Esileht Koolilaps Suur mure! 8a ja püksid kakased!

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Suur mure! 8a ja püksid kakased!

Postitas:

Tere!

Kuna oleme juba üle kuu aja perearsti vahet käinud ja nüüd on seisak, muudkui öeldakse et vaatame ja jälgime mis saab. Pidi panema aja kuhugile nüüd edasi, et ma 2 nädala pärast helistaksin, et aega nagunii ei saa kuu aja jooksul.
Minu jaoks on asi tõsine ja ei kannata nii kaua oodata, ikkagi 8a neiul,kellel on sünnist saati kõht kõva olnud nüüd lippab natukese haaval vedelat pidevalt pepuvahele.
Olen nõus kasvõi tasulise arsti poole pöörduma, et äkki raha eest saab abi! Aga ei tea täpselt kuhu minna. Netist otsinud sarnaseid asju siis käis läbi arsti nimetus nagu Gastroenteroloog. Või peaks ennem kuskilt leidma päris spetsialiseerunud lastearsti?
Äkki on keegi kellel on kogemust või aimu, kes oskaks nõu anda. Arstile läheks siis Tartu, gastroenteroloogi tasulised vastuvõtud leidsin, homme tahan ühendust võtta. Aga igaksjuhuks mõtlesin et uurin maad.
Minul ei ole siin aega kuid oodata, asi on naljast kaugel ja lapsel on probleem siiski päris tõsine.
Perearstiga sai ussiproovid ja asjad tehtud, nendega korras.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 21:12; 20.06 22:08; 20.06 23:54; 21.06 01:00; 21.06 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitaks ka gastroenteroloogi. Uuri järgi, kas see tasuline lapsi võtab või on vaja ikkagi lastehaiglasse minna. Sel juhul helistaks lastehaigla gastoenteroloogile kabinetti ja räägiks kiiresti mure ära. Kui ta midagi kahtlustab, siis ehk kutsub kiiresti vastuvõtule.
Kas mingit kõhuviirust ei ole olnud? Mul lapsel on kõhuviirused kuni viis nädalat ka olnud. Ja olidki konkreetselt 7 a lapse püksid kakised see viis nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot see ongi et ma ei leia lastehaiglast vastava nimetusega arsti või kuhu helistada.
Kõhuviirusega ma ei usu et siin tegemist on, see asi on juba päris kaua kestnud. Pigem hakkas see jama aprillist, kui ta sai ka ravi põiepõletiku vastu, mis sai kuu aega hiljem taas ravitud, sest ei olnud korras ikka proov. Ma ei tea kas siin on seost? Igatahes asi on hullem, ja päevas läheb ikka mitu paari pükse, millest ma osad lausa ära viskan vahel. Samas on hirm, et kuna tal on olnud eluaeg kõht kõva ja harvem kakaja, et äkki pepu ei pea enam, samas on imelik et nüüd on siis seda vedelat massi nii et määrida.
Siin on niipalju agasid, proovisime ka puhtuse päevi, tegime kalendri ja motiveerisime, aga sellega sai selgeks et see siiski tuleb nii et ta ei saa ise midagi teha.
Perearsti järgi ei saa oodata, laps ei saa nii ju õues teistega mängidagi, mingi hetk hakkab ju lõhn üle pea käima. Eelkõige on tal ju endal ka halb ja asi pole nali.
Aga aitäh vastamast, nüüd ma julgen kindlalt homme helistada ja uurida, vähemalt on mul suund õige!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 21:12; 20.06 22:08; 20.06 23:54; 21.06 01:00; 21.06 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa Perekooli otsingut ikka kasutasid?

Siin on sellise murega kirju hulgim olnud. Enamiku kogemus näitab ikkagi seda, et lapsel on tänu pikaajalisele kõhukinnisusele soolestikku kogunenud suured tahke rooja massid ja kuna nende välja kakamine on ülivalus, siis laps sisuliselt loobub kakamisest. Et aga soolestik ikkagi täitub vedela roojaga, siis see lihtsalt pressib pärakust välja. Ainus viis sellest probleemist vabanemiseks on tõhus lahtisti, mis soolestiku puhastab.
Sinu laps on 8. Lõpetas esimese klassi? See on ka tavaline, et just kooli minnes probleem süveneb, sest koolis pole ju aega korralikult wc-s käia. Laps hoiab häda kinni ja nii see mass sinna soolestikku järjest koguneb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 22:40; 21.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane kägu räägib õigust. imelik, et perearst seda teile ei rääkinud, see on väga levinud probleem. loodan, et te midagi kõhtu kinnistavat andnud ei ole. tuleks just midagi pehmendavat-lahtistavat anda või lausa üks kuur klistiire teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 23:00; 22.06 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suure tõenäosusega on tõesti lapsel kõhukinnisus ja ainult menüümuutus saab seda paremaks teha, muidu jääbki selline asi külge.
Proovi hästi kindlad söögikorrad lapsele seada, et sööks kenasti – vahepaladeks puuvili – eriti hea on kiivi! (minu lapsel aitas 2 kiivit päevas ja kohe oli parem), ploom, ploomimahl. Igasugused kõhtu kinni panevad asjad jäta menüüst välja nt riis, sai jm.
Peab saama selle kaka massikoguse suuremaks ning pehmemaks, siis läheb asi korda.
Osta apteegist veel lisaks Duphalaci ja tee sellega nt 10-14 päeva kuur – see samuti suurendab roojamassi ja peaks hästi mõjuma (seda soovitas meie lapsele pediaater samasuguse mure puhul).
Proovi hästi rahulik lapsega olla, sellised asjad on mõnikord seotud ka psüühikaga nt elumuutused jm võib seda põhjustada(ka kooliminek on suur elumuutus).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitaks selle prundi eest ära saamiseks teha korra (või paar) microlaxi ja siis tõesti väga jälgida, et kaka oleks piisavalt pehme. 8 aastane on piisavalt suur, et saab aru, et kinni hoides probleem pigem süveneb. Jälgi, et käiks kakal nii sageli nagu tavaliselt.
\”Sünnist saati kõht kõva\” ei ole eriti hea asi, katsuge menüü üle vaadata, et saaks piisavalt kiudaineid jm sellist ja et sööks ikka piisavalt. Kui vähe sööb tekib kakat ka vähe ja siis ta jõuabki sooles enne kõvaks minna kui häda tuleb.
Enda lapsega see umbes 3 aastaselt läbi tehtud, käisime lastekirurgil ja lõpuks ka psühholoogil, aga tegelikku põhjust ei leitudki. ise kahtlustan, et üks kord oli kaka kõva ja valus kakada ja siis hakkaski kinni hoidma ja nii probleem aina süvenes. Proovisime ka mitmesuguseid lahtisteid (duphalac, guttalax), aga abi neist eriti polnud, sest seda, mis juba jäme või pärasooles lahtistid enam vedelamaks ei tee. Natuke aitas vaseliinõli, see ei lahtista otseselt, aga teeb kakamise libedamaks ja muidugi räääkimine-rääkimine.
Ja veel tuli meelde selle \”eluaeg kõht kõva ja harv kakaja\” see venitab pärasoole välja, ma ei oska öelda, kas 8 aastaselt juba võivad seoses sellega ka mingid sulgurlihase probleemid olla, aga minu kakat kinni hoidnud 3a lapsel olid junnid üsna jämedad (vabandust väljenduse eest), jämedamad kui mul endal.
Ja ma ei tea, kas gastroenteroloog on õige arst, meid suunati hoopis lastekirurgi ja siis psühholoogi juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, selle kõhukinnisusega sai väiksena arstidel käia ja ei leitud mingit lahendust. Duphalaci vastu muutus lihtsalt immuunseks. Olid ka väiksele lapsele liiga suured junnid nö.
Aga siis läks see valus kakamine mööda, hirm kakamise eest kadus ja siiani ei ole ka kurtnud et valus oleks või kardab minna kakale. Vaatasimegi menüü üle ja piim ehk oli kõige suurem kõhu kinni panija arsti sõnul, seda võis ta väiksena tõesti palju juua sisse. Nüüd ka ikka januks vesi ja ei mingit piima niisama.
Nüüd on sellest nii mõnedki aastad möödas ja selline mure.
Ise ma ei julgeks lahtistitega katsetama hakata, tahaks ikka asjatundja nõu ka juurde.
Homme proovin helistada ja loodan, et vastab tore inimene ja oskab siis edasi soovitada vähemalt kui pöördun valesse kohta nende arust.
Hetkel kakahäda ikka mitu korda päevas ja enamuses ainult väike pabul pepuvahel, kinni ei hoia, lihtsam rohkem ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 21:12; 20.06 22:08; 20.06 23:54; 21.06 01:00; 21.06 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin su muret ja ei saa sulle vastamata jätta. Täpselt nii nagu varasemate vastajate poolt kirjutatud, nii ilmselt ongi. Soolestikus on suurem prunt vôi mitu prunti ees ja sellega te küll kuu aega oodata ei saa. Ära arva, et vedelus vôi väike pabul näitaks, et kôik on korras. Vastupidi pilt on petlik ja seepärast ongi mitu korda päevas häda. Perearst peaks kôhu katsumise järgi koheselt märkama, kas soolestik on täis.

Microlax ei ole ohtlik, ära karda. Sa ei hakka seda pidevalt kasutama, vaid korraks puhastad lapse soolestiku ära. See on pôhimôtteliselt nagu klisiitr, aga ei eemalda soolestiku mikrofloorat.
Suve tulekuga löövad tihti kôhuprobleemid välja, sest tihti unustavad lapsed joomast. Suvel aga on ilmad soojemad ja tarbitava vedeliku kogus peaks olema suurem. Arstile aga minge ikkagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastanuile! Sain nii mõndagi kõrva taha mida edasi teha ja kuhu pöörduda.

Pean mainima veel, et perearst tegi küll ussiproove, pissiproove, veeniverd võeti ka aga kõhtu ei katsutud kordagi. Ja perearst siin nüüd muudkui laulab, et ootame ja ootame ja jälgime. Mina olen ka seda meelt et ei saa oodata, see ei ole asi millega oodata.
Kirjutasin Microlaxi üles ja käin homme kohe apteegis, vaatame. Kui kuidagi ei saa siis peab kuidagi ise saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 21:12; 20.06 22:08; 20.06 23:54; 21.06 01:00; 21.06 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hetkel kakahäda ikka mitu korda päevas ja enamuses ainult väike pabul pepuvahel, kinni ei hoia, lihtsam rohkem ei tule.
[/tsitaat]

Sinu kirjeldus täpselt vastabki ju sellele, et sooles on kõva mass, mis tekitab pideva kakahäda tunde(mitu korda päevas pole ju normaalne), aga välja ei tule õieti midagi. Kunagi oli üks ema, kes kasutas suukaudset lahtistit, mida kasutatakse haiglas enne soolteuuringu läbiviimist. Ja siis laps istus paar päeva praktiliselt ainult poti peal, sest see mass, mis välja tuli oli tohutu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 22:40; 21.06 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegime hommikul kohe kui apteek avati Microlaxi ära, ma arvasin et see mis tuli ei lähe veega isegi alla. Nii et meie saime küll sellega abi et siia postitasin siiski! Aitäh veelkord!
Ja praegu on juba mõne tunni pepu puhas olnud. Igatahes oleme me mõlemad positiivsust täis nüüd, loodame et siin see häda peituski ja üritame nüüd söögiga ja natukeseks ajaks ka duphalaciga asja kontrollida ja pehmemaks saada.
Tasulisele arstile sain ka juba nädala pärast aja, igaksjuhuks käime ikka. Aga ma nii loodan, et see oligi põhjus ja et saame selle korda. Et ei ole midagi tõsisemat. Nii väga loodan, lapsel ka kohe tuju hea ja ma kohe iga natu aja tagant muudkui kiitsin et näe, pepu on ikka veel puhas, et nii tore 🙂
See on tõesti suur samm et mõne tunni on juba kõik puhas olnud. Ma nii loodan et nüüd saab jonksu asja.
Ja alles nüüd hakkas rääkima, et tegelikult ikka hoiabki kinni potil ja siis jõuabki ainult pabul tulla (siiani väitis et rohkem ei tulegi, nii ongi). Ometi olen ma temaga ilusti sellest kõigest rääkinud, aga vähemalt lõpuks kui sai vaevast lahti hakkas rääkima kuidas tegelikult asi on.
Nüüd on tal endal ka hea meel ja loodan et ta ise ka ikka päriselt räägib ikka kõike mulle kuidas on ja saab aru et kannatada ei tohi üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.06 21:12; 20.06 22:08; 20.06 23:54; 21.06 01:00; 21.06 11:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsel oli ka korraks see probleem. hakkasin jälgima, et igapäev sööks midagi toorest õun/porgand vms., et jooks piisavalt ning liiguks piisavalt. enam probleemi pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eespool on väga head ja asjalikud soovitused – eelkõige toidu ja vedeliku tarbimise suhtes.
Omalt poolt lisaksin veel seda, et jälgiga ka lapse füüsilist aktiivsust. Soolte peristaltika (=liikumine) on vga tihedalt seotud just füüsilise aktiivsusega. Kui laps on füüsiliselt väheaktiivne – istub tundide kaupa paigal, siis ka soolte tegevus aeglustub. Natukene liikumist – kasvõi iga päev natuke jalutamist – aitab kõvasti kaasa sooletegevusele. Sageli on need, kellel istuv töö, hädas kõhukinnisusega. Seda saab lihtsalt ennetada just liikudes ja võimeldes.
Soovitan teil jälgida, et laps saaks iga päev piisavalt liikuda (jalutada, joosta, palli mängida – mida iganes) – füüsiline tegevus aitab kaasa normaalsele soolte töötamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema on nüüd hea näide perearstide kompetentsist või põhjalikkusest. Mulle tuleb väga tuttav ette. Ise peab ikka foorumites ja mujal surfama ja otsima, et aru saada, mis häda võib olla. Tegelikult nii levinud mure, mida paljud kogenud ja perearst ei tule korduval pöördumisel selle asja peale, et võiks kasvõi proovida korra soole tühjendamisele kaasa aitamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See teema on nüüd hea näide perearstide kompetentsist või põhjalikkusest. Mulle tuleb väga tuttav ette. Ise peab ikka foorumites ja mujal surfama ja otsima, et aru saada, mis häda võib olla. Tegelikult nii levinud mure, mida paljud kogenud ja perearst ei tule korduval pöördumisel selle asja peale, et võiks kasvõi proovida korra soole tühjendamisele kaasa aitamist. [/tsitaat]
vähe sellest, et meie arstid patsienti ei puuduta, sageli ei vaadata isegi otsa. ometi on paljud sümptomid välimuses näha.
ja siis süüdistatakse rahvast, et raiskavad raha eriarste ja uuringuid nõudes. aga mida siis teha kui õppinud arst on rumalam kui perekooli Käod?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.06 23:00; 22.06 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütrel on aegajalt sarnane lugu olnud. Nimelt hoiab lasteaias kakat kinni ja siis läheb häda üle ning seejärel ei kaka mitu päeva, kuniks kõht hakkab valutama. Seejärel lööb mingil hetkel kõhu lahti, ehk hakkab kakat välja pressima. Olen siiani ilma ravimiteta asja korda saanud, kõhtu masseerides ja pehmendavaid toite kasutades, nüüd pole ligi pool aastat seda muret enam olnud. Esimesel lasteaia aastal oli aga ligi iga kuu meil see mure, eks see oli põhjustatud ka lasteaiastressist, sest talle tõesti üldse kohe ei meeldinud seal, iga hommikune klammerdumine ja nutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Suur mure! 8a ja püksid kakased!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.