Esileht Pereelu ja suhted Suur titeisu peal, kas kellelgi veel või kuidas üle saada?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Suur titeisu peal, kas kellelgi veel või kuidas üle saada?

Postitas:

Nüüd kui esimene laps 3 aastaseks saamas on suur titeisu peale tulnud. Vaatan kõiki pisikesi heldimusega ja mõtlen kuidas oleks kui 1 veel kodus oleks.
Samas mis takistab on väike hirm kuidas hakkama saada kuna laps hetkel kohutavalt kange ja ka jonnakas, kuidas ta võtaks uue pisikese vastu, kuidas ise hakkama saan, pisike nõuab algul ju palju aega ja tähelepanu.
Mees aegajalt pikalt ja palju tööl.
Oleme rääkinud mehega ja mõlemale meeldiks kui oleks ikka 2 last aga hirm just selle hakamasaamise suhtes.
See suur titeisu on hingele juba kurnav, kuna sõbranna rase ja käime palju lastepoodides beebiriideid ostmas siis olen kuidagi nii sees selles teemas, olen lausa ostnud mõned armsad beebiriided 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 11:47; 23.04 13:16; 23.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võta koer…või saa teine laps…2 last ei ole mingi ületamatu ettevõtmine… enamikul siiski rohkem kui 1 laps ja saadakse hakkama…mõni paremini, mõni halvemini…
iga laps on mingi aja kange loomuga, ka see on mööduv nähtus 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule hoia paar päeva mu kolmikuid….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tule hoia paar päeva mu kolmikuid….[/tsitaat]

nii hea vastus:D
aga üle saab nii, et teed lihtsalt teise tite:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühest küljest ka mul see ise, teisest küljest jälle mõtlen nii, et mis mu elus siis kõik muutub ja isu läheb üle. Esimene laps ka üle 3a ja elu tegelikult super – ja aina paremaks läheb. Milleks seda rikkuda praegu 🙂 Seksielu läheb taas paremaks (vahepeal oli olematu), praeguses vanuses lapsega julgen igal pool reisida, sai just tööle mindud, rahadega tuleme kenasti välja jne. Beebiga algab jälle kõik otsast peale. Minu peamine hirm on see, et kui teise lapsega midagi valesti läheb, siis jama eriti suur. Ühesõnaga olen isekas ja leian, et hetkel on meil suurepärane elu – minul, mehel ja lapsel ja meil kõigil koos ka 🙂 Lisaks on tänapäeva kahtlases maailmas kergem ikka ühe lapse eest hoolitseda kui mitme eest. Mina ei taha lihtsalt ära elada vaid elada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 13:04; 23.04 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli kindel selgus, et 2 last tuleb saada ja samas väga väikse vanusevahega kartsin, esimene laps samuti kange loomuga. nüüd on 2 last vanusevahega 3,5 aastat. ausalt öeldes ei ole nii raske, kui arvasin või kartsin. aga mees aitab ka palju. oli valmis tegelema armukadedusega, aga seda ei tekkinudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ühest küljest ka mul see ise, teisest küljest jälle mõtlen nii, et mis mu elus siis kõik muutub ja isu läheb üle. Esimene laps ka üle 3a ja elu tegelikult super – ja aina paremaks läheb. Milleks seda rikkuda praegu 🙂 Seksielu läheb taas paremaks (vahepeal oli olematu), praeguses vanuses lapsega julgen igal pool reisida, sai just tööle mindud, rahadega tuleme kenasti välja jne. Beebiga algab jälle kõik otsast peale. Minu peamine hirm on see, et kui teise lapsega midagi valesti läheb, siis jama eriti suur. Ühesõnaga olen isekas ja leian, et hetkel on meil suurepärane elu – minul, mehel ja lapsel ja meil kõigil koos ka 🙂 Lisaks on tänapäeva kahtlases maailmas kergem ikka ühe lapse eest hoolitseda kui mitme eest. Mina ei taha lihtsalt ära elada vaid elada. [/tsitaat]

Mulle hetkel tundub just, et ega suurt vahet väga pole ju elu muutustes enam kui teine laps peaks veel juurde tulema, õhtuseid ootamatuid väljaskäimisi pole ka syelle 3 aastasega (jah osad teevad kõike koos ka imikutega aga oma last tundes see pole tark, kui reziim paigast ära siis ta pöörane) lennureise ei talu ta ka, oleme paaril käinud ja katastroof. Elu niigi kodune ja perekeskne, kui oleks teine veel siis ainus mis muutuks, et tegevused tite järgi planeerida, aga tagasivaadates esimese lapse beebieale siis see oli lust ja lillepidu, temaga saime käia ja teha palju rohkem kui temaga nüüd kui tal omad soovid ja tahtmised ja püsimatus.
Erinevus pigem selles, et kas olla kahekesi ja üldse mitte lapsi saada või kui on juba 1 laps siis väga vahet pole enanm?!?
Või on see mu ilus unistus vaid? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 11:47; 23.04 13:16; 23.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti kui esimene oli juba 3-ne siis tuli ka veel ühe pisikese tite istu :D.
Nüüd juba lapsed poiss saab 6a. ja tüdruk juba 2a. ja sain ilusti hakkama, kuigi algul oli raske, kui mees laps kohe peale teise lapse sündi soome tööle.
Harjusin ka sellega kiirelt ära, kuna suurem käis siis juba lasteaias ja väiksemaga sain kodus rahulikult olla ja polnud probleemi.
Nüüd samuti väiksem veel kodune ja suurem käib lasteaias.
Hakkama saab siin elus ilusti kõigega, kui endal tahtejõudu selleks on :).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil õnneks jah just see nn hea laps, kes sõi, magas jne ideaalselt. Lisaks oleme tõesti saanud käia alates 1a temaga rahulikult lennureisidel ja ta pole seal kunagi nutnud vms. Samuti oleme saanud just viimasel aastal mehega rohkem kodust välja, kuna 2-3a juba julgen jätta ka hoida näiteks vanaemadele. Alla 2a ta eriti ei leppinud kellegagi. Esimesel eluaastal istusime peamiselt ka kodus, kuid edaspidi enam mitte. Mina tunnen küll, et oleks väga suur vahe, kui jälle oleks beebi majas. Kindlasti oleks ka majanduslikult keerulisem, kuna peaksin kõik uued asjad ostma, kuna müüsin kõik esimese lapse asjad ära juba teadmises, et rohkem lapsi hetkel ei plaani. Kõiki kasutatud asju ma kindlasti ei suuda osta. Kindlasti pole osade perede jaoks vahet, kas veel mitu aastat väikelast kasvatada teise kõrval või mitte. Minu jaoks on suur vahe eelpool nimetatud põhjustel 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 13:04; 23.04 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil just sündimas suvel teine poisike, vanem on siis 2a9k. Ma pole kordagi tundnud, et ma ei ela 🙂 Ma ei muretse väga, kuidas nad omavahel hakkama saavad, lapsed harjuvad samamoodi nagu meie, täiskasvanudki uute olukordadega ja kasvavad suuremaks kiiremini kui me arugi saame. Oleme esimese lapsega saanud koos palju reisida j tema kõrvalt ei ole jäänud käimata teatris, kinos, kultuuriüritustel ega kusagil, kuhu on olnud soovi ja tahtmist minna. Pean siin mainima, et meil ei ole kodu lähedal absoluutselt mingit tugivõrgustikku sugulaste ja vanaemade näol. Vaid üks tore hoidja.
Muidugi, mul mingis mõttes pole ka eriti valikut – alustasin laste saamisega suhteliselt hilja ja ei oleks teise lapse saamist tahtnud 5-6 aastat edasi lükata. 40ndates pole energia enam see. Igatahes praegu jääb veel ajaliselt ruumi ka kolmandale mõelda kui ka kunagi 5 aasta pärast peaks soov olema.
Lisaks on esimesest lapsest alles kõik asjad, mitte millelegi praktiliselt ei kulu raha. Kõik asjad said juba alguses selle arvestusega ostetud, et jätkuks ka teisele.
Nii et mina ei kardaks sinu asemel väga. Asjadel tuleb vahest nii minna lasta nagu süda ütleb ja kui majanduslikke takistusi suuri pole, siis ma küll julgeks teist last perre lubada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka plaan, et 2-3 last saab olema meie peres. Kuid esimene laps (hetkel 1,5a) on suutnud mu närvid juba nii tuksi keerata. Ma olen muutunud iga asja peale ärrituvaks, stressist pakusust söönud kodukanaks. Ja ma olen jõudnud endas selgusele, et 1 laps jääb minu laeks. Kahju lihtsalt lastest (ja ka mehest), kes peaksid \”õudus ruudus\” emaga koos elama. Loodan lihtsalt, et aastad toovad mu kaotatatud mina mulle tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka minul tuli titeisu uuesti siis, kui vanem laps oli 3a 🙂 Oli juba piisavalt suur ja asjalik vist. Laste vanusevaheks tuli meil 4a ja selles mõttes oli/on nendega lihtne, et suurem piisavalt asjalik ja iseseisev juba. Küll aga ei arvestanud ma sellega, et pisem laps puhta põrguline tuleb :d Esimesed kuud nuttis ta praktiliselt kogu ärkvelolekuaeg, siis pisut asi paranes, aga siiani on ta tegelikult küllalt kapriisne ja viril laps. Asi läheb siiski järjest paremaks. Kolmanda lapse peale ei julge küll enam mõelda, kuigi mees iseenesest tahaks ka kolmandat. Mulle tundub küll, et kui ka kolmas selline tuleks, oleks mina hull valmis. aga äkki jälle lapse 3a saades tuleb titeisu peale, mine sa tea 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul oli ka plaan, et 2-3 last saab olema meie peres. Kuid esimene laps (hetkel 1,5a) on suutnud mu närvid juba nii tuksi keerata. Ma olen muutunud iga asja peale ärrituvaks, stressist pakusust söönud kodukanaks. Ja ma olen jõudnud endas selgusele, et 1 laps jääb minu laeks. Kahju lihtsalt lastest (ja ka mehest), kes peaksid \”õudus ruudus\” emaga koos elama. Loodan lihtsalt, et aastad toovad mu kaotatatud mina mulle tagasi.[/tsitaat]

Uhh, mida sa siis veel teed, kui lapsel 2-3 aastase jonniiga kätte jõuab? Võibolla võtad asja liiga traagiliselt ja küike liiga isiklikult? Püüa ikka ise ka rõõmu tunda, vaevalt, et su laps paremini käitub kui sa ise nii suures stressis pidevalt oled 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega muud ei aita, tee uus titt valmis ja titeisu kaob aastateks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Uhh, mida sa siis veel teed, kui lapsel 2-3 aastase jonniiga kätte jõuab? Võibolla võtad asja liiga traagiliselt ja küike liiga isiklikult? Püüa ikka ise ka rõõmu tunda, vaevalt, et su laps paremini käitub kui sa ise nii suures stressis pidevalt oled :)[/tsitaat]

See mööduv nähtus 😉
Mul olika umbes samal ajal, kuigi mul oli see nn ideaalbeebi, sõi ja magas, ühtki magamata ööd polnud, piisas sellest, et 1aastaselt see põrgu pihta hakkas. Eks see oligi minu puhul shokk, mis ometi toimub, miks ometi minuga, kõigest oli kõrini, teist last ei tahtnud eales. See hulluaeg kestis mul umbes 2. lapse eluaastani, siis hakkasin elust ja eelkõige oma lapsest rõõmu tundma, nautisin isegi öiseid ärkamsi kui paha uni peale tuli jne. Ja nüüd aastake hiljem oma titeisuga 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.04 11:47; 23.04 13:16; 23.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu poja sai 3 aastaseks tuli mul ka titteisu peale. Kartsin ka algul kõike, et ei saa hakkama jne mida sinagai. See kartmine on vist kõigil ja täitsa tavaline. Aga isu oli tohutult suur, kannatasin aasta ja siis jäingi rasedaks 😀 ja see oli mu elu üks õnnelikumaid päevi ja olen siiani
õnnelik, sest mul on kodus üks 2 aastane plika, kes paneb iga hommiku särama.
Võta julgus kokku ja tee veel üks titt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe lapsega on alguses kordades raskem. Kogu tähelepanu läheb alguses väikesele. Ema ise kurnatud. On täiesti võimalik, et saad sellise ülekoormuse, et sinust enam psüühiliselt inimest polegi. Kui suudad praeguses olukorras olla pidevalt ülirahulik, siis ehk kannad välja. Aga kui tunned ärritust ja ägestud, arvesta see kõik süveneb. Mõni suudab ainult karjuvas kõneviisis rääkida kui on suurt ülekoormust talunud pikalt ja enda meelest ebaõiglaselt. Nii et loe aga neid lugusid, mis on juhtunud kui teise lapse on sünnitada võtnud inimene. Kaalu väga hoolega, sest sündinud last on pöördumatu muutus elus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

titeisu on parim põhjus lapse saamiseks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mul oli laps 5a, tuli mul ka meeletult titeisu kuid polnud seda õiget kellega oleks tahtnud. Lõpuks tuli lastevanusevahe 8a ja õige mehega!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri lasteaedade hinnakirju (arvuta, palju pappi kuni koolini välja käima pead) ning arvesta välja oma tulevane emapalk, see peaks kainestama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viimane laps on üle 10 aasta noorem, kui vanemad lapsed ja ma ka algul kaalusin pikalt, sest elu oli nii mõnus ja mugav ning ma kahtlesin, et kas viitsin seda janti otsast peale alata. Aga siis otsustasin, et küll need rahulikud ajad siis jälle tulevad, kui see laps inimeseks on kasvatatud. Muidu ongi hiljem elu väga igav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma esimest last ootasime mehega pea kuus aastat. Kui ta lõpuks saabus, oli õnn kirjeldamatult suur. Teise lapse peale hakkasime tasapisi mõtlema siis, kui tütreke ei olnud veel aastanegi, just sellepärast, et mine sa tea, kui kaua seda teist lapsukest ootama peab….aga oh üllatust, teine laps tuli ikka oodatust palju kiiremini 🙂 Kui esimene laps oli 10. kuune jäin ootama meie teist last. Alguses ma väga ei kartnud midagi, kuna esimene laps oli vana rahu ise, ei jäänud meil tema pärast ükski käik käimata, pakkisime aga lapse autosse ja läksime, kuhu hing ihaldas. Aga kui sündis meie teine pisike IME, siis esimesed 4 kuud arvasin, et annan lihtsalt otsad! Poiss kisas peaaegu kõik õhtud ja need möödusidki mul fitness palli peal hüpates, laps süles. Nii nagu õõtsumine ära jäi, kisas laps jälle täiest kõrist, ei aidanud siin ükski gaasirohi ega soojad mähised kõhule. Meie pisikesest printsessist oli saanud ka tõeline kapriisitar, kes kisas ja trampis jalgu nii kuis jaksas. Üks moment oli ta ülihoolitsev ja hell oma vennakese vastu, teine hetk lajatas talle lahtise käega kuhu juhtus…
AGA…nelja kuu möödudes, hakkas ka meie rahulik elu jälle tagasi tulema. Pojal kadusid tasapisi gaasivalud ja ta muutus järjest rohkem iseseisvamaks. 5. kuuselt magas ta juba kõik ööd ärkamata, asjatas päeval omaette, avastas ennast ja teda ümbritsevat maailma. Ka tütrekese jonnihood hakkasid tasapisi vaibuma, kuid päris ära nad siiski ei kadunud.
Kahe nädala pärast saab tüdruk kolme aastaseks ja poiss on 1a4k vana. Laste omavaheline läbisaamine muutub päev päevalt paremaks. Eks nad muidugi kaklevad ka natuke ja on vahel teineteise peale kadedad, kuid siiski leiavad nad järjest rohkem ühiseid tegevusi…mängivad peitust, tantsivad, müravad niisama. Lahe on vaadate, kuidas õde väikest venda õpetab 🙂
Praegu mõtlen, et u 4 aasta pärast võiks ka kolmas laps meie perre tulla, kuid praegu piisab mulle täiesti kahest mürakarust 🙂
Eks alguses on ikka natuke raske, aga aeg möödub uskumatult kiiresti ja pikemas perspektiivis on lastel alati kindel ja parim mängukaaslane õe või venna näol 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Suur titeisu peal, kas kellelgi veel või kuidas üle saada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.