Esileht Kodunurk Suur vaip haiseb

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Suur vaip haiseb

Postitas:

Mure selline, et laps ajas kausitäie vett vaibale. Umbes 3liitri ja nüüd tuleb vabast vastikut niiskuse haisu. Raputasin ööseks soola peale ja ajalehed panin alla. Soola imesin tolmuimejaga hommikul ära. Aga vaip ikka haiseb. Mida veel teha. Sooda, äädikas vms

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 12:38; 10.10 11:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kuivataks seda märga kohta puhuri või fööniga. Korraks on ilmselt veel hullem hais, aga peaks kiiresti ära kuivama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke puhast vett küll vaipa haisema ei tohiks panna. Järelikult seal vaibas pidi mingi mustus enne sees olema, mille vesi märjaks tegi ja aktiviseeris. Soovitan vaip puhastusse viia 🙂
Kui selleks aga soovi pole, siis ma tõstaks vaiba põrandalt kõrgemale, et õhk ligi pääseks ja vaip ära kuivaks. Siis kuivab ja rahuneb maha ka see haisutekitaja. Paneksin nt mingi tabureti vaiba alla, mis tõstaks vaipa põrandast kõrgemale, et saaks kuivada.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult seal vaibas pidi mingi mustus enne sees olema, mille vesi märjaks tegi ja aktiviseeris

Seal pidi lausa aastetepikkune tolm, nahaosakesed, juuksed jne sees olema, et haisema hakkaks.

Kui puhastusse ei taha viia, siis õue puu peale, aiavoolik juurde ja riidehari+pesupulber ja mitu tundi rasket tööd. Siis pulber välja uhuda ja las seisb mitu päeva ja nõrgub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsam on tekstiilipesur rentida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui niiskusega kokku saades vaip juba haiseb, siis oleks tagumine aeg seda pesta.
Kuigi, nt täisvillavaip võib vabalt niiskusega “lambahaisu” eritada, kui kuivab jälle ära, ei haise enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaip oligi mul pestud paar nädalat tagasi õues ja täielikult kuiv. Aga ma kuivatasin puhuriga nüüd päev otsa, hais oli ikka alles. Eile õhtul raputasin veel pool pakki soodat peale, küsin ahju ka päris soojaks toas ja voilaa, hais oli hommikuks läinud.
Ilmselt mõne vaiba materjal võibki haisema hakata niiskusega ja see vaip on mul hästi paks ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 12:38; 10.10 11:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Suur vaip haiseb