Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 246 )

Teema: Suvekaksikud 2012

Postitas:

Lingilt lühike vastus:
http://www.multipletreasures.com/identical-twins-faq.php

Do identical twins share the same placenta?
Some do, some don’t it depends on when the egg splits to form the identical twins. If the egg splits within the first few days, they will have two separate placentas. If they egg splits after the first week, identical twins may share one placenta.

Siin ka veidi pikemalt kirjas, kuidas tekib üks/kaks platsentat, olenevalt munaraku jagunemise ajast:
http://www.tttsfoundation.org/help_during_pregnancy/monochorionic_placenta.php

No ja ma ei usu, et uh-arst eksis, kui mulle selgitas, et ka kahe platsentaga oleks ühemunakaksikud võimalikud 🙂

Eestikeelseid linke kahjuks ei ole otsinud. Neid lugesin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!Ootan ka kaksikuid.Rasedust praeguseks 18+2 nädalat.Tähtaeg on 1-2 juuli.Peres kasvab eelnevalt juba 4 last.Kaksikud on meie jaoks üsna ootamatud kuna meil kummalgi pole olnud suguvõsas kaksikuid.

KV mõõtmisel olid näidud korras ja mmuud proovid ka siiani korras olnud.LA tuleb 23.veebruaril.
Kv uh-s öeldi,et beebidel ühine platsenta.Jääb mulje,et lämbda tunnus olemas diamniaalsed ?ja dikoriaalsed? Oskab keegi seletada mida see tähenda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koorion – platsenta
monokoriaalsed – 1 platsentaga
dikoriaalsed – 2 platsentaga

Aminion – lootekott
diamniaalsed – 2 lootekotiga
monoamniaalsed vms peaks siis olema 1 lootekotiga, see on võimalik ainult siis, kui on ka 1 platsenta ja ka sel juhul on harv

Lambda tunnus peaks olema miski, mis näitab, et kuigi 2 platsentat on kõrvuti, on nad siiski eraldi platsentad. Platsentade vaheline membraan? vms, mis paistab siis kui rasedus on veel väike, kui platsentad suuremaks kasvavad, siis võib tunduda, et need on koos ja nagu 1 platsenta.

Sõnade kirjapildis pole kindel. Aga tähendustes olen üsna kindel 🙂 Va see lambda tunnus, selles võin eksida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere Anjuska 🙂

Appi, need lühendid ja tunnused, mis ma siit kõik loen on mulle täielik tume maa:D…. mul võiks ka juba KV UH ära olla ja siis saan veenduda, et neid ikka kaks veel. Liigutusi tahaks ka juba tunda, aga sinna veel ikka pikk maa.
Aga nagu tätzu juba kirjutas, läheb kõik kindlasti väga hästi meil kõigil 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!
Paneme endid ka siin kirja:) Hetkel käsil 17 ootusnädal. Tähtaeg on 19. juuli. Kodus on meil kasvamas 7-a suur õde. Rasestuda õnnestus alles viiendal IVF-katsel ja nii positiivselt, et kohe kaks põnni tulemas, nii et mina olen igatahes väga-väga õnnelik:) Seda, et kaksikud, sain teada 5 nädalal, kui korraks tekkis väike paanika ja käisime erakorralises. UH on praeguseks tehtud 2 korda, esimene kord 5 nädalal ja teine kord 13 nädalal, kui oli kuklavoldi uuring. Järgmine UH tulemas veebruari lõpus.
Arsti juures käin praegu iga 4 nädala tagant, viimasel visiidil vihjati, et peatselt kutsuvad tihedamini. Mind võtavad vastu arst ja ämmakas mõlemad.
Iiveldused, väsimus ja kohutav uni said aastavahetusega mööda. Ei tahaks ära sõnuda, aga praegu tunnen ennast väga hästi. Kõik analüüsid, proovid jm näitajad on ka titadel siiani väga head olnud, kasvavad praegu mühinal ja enamvähem võrdselt. Loodan, et sama positiivselt kõik meie jaoks jätkub ka:)
Ilusat ootust kõigile!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii mõnusalt jutukaks on see teema juba muutunud 🙂

mul siis nüüd ainult 2 nädalat veel LA-ni. eile üldse liigutusi ei tundnud, aga polnud eriti aega ka. mul on koer väga haige ja pisaraid kõvasti tema pärast.:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kõigil läinud on? Pole ammu kellestki midagi kuulnud. Minul sai täis just 12 nädalat. Esmaspäeval on KV UH ja teisipäeval Oscari UH. Ootan juba nii väga 🙂

Millal plaanite vankri ära osta? Nägin müügi rubriigis ühte ilusat vankrit, aga vist veel liiga vara osta 🙂 Enne 30 nädalat vist ei ole mõtet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul plaanis osta käru alles peale sünnitust. et ikka oleks kindel et 2 on 2. 🙂
turvahälle luuran järelturult juba praegu, aga ostmisega üritan oodata vast aprilli-maini. siis kui mul 28-32 nädalat täis. mul 1 vana turvahäll olemas aga tahaks 2te ühesugust

16. veebr. on mul LA. homsest on jäänud veel 144 tundi (kiire arvutus 😀 )

nädal tagasi kuulasime ämmakaga ka kahtesid südamelööke. no nii armas oli 🙂

nädala jagu vaevab mind vaagnaliiduste laienemise valu. raske on kummardada ja kükitada. ja pool aega alles ees :-0

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritasin täna ITK joogasse aegu kinni panna,aga kõik mulle sobivad ajad olid juba kinni.Mõtlesin,et ehk peaks midagi proovima teha.
Tätzu,kas plaanid osta uue käru ja milline silma on jäänud?Endal pigem selline tunne,et kõike viimasele minutile ei jätaks,kardan lihtsalt,et suveks olen selline maakera,et ei suudagi kuskil liikuda.Üleüldse on kõikide vajaminevate asjade suhtes tunne,et ei tea,kust,mida ja milliseid…
Oleks huvitav ka teiste arvamusi lugeda,millist vankrit eelistate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostan järelturult käru, ja võimalikult soodsa. hind võiks max olla 200 euri. elan maal ja kärurallit ei plaani, ainult magama tahan õue panna. võibolla peakski hoopis veel ühte üksiku lapse vankrit vaatama.
ma selle ostmisega ei kiirusta, sest järsku vaja hoopis haiglas olla lastega kauem, ja kui koju saan ei hakka ka kohe I nädalal õue ronima. järelturul liigub päris palju kärusid. kui ise ei jõua, lasen mehel ära osta. 1 võrekas on mul olemas ja teise ostmisega ka ei kiirusta. plaanin alguses kokku magama panna. hiljem ostan teise juurde (järelturult), sest meil 2 korrust. päeval olen allkorrusel, siis hea kui seal on teine voodi, ja teine magamistoas üleval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma siin mõtlesin, et jube raske on vist kaht last magama kussutada, kui nad on eri vankrites:D kuigi magamise ajal oleks väga lahe, kui saaks ühe panna ühe õunapuu alla ja teise teise õunapuu alla. et nad üksteist üles ei ajaks

sellised mõtted veel, et max 18 nädalat veel mul. siis vist hakatakse esile kutsuma. ainult 8 nädalat veel ajani, kui põnnidel 28 nädalat täis. 16 nädalat veel kui oleks ideaalne aeg.

ajakirjast (9kuud) lugesin, et pooled mitmikest sünnivad 35.-36.ndal nädalal. sinnani siis 14-15 nädalat veel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma siin mõtlesin, et jube raske on vist kaht last magama kussutada, kui nad on eri vankrites:D kuigi magamise ajal oleks väga lahe, kui saaks ühe panna ühe õunapuu alla ja teise teise õunapuu alla. et nad üksteist üles ei ajaks

sellised mõtted veel, et max 18 nädalat veel mul. siis vist hakatakse esile kutsuma. ainult 8 nädalat veel ajani, kui põnnidel 28 nädalat täis. 16 nädalat veel kui oleks ideaalne aeg.

ajakirjast (9kuud) lugesin, et pooled mitmikest sünnivad 35.-36.ndal nädalal. sinnani siis 14-15 nädalat veel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli täna KV ultraheli. Nii lahe oli jälle saada kinnitust, et mõlemaga kõik OK 🙂 Käru teemat ka natuke uurisin ja vist esimesena hakkan vaatama TFK firma kärusid, aga sinna veel aega 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii lahe, pipp!!!

aga milliseid kaksikuid sa ootad? jäid ikka erimunakaksikuteks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul nüüd LA-s käidud. kõik on väga hästi. lapsed on peaaegu täiesti ühesuurused. 344 ja 342 g. tähtajad 2. ja 3. juuli.

aga sugu ei selgunud. üritas paar korda vaadata aga lapsed siplesid vahvasti. no ehk veel selgub.

arst arvas, et järgmine UH võiks olla umbes 28.ndal nädalal ja siis edasi iga kuu. eks näha ole, mis ämmakas asjast arvab ja millal mulle uue aja paneb.

ja see jäi ka ikka kahtlaseks, et kas on ühe- või erimunakaksikud.

kokkuvõtvalt kõik on hästi aga selge pole midagi 😀 ei see, kas tulevad ühte nägu või eri nägu, ega see, kas tulevad ühte sugu või eri sugu. no aga äkki nii ongi lahedam 🙂

ise arvan, et tegu siiski 2 plikaga. mehega isegi vedasime kihla

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tore, et teil kolmel kõik hästi 🙂 Minul erimunakaksikud ja mõlemad poisid. Kodus veel üks 1a7k vanune poiss 🙂 Kellele ma siis nüüd patse punuma hakkan ja roosasid kleidikesi ostma hakkan 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke oleks tahtnud, et üks oleks tüdruk, aga poiste üle ka väga hea meel 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tätzu,tore kui kõik hästi!Pool aega juba läbi,kuidas kõht kasvab?Minul kaalu eriti ei tule,aga kõhtu küll!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõht on päris vägev, aga siiski kannatab veel spordipusaga varjata 🙂 umbes 5 kg juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tätzu, nii äge et sul pool aega juba läbi 🙂 Tahaks juba ka sealmaal olla 😀
Ise käisin eile KV-te mõõtmas kuid tagasi tulin teadmisega et kuklavoldid jäid mõõtmata ja uut aega mõõtmiseks ka ei pandud. Kuna esmaspäeval ämmaemanda visiit, siis proovin ikka uut UH-d küsida.
Hetkel millegi üle kurta ei saa. Kui siis ainult kinnise kõhu üle. Üritan igasugu trikke teha, et kõht korralikult läbi käiks aga tulemus siiski praktiliselt olematu.
Paisumine on minul ka täies hoos, ehk siis varjata ei anna enam midagi 😀 Mees kutsub juba hellitavalt kakukeseks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli siis täna LA ultraheli. Kõik on hästi, põnnid kasvavad hoogsalt. Tähtaeg tuli natuke ettepoole, 13 juuli. Esimene tita, kelle kohta eelmises UH-s öeldi, et tundub poiss, seekord ennast eriti näidata ei soovinud, aga arst ütles, et \”pigem tüdruk\”. Ja teise tita kohta öeldi, et see on kindlalt tüdruk. Üks tütar meil juba on, nii et roosamanna meie peres jätkub:)
Tipsud on aktiivsed, põksivad hoolega, eriti esimene. Endal on üldiselt enesetunne hea, natuke valutab vahest selg ja pea ja on kõrvetised. Kõht on suur, kaalu juures 5,5 kilo.
Ootan juba pikisilmi kevadet, ei taha enam talvesaapaid ja kasukaid….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

väga toredad uudised!

ma ootan ka kevadet, see märts võiks täitsa vahele jääda. aprillis läheb juba kindlasti soojemaks.

mul alates eelmisest reedest pea valutab. vahel tahab isegi silme eest mustaks minna, harva õnneks. kardan, et mul vererõhk kõrge. reedel ämmaka juurde, eks siis kurdan

ja siis selline mõte tuli mul täna, et peaks ikka varuma lutipudelid ja lutid ka valmis. sest lugesin teisest foorumist, kuidas mitmikute ema saab rinnapumbaga kiirelt piima pumbatud ja lapsed pudelist söödetud. selle asemel et pikalt ühte ja teist beebit toita. muidu mul polnud plaanis neid enne osta kui vajadus tekib

aga eks ma veel uurin!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dolores1, kui teie peres kõik tüdrukud, siis meil kõik poisid 🙂 Kodus üks poiss ja kaksikud hetkeseisuga ka poisid 🙂
Viimane kord, kui ämmaks juures käisin, siis ta ütles, et järgmine kord lähed arsti juurde. Arst siis otsustab, kas jälgib ise mind edasi või saadab ämmaka juurde tagasi. Natuke paneb muretsema (et miks ta ikka saadab), sest eelmise lapsega nägin arsti ainul KV ja LA ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära muretse! ma usun, et see on suht tavaline kui pead hoopis arsti juures käima. sest kaksikud on ka ju n.ö. riskirasedus.

ma käisin alguses just ainult arsti juures ja arst ütles, et tema arvates on mul kõik nii korras, et võin ka ämmaka juures käia korralisel visiidil. lasi mul endal otsustada, kelle juures tahan käia. kuna mulle meeldis mu ämmakas rohkem kui arst, siis valisin tema oma murede kuulajaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähen ka järgmine kord arsti juurde ja oleksin ilmselt nõus edaspidigi tema juures käima,kuna minu ämmakas selline siuh-säuh,kiire tegutseja.
Tätzu,ma ka ostan paar pudelit valmis ja mõte sellisest toitmisest tundub päris hea.
Küsimus kaugemale jõudnutele-mitmendast nädalast liigutusi tundma hakkasite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures mina hakkasin tundma just 17+3. Aga alles viimasel ajal tunnen mõlema liigutusi. UH-s näidati mulle beebide asendit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna helistas arst ja ütles,et ühe kaksiku triple-testi näit oli piiripealne,risk 1:273.kuklavoldi uuring oli iseenesest korras,aga vaja mõelda,kas soovime LVUd.Läksin sellest kõnest nii närvi,arst küll arvas,et väga muretseda pole vaja ja LVU kohta arvas,et risk katkemiseks suurem kui tõenäoline halb vastus,aga siiski.
Kuidas teie triple testi tulemused on olnud,kas olete looteveeuuringu teinud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli triple test korras ja muud midagi mulle selle kohta ei mainitudki.

ei oskagi sulle nõu anda 🙁

ise arvan, et kui mul oleks korrast ära olnud, siis oleksin lasknud teha LVU. aga kindlalt ei tea.

vähem kui 1 naisel 100st (0,5%) katkeb rasedus sellega http://www.eurogentest.org/patient/leaflet/estonian/amniocentesis.xhtml

küsi seda siin mitmikute foorumis uue teemana, kindlasti saad head infot

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sisi2 – kas oled otsusele jõudnud?

kuidas teistel läheb, paisute?

Fiisi – kui satud lugema, siis kirjuta kuidas sul läheb?

ma olen jälle haige. selline tunne et pidevalt. praktiliselt nov. keskpaigast saati. nüüd on mul silmapõletik, kõrvapõletik, nohu.
loodan et see on rasedusega seotud, sest muidu olen alati väga terve inimene olnud. nüüd pidevalt külmetushaigused kallal

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõht on sama suur nagu esimese lapsega 26 nädalal 🙂 Liigutusi veel ei tunne. Järgmine nädal lähen arsti juurde ja loodan, et ta kuulab vähemalt, kas südamed löövad. Muidu elan siin teadmatuses:D

Viimased nädal aega olen ka haige olnud. Nii tugevat nohu ei ole mul enam ammu olnud. Sulle tätzu ja teistele, kes veel haiged, kiiret paranemist.

Millal (mitmendast nädalast) plaanite midagi (riideid, vankri, voodi jne) lastele ostma hakata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 246 )


Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.