoogil käime iga paari nädala tagant, nüüd on kolmapäeval minek, eks räägin ka seal.
Sai natuke segane ülesehitus kirjal aga olen väsinud ja kurnatud sellest kõigest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda rohtu pulbriks ei saa hõõruda ja koos vedelikuga anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina annan oma lapsele rohtusid nii, et teen tableti uhmris pulbriks või võtan graanulid kapslist välja ja segan leivajogurti sisse (Mumuu leivajogurt).

Kui tohib küsida, siis mis rohtu Su lapsele välja kirjutati?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 09:29; 15.05 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike rohte ei tohigi pulbriks teha.
Anna lapsele valida, kas võtab rohtu või satub lõpuks haiglasse(kui rohtu ei võta, siis vaja süstidega ja haiglas ravida). Meil aitab selline aus ja konkreetne selgitustöö. Ise olen valikuid pakkudes rahulik ja enesekindel. Lapsel ei teki mingit kahtlust, et äkki minu jutt ei ole tõsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõike rohte ei tohigi pulbriks teha.
Anna lapsele valida, kas võtab rohtu või satub lõpuks haiglasse(kui rohtu ei võta, siis vaja süstidega ja haiglas ravida). Meil aitab selline aus ja konkreetne selgitustöö. Ise olen valikuid pakkudes rahulik ja enesekindel. Lapsel ei teki mingit kahtlust, et äkki minu jutt ei ole tõsi. [/tsitaat]
Siis tuleb probleemist arstile rääkida ja lasta kirjutada neid mida võib purustada, lihtne. Muide ma olen ka neid mida väidetavalt ei soovitata purustanud ja lapsele söötnud, sest parem isegi väiksem efekt kui üldse mitte mingisugustki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on ATH ja autist.
Mis ravimit teile lapsele ATH vastu välja kirjutati?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 09:29; 15.05 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõike rohte ei tohigi pulbriks teha.
Anna lapsele valida, kas võtab rohtu või satub lõpuks haiglasse(kui rohtu ei võta, siis vaja süstidega ja haiglas ravida). Meil aitab selline aus ja konkreetne selgitustöö. Ise olen valikuid pakkudes rahulik ja enesekindel. Lapsel ei teki mingit kahtlust, et äkki minu jutt ei ole tõsi. [/tsitaat]
Ähvardamine ei ole kõige õigem mõte. Jah, see võib mõjuda mingi konkreetse asja puhul, aga tekitada hoopsi uusi hirme ja üldist usaldamatust. Siin on veel ka see oht, et õpetad ta niimoodi haiglaid kartma, esitades seda varianti kui karistust või kui eriti jubedat kohta. Last peaks ikka õpetama haiglaid usaldama, hiljem elus, kui enam sinust ei sõltu, hakkabki haiglaid vältima, sest sa oled õpetanud ta neid kartma.

Kui su laps sellist argumentatsiooni mõistab, siis ta mõistaks ju ka järelikult mingit muud. Mingit sellist, mis ei ähvarda.

Teemaalgatuse kohta aga seda, et meditsiinis on alati võimalik anda ravimeid eri kujul, võimalusi on palju, ning arst peaks küll siin suutma sind aidata. On täiesti olemas selline foobia, kus inimene kardab tablette, ning ei saagi neid neelata, oksereflek tekib ja ei neeldu lihtsalt. Siin saab aidata kasvõi mõni teistsuguse kujuga tablett (ehk praegune on liiga suur või liiga lapergune), või kapsel.

Loomameditsiinis on küll täiesti tavaline, et ravimid tehakse ka sellisel kujul, mis teeb ta patsiendile meeldivaks. Meil koer ootas igal hommikul ila tilkudes oma tabletti, sest sel on mingi hea maitse juures, saaks ainult. Kindlasti ei ole ka inimmeditsiinis vähem võimlusi. Räägi arstiga, nii et ta saaks tõesti aru, et see on reaalnen probleem, mitte lihtsalt jutu jätkuks.Meil on arstid tihti mingi kindla ravimi(firma) orjad, ning nad ei hakka kaugemale vaatamagi otsimaks alternatiive. Nii et tee oma arstile konkreetselt selgeks, et sul on vaja alternatiivi. Või vaheta arsti. Kui vaja, kergenda korra kukrut ja mine tasulisse vastuvõttu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama mure, ei tahtnud rohtu võtta laps oli 11a. kui hakkasime võtma. Hakkasin siis uurima et mis viga miks sa võtta ei taha, siis selgus et tall on väga paha olla peale rohte,halvad mütted ronivad pähe ja tunneb ennast väga nõrgana. Ise märkasin kah et peale rohu võtmist on kuidagi uimane ja ükskõikne. Proovi lapsega rääkida äkki tall on kah midagi taolist ,lihtsalt ta ise ei oska sulle seda rääkida või ei julge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Erivajadustega laps Suur mure.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.