Esileht Kodunurk Suurem kogus sealiha

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Suurem kogus sealiha

Postitas:

Maal on veel täiesti toimiv suitsusaun ja tekkis mõte sel aastal veel suitsuliha teha. Et see ära tasuks, oleks vaja vähemalt poolt siga. Kust Harjumaalt üldse saaks suurema koguse sealiha? Netis leidsin paari sigala kontaktid, helistades keegi vastu ei võtnud.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 12:00; 09.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://omaporsas.com/hinnakiri/ kui mööda talunikke ei viitsi joosta.

Kui viitsid, siis see muidugi: http://www.elavtoit.com/tabel/pakkumine?otsi=sealiha&otsi.x=33&otsi.y=12

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 12:02; 09.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://omaporsas.com/hinnakiri/ kui mööda talunikke ei viitsi joosta.

Kui viitsid, siis see muidugi: http://www.elavtoit.com/tabel/pakkumine?otsi=sealiha&otsi.x=33&otsi.y=12

Aitäh!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 12:00; 09.12 12:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et keskturult saab ka.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et keskturult saab ka.

Ma eile käisin seal.

Noh, neil on, aga tükeldatud juba.

Ja tegelt see, mis seal toimub, on ikka päris jube – need nõukaaegsed ruumid, juba “lihasaali” sisse minnes võtab hais jalust maha, müüjad paljakäsi, mustad käed, mustad küünealused, pime, madal ruum, venekeelsed hõiked jne, täpselt nagu ajamasinasse ja 20a tagasi satud.

Mul tekkis tunne, et see pole mitte Tallinna Keskturu lihasaal, vaid pesuehtne listeeriakasvandus.
Selle haisu järgi võiks arvata, et neid seinu ja laudu pole seal mitte keegi pesnud alates 1980. Miksoskoobiga ringi vaadates näeks seal miljardeid ja miljardeid masse ringi liikumas, visklemas, siputamas jne. See ON teine maailm.

Ja siis irisetakse mingi Wooli kallal, kus ma pole küll ise käinud, aga telekas vähemalt näeb välja nagu labor või opisaal, kus viiakse läbi elundisiirdamist.
Personalil on isegi vastav riie seljas ja maskid ees.

Mina küll juba ootaks, et see jama seal Keskturul traktoriga maha tõmmataks ja midagi normaalset asemele tehtaks.
Balti Jaama turuga võrreldes on see nagu öö ja päev.
Hinnad, pakun, on umbes samad.

+14
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.12 12:02; 09.12 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

20.a tagasi oli 1999.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll juba ootaks, et see jama seal Keskturul traktoriga maha tõmmataks ja midagi normaalset asemele tehtaks.
Balti Jaama turuga võrreldes on see nagu öö ja päev.
Hinnad, pakun, on umbes samad.

Käin Keskturul liha ostmas keskmiselt kaks korda kuus. Lemmikloomad mul toortoidul, seega lihakraami ostan ikka kümnete kilode kaupa. Ja julgen kinnitada, et hinnad on kõvasti odavamad kui Balti jaama turul. Lisaks ei ole mul Balti jaama turul lootustki saada mõndasid subprodukte, mida mul loomatoidu valmistamiseks ja selle toitainete tasakaalustamiseks vaja läheb. Ürita sa Balti jaama turul kuskilt näiteks põrna saada. Isegi veisesüdant on seal siis kui õnnelik päev on. Kopsu ja magu ma küll ei osta, sest mulle ei meeldi neid lõikuda ja toitainesisaldus on neil sarnane teiste lihaproduktidega, aga näen, et paljud ostavad ka neid oma lemmikutele sealt.

Kui see kole koht kinni pandaks, siis jääks mu loomad kas nälga või peaksin hakkama nende toitu purgivitamiinide ja mineraalidega rikastama.

Käisin suvel ühes Läti väikelinnas turul ja sealne lihasaal jättis mulle kustumatu elamuse. Tõttöeldes lausa otsisin, kas sealt linnast õnnestuks autokülmik hankida, et kogu seda ilu koju kaasa saaks osta. Lambasilmad, ajud, munandid… kõiksugu väga eksootiline kraam ja täiesti naeruväärsete hindadega. Kus meil need notsude kärsad, veise huuled, silmad ja muu sarnane pannakse? Läheb prügimäele?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 19:00; 10.12 19:29; 10.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lambasilmad, ajud, munandid…

Oo, pr. Iluselu oleks hullunud.
Tema lemmikväljend ju on, et “Kasuta aju”.
………

Aga kuhu nad meil lähevad? Ma ei usu, et prügimäele, ikkagi liha ju.
Neid asutusi ja organisatsioone, kes lihasööjaid loomi kasvatavad, on ju palju.
Alates koerte varjupaikadest, karusloomakasvatustest kuni loomaaia arvukate pisikiskjateni välja.
Euroopa naarits ilmselt suhtub silmamunasse kui erilisse delikatessi, see on muna ja liha ühes tükis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 19:10; 10.12 19:53; 10.12 21:18; 11.12 09:51; 11.12 11:21; 11.12 15:22; 11.12 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alates koerte varjupaikadest, karusloomakasvatustest kuni loomaaia arvukate pisikiskjateni välja.

Loomade varjupaigad küll toortoiduga ei mässa. Selleks peaksid olema olemas korralikud suured külmikud, ruumid toidu protsessimiseks jms. Lisaks ei piisa koerale sellest, kui talle suvaline lihakäntsakas ette visata, heal juhul oleks seal pidev pasanteeria, halvemal juhul ühekülgsest ja tasakaalustamata toidust tingitud terviseprobleemidega loomad. Nende loomade toit tuleb ikkagi kuivtoidupakist. Loomaaiast ma seda juba usun. Seal on palju spetsialiste, kes teavad loomade liigiomasest toitumisest. Aga kahtlane, et kõik tapamajad oma “jäägid” just loomaiale toimetavad…

Teemaalgatajalt palun vabandust teemast kõrvale kaldumise pärast. Aga kuna mul seda va liha ikka kulub, siis kuulan kõrv kikkis neid soovitusi, kust seda soodsalt suuremates kogustes hankida 🙂

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 19:00; 10.12 19:29; 10.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuna mul seda va liha ikka kulub, siis kuulan kõrv kikkis neid soovitusi, kust seda soodsalt suuremates kogustes hankida ????

Põrssasse helistasid või?
Täna käisin maksa järel ja üks onu mu ees ostis ca 270€ eest liha.
Ma lõõpisin müüjaga, et on alles mõnel ikka suur külmik, see naeris ja vastas, et suitsu läheb.
Sina siin kikitad oma kõrvu, senikaua, kui otsas on.

P.S. Jõulud on tulemas, kui mõni veel ei tea.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 19:10; 10.12 19:53; 10.12 21:18; 11.12 09:51; 11.12 11:21; 11.12 15:22; 11.12 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põrssasse helistasid või?
Täna käisin maksa järel ja üks onu mu ees ostis ca 270€ eest liha.

Pole ime, et 270 eurot kulus, kui näiteks kaelakarbonaadi kilohind on 8.50. Selverist saab ka odavamalt. Ja seakõrvad 4.99? Meil sinuga on soodsast ikka väga erinev nägemus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.12 19:00; 10.12 19:29; 10.12 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole ime, et 270 eurot kulus, kui näiteks kaelakarbonaadi kilohind on 8.50. Selverist saab ka odavamalt. Ja seakõrvad 4.99? Meil sinuga on soodsast ikka väga erinev nägemus.

Ma küll ei tea, mida ta ostis, sest ta käis ainult kassas maksmas.
Vblla seda kampaanialiha 3,69? Või pool (või mitu) lihakeha 3,19/kg.

Kaelakarbonaad on jah, Taani ja Hollandi oma on Selveris, Rimis ja Maximas 4-6€/kg. Seda ma olen ühe korra isegi head saanud, kusjuures see oli lausa Maximast.

P.S. Eks meil on kvaliteetsest Eesti lihast samuti erinev nägemus, ole rahulik.
Samuti poole lihakeha korraga ostmisest, siis on ju hind 3,19€/kg. Võimalik, et taluniku käest saad 2,5, aga ise uhad kuhugi järgi jne 100 häda.

Edit: ei saa 2,5, on 3,20 ja Lääne- Virumaa farmist otse tootjalt. jne
Edu L-virumaale minekuks!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 19:10; 10.12 19:53; 10.12 21:18; 11.12 09:51; 11.12 11:21; 11.12 15:22; 11.12 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus meil need notsude kärsad, veise huuled, silmad ja muu sarnane pannakse? Läheb prügimäele?

Kindlasti mitte. Rakvere Lihakombinaadi kohta on kogu aeg räägitud, et ainuke osa seast, mida nad ei suuda maha müüa, on sea kisa. Isegi sõrad ja harjased lähevad kuskile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peterburi tee Rimis on ruum, kus müüakse eesti liha.
Me pole suurt tükki suitsu pannud, pigem ribi ja on silma on jäänud, et valik on seal suur, kuid kas just poolt siga, ei tea öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks peaksid olema olemas korralikud suured külmikud, ruumid toidu protsessimiseks jms.

möh?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 09:45; 11.12 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ruumid toidu protsessimiseks jms.
möh?

Võõrkeeli siis pole õppinud, et möhhitad?

See on lihtsalt “liiga kiire” tõlge inglise keelest, to process food – toitu töötlema

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 19:10; 10.12 19:53; 10.12 21:18; 11.12 09:51; 11.12 11:21; 11.12 15:22; 11.12 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus meil need notsude kärsad, veise huuled, silmad ja muu sarnane pannakse? Läheb prügimäele?

Kindlasti mitte. Rakvere Lihakombinaadi kohta on kogu aeg räägitud, et ainuke osa seast, mida nad ei suuda maha müüa, on sea kisa. Isegi sõrad ja harjased lähevad kuskile.

Aga miks peaks prügimäele, normaalne et loomast kõik ära kasutatakse. Nagu kunagi talus loomast midagi ära visati.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ruumid toidu protsessimiseks jms.

möh?

Võõrkeeli siis pole õppinud, et möhhitad?

See on lihtsalt “liiga kiire” tõlge inglise keelest, to process food – toitu töötlema

sa oma emakeelt pole õppinud või? ma sain aru küll, kuidas see värd tekkinud oli, kuid mulle jääb arusaamatuks, kuidas suudab keegi midagi sellist kaine peaga kirja panna. eesti keeles on sõna protsessima täiesti olemas, kuid tähendab sootuks midagi muud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 09:45; 11.12 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma sain aru küll, kuidas see värd tekkinud oli, kuid mulle jääb arusaamatuks

Vaevalt, et sa said.
Möhh käis kõigepealt ära ja siis hakkasid alles mõtlema.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 19:10; 10.12 19:53; 10.12 21:18; 11.12 09:51; 11.12 11:21; 11.12 15:22; 11.12 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll juba ootaks, et see jama seal Keskturul traktoriga maha tõmmataks ja midagi normaalset asemele tehtaks.

Balti Jaama turuga võrreldes on see nagu öö ja päev.

Hinnad, pakun, on umbes samad.


Käisin suvel ühes Läti väikelinnas turul ja sealne lihasaal jättis mulle kustumatu elamuse. Tõttöeldes lausa otsisin, kas sealt linnast õnnestuks autokülmik hankida, et kogu seda ilu koju kaasa saaks osta. Lambasilmad, ajud, munandid… kõiksugu väga eksootiline kraam ja täiesti naeruväärsete hindadega. Kus meil need notsude kärsad, veise huuled, silmad ja muu sarnane pannakse? Läheb prügimäele?

Sellest tehakse meil vist Lastevorsti. Doktori omas pidid udarad ka olema.
Mõned mitmed aastad tagasi sain ühest majapidamisest omatehtud väga head suitsusauna sinki ja ribi jne. Enam ei leia väga …

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma sain aru küll, kuidas see värd tekkinud oli, kuid mulle jääb arusaamatuks

Vaevalt, et sa said.

Möhh käis kõigepealt ära ja siis hakkasid alles mõtlema.

Olen nõus, et nõme värdsõna. Kas siis töötlema on nii keeruline sõna, et selle asemel peaks kasutama ingliskeelset moodustist, mis pealegi eestikeelsel kujul tähendab sootuks midagi muud? Isegi ülimalt kantseleilik “prepareerima” oleks parem olnud ja protsessi täpsemalt kirjeldanud.
Ära nüüd ürita siin midagi vaielda, nõme see vorm oli selles kontekstis ja selleks ta ka jääb.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll juba ootaks, et see jama seal Keskturul traktoriga maha tõmmataks ja midagi normaalset asemele tehtaks.

Balti Jaama turuga võrreldes on see nagu öö ja päev.

Hinnad, pakun, on umbes samad.

Käin Keskturul liha ostmas keskmiselt kaks korda kuus. Lemmikloomad mul toortoidul, seega lihakraami ostan ikka kümnete kilode kaupa. Ja julgen kinnitada, et hinnad on kõvasti odavamad kui Balti jaama turul. Lisaks ei ole mul Balti jaama turul lootustki saada mõndasid subprodukte, mida mul loomatoidu valmistamiseks ja selle toitainete tasakaalustamiseks vaja läheb. Ürita sa Balti jaama turul kuskilt näiteks põrna saada. Isegi veisesüdant on seal siis kui õnnelik päev on. Kopsu ja magu ma küll ei osta, sest mulle ei meeldi neid lõikuda ja toitainesisaldus on neil sarnane teiste lihaproduktidega, aga näen, et paljud ostavad ka neid oma lemmikutele sealt.

Kui see kole koht kinni pandaks, siis jääks mu loomad kas nälga või peaksin hakkama nende toitu purgivitamiinide ja mineraalidega rikastama.

Käisin suvel ühes Läti väikelinnas turul ja sealne lihasaal jättis mulle kustumatu elamuse. Tõttöeldes lausa otsisin, kas sealt linnast õnnestuks autokülmik hankida, et kogu seda ilu koju kaasa saaks osta. Lambasilmad, ajud, munandid… kõiksugu väga eksootiline kraam ja täiesti naeruväärsete hindadega. Kus meil need notsude kärsad, veise huuled, silmad ja muu sarnane pannakse? Läheb prügimäele?

No näedsa siis, su loomad surevadki peatselt nälga, sest keskturg lähebki kohe kinni, kuna uusrajatise esimene etapp peab 2023 juba valmis olema. Kurb küll. Keskturu said omale muuseas samad omanikud, kellele kuulub Balti jaama turg.
https://www.err.ee/992121/keskturu-arhitektuurikonkursi-voitis-koko-arhitektide-kavand

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd ürita siin midagi vaielda,

Ma ei näe kahjuks keelajat, näen vaid kittujat.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 19:10; 10.12 19:53; 10.12 21:18; 11.12 09:51; 11.12 11:21; 11.12 15:22; 11.12 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära nüüd ürita siin midagi vaielda,

Ma ei näe kahjuks keelajat, näen vaid kittujat.

Kittujat? Kes siin kitunud on? Mille peale? Kuhu? Keeleinspektsiooni? Ja ma pole ka midagi keelanud, vaid lihtsalt soovitasin.
Sul üldse tundub olevat eesti keelega selline kahtlane, poolpuudeline suhe, kui enam lihtsategi sõnade tähendust ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Euroopa naarits ilmselt suhtub silmamunasse kui erilisse delikatessi, see on muna ja liha ühes tükis.

Silmamuna on muna ja liha ühes tükis? Või oli see nali?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 15:44; 11.12 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul üldse tundub olevat eesti keelega selline kahtlane, poolpuudeline suhe, kui enam lihtsategi sõnade tähendust ei tea.

Ja sul on jälle argumendid otsas, kui muud ei oska pilduda, kui “puudega” jne.

Kuidas nii kehvake?
Pealegi, ilmselt nägid ju ka, et mina seda processingut algselt ei kasutanud.
Aga kuna selle teiearust “vea” teinud inimesega mul ilmselt sama inglise keele tunnetus, siis mind see üldse ei häirinud.
Mind, tegelt, enam üldse ei häiri, kui keegi mingi vea teeb.

Eks sisu on olulisem. Aga kui sisu puudub, nagu sul, kittuja, siis vblla tõesti on see vorm tähtsam, millest hakata teemas rääkima.

P.S: Kittuja, sa oled ka varem uhkustanud oma inglise keele mitteoskamisega, aga see pole mingi asi, millega sa minu silmis just plusse teeniksid, seega pole vast edaspidi mõtet.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.12 19:10; 10.12 19:53; 10.12 21:18; 11.12 09:51; 11.12 11:21; 11.12 15:22; 11.12 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus ma uhkustan oma inglise keele mitteoskamisega? Lugeda ka enam ei oska või? Oleks see protsessimine siis jutumärkides olnud, aga ei olnud ju. Mis pagana keeletunnetusest me siin siis räägime – puudulik ta teil siis ongi ju, kui niigi lihtsat asja ei taipa. Kuidas saab olla inglise keeles parem keeletunnetus kui oma emakeeles?
Aga on veel kägu, kes sellele enne viitas, niiet jäta mind heaga rahule.
Teiearust. Nojah. Kui keegi siin “teiearust”, prouhen, meelega mingeid punkte üritab teenida kellegi silmis, siis arvake “omastarust” veelkord.
Ja sina nimetasid mind enne kittujaks kui mina sind puudeliseks, niiet inkrimineerid jälle. Ise teed, siis mina süüdi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see sõna ei peaks mitte olema ‘kituja’?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.12 15:44; 11.12 18:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maal on veel täiesti toimiv suitsusaun ja tekkis mõte sel aastal veel suitsuliha teha. Et see ära tasuks, oleks vaja vähemalt poolt siga. Kust Harjumaalt üldse saaks suurema koguse sealiha? Netis leidsin paari sigala kontaktid, helistades keegi vastu ei võtnud.

Milleks nii pikk ellugu?

Kuidas ja millistes tingimustes elutseb listeeriabakter?
On see viimane peale skandaale kuidagi rohkem levima hakanud ja/või Keskturg sest saati tesitsugusemaks (loe: räpasemaks) muutunud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ei sobi poes või turul müüdavad tükid, ega ometi pool siga ühes tükis suitsu ei panda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Kodunurk Suurem kogus sealiha