Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suve ei olegi!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: Suve ei olegi!

Postitas:
Kägu

L ja P mõlemad kontserdid T-särgis. Päike säras silma. Jaki vajadus tekkis alles päikese loojumisel. Nii mõnusad ilmad!

Laupäeval Kesk-Eestist Lõuna-Eestini, kl. 11-17 sadas vihma ja oli +14 kraadi. Siis jäi sadu järgi, aga külm ja niiske oli. Sellele eelnev töönädal oli täiesti p*rsses. Pärnus kallas kahel päeval kl.8-22. Liikuge palun oma pühast pealinnast vahel välja ka – näete pisutki oma ninaotsast kaugemale.

miks peaks, kui siin nii ilus ilm on? 🙂 Soovitan pühasse pealinna tulla.

Eks saab seal ka küllalt oldud, aga minu valik ja vabadus on mööda ilusat isamaad ringi liikuda. Pealinlased tihtipeale oma aiaäärsest tänavast kaugemale ei näe ega saa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õnnetu inimene, kelle elu ja meeleolu ilmast sõltub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

L ja P mõlemad kontserdid T-särgis. Päike säras silma. Jaki vajadus tekkis alles päikese loojumisel. Nii mõnusad ilmad!

Laupäeval Kesk-Eestist Lõuna-Eestini, kl. 11-17 sadas vihma ja oli +14 kraadi. Siis jäi sadu järgi, aga külm ja niiske oli. Sellele eelnev töönädal oli täiesti p*rsses. Pärnus kallas kahel päeval kl.8-22. Liikuge palun oma pühast pealinnast vahel välja ka – näete pisutki oma ninaotsast kaugemale.

miks peaks, kui siin nii ilus ilm on? 🙂 Soovitan pühasse pealinna tulla.

Eks saab seal ka küllalt oldud, aga minu valik ja vabadus on mööda ilusat isamaad ringi liikuda. Pealinlased tihtipeale oma aiaäärsest tänavast kaugemale ei näe ega saa.

rumal jutt. Olen küll pealinlane, aga maakodu on täiesti olemas ning selle kandi ilmaga olen väga hästi kursis. Täiesti normaalne ilm on olnud sel suvel – piisavalt päikest, soe merevesi, vihmakest ka (rohi roheline ja aiavili kasvab). Kui Lõuna-Eestisse asja, siis uurin ka sealset ilmateadet. Kui pole – miks peakski kursis olema?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõuna-Eestisse asja, siis uurin ka sealset ilmateadet. Kui pole – miks peakski kursis olema?

Ma tihtipeale hoian ennast veel “mõttetumate” asjadega kursis, nii kodu- kui välismaal. Lihtsalt, mälu treenimise ja mahu mõttes. Minu puhul ei kehti ütlemine, et ega pea pole prügikast… Mul on, ja mida rohkem tean, seda rohkem mahub, kõige olulise sekka mahub ka pudi-padi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olid ju täitsa kuivad jaanid ,tantsupeo proovides sain mina küll vaat ,et liiga palju päikest .Merre ei ole jõudnud küll aga see pigem vist enda süü

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ullike vaatasin, et laulupeol kõik nii kergesti riides, läksin ka suveriietes poodi, õnneks kampsuni ikka panin. Kõik teised olid jopedes, mantlites. Ikka külm tuul, isegi kui kraadide järele polegi külm.

Eile ei olnud vähemalt Tartus küll mingit tuult ja suvekleidiga oli paras käia ja väljaski istuda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Nii tore suvi on. Viljapõllud on sel aastal tõeliselt ilusad – vili on pikk ja tihe. Aiamaal kõik kasvab mühinal. Mets lõhnab. Jumalik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pealinlased tihtipeale oma aiaäärsest tänavast kaugemale ei näe ega saa.

Jah! Kuradima pealinna pursuid on kõik ilusa ilma endale kraapinud ja nüüd istuvad seal otsas!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii tore suvi on. Viljapõllud on sel aastal tõeliselt ilusad – vili on pikk ja tihe. Aiamaal kõik kasvab mühinal. Mets lõhnab. Jumalik!

Tänane meeletu rahe, mis on juba mitmeid tunde kirdest edelasse üle Ida, Kesk, Edela-eesti liikunud, tegi need viljapõllud kohati maatasa.

Please wait...
Postitas:
talent

Pealinlased tihtipeale oma aiaäärsest tänavast kaugemale ei näe ega saa.

Jah! Kuradima pealinna pursuid on kõik ilusa ilma endale kraapinud ja nüüd istuvad seal otsas!

No ongi! See aasta oli suvi kaks päeva pikk ja see asus Tallinnas 😁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis jutt, suve on olnud küll ja rohkemgi. Mai algusest saadik 3 nädalat lõõskavat päikest ja siis 2 päeva hoovihma, mis maapinna ainult kergelt märjaks teeb. Aias ainult kasta ja kasta. Maasikaid olen oma oma kahelt peenralt juba 5kg korjanud, teist samapalju tuleb veel. Mõned tuulised ilmad vahepeal ei sega, tuul on olnud küll tugev, aga see eest soe. Eelmise aasta suvi oli suht samasugune.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, mida inimesed nende 25+ soojakraadiga teevad? Ausalt. Mina ei taha nii sooja ilmaga toastki välja minna, panen aga konditsioneeri undama ja istun külma õhku nautides. Öösel magamine on ka jube, ole kasvõi alasti, aga ikka on palav ja hommikul ärgates on keha üleni higine. Ma ei ütleks, et see mõnus on, aga noh, eks maitsed erinevad. Imelik lihtsalt mõelda, et on keegi, kes nt. 30 soojakraadi naudib ja sellise kuumusega valmis ka kuskile minema. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai algusest alates on ju ilusad ilmad olnud. Kui sekka mõni viletsam ilm, siis läheb kogu eelnev soe meelest? Täna oli Tallinnas mõnus suveilm, päike paistis ja ilm soe. Mis sa hing veel tahad. Hingata saab ka normaalselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ei suuda mõista, miks suuremale osale rahvale siin kuum suvi ei meeldi, sellel tasuks meenutada, milline on praeguseks keskmine kägu – ülekaaluline keskeas daam, kellel 25 kraadiga higi lahmab, kintsud hõõruvad, kaenlad hauduvad, vererõhk on laes, veenilaiendid valutavad ja jalad on paistes nagu pakud. Leidub ka mõni habras kortsukribus haldjas, kes kõige meelsamini on iga ilmaga pikkadesse hõlstidesse ja sallidesse mässit. Andke ometi inimestele asu. Rannatibide osakaal siin foorumis on nullindatega võrreldes katastroofiliselt langenud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, mida inimesed nende 25+ soojakraadiga teevad? Ausalt. Mina ei taha nii sooja ilmaga toastki välja minna, panen aga konditsioneeri undama ja istun külma õhku nautides. Öösel magamine on ka jube, ole kasvõi alasti, aga ikka on palav ja hommikul ärgates on keha üleni higine. Ma ei ütleks, et see mõnus on, aga noh, eks maitsed erinevad. Imelik lihtsalt mõelda, et on keegi, kes nt. 30 soojakraadi naudib ja sellise kuumusega valmis ka kuskile minema. 😀

Mida ma teen? Kui tööl, siis tööd, kui vaba, siis toimetan aias, rohin, istutan, niidan, päevitan, loen, teen väliköögis süüa, käin rattaga sõitmas, ujumas, võõrustan külalisi, käin ise külas, šoppan arvutis, kuulan e-loenguid, sorteerin fotosid, pildistan loodust, koon-heegeldan, treenin kasse, korjan ravimtaimi, täiendan oma herbaariumit, õpin keelt, vedelen Perekoolis, genereerin ideid…no kõike, mida jahedama ilmagagi. Kord bikiinides, kord mõnes õhukeses hõlstis ja kübaraga, talletan päikesesooja talveks ja grillin ennast “idaeurooplaseks”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ülekaaluline keskeas daam, kellel 25 kraadiga higi lahmab, kintsud hõõruvad, kaenlad hauduvad, vererõhk on laes, veenilaiendid valutavad ja jalad on paistes nagu pakud.

Ära üldista. Olen 57 kilo, sportlik, vererõhk ideaalne, veenilaiendeid pole, jalad ei paisteta, tervis korras jne. Aga kuumust ei talu, lihtsalt piin on siis olla. Ideaalne oleks 20-22 kraadi. Inimesed ongi erinevad, kui see kellelegi uudis on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tulin just 10-päevaselt reisilt Inglismaalt ja poleks arvanudki, et saan seal päikesepõletuse ja veel mitu päeva järjest. 5 päeva järjest oli 20+ kraadi, paar päeva lausa 28. Ja kuigi mulle lubati, et seal sajab kogu aeg vihma, siis 10 päeva jooksul ei sadanud kordagi. Milline pettumus, eksole 😀 Kogu vihm ja tuul oli samal ajal Eestis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

30 kraadi on liiga palav, aga kuskil 24-25kraadi juures alles tekib tunne, et tahaks lühikeste varrukatega käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes ei suuda mõista, miks suuremale osale rahvale siin kuum suvi ei meeldi, sellel tasuks meenutada, milline on praeguseks keskmine kägu – ülekaaluline keskeas daam, kellel 25 kraadiga higi lahmab, kintsud hõõruvad, kaenlad hauduvad, vererõhk on laes, veenilaiendid valutavad ja jalad on paistes nagu pakud. Leidub ka mõni habras kortsukribus haldjas, kes kõige meelsamini on iga ilmaga pikkadesse hõlstidesse ja sallidesse mässit. Andke ometi inimestele asu. Rannatibide osakaal siin foorumis on nullindatega võrreldes katastroofiliselt langenud.

Olen see, kes ei mõistnud, mida inimesed kuuma ilmaga teevad. Ei vasta ühelegi sinu kirjeldatud punktile. Lihtsalt ongi nii, et kuumus on minu jaoks nii mõistetamatu. Üks osa minust saab aru samamoodi, et ongi erinevaid inimesi ja osadele meeldibki palavus, teine osa minust mõtleb, miks see küll nii on. Aga ma ei halvusta. Minu küsimus oligi päriselt küsimusena mõeldud ja tänud sellele Kägule, kes lahti seletas, mida näiteks tema teeb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähen oma maakoju, mis on mõnus metsatalu. Istun lehesalus ja loen raamatuid, lihtsalt laman ja kuulan muusikat, päevitan end pruuniks. Meil on 4x8m bassein, hulbin seal. Kulgen aegluubis, joon jahedat mulli.
Talumaja fenomen on see, et see on alati suvel jahe (kui aknad kinni hoida). Seega – magada on seal lihtsalt ülimõnus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle sobib ideaalselt.Eelmine suvi oli põrgu minu jaoks!
Tänan tihti taevaisa, et olen sündinud siin, Eestis, Kus on just selline kliima, nagu on :).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, mida inimesed nende 25+ soojakraadiga teevad?

Päevitan, päevitan, lasen soojust ja kuumust kontidesse:) Mmm mõnus. Vahepeal liigutan end aias, kastan taimi, jälgin siile jne.
Seda kuuma aega on ju NII vähe. Kas tõesti kõleda-koledal ajal oktoobrist aprilli alguseni ei tule igatsust ilusa rannailma järele?? Selles ju asi ongi, et meil on suur enamus aastast külm ja kole, soojust aga vähe. Kuidas saab selle lühikese haruldase aja üle vinguda?
Külma kõleda tuule ja lörtsiga pimedal talvehommikul autot kraapida või bussi-rongi peale vantsimine on mõnus ja normaalne? Millegipärast siis ei tehta teemasid “kuidas tänase – 15 kraadise ilma üle elasite”?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, mida inimesed nende 25+ soojakraadiga teevad?

Mina käin ujumas. Meie maakodu on mere ääres ja ma jumaldan vees olemist. Eelmisel suvel sai pea iga päev seda teha. Nüüd vahin vett eemalt. 🙁

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas tõesti kõleda-koledal ajal oktoobrist aprilli alguseni ei tule igatsust ilusa rannailma järele??

Ei tule.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

vingu vingu vingu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külma kõleda tuule ja lörtsiga pimedal talvehommikul autot kraapida või bussi-rongi peale vantsimine on mõnus ja normaalne? Millegipärast siis ei tehta teemasid “kuidas tänase – 15 kraadise ilma üle elasite”?

Mulle meeldivad näiteks kõik aastaajad, aga kuuma ei talu. Kui on -15 kraadi, siis panen ennast riidesse, kodus on ju hea ja soe. Kui on aga kuumad ilmad, siis pole ka kodus normaalset õhku ja halb on hingata. Muidugi ma tahan ka soojust, tänane ilm on ka minu jaoks veidi jahe, lihtsalt kuuma ei taha. Päevitada ma ei taha enam aastaid, kuna kõrvetasin oma naha nooruses igal suvel ära ja kahjuks olen nüüd pidanud omad vitsad kätte saama 🙁 Õnneks läks siiski kõik esialgu hästi, aga enam vabatahtlikult ei päevita, käin ka suvel pikkade varrukatega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, “nii ilus suvi praegu” tüübid, tulge aga Pärnu randa! Pakkuda 15 soojakraadi ja hoovihm, just teile ideaalne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ai kurja, juba 17 kraadi, palavaks kisub vist…

Please wait...
Postitas:
Kägu

mulle ei meeldi sellised ilmad ja just sellepärast, et korteris läheb rõskeks ja magan juba paksema tekiga, see küll suvi pole. Vingun jah, kui suvi siis olgu suvi, mitte selline sitt suusailm.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tulin just maalt ja meenutasin igatsusega eelmist suve – mere ääre nii palav ei olnud, kui linnas. Seega koosnes päev varahommikusest metsas või kala-vastaliseks käimisest, hilisest kohvijoomisest terassil, siis mõneks tunniks mere äärde, lõpuks õhtul mulli joomine + lauamängud. Sai ka võrkkiiges raamatuid loetud. Oli ilus suvi….

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suve ei olegi!