Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 246 )

Teema: Suvekaksikud 2012

Postitas:
tätzu

Juuni, juuli, august.

oleks huvitav muljeid vahetada samas seisus olevate rasedatega.

millal teada saite, et kaksikuid ootate? kas ühe- või erimunakaksikud? kuidas reageerisite? paljudele olete teatanud? kuidas tuttavad-pere on reageerinud?

kui tihti arstil käite, hakkate käima? kas arsti või ämmaemanda juures? mitu korda ultraheli tehud on?

millised mured ja mõtted on?

ma loodan et mulle tuleb siia seltsilisi 🙂

Please wait...
Postitas:
tätzu

RE: Suvekaksikud 2012

ise sain teada 7ndal nädalal. siis tehti ultraheli, ja 9ndal nädalal, kui oma arsti juurde sain, tehti ka UH. mõlemas öeldi, et vist on erimunakaksikud. hiljem tehti veel kuklavolt, siis arvas arst, et on 1-munakaksikud.

esimesed ööd peale uudise teadasaamist olid unetud, täis igasuguseid mõtteid. siiani vahel raske uskuda. uudist teab mul ainult mees. üleüldse teab mu rasedusest hetkel ainult mees ja mu ema. ma ei julge emale öelda, et ootan kaksikuid. sest isegi olen väga mures, arvan et mu ema ka hakkab minu pärast väga muretsema.

siiani olen käinud arstil 3 nädala tagant, ja igakord arstil. nüüd järgmisl korral lähen esimest korda ämmaemanda juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilusat ootust Sulle 🙂

Please wait...
Postitas:
pipp

Mina sain teada, et tegemist kaksikutega esmaspäeval esimesel ÄE visiidil. Tähtaeg 23 august. Olen samal ajal rõõmus ja ka täiesti hirmunud:)… see väljakutse tundub liiga suur. Kodus olemas üks 1a6k vanune poiss.
Järgmine arstiaeg on veebruaris, kui tehakse KV ultraheli. Seda ma ei tea, kas tegemist ühe- või erimuna kaksikutega. Millal selle teada saab? KV ultrahelis?
Enesetunne on väga halb, eriti õhtuti. Nii paha on, et raske isegi magama jääda. Väsimus on ka.

Mehe esimene mõte oli, et millise auto me nüüd ostame, et lapse ära mahuks:)

Please wait...
Postitas:
tätzu

olen lugenud et mõni kord ei selgu isegi sünnitusel kas on tegu 1- või erimunakaksikutega. päris kindlalt saab teada DNA-d uurides. muidugi saavad palju teada ka ultrahelis.

me peame ka auto välja vahetama. sest kaksikutele lisaks on juba kodus kasvamas 2- ja 4-aastane laps. nii, et suvest siis on tegu minu puhul suurperega 🙂

loodan et su enesetunne läheb varsti paremaks. mul oli ka jube kehva olla. 5.ndast kuni 14nda nädalani olin kohe täitsa haige sellest enesetundest. nüüd on olla väga hea.

Please wait...
Postitas:
fiisi

Seda, et on ühemunakaksikud, saab üsna kindlasti teada, kui uh-s on näha, et lastel ühine platsenta. Ühemunakaksikute puhul on u 70% ühine platsenta. Ülejäänud juhtudel, kui lastel 2 platsentat, ei olegi võimalik uh-s öelda, kas tegemist ühe- või erimunakaksikutega.

Aga ma ise ootan kevadkaksikuid (tähtaeg 19.05), seega pole päris minu teema 🙂

Toredat ootamist suveootajatele 🙂

Please wait...
Postitas:
tätzu

tänud fiisi – nüüd jälle targem

sõna võid ikka võtta. sul mõni info kindlasti juba teada, mida meie siin alles avastama hakkame 🙂

Please wait...
Postitas:
pipp

Mina ei jõua seda KV UH ära oodata 🙂 Lähen homme tasulisse UH-sse ja loodan, et lapsi ikka veel kaks 😛 … ja uurin arsti käest seda ühe- ja erimunakaksikute teemat ka 🙂

Please wait...
Postitas:
tätzu

anna siis teada kuidas läks 🙂

Please wait...
Postitas:
pipp

Kaks jõmmi olid ilusti olemas. Mõlema suurus 9+5 :). Tegemist erimunakaksikutega. Nii tore oli neid näha 🙂 Järgmisena KV UH alles 13 veebruar, aga küll see aeg ka kätte jõuab 🙂

Please wait...
Postitas:
inkubaator

Ma sain eile teada, et ootan ka kaksikuid 🙂 Oi seda rõõmsat ¨okki… Sündima peaksid septembri esimeses pooles éhk siis kalendrisuves 😉 Praegu siis peaks olema 6+5. Ohhhhhh, ärev…

Please wait...
Postitas:
tätzu

Õnne Pipp!

Õnne Inkubaator!

mul on 16. veebruar looteanatoomia UH, loen ka juba ammu päevi, 3 nädalakest veel 🙂

Please wait...
Postitas:
pipp

Palju õnne inkubaator 🙂 Minu jaoks oli see ka ikka paras üllatus ja ¨okk 🙂 eriti kui arvestada seda, et mul kodus veel üks 1a 6k vanune laps. Kas nad sul esimesed lapsed?

Tätzu, sa saad siis varsti teada, mis soost lapsed on 😛

Please wait...
Postitas:
pipp

Palju õnne inkubaator 🙂 Minu jaoks oli see ka ikka paras üllatus ja ¨okk 🙂 eriti kui arvestada seda, et mul kodus veel üks 1a 6k vanune laps. Kas nad sul esimesed lapsed?

Tätzu, sa saad siis varsti teada, mis soost lapsed on 😛

Please wait...
Postitas:
fiina

Tere! Minu suvekaksikute tähtaeg on juuni lõpus. Hetkel 17+4 ja paar päeva tagasi arstil käies olid kenasti ühesuurused ja tundsid end hästi. Seda oli eriti tore kuulda, kuna tegu on ilmselt 1-munakaksikutega. Ise kasvatan muudkui kõhtu, kaksikutega hakkab see ikka tõesti varakult pihta!

Please wait...
Postitas:
inkubaator

Pipp, mul teine rasedus (esimene ebaõnnestunult ca 1,5a tagasi), aga oleksid esimesed lapsed jah, kui kõik hästi läheb. Eks see paneb ka natuke muretsema – 0 kogemust ja siis 2 korraga 🙂

Please wait...
Postitas:
tätzu

fiina – head uudised siis ju

mul endal on väga mustad muremõtted hetkel peas. no üldse juba mitu nädalat. liigutusi ei tunne, selline tunne, et kõht pole ka enam kasvanud, ja sinna UH-ni on liiga kaua aega. vahepeal on muidugi kohtumine ämmakaga, ei tea kas sealgi targemaks saan. kui ta näiteks ei saa lootedoppleriga südametoone kätte, siis on mul muret veel rohkem. aga vähemalt saan talle muret siis kurta

Please wait...
Postitas:
pipp

Tere fiina 🙂 Meid siin järjest koguneb 🙂

Inkubaator, ma arvan, et sa saad kahega suurepäraselt hakkama 🙂 Mina kardan veidi, et kuidas ma suurema lapse suudan kaasata nii, et ta ennast kõrvalejäetuna ei tunneks. Kolme korraga sülle võtta ei saa. Suurem laps veel tegelikult ju ka pisike.

Tätzu, aga äkki veel nad nii pisikesed ja muutsid asendit ja selle tõttu liigutusi ei tunne. Kui sa tunned, et midagi väga korrast ära, mine käi erakorralises, saad südamerahu tagasi 🙂

Please wait...
Postitas:
Sisi2

Tere ja õnnitlused kõigile!
Olen teid siin vargsi jälginud,aga ei julgenud kampa lüüa,kuna algus oli ikka väga raske(tugev toksikoos,lisaks avastati kilpnäärme ületalitus).
Täna tehti kuklavoldi uuring,lõplikku vastust veel ei tea,aga tegemist kahe erineva vereringega tibudega ja ikka oma silmaga nähtud!Tähtajaks 4.aug.
Kõik tundub väga uus ja ka hirmutav,kuna esimene sünnitus jääb juba aastate taha…:)

Please wait...
Postitas:
tätzu

tervist Sisi2!!

mul tuju paremaks läinud, ja selline tunne, et täna tundsin ka liigutusi, enne kindlalt üles ei märgi kui lähiajal uued liigutused saan 😉

Please wait...
Postitas:
Jana77

Lugesin huvi pärast teemat… lahe, et kaksikuid ikka aina juurde tuleb!! Mäletan veel väga hästi seda rõõmu ja hirmu tunnet, mis mind sellist uudist teada saades valdas. Ja ega see rasedus kerge kah olnud… kuid nüüd oma 5-kuuseid poissi ja tüdrukut vaadates olen ikka jube häppi!!
Tahtsin veel selgitada seda ühe-ja erimuna kaksikute värki… Nimelt, kui on ühemuna kaksikud, on alati ühine platsenta, mille sees on siis kas üks või kaks lootekotti. Ühemuna kaksikud on alati ühesoolised, nii-öelda identsed kaksikud. Erimuna kaksikutel on alati eraldi platsentad ja seega ka igaühel oma lootekott. Nad võivad olla kas ühe- või erisoolised. Kui on ühesoolised, siis võivad nad olla välimuselt üsna sarnased või siis täiesti erinevad, nagu kaks tavalist õde-venda ühest perest. Kui lapsed on erisoolised, on nad täiesti tavalised õde ja vend, kes lihtsalt viljastusid ühel ajal.
Ühemunaraku kaksikute puhul viljastub üks munarakk ning looduse vingerpussi tõttu jaguneb see pooleks, kaheks täiesti sarnaseks looteks. Erimunaraku kaksikute puhul viljastub korraga kaks samaaegselt küpsenud munarakku ja tekibki kaks eraldi loodet. … Pikk jutt sai, loodan, et abiks teile! Ja kindlasti ei tahtnud ma targutada, vaid lihtsalt abiks olla. Mäletan, kuidas ise otsisin netist igasugu infi kaksikraseduse kohta…

Jõudu ja tervist kõigile ootajatele!!

Please wait...
Postitas:
sirli9

Võtan siis ka siin ennast rivvi 🙂 Tähtajaks 30 august.

Please wait...
Postitas:
Sisi2

Väga armas Jana77,et lahti kirjutasid.Neid küsimusi ikka tekib üksjagu ja igasugune info on pigem teretulnud.
Nii tore,et meid siin vaikselt koguneb!

Please wait...
Postitas:
pipp

Tervitus Sisi2 ja sirli9 🙂

Jana77 meid võid alati harida kaksikute teemal 🙂 Kindlasti on palju asju, mida me veel ei tea ja alles avastama hakkame 🙂

Please wait...
Postitas:
fiisi

Jana – eksid selles suhtes, et ka ühemunakaksikutel võib olla 2 eraldi platsentat. Oleneb sellest, mis faasis munarakk pooldub. Kui see juhtub väga vara, siis tekib kummalegi ka oma lootepõis ja sellest edasi ka kummalegi oma platsenta. Sel juhul uh-s ei olegi eristatav, kas tegemist ühemuna- või erimunakaksikutega. Samas muidugi ei ole sel juhul ka riski TTTS-ile (twin-to-twin-transfusion-syndrome). Vähemalt mulle seletas uh-s arst seda nii, kui küsisin, et kas alati on ühemunakaksikutel üks platsenta. Ja ise kirjandusest otsides olen sama leidnud.

Please wait...
Postitas:
Jana77

To Fiisi – Usun siiski, et ma ei eksinud. Tihti ei saa arstid aru, kas on ühe- või kahemuna kaksikud sellepärast, et kahemunakaksikute platsentad on kokku kasvanud. Ühemuna kaksikutel on alati ühine platsenta. Otsisin ka netist sellekohase teksti välja ja tegin copy-paste:

ÜHE JA KAHE KOORIONI KAKSIKUD:
Kui üksik viljastunud munarakk kaheks jaguneb, on tulemuseks identsed kaksikud, kellest enamik kasvab ühes koorionikotis (koorion e kõldkest on loodet ümbritsev välimine lootekest). Kui korraga viljastub kaks munarakku, on kummalgi lapsel oma koorionikott. Ühe koorioni kaksikutel on kahe peale üks platsenta ning nad kasvavad ühes koorionikotis, kuigi sageli võib kumbagi neist ümbritseda oma vesikest (amnion, loodet ümbritsevaist kestadest sisemine). Ühe koorioni kaksikute puhul on komplikatsioonid sagedasemad, sest mõningatel juhtudel võib ühe lapse veri sattuda teise vereringesse (loode-loode transfusioon). Kui see aegsasti tuvastatakse, on ravi enamasti edukas. Mõnikord kasutatakse laserkirurgiat, et \”leke\” peatada. Seetõttu tahavadki arstid võimalikult vara kindlaks teha, kas naine ootab kaksikuid, ja kui, siis mis tüüpi kaksikud need on.

Please wait...
Postitas:
sip3

Natuke infot TTTS-i kohta. Minu tekkis TTTS ja erakorraline keiser tehti, kui nädalaid oli 28. Haiglas (Tartus) võttis 3 päeva aega, et jälile jõuda, miks on looetevett nii palju tekkinud. Ja nii palju kui mina aru sain, siis Eestis TTTS-i vastu mingit ravi polegi. Laserit kasutatakse nt Rootsis. Mulle aga öeldi, et kuna seda sündroomi tuleb ette nii harva, siis pole laseri soetamisel mõtet. Minu lapsed sündisid novembri lõpus ja olin aasta jooksul esimene, kes oleks sellest abi saanud. Nii et jah, paljud asjad jäävad raha taha.

Hiljem olen lugenud, et Haigekassast on võimalik saada garantiikiri, et minna vajadusel Rootsi ravile. Kahjuks ei olnud ma sellest enne teadlik. Kogu raseduse jooksul ei räägitud mulle kaksikraseduse ohtudest mitte midagi. Tagantjärele võin muidugi tark olla, aga keegi ei tea, kas siis oleks midagi teistmoodi/paremini olnud.

Aga antud tingimustes oli kogu Tartu sünnitusmaja ja Lastehaigla personal lihtsalt super. Ja siiski on tänu neile mul kaks armsat kelmi kodus.

Please wait...
Postitas:
sip3

Natuke infot TTTS-i kohta. Minu tekkis TTTS ja erakorraline keiser tehti, kui nädalaid oli 28. Haiglas (Tartus) võttis 3 päeva aega, et jälile jõuda, miks on looetevett nii palju tekkinud. Ja nii palju kui mina aru sain, siis Eestis TTTS-i vastu mingit ravi polegi. Laserit kasutatakse nt Rootsis. Mulle aga öeldi, et kuna seda sündroomi tuleb ette nii harva, siis pole laseri soetamisel mõtet. Minu lapsed sündisid novembri lõpus ja olin aasta jooksul esimene, kes oleks sellest abi saanud. Nii et jah, paljud asjad jäävad raha taha.

Hiljem olen lugenud, et Haigekassast on võimalik saada garantiikiri, et minna vajadusel Rootsi ravile. Kahjuks ei olnud ma sellest enne teadlik. Kogu raseduse jooksul ei räägitud mulle kaksikraseduse ohtudest mitte midagi. Tagantjärele võin muidugi tark olla, aga keegi ei tea, kas siis oleks midagi teistmoodi/paremini olnud.

Aga antud tingimustes oli kogu Tartu sünnitusmaja ja Lastehaigla personal lihtsalt super. Ja siiski on tänu neile mul kaks armsat kelmi kodus.

Please wait...
Postitas:
tätzu

suured tänud teile info eest.

kuklavoldi UH-s mulle öeldi, et minu kaksikutel on ühine platsenta, erinevad lootekotid kuid ühine see väline koorion siis. diamniaalsed, monokoorionsed (viimase sõna kirjapildis pole kindel)

loodame, et ei tule tegemist TTTS-iga mitte kellegil siit. ja üleüldse KÕIK LÄHEB KÕIGE PAREMINI

Please wait...
Postitas:
tätzu

aga kas seda oskavad targemad öelda, et mis ajani võib esineda see n.ö. kaduva kaksiku sündroom. ja kui kaobki, kas siis koos verejooksuga, või mismoodi.

ma olen nüüd iga päev liigutusi tundnud. ühel pool, enam vähem samas kohas. ja kohe uus mure platsis. aga teine?!? kõhtu kombates kergelt tundub kõht ühelt poolt palju pehmem ja n.ö. tühjem.

vat sellised mõtted siis, aga nagu ma kirjutasin – Kõik läheb kindlasti hästi ju!!!!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 246 )

Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.