Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suuured ämblikud korteris, mida teha?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Suuured ämblikud korteris, mida teha?

Postitas:
Kägu

Tere,
mul on väikene probleem, nimelt on viimase aasta jooksul korteris külastanud mind jubee palju suuri musti ämblikke. Kuna elan linnas siis see tundub natuke veider ja pole reisil ka käinud et kuskilt kaasa ise oleksin toonud. Pea iga nädal leian mõne, kas seinal/põrandal ringi jooksmas. Koristan ka üle päeva tolmuimejaga ja ühtegi ämblikuvõrku ega midagi leidnud ei ole. Muidu ämblikuid ei karda aga no tõesti suured on ja tahaks lahti saada neist. On kellelgil sarnast probleemi olnud? Kuidas lahti saada neist? Lisan ka pildid.

Video

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul endal küll maja ja mõned sellised elavad siin ka, aga ma pole nende vastu küll kätt tõstnud. Ise arvasin, et äkki söövad äädikakärbseid ja pigem nagu kasulikud. Talvel surevad ju nagunii ära, mis nendega võidelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui see suuurte ämblikute nägemine tundub sulle korteris veider, siis ehk ongi. Nad pole v-o niisama sinu korteris ringi uitamas.

Loe märke: http://naistekas.delfi.ee/elu/kirevmaailm/loe-marke-toonekure-nagemine-ennustab-lapsi-aga-mida-tahendab-lepatriinu-ookulli-kiili-voi-liblikaga-kohtumine?id=81240553

Please wait...
Postitas:
kitah

Sügiseti ämblikud (ja närilised kogunevadki majadesse).
See on see Kesk-Euroopa majaämblik, kes on meil kohanenud üks kolmest invasiivliigist. Kunagi oli kellelgi herilasämblik, minul ründavad väriämblikud ja paar korda olen ka neid jurakaid eurooplasi näinud, viimati alles hiljuti, kui pidi mulle lausa kaela sadama. Kuna ma olen arachnofoob, siis ma enam ei aita neid õue, vaid löön lihtviisiliselt maha ja tulikuuma veega kraanist alla. Ma ei taha nende pärast infarkti saada.

Kesk-Euroopa majaämblik
https://et.wikipedia.org/wiki/Keskeuroopa_maja%C3%A4mblik

http://epl.delfi.ee/news/eesti/sellel-aastal-levivad-eestis-haruldased-hiidamblikud?id=51108049

Herilasämblik
https://et.wikipedia.org/wiki/Herilas%C3%A4mblik

http://maaleht.delfi.ee/news/maamajandus/uudised/saaremaal-elavad-valusalt-hammustavad-herilasamblikud?id=25289271

Väriämblik
https://www.ohtuleht.ee/260902/variamblik-pikakoivaline-telestaar

Ja muide enamik isaseid ei koogi võrku, nende ainuke mure on leida emane ja paarituda, misjärel ta sureb või süüakse emase poolt ära. Aga no ma tõesti ei soovi neid niidi otsas mulle kuklasse laskuma, nagu peaaegu juhtus. Emased elavad aga priskelt ega sure kuskile, ja oma äädikakärbseid võid sa ise süüa. Ma ei tea, keda või mida nad seal omaette istudes ootavad. Ilmselt peikat ootavadki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võta rott, tema püüab kinni ja sööb ära. Kui rotid ei meeldi, võta kass. Kassile meeldib ka neid kinni püüda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel aastal on tõesti palju neid ämblikke. Ma viinsin vahepeal praktiliselt iga päev mõne õue. Millised on teie ämblikupüüdmise nipid? Mina panen tühja merevaigu karbi kummuli ämblikule peale ja lükkan paberilehe alla. Ja nii toimetan kiirelt ämbliku õue. Mul on ebameeldiv magama jääda, kui olen vahetult enne näinud ämblikku magamistoas.

Please wait...
Postitas:
kitah

Sellel aastal on tõesti palju neid ämblikke. Ma viinsin vahepeal praktiliselt iga päev mõne õue. Millised on teie ämblikupüüdmise nipid? Mina panen tühja merevaigu karbi kummuli ämblikule peale ja lükkan paberilehe alla. Ja nii toimetan kiirelt ämbliku õue. Mul on ebameeldiv magama jääda, kui olen vahetult enne näinud ämblikku magamistoas.

jah, need lontrused ronivad voodisse sooja ka (mul tuba muidu jahe). st need õige suured, neid magamistoas pole (vähemasti pole näinud), aga ka vannitoas on vastikud. üks emane istub nurga taga varjus, ma aegajalt kontrollin, et ta uitama pole läinud, aga just need kuramuse peikad parašütivad mööda seinu ja uksepiitu alla, ja kui seoke vaindlane tuleb, siis olen ma surnt. no viimati ma siiski kogusin end niipalju, et virutasin teisele rätikuga ja kass sõi ära. aga siis oli üks mutile õkvalt külje alla roninud ja tolle ma püüdsin kruusi sisse ja lasin kraanist alla. võeh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Las nad olla..nad ei tee Sulle mitte midagi 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
kitah

vata ma tean, et igasugu foobiad on irratsionaalsed, aga kui seoke jurakas sulle peaaegu et näkku maandub, siis arachnofoobil jääb süda seisma, hingamine peetub ja vererõhk on pilgult laes. ja vastik on siuke hiidjurakas niigit. oleks nad väiksemad ja vähemalt meeter kaugemalt, ei vahiks mulle hambaid pestes silma sisse ega trügiks teki alla ja ei roniks mööda mind ringi, siis poleks midagi. aga kuna nad seda teevad ja kuna neist kasu ka midagi ei ole – nagu ütlesin, oma äädikakärbseid võid sa ise süvva – siis ma ei taha neid sinna tirriteerima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pildil kujutatud isendid on võõrliik ja neid peab tapma. Nad hävitavad meie oma liike.

Please wait...
Postitas:
kitah

Pildil kujutatud isendid on võõrliik ja neid peab tapma. Nad hävitavad meie oma liike.

hiidämblik seda nüüd küll ei tee 🙂 st sa mõtled, et tõrjub meie oma majaämbliku välja nagu ameerika naarits tõrjub euroopa naaritsat välja ja ameerika oravad mõnel pool punaoravat ja vällamaa vähid meie vähke ja veel mõned. ei, see ei ole see keiss.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Prussakatel laseksid samuti lihtsalt olla? Nemadki ei tee inimesele midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kerge äädikalahusega pesta, äädikalõhn ei pidavat neile meeldima. aga sellega tuleks igasugu pindu üle käia, voodi alused, voodi jalad, kapitagused, kapid alt jne.
aga peab ettevaatlik olema, et äädikas pinda ära ei riku.

Please wait...
Postitas:
kitah

No aga see lahtub ju ära mõne aja pärast – kui tihti seda peaks siis tegema – kord nädalas või kuus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei oska öelda, kui tihti teha tuleb. Aga kusagilt lugesin.
Huvi pärast googledasin, leidsin sellise lehe

Please wait...
Postitas:
kitah

Vot see paksu pepuga seal pildil ei ole mitte majaämblik, vaid mingi teine, pigem karakurdi moodi, kes ongi just kurikuulsa Musta Lese sugulane. Need šokolaadipruunid läikivad ämblikud hoiduvad pigem kinnistesse kappidesse ja mööbli taha ja neid näed alles siis, kui mööblit nihutama hakkad.

Majaämblikud on hoopis teistsugused ja on rohkem nii avalikumad ja pole nii vastikud, aga need paunamoodi tumepruunid tegelased tunduvad veelgi vastikumad, kui selline asi üldse võimalik on.

Ma olen tegelikult väga suur loodusearmastaja ja seni ka ikka ämblikud õue aidanud, aga tõesti – peale seda, kui nad juba mulle voodisse trügisid ja öösel üle kõri jooksid ja hambaid pestes suhu vahtisid ja mööda seinu laskuma hakkasid, välja visates jälle sisse trügisid nagu need väriämblikud, minu alet südant nurjatumal kombel ära kasutades, tekkis mul arahnofoobia ja vot nüüd ma ennem tulistangi puusalt ja siis alles loen laibad üle. Kuskilt maalt läheb piir ja minu jaoks läkski sealtmaalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Prussakatel laseksid samuti lihtsalt olla? Nemadki ei tee inimesele midagi.

Prussakad ja ämblikud on kaks eri liiki.Üks ei tee midagi aga teine teeb! Mida see ämblik Sulle teeb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väidetavalt säävad inimesed oma elu jooksul ära ca 20 ämblikku. Nad tulevad magamise ajal suhu sooja ja niisket keskkonda otsima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väidetavalt säävad inimesed oma elu jooksul ära ca 20 ämblikku. Nad tulevad magamise ajal suhu sooja ja niisket keskkonda otsima.

Telegrammist lugesid või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tunneks suuremat muret pilt nr.2 peal kummitusest, kes ennast (plastpudeli?) peale sättinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tunneks suuremat muret pilt nr.2 peal kummitusest, kes ennast (plastpudeli?) peale sättinud.

Ma näen, mis sa mõtled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere,

mul on väikene probleem, nimelt on viimase aasta jooksul korteris külastanud mind jubee palju suuri musti ämblikke. Kuna elan linnas siis see tundub natuke veider ja pole reisil ka käinud et kuskilt kaasa ise oleksin toonud. Pea iga nädal leian mõne, kas seinal/põrandal ringi jooksmas. Koristan ka üle päeva tolmuimejaga ja ühtegi ämblikuvõrku ega midagi leidnud ei ole. Muidu ämblikuid ei karda aga no tõesti suured on ja tahaks lahti saada neist. On kellelgil sarnast probleemi olnud? Kuidas lahti saada neist? Lisan ka pildid.

Video

Koljat-linnutapik ei ole inimesele ohtlik. Valus, aga mitte eluohtlik. Seega pole teemaalgatajal vaja muretseda😊

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minumeelest lahedad ämbud. Ja igatahes paremad kui need putukad keda nad söövad ära toast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püha issand küll, mul ainult fotodest piisab et öelda “issand kui vastik”. Kui ma sellist elukat elusana oma kodus näeksin, ma vist viskaks sussid nurka ka. 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

Püha issand küll, mul ainult fotodest piisab et öelda “issand kui vastik”. Kui ma sellist elukat elusana oma kodus näeksin, ma vist viskaks sussid nurka ka. 😀

Mitte ainult sussid, vaid ka lusika. Sussid on sirgus niikuinii XD

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil on ka need suvilas. Kohutavad! Mees püüab nad kätepaberiga ja siis ütleb, et kui puruks litsub siis tunneb kuidas ämbliku kondid ragisevad. Varasemalt lõi vastu seina aga sellest jäi mitu tumedat plekki. Mingit topse ja muid püüdmisviise ei aksepteeri – ma keeldun magama jäämast kui olen toas ämblikku näinud. Tavaliselt nad tulevad kamina kõrvale teleka taha seinale (soojus?), just siis kui me oleme teleka ette end sättinud. No siis tuuseldan ma järgmine päev kõik tolmuimejaga üle ja kuna lugesin, et neile piparmünt ei meeldi siis põhimõtteliselt toppisin kõik vaasid ja praod ja võimalikud kohad piparmünti täis. PS! Ärge unustage tolmuimeja torule siis õhukest sukka otsa tõmmata, et nad välja ei tuleks 😀

Please wait...
Postitas:
kitah

ämblikul kondid? tal pole isegi kõva kitiinkesta nagu putukatel, kõik pehme liha, miasi sul seal ragiseb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võtke kass endale. Kassil lõbu kui palju ja ämblikud lähevad kõige liha teed. Või noh, laenake kass, sest kui teil seni kassi ei ole olnud ja ei ole soovinud, siis mingi ämbliku pärast ei ole vaja kellegi eest kuni 15 aastat hoolt kanda.

Please wait...
Postitas:
kitah

Võtke kass endale. Kassil lõbu kui palju ja ämblikud lähevad kõige liha teed. Või noh, laenake kass, sest kui teil seni kassi ei ole olnud ja ei ole soovinud, siis mingi ämbliku pärast ei ole vaja kellegi eest kuni 15 aastat hoolt kanda.

no mul on kolm kassi, aga jama on selles, et ämblikud on vannitoas, mille uks on enamasti kinni, ja magamistoas, mille uks on ka kasside jaoks kinni. kui nad vahel harva emba-kumba ruumi satuvad, ja mõni sihandne koibik neile ette jääb, siis muidugi nad teevad 1:0, aga muidu …?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Öelge mis tahate, aga mina arahnofoobina ei ole võimeline ämblikutega koos elama, vaid tapan ära kõik, kes toas silma alla satuvad. See on minu kodu ja mul on õigus oma kodus rahulikult voodis magada.

Ning kõik need silmakirjalikkusest nõretavad “humaansed” jutud, kuidas ämblikku tohtivat ainult hellalt välja viia: nende juttude rääkijad ise ju tapavad sääski, tarakane, prussakaid, täisid jne-jne-jne vajadusel alati, eks ole? Nad ei lase oma koju elama koeri, kasse, madusid ega sisalikke, kui nad neid sinna ei taha. Viies ämbliku õue tuleb ta varsti ilmselt tuppa sooja tagasi. Mille poolest siis ämblik kuidagi nii hirmus kena ja tore on, et teda erandina muudele satikatele tappa ei tohigi?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suuured ämblikud korteris, mida teha?