Esileht Lapse ootamine Suurem.kogus alkoholi ja rasedus

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Suurem.kogus alkoholi ja rasedus

Postitas:

Olen täiesti paanikas! Mehega üritasime last saada 5aastat ja nüüd jaanuari alguses öeldi, et omalkäel ei õnnestu ja aeg kaaluda kunstlikkuviljastamist.
Veebruaris oli ka minu 35 sünnipäev ja üle pika aja oligi pidu. Jõin suuremas koguses alkoholi ja mees ka. Pole üle 5a sedasi joonud. Õlu ja shotid.
No ja 5 päeva hiljem siis oli rasedustestil kaks triipu. 5 nädalal läksin arstile, lootemuna oli.olemas ja vastas suurusele, südametööd pole. Kutsuti tagasi 9nädalal. Ja nüüd ma paanitsen nagu hull. Laps on väga oodatud ja kõik.need 5a hoidsin end ja nüüd üks kord….

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 09:45; 08.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et pole mõtet muretsemiseks. Kui lootega oleks sellepärast midagi pahasti, siis nii karm, kui see ka pole, teab su keha enamasti juba varakult, mida teha.

Küll aga ajavad mind nii marru sellised väljaütlemised:

Just nimelt, nüüd õnnestuski, kuna võtsite täiesti vabalt ning peas polnud mingit kinnisideed

Nagu päriselt ka? Räägi seda inimesele, kellel nt on munajuhad läbimatud. Oi kui palju olen ma pidanud kuulama seda juttu tarkpeadelt “lõdvestu, võta vabalt, ära mõtle sellele ja siis jääd rasedaks”. No ei ole ikka küll nii, üksküik kui zen ma olen. Kokkusattumus on selle nimi, mitte mingi maagiline vaimsus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et mitte midagi ei juhtu sellest ühest napsutamisest, sest nii vara ei ole veel loode ema vereringega ühenduses. Parandage, kui eksin.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, loomulikult on see jama jutt nagu sa viie aasta jooksul esimest korda oleks vabalt võtnud ja just seetõttu jäid rasedaks. Ilmselt kui nii kaua proovisite ja arstid ütlesid, et tuleb IVF teha, oligi teil lihtsalt ülimadal tõenäosus ise rasestuda. Lihtsalt juhtus nii, et nüüd jäid rasedaks 🙂
Üldiselt on nii, et alkoholi tarbimine väga varajases raseduses (veel enne kui rasedusest teada oled saanud), ei tohiks loodet eriti mõjutada. Viiendal nädalal ei pruugigi veel südametööd näha. Enamasti 6. nädalast peaks südametöö olema. Olen IVF-i teinud ja seal pannakse positiivse testi korral UH 7.-8. nädalasse, et südametöö kindlalt juba olemas oleks.
Hoian sulle pöialt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 09:45; 08.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sarnane lugu ning suures mures ja paanikas otsisin internetist igasuguseid artikleid selle kohta. Erinevad allikad kinnitasid, et esimese kahe nädala jooksul pärast viljastumist ei mõjuta joodud alkohol lapse arengut. Küll võib see mõjutada raseduse tekkimist. Et naine lihtsalt ei pruugi jääda suure koguse alkoholi tõttu rasedaks. Seal olid välja toodud erinevad tegurid, mida ma enam täpselt ei mäleta, kuidas joobes olek täpselt seda takistab. Aga igal juhul, Sinul rasedus tekkis 🙂 Ning kui see alkoholi tarbimine jäi esimese kahe nädala sisse pärast ovulatsiooni, siis ei pea Sa muretsema.
Minu laps on praeguseks 1,5-aastane ja igati terve ning tubli 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Väga kahju, et Teil juhtus selline lugu.
Tavaliselt ühest alkohooli tarbimisest lootega midagi hullu ei juhtu, aga ikkagi parem ilma alkohoolita proovida nö lapsi tegema. Väga võimalik, et arsti soovitus kunstlikkuviljastamisest mõelda ei ole nii sama lihtsalt öeldud, äkki Teie reproduktiivsüsteemiga on midagi, mille pärast Teil on raske rasestuda, või Teie partneril raske Teile lapsi teha? Võib olla loomulikul teel rasestumine võib tuua Teile või Teie lastele midagi halva? Soovitan Teile pöörduda teiste arsti poole muu arvamuse saamiseks ja täpsustamiseks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kulgesid esimesed poolteist kuud suure peoga,sest oli selline aeg ja ei osanud kahtlustada ka. Eks kui teada sain, oli hirm muidugi suur. Aga samas tean päris paljusid, kes omal ajal noorena samamoodi enne testi tegemist ikka rohkem kui korra nädalas alkoholi tarbisid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usun, et on väga palju neid, kes teadmatult alkoholi tarvitavad ja triipe nähes tohutult muretsevad. Pigem tehaksegi muretsemisega lootele halba. Kui midagi peab tuksi minema, siis läheb nagunii ja keha teeb nö loodusliku valiku – kuigi see saaks olema vga kurb, siis samal ajal on see siiski hea. Usun, et sinu puhul pole midagi hullu ning see ühekordne alkoholi tarvitamine ei mõjuta su beebi arengut – ka eelnevad käod räägivad sama juttu 🙂

5 nädalat on natukene vähe, et muretseda südametöö mittenägemise pärast. Seetõttu arstid soovitavadki minna kontrolli alles 7+ nädalal, et südametöö kindlasti olemas oleks ning hirmude ja muretsemistega ema pigem lootele halba ei teeks. Seega, püüa mitte liigselt mõelda sellele ja küll varsti näed pisikese südametukse ka ära 🙂

Palju õnne pikalt püütud maailmaime puhul! 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aastate tagune kogemus, oli minu juubel. Alkoholi tarbisin siis sünnipäeval korralikult teadmata, et minu sees juba 4nädalane pisike elu 🙂
Nüüd on ta 14a ja vägagi terane ja terve poiss 🙂

Aa 17+1

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära muretse! See joomine ei tee mitte midagi !:)

Mul sama lugu. Oli suvi kui rasedaks jäin ja pmst kuuaega kuni (kuni sain teada,et rase) iga nv sai alkoholi joodud. Praegu tubli ja terve 2aastane laps.

Palju õnne!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi seda inimesele, kellel nt on munajuhad läbimatud. Oi kui palju olen ma pidanud kuulama seda juttu tarkpeadelt “lõdvestu, võta vabalt, ära mõtle sellele ja siis jääd rasedaks”. No ei ole ikka küll nii, üksküik kui zen ma olen.

Mis sa räuskad! Lõdvestu-juttu räägitaksegi siis, kui objektiivset põhjust mitterasestumiseks pole. Ütle siis rääkijatele, et sinu puhul see ei aita, mitte ära vaena neid tagaselja. Kust nemad teavad?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Lapse ootamine Suurem.kogus alkoholi ja rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.