Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suve ei olegi!

Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Teema: Suve ei olegi!

Postitas:
Kägu

Põhjarannik: ujun iga päev – merevesi on, muide, soe. Pikad kukeseene- ja maasikaretked – kuuma ilmaga on maasikalkäimine piin. Kõike saab teha ja väga mõnus suvi on. Nojah, ma ei ole üldse päevitaja tüüp ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lõuna-Eesti.
Terve juuli jooksul on olnud poolteist enamvähem normaalset ilma. Üks. Ja pool.
Vingun jah.
Kui oleks lihtsalt jahe, siis polekski hullu, teeks aias töid, loeks, käiks metsas seenel-marjul. Aga ei, lakkamatud tugevad vihmahood, nii et jõuad juba hakata mõtlema, et äkki nüüd on väike vahe, kobid õue – ja hakkab aga uuesti kallama.
Kui oleks soe, aga vihmane, poleks ka nii masendav.
Aga siin on olnud juba 2 nädalat nii, et iga päev sajab iga natukese aja tagant tihedat jääkülma vihma, õhk on rõske ja külm, sooja ei venita 15-16 kraadigi välja. Pidevalt on hall ja pime või kui korraks tuleb päike välja, siis ainult täna tugevale külmale tuulele, mis korraks pilved eest lükkab ja järgmisel hetkel jälle päikesele ette pillutab, nii et uus sadu saab tulla.
Kohutavalt kõrini on sellisest ilmast.

Jah, mulle meeldis eelmine kuum suvi. Minus tekitab see mingi ürgse turvatunde ja ülemeeliku meeleolu, ma ei muretse enam igasuguste asjade pärast, vaid lõõgastun, lõdvestun, käin iga päev mitu korda ujumas, peame sõpradega aias mõnusaid lõkkeõhtuid, lapsed lippavad paljajalu ringi, õhtud on niivõrd mõnusad, vaiksed, soojad, sumedad… Aga sobiks ka tavaline, keskmine suvi, kus on vaepeal vihma ja vahepeal päikest ja temperatuur päeviti 20-24 kraadi.

Praegune oktoobriilm ei meeldi juulis üldse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõuna-Eesti.

uskumatu. tallinnas on olnud, vastupidi, maist alates ainult mõned vihmased ja külmad päevad. juulis äkki isegi ainult üks, eilne? tantsupeo proovides põles mu heledanahaline laps ära, laulupeol olin ise piiripeal, nägu oli järgmisel päeval täiesti punane (kaasas olid pleedid, tekid, kampsunid, mis kõik jäid lõpuni kotti).

jaanipäeva ajal lõuna-eestis käies oli seal ka selline ilm, et pärast tuli nahk maha ja ma siiralt arvasin, et sealkandis on kogu aeg olnud nii ilus kui meil. ostame oma maasikad l-eestist ja needki said sel aastal nädal-kaks varem valmis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selge siis miks seenegrupp on Tartu- ja Võrumaa kukekate pilte täis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laulupeo ilusat ilma sai muu Eesti jah ainult telekast imetleda. Polnudki ammu päikest näinud, hea, et telekastki näidatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lõuna-Eesti.

uskumatu. tallinnas on olnud, vastupidi, maist alates ainult mõned vihmased ja külmad päevad. juulis äkki isegi ainult üks, eilne? tantsupeo proovides põles mu heledanahaline laps ära, laulupeol olin ise piiripeal, nägu oli järgmisel päeval täiesti punane (kaasas olid pleedid, tekid, kampsunid, mis kõik jäid lõpuni kotti).

jaanipäeva ajal lõuna-eestis käies oli seal ka selline ilm, et pärast tuli nahk maha ja ma siiralt arvasin, et sealkandis on kogu aeg olnud nii ilus kui meil. ostame oma maasikad l-eestist ja needki said sel aastal nädal-kaks varem valmis.

Jep, jaanipäeval oli tõesti võrratult ilus ilm sel aastal, üldse oli peaaegu terve mai ja juuni väga soe ja ilus, kohati lausa kuumad. Juunis käisin mitu nädalat iga päev ujumas, veed olid juba väga soojad.

Tantsupeo kolmanda etenduse ajal (reedel) oli Tallinnas küll kole ilm, vihma sadas ladinal, üsna külm oli ka. Küllap seepärast, et ma just selleks ajaks Lõuna-Eestist kohale tulin 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tantsupeo kolmanda etenduse ajal (reedel) oli Tallinnas küll kole ilm, vihma sadas ladinal, üsna külm oli ka. Küllap seepärast, et ma just selleks ajaks Lõuna-Eestist kohale tulin 😀

No ma ei tea, kuskandis Tallinnas sa olid. Mustamäel igatahes ei sadanud ja ülekannet vaadates ei saanud ma küll aru, et Kalevi staadionil oleks sadanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Laulupeo ilusat ilma sai muu Eesti jah ainult telekast imetleda. Polnudki ammu päikest näinud, hea, et telekastki näidatakse.

Vaatasin ka seal laululava platsil tuulevarjus lamavaid suveriietes inimesi ja läksin ka suviselt poodi, õnneks kampsuni ikka panin peale. Külm oli, kõik teised olid jopede/mantlitega väljas (mustamäe).

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, kuskandis Tallinnas sa olid. Mustamäel igatahes ei sadanud ja ülekannet vaadates ei saanud ma küll aru, et Kalevi staadionil oleks sadanud.

Minu Mustamäel sadas küll korduvalt ja mingi (proov) jäeti ju lausa ära vihma tõttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ülekaaluline keskeas daam, kellel 25 kraadiga higi lahmab, kintsud hõõruvad, kaenlad hauduvad, vererõhk on laes, veenilaiendid valutavad ja jalad on paistes nagu pakud.

Ära üldista. Olen 57 kilo, sportlik, vererõhk ideaalne, veenilaiendeid pole, jalad ei paisteta, tervis korras jne. Aga kuumust ei talu, lihtsalt piin on siis olla. Ideaalne oleks 20-22 kraadi. Inimesed ongi erinevad, kui see kellelegi uudis on.

Just. Inimesed ongi eri viisi totakad. Ma praegu leban Laokülas sohval ja üldse ei kurda ilma üle.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates on maal igasugune ilm suvel tore, kui just orkaan ei ole. Loodus on kena ja lopsakas, marju hakkab valmima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu Mustamäel sadas küll korduvalt ja mingi (proov) jäeti ju lausa ära vihma tõttu.

nõmmel sadas kergelt, see, et lauluväljakul jäeti proov ära, oli mulle täielik üllatus, sest 10 km kaugusel ei olnud mingit märki nii hullust ilmast. kalevi staadionil sadas pärast hommikust etendust, aga õhtul tuli mu esinejast laps täiesti kuivalt koju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu Mustamäel ladistas sel reedesel päeval ka korralikult. Just nimelt päeval. Aga tantsupeo kolmanda etenduse ajal õhtul kohe kindlasti mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No minu Mustamäel ladistas sel reedesel päeval ka korralikult. Just nimelt päeval. Aga tantsupeo kolmanda etenduse ajal õhtul kohe kindlasti mitte.

Vaata järelvaatamisest ülekannet: inimestel on keebid seljas, sest sadas tihedat vihma umbes pool etendust. Teine pool möödus tõesti kuivemalt ja koju minnes hakkas juba selgemaks minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aina paremaks läheb, Juulikuus lumi on maas, varsti

Please wait...
Postitas:
Kägu

lõpuks õhtul mulli joomine

Mis asi on mulli joomine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jaa, me saime juba aru, et selle aasta suvi oli Tallinnas laulupeol. Eestimaa pindala on aga siiski üle 45 tuhande ruutkilomeetri ja su Tallinn on sellega võrreldes kirp. See, mis oli jaanipäeval või lausa maikuus pole ju enam oluline praegu, kesksuvel, kus sisemaad ähvardatakse lausa öökülmadega. Kas inimestel, kes soovivad sooja (ei ole kirjutanud, et kuuma – äärmuskäod, pettumus teile!), tahavad ilma sokkide ja kampsuniteta õhtul õues istuda hakkab sest teadmisest parem, et laulupeo ajal sinu nägu põles? (Normaalsel inimesel on päikesekaitsekreem suviläbi kotis, eriti, kui kaasas on lapsed). Minu, ja tundub, et paljude teiste jaoks samuti, tähendab suvesoe seda, et päevase õhukese kleidiga võid ka õhtul aias või välikohvikus istuda. Praegu on õhtul kell 22-23 max 13 kraadi ja kui veel tuul või vihm ka, siis lahuta heaga veel kraade maha. Sompus ja pilves ilmaga ei püüa ka talveks päikesekiiri, ei lähe tomatid punaseks, ei avane paljud lilled. Ilgelt ilus ja mõnus tõesti!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurepärane ilm lihtsalt-lausa fantastiline. Just sellist suve ma ootangi. Vihkan +30 sooja-mina naudin ja loodan, et see niipea ei lõpe!

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga räägime asjast ka! Kes vaatab pikemaid ilmateateid erinevates portaalides, valgustage palun, mis meid ees ootab selle pooleteise suvekuu jooksul, mis septembrini veel ees on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei näita kahjuks, et tõeline suvi üldse tuleks, sinna 20 kanti vahepeal juuli lõpus/augusti algul ikka läheb, paaril päeval 25-ni vist isegi, aga et tulekski nädal või rohkem järjest ilusaid sooje normaalseid suveilmu, ei näita.
Aga see ei tähenda, et ei võiks tulla, nii pika ennustuse puhul on puussepanek täitsa võimalik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suurepärane ilm lihtsalt-lausa fantastiline. Just sellist suve ma ootangi. Vihkan +30 sooja-mina naudin ja loodan, et see niipea ei lõpe!

Kuidas sa seda siis täpsemalt naudid? Toas Perekoolis istudes ja telekat vaadates? Rimi kassas tööl? Ei tahaks uskuda, et aias lugedes-grillides, välikinos- ja kohvikus, kontserdil, telkimas-matkamas või mere ääres napi 13 kraadi, tuule ja vihmaga midagi nautimisväärset on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei lõpe! Järjest paremaks läheb ju. Kusagil jaanuaris-veebruaris on tippnaudinguaeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võin olla optimist või ullike aga ei mõista seda “suve polegi” undamist. Juba maikuus oli 3 nädalat suveilmasid. Juunis oli 3 nädalat ilusaid ilmasid. Jah, viimane nädal on pigem jahe ja vihmane aga 6 nädalat ilusaid ilmasid on ju juba olnud… Kas suve puudumise definitsioon on see kui igal suvepäeval ei ole temperatuur üle 25 soojakraadi? Kas seda meie kliimavöötmes veidi palju tahetud pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga räägime asjast ka! Kes vaatab pikemaid ilmateateid erinevates portaalides, valgustage palun, mis meid ees ootab selle pooleteise suvekuu jooksul, mis septembrini veel ees on?

see ilmaennustus on tõeline ennustus, mitte prognoos, kuigi nad ise armastavad vastupidist rõhutada. laulupeonädalaks lubas külma, vihma ja tuult, tegelikkus oli vastupidine. veel reedel öeldi, et rongkäik ilma vihmata ei möödu. ega inimestel nalja pärast joped-kampsunid pühapäeval lauluväljakul kaasas ei olnud – prognoos oli kõike muud kui päikesekreemi nõudev. nii et pole eriti mõtet sellest lähtuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mai ja juuni olid tõesti soojad ja ilusad. Ise olin siis tööl ja lastel kestis poole juunini kool. Suurem osa vaheaega on nüüdseks kahjuks väga santide ilmadega möödunud. Mina ei ütlegi, et see aasta pole suve OLNUD, vaid ütlesin, et sel aastal enam tõelist, kaua kestvat suvesooja/kuuma ei luba. Kindlasti tuleb ka praeguse prognoosi järgi üksikuid enam-vähem sooje päevi ja võib-olla isegi mingi paaripäevane kuumasutsakas, aga seda lootust, et suvi pikalt, püsivalt väga soojaks kujuneks, nagu suvest eeldada võiks, enam ei lubata.

see ilmaennustus on tõeline ennustus, mitte prognoos, kuigi nad ise armastavad vastupidist rõhutada. laulupeonädalaks lubas külma, vihma ja tuult, tegelikkus oli vastupidine. veel reedel öeldi, et rongkäik ilma vihmata ei möödu. ega inimestel nalja pärast joped-kampsunid pühapäeval lauluväljakul kaasas ei olnud – prognoos oli kõike muud kui päikesekreemi nõudev. nii et pole eriti mõtet sellest lähtuda.

Novot, Tallinna osas panid nad mööda, aga muu Eesti kohta see kehtis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tartus on ka igati mõnus suvi olnud, enamasti kuiv ja soe, külm ja vihmane on olnud vaid viimasel nädalal. Kuu aega tagasi ju kõik oigasid, kui kohutavalt palav on ja kuidas peenras kõik kuivab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Njaa, kahjuks suve tunnet ei teki, kui mai-juuni kuumalaine ajal 8-17ni tööl olla, ja siis, kui käes on puhkuse kuu ja õues on 15 kraadi ”sooja” ja pilvine/tuuline/vihmane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Njaa, kahjuks suve tunnet ei teki, kui mai-juuni kuumalaine ajal 8-17ni tööl olla, ja siis, kui käes on puhkuse kuu ja õues on 15 kraadi ”sooja” ja pilvine/tuuline/vihmane.

ja siis on teised inimesed, kellel puhkus mais v juunis ja tunnevad, et täitsa äge suvi oli. kahjuks ei garanteeri eestis keegi sulle suveilma just sinu puhkuse ajaks.

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 61 kuni 88 (kokku 88 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Suve ei olegi!