Esileht Kodunurk Suur mure kassiga :(

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Suur mure kassiga :(

Postitas:
Kägu

Meil on 2 kassi – 10 aastane ja ~6 aastane. Mõlemad kastreeritud isased (vanem sai \”ära lõigatud\” u 4-aastaselt). Mure ongi vanema kassiga. Möödunud sügisel hakkas regulaarselt paar korda päevas pissima erinevatesse kohtadesse. Seda oli ka varem juhtunud, kuid need olid pigem sellised harvad juhuslikud õnnetused. Kassidel on kahe peale 2 potti, mida regulaarselt puhastame. Liiva ega toitu ei ole vahetanud. Läksime arsti juurde, tuvastati äge põiepõletik, sai 3x antibiootikumi kuuri (3 sellepärast, et iga kord kuuri lõppedes tuli tagasi ka probleem). Vahepeal tehti ka ultraheli, mis oli korras. Lõpuks oli ka uriinianalüüs korras, muid probleeme ei avastatud. Kokku käisime arsti juures kokku 3 korda. Vahepealsel ajal oli kõik päris hästi, \”õnnetusi\” juhtus väga harva. Ostsin ka Feliway pistikusse pandava pihusti, et vähendada kasside stressi (kui seda peaks esinema).
Nüüd on pissimine tagasi. Igal hommikul/õhtul koristan. Laminaat on paarist kohast pundunud. Haisust ei räägigi 🙁 Mure seisneb ka selles, et eelmised tulutud arstilkäigud sõid mu säästud (kokku läks kõik maksma ~200 EUR). Igal aastal 3-4 korda kiisut ravida käib majanduslikult üle jõu. Ausalt öeldes iga kord kust koristades mõtlen eutanaasiale… Närvid on läbi kogu perel. Kass on meile armas, tõeline mõnus diivanikaunistus, tark ja ilus ka 🙂

Kas kellelgil on kogemusi sellise (käitumis)probleemiga kassiga? Ehk on veel midagi, mida võiksin proovida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
jaanuaris

RE: Suur mure kassiga :(

Mis kass sööb? Arvan, et kassil on siiski tagasi põletik, kas kristalle ei ole diagnoositud/kontrollitud? Jah, ravi on väga kallis, aga kui maksta ei jõua, siis tuleks valida paraku eutanaasia, sest selline tervisemure vajab KOHEST ravi, kuna on kassile väga valulik. Tegu ei ole käitumisporbleemiga. Usu, ma tean mida sa tunned, endalgi kassil see. Kui oled Tallinnast, soovitan Õismäe zoovetkeskuse kliinikut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kristalle eelmisel korral ei avastatud, isegi tekkimas ei olnud neid.
Kass sööb Advance kassitoitu. Oleme proovinud ka muid, kuid pole sobinud (pissimine on sagenenud). Jah, olen Tallinnast, seni käinud Västrikus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib ka asi selles olla et kui ta haigusega hakkas pissima erinevatesse kohtadesse siis seal lõhn juures,mul oli kassiga sama mure.Lõpuks sain sellega jagu et panin tema pissitud kohtadele kloori või kui te kloori ei saa kuskilt siis ACE valgendaja sellega peske seda kohta ja siis ta lõpuks jätab seal käimise sest see lõhn talle ei meeldi.Olen ka suur kassi armastaja ja mina sain sellest probleemist ilusti jagu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen pesnud neid pissimise kohti kõikmõeldavate asjadega, klooriga, äädikalahusega, pannud apelsinikoori. Lemmikloomapoest sai ostetud spetsiaalne peletamise sprei. No see aitab kõige vähem. Ta aegajalt valib lihtsalt mõne uue koha.
Kuskil mingeid asju põrandal olla ei tohi, kaasa arvatud jalanõud esikus (neid oleme pesnud rohkem kui korra). Palju asju oleme ära visanud, ka mööblit.
🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovid äkki mõnda muud kliinikut. Ise ühtki Tallinna oma soovitada ei oska, aga Västriku kohta olen lugenud üsna negatiivseid kommentaare.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära lõigatud ei pea olema jutumärkidega, sest see lause ju ütlebki, mida kassidega tehtud on-lõigatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enne kassi võtmist sai selgeks, et kassi puhul on toit põieprobleemide peamine põhjustaja. Kui toit jäi samaks mis põiprobleemide tekke ajal, siis üsna tõenäoliselt on pissimine jälle valulik ja sirtsutamine sellest põhjustud. Ehk aitab spetstoit?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovisime vahetada, sõid Royal Caninit, mis tegi asja hullemaks. Arst just soovitas mitte vahetada toitu, kuna ka see oleks stressi allikas.
Millist toitu soovitate?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on spetsiaalne kassitoit, mis on just selleks puhuks,kui kassil on sagedased põieprobleemid. Mine mõnda loomakliinikusse (näiteks Mustamäel on loomakiirabi,kus ka vajalikud toidud) ning küsi sealt just selleks puhuks abi. Lisaks on olemas nn. põierohud, mis pole antibiootikum (Nagu inimestel Urinal) ning see maksab vähem! 🙂 Saad kiisu iga päev seda anda! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära anna talle krõbinaid, need tekitavadki kassidele põieprobleeme – kassid ei joo piisavalt, vaid peavad oma vedeliku toiduga saama. pane ta konservide peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mnjah…siin on arvatavasti tegemist valeraviga. Räägin seda, kuna endal kogemus olemas sarnase asjaga.
Esiteks- tekib põletik, sellest struviidid, mis omakorda võivad tekitada põiekive. Struviidid kraabivad põie seina, mistõttu võib uriinis olla verd. Kõige parem kontrollida, kas kuseb verd on, et paned pissiloigu peale valge paberi. Kusi imab paberisse ja imanud loigu ääred jäävad roosakad paberil.
Pissiproovi peab võtma õigesti. Ideaalne on seda teha otse põiest, nõelaga. Ja seda teeb Tallinnas ühes kliinikus üks väga hea arst. Siis, ideaalis, peaks sellest proovist võtma külvi, et vaadata täpselt, millistele antibiootikumidele on see põletik tundlik. Niisama huupi võib mingi laia toimespektriga antibiotsi sinna otsa visata, kuid see ei pruugi probleemi lahendada, st et põletikud tulevad korduvalt tagasi.
Soovitan loomaarsti vahetada, enne, kui kassi hukkad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

rõhutan ka vedeliku tarbimise tähtsust. Minu kassil on ka mitu korda põiepõletik olnud ja loomaarst soovitas nipitada vee joomisega – pane igasugu ootamatutesse kohtadesse ja ootamatutesse anumatesse natuke vett. Kassidele meeldib nimelt sellistest x-kohtadest vett juua ja ei suuda sealt natuke lakkumata jätta. Mul on nüüd aknalaua peal üks veega lillevaas või kauss, samuti mõne kapi peal ja isegi voodi all. Väga hästi mõikas. Hea nipp on ka vee maitsestamine nt tuunikalakonserviga või muu maiusega.
Võid ka proovida liivakasti panemist sinna kohta, kuhu ta maha laseb, (kui on 1 kindel koht).
Kas ravi ajal peale AB ka mingit lõõgastit (dimedrol) anti, et kassil valus pissida poleks? Tal võis see valuaisting mällu salvestuda seoses liivakastiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vett joob ilusti. Mingi C tähega põiefunktsioone toetav preparaat oli meil ka ravi järgselt kasutusel.
Verd ei pissi (puhastan maj. pid. paberiga, verd oleks näha). Külvi ei võetud, ilmselt siis anti jah laia spektriga antibiotsid. Proov võeti küll otse põiest ja uuriti kohapeal mikroskoobi all.
Liivakaste oleme liigutanud, aitab ainult mõneks ajaks.
Kägu | 26/01/2012 16:38 Kes on see üks väga hea arst ühes Tallinna kliinikus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kass sirtsutas, õigemini pissis siis kui tekkis põieliiv, või oli tegemist neerukividega. täpselt ma nüüd ei mäleta, kuna mees viis ja tõi kassi operatsioonilt. ja seda pidi kõige rohkem olema steriliseeriud isaste kasside seas, kes söövad valet toitu (põe krõbinid?) Peale operatsiooni annan loomapoest osetud krõbinaid, millel kiri STRUVITE.

Please wait...
Postitas:
jaanuaris

Mina pole too kägu, aga väga hea arst on Julia Kuhta (nüüd Vilde tee loomakliinikus) ja Olga Õismäe Zoovetkeskusest. Mõlemad on üliprofid ja suudavad tõesti proovi ka otse põiest süstlaga võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vett joob ilusti. Mingi C tähega põiefunktsioone toetav preparaat oli meil ka ravi järgselt kasutusel.
Verd ei pissi (puhastan maj. pid. paberiga, verd oleks näha). Külvi ei võetud, ilmselt siis anti jah laia spektriga antibiotsid. Proov võeti küll otse põiest ja uuriti kohapeal mikroskoobi all.
Liivakaste oleme liigutanud, aitab ainult mõneks ajaks.
Kägu | 26/01/2012 16:38 Kes on see üks väga hea arst ühes Tallinna kliinikus?[/tsitaat]

Ma see sama kägu, aga teise IP alt. Arst on Ülli Salk, Maxi loomakliinikust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
jaanuaris

Calopet?
Mul kass sai ka seda, toetava ravina. Pole paha kõsida mõne teise arsti arvamust.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Kodunurk Suur mure kassiga :(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.