Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 246 )

Teema: Suvekaksikud 2012

Postitas:

Kiiret paranemist haigetele!
Mis minu triple testi puutub,siis lähen kaheksandal arsti jurde ja arutan veel läbi.Muidugi ma muretsen,kuid püüan end rahulikuks sundida,ega see lihtsalt närveldamine ei aita ju.
Ostsime nädalavahetusel ühe voodi ära,plaanime esialgu risti ühte voodisse nad panna ja siis alles teise voodi juurde osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei teagi millal asju hakkan ostma. kangesti juba tahaks aga see kuu veel mitte. erakorralised väljaminekud niigi.
aga usun, et aprillis, siis kui mul on 28 nädalat täis, ostan ära kojutoomiskoplektid. mul riideid pole rohkem vajagi. kaks last ju juba kodus. ei tea ainult, kas osta suurus 44 või 50. kaldun number 44 poole, sest mul on eelmised lapsed sündinud 48 cm ja ise olnud täiesti õigeaegsed.
käru sain juba, soodsalt, tuttava käest.
turvahälle tahaks ka aprillis osta.
1 voodi on olemas. teise ostan sünnitoetusest. sest plaanin ka neid koos magama panna.
siis veel osta apteegikraam ja mähkmed jaongi kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sisi2 – kuidas läheb? kas käisite uuringul?

mul endal on suurem pesapunumis instinkt sees. tundub, et metsikult palju on teha enne kui põnnid kohal. tegin endale mingi nimekirja, mis tahan kõik ära teha. ja nüüd muudkui teen ja kriipsutan maha. nii lahe. 2el viimasel nädalal väga palju tehtud. turvahällidele kudusin tekikesed, õmblesin voodipesu (2 tekikotti, 2 lina, 2 padjapüüri), õmblesin 2 lina beebiteki sisse (alguses tahan neid magama panna pambuks mähituna), õmblesin tatilapid pehmest flanellist.
ostsin 2 turvahälli ära.
sain sugulase käest beebivoodi. sellega on hetkel suurim mõttetöö. vaja kergelt üle nühkida liivapaberiga ja siis mõned tiirud linaõliga üle pintseldada. plaanin seda ise teha. ja näiteks lihvimist ma pole mitte kunagi elus teinud. mees on nagu \”mömm\” krt. ei aita mul otsustada isegi seda, millist liivapaberit mul vaja läheb. mees on suhtumisega, et aega on selle asjaga. no ja tegelikult ju ongi, aga ma tahan nüüd ja kohe. ja kui ise teen, siis aidaku mind nõuga.
lähinädalal ostan mähkmeid. hetkel kuni 04. aprillini on pampers, suurus 1 selveris 0,15 senti tk. suur kast 108 tk sees. arvutasin juba välja, et sellest jätkub ainult nädalaks 😀 newborni mähkmeid peaks ikka ka varuma. need pampersid nr. 1 on 3-6 kg.
apteeki lähen ka tuleval nädalal.
saan aga jälle nimekirjast asju maha kriipsutada.
suurem koristus plaanis majas. mine tea, järsku peale titade sündi ei jõua pool aastat midagi koristada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul viimased 2 nädalat juba väga hea olla 🙂 Tahan ka kõik võimalikult hästi läbi mõelda ja ette valmistada 🙂

Tätzu sul see nimekirja mõte väga hea 🙂 Peaksin isegi nii tegema.

Ma ei ole veel midagi ostnud. Mõtlesin, et ootan LA ära. Tahan kindel olla, et tegemist 2 poisiga. LA on alles 17 aprill. Kõht on juba suhteliselt suur ja enam ei ole küsimust, kas olen paksuks läinud või hoopis rase 🙂 Talvejope läheb veel napilt kinni. Viimane aeg, et kevad tuleks:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.Tore on siit teemast ka miskit leida jälle.Mõtlesin,et isegi kirjutan peale 20.ndat,siis on LA tehtud ja ehk rohkem infot.Lootevee uuringut siiski tegema ei hakanud,arst arvas nii ja nii jäigi.
Tätzu,asjalikud mõtted Sul,mul ka soov kodus miskit teha jne.Kas see lapsevoodi on Sul enne ka peitsitud,pidasin kodustega nõu,et kui enne on näit.lakitud,siis liivapaberiga seda tööd ette võtta raske.Aga muidu võiks olla liivapaber nr.240.Seal numbrid peal.
Peale teisipäeva annan teada,kuidas läks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]tätzu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
lähinädalal ostan mähkmeid. hetkel kuni 04. aprillini on pampers, suurus 1 selveris 0,15 senti tk. suur kast 108 tk sees. arvutasin juba välja, et sellest jätkub ainult nädalaks 😀 newborni mähkmeid peaks ikka ka varuma. need pampersid nr. 1 on 3-6 kg.[/tsitaat]

käsin täna seal selveris vaatamas ja 3-6 kg mähkmed on ikka suurus nr. 2.
ja teiseks ostsin ma hoopis täna libero mähkmeid, sest tk maksis 0,14 senti. ja mingid brittoni mähkmed suurusele 3-6 maksid 0,13 senti tükk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Sisi2 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas see lapsevoodi on Sul enne ka peitsitud,pidasin kodustega nõu,et kui enne on näit.lakitud,siis liivapaberiga seda tööd ette võtta raske.Aga muidu võiks olla liivapaber nr.240.Seal numbrid peal.[/tsitaat]
see voodi ei ole peitsitud, värvitud ega lakitud, on selline määrdunud ja näritud, aga nagu puhas puit. lugesin internetist, et selleks et linaõli paremini külge hakkaks, oleks hea veidi karedaks hõõruda voodi, liivapaberiga. eks pean meest ka veidi pinnima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!
Minul LA-s käidud,olin nii närvis,et arvasin,et süda hüppab seest välja.Aga õnneks mitte midagi paha ei nähtud,võin seda paberilt veel ja veel lugeda.Ja saime sood teada-poiss ja tüdruk!Enne olemas 2 tüdrukut,nii et supervariant.Hakkasin muidugi mõtlema,et kõik asjad edaspidi vaja ju siis erinevad osta,aga praegu ainult suur rõõmutunne!
Nüüd ei teagi kohe,mida tegema peaks.
Tätzu,kuidas voodiga edeneb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

juhhuu!!! Palju õnne!

mul tahtis enne LA-d pilt tasku minna. olin ka väga pabinas

voodiga on nii, et võtsin kätte ja küürisin selle voodi puhtaks nõudepesusvammi kareda poolega. ja nüüd näeb juba väga kena välja. lihvima vist üldse ei hakkagi. mees peab nüüd voodi pulgad üle liimima, kõik on lahti. õnneks on laiad pulgad (pulgad sellise laiusega http://www.google.ee/imgres?q=v%C3%B5revoodi&hl=et&biw=1366&bih=673&gbv=2&tbm=isch&tbnid=tNpXlzEbzG0fOM:&imgrefurl=http://on24.delfi.ee/laps/lastemoobel_sisustus/voodid_pehmemoobel/28187&docid=7D0UW5kNsZDR-M&imgurl=http://on24.delfi.ee/images/c/28187_c_101055.jpg&w=598&h=428&ei=Ea9oT5KfI-zN4QSqzMmICQ&zoom=1&iact=hc&vpx=181&vpy=329&dur=890&hovh=190&hovw=265&tx=123&ty=111&sig=111218253698106095070&page=2&tbnh=143&tbnw=191&start=18&ndsp=24&ved=1t:429,r:0,s:18 ) ja siis hakkan ma linaõliga pintseldama (3 kihti vast ikka)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul siis täna 26+0. algas 27. rasedusnädal. perekooli raseduskalendris on kirjas, et lapsel juba head võimalused ellu jääda. ise loodan, et püsivad kõhus veel vähemalt 8 nädalat. siis mul 34+0 ja saan ka pärnu haiglas sünnitada 🙂 mitte ei viida mind siit tallinnasse.
sain endale uue UH aja. juba järgmisel nädalal. 🙂
perefoorumis üks sünnitas eelmisel nädalal lapsed, rasedust oli alles 30+… ja hetkel just lugesin pereklubist, et üks kaksikute ootaja on 24+… rasedusega haiglas. loodan, et suudetakse sünnitus ikka edasi lükata. võtab kõhedaks. 🙁 ma päris 38+.. rase olla ei tahakski, sest siis hirmus raske olla, ma arvan. aga enne 34+… ka ei tahaks sünnitada. tahan, et kõik läheks hästi (terved lapsed, kiiresti haiglast välja, ilma keisrita, tuimestuseta, esilekutsumiseta – sellist sünnitust tahaks)!!!!
kusjuures uurisin ämmaka käest, et kaua põnnidel lastakse kõhus olla, ta väitis, et kui kõik on lastel hästi ja emal ka, siis sekkuma ei hakata. nii, et võib vabalt ka 40 nädalat täis kanda. siiski ütles, et enamasti nad siiski hakkavad varem tulema. ja parim aeg neil sündida oleks siis, kui juba 36+…
uudist siis veel nii palju, et sain endale venitusarmid külgedele. VIST?!? tekkisid reedel, sügelevad, suht heledad ja nagu oleks hoopis mingi lööve või midagi. loodan, et ei ole, aga kardan, et need on tegemist siiski venitusamidega. kahe eelmise rasedusega olen neist pääsenud.
kaalust nii palju, et juurde olen võtnud 7,5 kg. (kõigub seal 7-8 kg vahel). eelmise rasedusega olin selle aja peale veidi rohkem juurde võtnud, üle 8 kg.

pipp – hoian päialt, et sul ka kõik kenasti läheks LA-s. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, pole ka enam ammu siia kirjutanud 🙂 Käimas siis 19-s rasedusnädal ja hetkel kõik korras. Olin vahepeal pea nädal toonuste tõttu haiglas kuid kuna gynipral aitas hästi ning analüüsid olid kõik korras, sain koju. Millest toonused, seda ei teagi kuid ise arvan et psühholoogiline faktor mängis suuresti rolli (eelneval rasedusel kaotasin kaksikud 19-ndal nädalal). Üritan sellele küll mitte väga mõelda kuid alateadlikud hirmud on suured. Ootan juba väga LA-d mis on 17.aprillil 🙂
Vahepealses UH-s saime sood ka juba teada ning meie peresse on tulemas kaks plikatirtsu 🙂 Mõned riided oleme ka juba ostnud kuid väga ei julge veel kraami kokku ajada kuigi isu on suur.
Venitusarme ma üritan Palmersiga ära hoida kuid kui hästi see õnnestub, selgub hiljem 😀 Mis mind Palmersi juures häirib on liiga intensiivne lõhn. On keegi veel sellega hädas? Mõtlesin, et kasutan selle lõpuni ja siis ostan midagi muud kuid apteegis ei hakanud midagi muud ka silma ja igal pool ainult kiidetakse Palmersit ning muid tõhusaid vahendeid pole välja toodud.
Tätzu, kui ma nüüd õigesti aru olen saanud, oled sa Pärnust? Ma ka 🙂
Millal te plaanite perekoolis hakata käima ja mis loenguid te kindlasti võtate?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei suutnud Palmersit lõhna pärast kasutada ja siis läksin õlidele üle. Alustasin nisuidu õlist, aga kui kõht suurem oli, siis läksin argaania oma peale üle. Argaania õli lõhn ei pruugi ka kõigile sobida, kuid niisutajana on ta mega.
Igatahes arme ma ei saanud, aga võib-olla ei oleks neid ka ilma õlitamiseta tulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.03 13:21; 17.04 15:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne Sirlile tüdrukute puhul!
Mina kuulun ka sinna klubisse,kes Palmersit ei talu.Selline imal lõhn.Loodan vaikselt,et ehk lihtsalt arme ei tule,eelmistega ju pääsesin.Muidugi,ei tea kui suureks õnnestub paisuda.
Tahaks teada,kuidas kõigil läheb,kes ootavad.
Endal on ükspäev selline tunne,et midagi pole,kõik on tegemata ja teisel siis,et ah,aega ju on,küll saab.
Öösiti sureb üks puus ära,siis ärkan,vahetan külge.
Ja päeval,kui üksi olen,siis tulevad vahepeal sellised mõtted,et halb on olla jne.Siis sunnin end midagi tegema või õue minema.Muidu pole viga.
Kõikidele teistele ka mõnusat olemist ja ootust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sirli – ma pärnu kandist jah 🙂
perekooli üldse ei lähe.
palmersit samuti ei salli. kasutan johnsoni beebiõli. viimasel ajal lausa 2 korda päevas. ja siiani ei saa päris kindel olla neis venitusarmides, et kas on need või mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervitused minu poolt ka, kuigi ma vist kevadiste kaksikute ootaja 🙂 Ma ei olnud märganudki, et see teema siin veel nii aktiivne.

Mul käsil siis 34. nädal. Päris kõhedaks võtab teadmine, et tegelikult võivad mu kaksikud (peaks olema ühemunakaksikud, poisid mõlemad) sündida iga päev. Tahaksin, et ma saaksin nende sünnipäeva ikka mais pidada 🙂 Peamiselt sellepärast, et tõesti ei tahaks nendega pikalt haiglas olla. Kodus on 4a õeke ootamas ja muidu ka oleks kindlasti suuremate lastega kergem. Lisaks sellele – mul ei ole ettevalmistused veel sugugi lõppenud… Dekreedis ka veel pole – võtsin enne puhkuse ja järgmise nädala algusest dekreeti.

Järgmisel nädalal on mul ultraheli, kus vaadatakse, mis seisus nad on ja pärast seda pannakse paika, kas saan ise sünnitada. Viimasel arsti visiidil tundus südamelöökide järgi, et olid vist mõlemad peaseisus – minu jaoks super uudis.

Enda enesetunne on vahel üsna hea ja vahel täiesti masendav. Ma pole harjunud sellega, et kõndida ei jaksa, seista ei jaksa, pidevalt tahaks lamada ja lõunauinak on suurim sõber (öösel magan tunduvalt halvemini). Lisaks muudele rõõmudele diagnoositi mul ka rasedusdiabeet. Aga õnneks seisab see dieediga kontrolli all.

Ettevalmistustest ka. Laste riideid on meieni jõudnud lahkete tuttavate käest hunnikutes. Mul kõik sorteerimata-pesemata-kappi panemata. Võrevoodidetes otsustasime loobuda, sest meie väiksesse magamistuppa mahuks neid max 1. Teeme endale põrandale 2 suurest madratsist pesa, kus siis kaksikud koos emme-issiga magama hakkavad. Pesa pole valmis, aga lisamadrats on olemas. Käru on olemas – ostsin kasutatuna. Turvahällid on puudu veel – ühe peaksime saama sõpradelt. Ülalpool on ettenägelikud suve-emmed juba päris palju mähkmeid varunud. Sain vähemalt teada, mis on hea mähkme hind 🙂 Mul pole veel ühtki neid kodus 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere jälle,fiisi.Oled ikka siia oodatud ja kui ära sünnitad,siis oleks tore esimesi muljeid ka saada,kindlasti on midagi kõrva taha panna.Tee lastega nö mõtteline leping,et ikka maikuus sünnivad.
Me peaks vist oma teemast ettepoole mingi uure aretuse tegema:)
Ma hakkasin mõtlema,et juhul kui lapsed sünnivad keisriga,siis minu teada ei tohi umbes kuu aega tõsta midagi lapsest raskemat,st et selle aja jooksul peaks olema keegi,kes on kogu aeg olemas.
Minu lapsed siiani risti,aega ju veel on,aga mul polegi kindlat tunnet,kas tahaksin ise proovida sünnitada või ei.Nimelt saatusin vaatama üht Puutepunkti saadet(see oli suur viga,see peaks rasedatele keelatud olema)ja peale seda ei oskagi seisukohta võtta.Aga aega ju veel on.
Ettevalmistustega peaks katsuma siis umbes 30.nädalaks ühele poole saada,kui pärast liikumine tõesti nii raske on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rasedana ma siin foorumis ei kolanud, kuid nüüd kodus olles ikka loen erinevaid teemasid ja mõnikord kriban ka ise.
Sisi2-mul oli plaaniline keiser 37+4 (üks lastest tuharseisus ja teine risti ja öeldi, et sellise asendi korral ise sünnitamine ei ole paraku võimalik. Olin ausalt öelda rahul, sest jäi ära otsustamine, kas sünnitada või keiser. Oma kaks esimest last olen ise sünnitanud. Esimesel päeval tundsin ennast nagu \”invaliid\”. Olime õhtuks perepalatis ja liikuda sain mehe abiga, kui tõusin käis pea ringi ja tundus, et minestan ning kõht oli oi-oi kui valus. Teine päev enam vähem sama, aga kolmandal juba koridoris ja nii iga päevaga järjest tugevam. Samas esimesest päevast oli üks tibu meie juures ja temaga juba toimetasin ise. Viimasel haiglas oldud ööl olid juba mõlemad meiega. Koju saime viiendal päeval ning mees läks tööle nädal hiljem ja seega olin päeval tüdrukutega üksi. Raskusi peale laste rohkem ei tõstnud. Käru sai uksest õue lükata, puud tõi poeg tuppa ja poes hakkas käima mees. Ilmselt igaüks taastub erinevalt, kuid mina omast kogemusest võin öelda, et kogu aeg peale keisrit ei pea keegi kõrval olema.
Räägid, et Puutepunkt peaks olema keelatud. Mina tänan õnne, et erinevaid foorumeid ei lugenud, sest olen alles nüüd lugenud kõikvõimalikest (kaksik)rasedusega kaasnevatest ohtudest. Usaldasin oma arsti ja vastused jooksvalt tekkinud küsimustele sain eelkõige temalt. Muidugi otsisin infot ka netist, kuid ei sattunud õnneks reaalsete „kolelugude“ peale.
Muretut kõhukasvatamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

hei-hei fiisi 🙂
mul siis palju rohkem ette valmistatud kui sul. 😀 midagi juurde osta pole vaja, ja eile juba pesin ja loputasin titariideid ja sättisin kappi valmis. isegi mõte tekkis, et nii võib ju igav hakata. 🙂 sest hetkel mul alles 27+…
turvahällid olemas, käru olemas, riided olemas, apteegikraam olemas, 2 pakki mähkmeid.
isegi haigla kotti hakkasin juba pakkima ja päris palju asju seal juba olemas. 😀
mulle hullult meeldib planeerida ja sättida. alles ühel ööl ei suutnud terve öö magada, sest muudkui mõtisklesin, et kuidas kõik olema hakkab. no nii tahaks kõik paika sättida. aga kahjuks või õnneks pole elus see alati võimalik. kõike ei saa detailideni paika panna. aga unetust ööst oli ikka kasu ka. tuli päris mitu ideed, kuidas asju toas ja majas mugavamini sättida, arvestades beebide toitmist ja pesemist, mähkimist.
üldiselt on mul TÕESTI-tõesti varsti kõik asjad beebide tulekuks valmis sätitud. vaja ainult veel veidi koristada ja palju puhata

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh Kägu 10:52,info on väga tervitatav!Arst ütleb ka,et lastel veel aega kõhus ringi keerata küll,aga mu sisetunne räägib muud.
Mis puutub kaksikrasedusega seotud riskidesse,siis ega isegi kõiki ei tea ja küllap on loodus nii seadnud,et kõike teada ei tahagi.Pigem on see usk,nagu tätzu siin algusepoole on öelnud,et kõik läheb meil kõigil kõige paremini!
Aga Sina tätzu oled nii tubli!Iga kord saan miskit kasulikku mõtlemisainet Su postitustest.Kas Sul apteegikraam on ka valmis ja mida sealt siis ostsid?Ma olen kohati küll nagu peata kana.
Ah jaa,veel.Kas keegi on mõne marlimähku ka varunud,nii igaks juhuks või siis kindlast veendumusest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Te kõik nii tublid olnud vahepeal, kõik asjad juba tehtud. Mina olen ostnud ainult kaks pisikest kevad-sügis kombet ja talvemütsid 🙂 Esimesest lapsest ka veidi riideid järgi, aga kindlasti tuleb juurde osta. Lähipäevil teen inventuuri olemasolevate riiete kohta ja vaatan, mida tuleks juurde osta 🙂 Käru tahan kasutatuna osta, aga hetkel ei ole näinud müügil sellist nagu tahan (tfk või easywalker). Aega veel muidugi ka on. Turvahällid saan laenuks. Kindlasti tahaks osta imetamispadja ja kandelina, mis mõeldud kaksikutele.
Liigutusi hakkasin tundma alles sellel nädalal. Ootan väga juba LA ultraheli, et teada saada, et lastega kõik väga hästi :)Kaalu juures 14kg ning ees ootab käik toitumisnõustaja juurde. Ei teagi, kas see on suurest kaalust tingitud, aga vahetevahel liikudes on üks jalg pepu kohapealt väga väga valus.
To Sisi2: Mina marlimähkmeid kindlasti ei osta, sest esimese lapsega avastasin, kui mugavad on pabermähkmed. Laps kakas alguses ikka 10 korda päevas ja nüüd kaksikutega siis topelt. Ei kujuta ettegi, kuidas vanasti marlimähkmetega hakkama saadi 🙂 Laps hakkas potil käima 1a3k vanuselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

n.ö. apteegikraami nimekiri oli mul selline
mähkmed vastsündinule,
niisked salvrätid 72 tk,
lutt 2 tk 0-6 kuud lateksist,
lutikett 2tk,
Bepantheni salv/rindadele ja haudunud pepule,
beebi kehapiim?,
sidemed emale,
cuplaton (seedehäired,gaasid),
saialilletinktuur (naba puhastamiseks),
füsioloogiline lahus nina ja silmade puhastamiseks,
D-vitamiini õlilahus,
pesupulber beebi riiete jaoks,
näpuotsa hambahari titele 2 tk,
paracetamoli küünlad 80 mg valuvaigistav ja palavikku alandav,
smecta – kõhulahtisuse vastu,
putukahammustuse vastu,
vatt,
ravimisüstal.

osa asju oli olemas ja pidin ostma vaid neid mis puudu (nimekirjas kaldus). nimekiri on mul koostatud juba 2007, siis kui ootasin esimest last. seega on nagu on! vastu ei vaidle, kui kellegil on paremad ideed

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui lahe tätzu – mul ka esimene laps aastast 2007 🙂 Peaks kohe kokku saama millalgi suve lõpupoole, kui jaksu on. Ma ise Pärnust pole, aga mul suvel siiakanti ikka asja. Eks näis kas ka sel suvel koos tittedega suvitama jõuan.

Marlimähkmetest. Selle nädala jooksul saabus mulle mu armsatelt sõpradelt terve hunnik marlikaid ja katteid. Esimese lapsega kasutasin korduvkasutatavaid ühekordsetega pooleks ja minu meelest oli polnud ühekordsed oluliselt mugavamad (va öösel, siis kasutasin ainult ühekordseid). Võimalik, et sellepärast, et mu laps kakas kord päevas, pesu pesi masin ja riputas-korjas issi 🙂 Minu laps küll potil käima sellest eriliselt vara ei hakanud – 1a10k läks lõplikult päevane mähe (eks potti tuli mõni piss varem ka, aga mitte järjekindlalt) ja öine üle 2,5a vanuselt. Ei tea, kuidas kaksikutega jaksu on. Aga püüan seekord ka osaliselt marlitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul esimene laps sündis 2008, aga nimekirja koostasin 2007 🙂

fiisi – aga kuidas sul muidu tervis on? tursed, analüüsi tulemused, toonused?

marlikaid ma proovima ei hakka, kui keegi kuskilt kogu moona mulle kätte suraks, siis vast mõtleks.

I laps sai mähkmevabaks 1a 10 kuuselt ja II laps 1a 5 kuuselt. esimesega mässasin ja muudkui selgitasin, teine hakkas ise potil käima. suur soov oli tal olla suurema lapse moodi. see soov on tal siiani. ikka naeran siin, et mul on juba nagu kaksikud kodus. teevad kõike koos ja ühel ajal. ja jube hästi saavad läbi omavahel. nii hea meel.

no ja ma olin täitsa unustanud 🙂 ma käisin ju UH-s. lapsed olid juba 1110g ja 1080g. arst plaksutas lausa käsi kui neid uuris ultrahelis. kõik pidi väga hästi olema. mõlemad peaseisus 🙂 ja tulemas on tüdrukud 🙂
arst arvas, et järgmised UH-d võiks mul olla 31+..,34+..,36+..,37+..,38+.. nii et, on mida oodata, lisaks veel ju visiidid ämmaka juurde.
mul olid eile jalad tugevalt turses. juba päeval kell 12. valusaid ja tihedaid toonuseid on ka olnud mõnel eelneval päeval (4 korda tunnis, umbes kuni 20 min vahedega).
venitusarmid siiski praegu mul ei tekkinud. hetkel pole kõhul löövest enam midagi alles

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi,aga palju õnne tätzu,tüdrukute puhul!
Vedasite ju mehega kihla,kes siis võitis nüüd?
Ma ei teadnudki,et ultrahelisid nii palju tehakse.
Ja aitäh apteegi nimekirja eest,ma võtan selle endale aluseks ja ostan selle kraami ära.Lisan ilmselt nohupumba ja mingi tatirohu.Kuigi neid saab ka jooksvalt osta,siis süda rahulikum kui olemas on.
Tätzu,kindlasti räägi nende tursete koha pealt arstiga.Kas veresuhkur on muidu norm olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võitsin, saan nüüd suure ¨okolaadi 🙂
veresuhkrut mõõdeti viimati…. ei mäletagi (enne 20ndat nädalat igatahes). seekord kui lähen 28+… siis mõõdetakse uuesti.
ma vist räägin täna lõpuks uudist oma emale ka. ta on siis esimene inimene peale mu mehe, kes teada saab, et mul hoopis 2 põnni kõhus 😀 igaks juhuks palun enne istet võtta ja puha 😀
ja turseid mainin kindlasti, sest mul ka pea valutab ja kaal on 1,5 nädalaga 3 kg suurenenud :-0 (hirmul on suured silmad)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nüüd ka LA UH-s käidud. Käisin igaks juhuks tasulises, sest arvasin, et riiklik hästi pealiskaudne. Riiklikus haiglas UH tuleb järgmisel nädalal, aga selgus, et seda teeb ka väga hea arst 🙂
Poisid jäid poisteks. Ühel lapsel avastati neeruvaagna suurenemine. Natuke kurvaks teeb, aga väga palju ei muretse, sest esimesel lapsel oli sama asi, mis iseenesest sünnituse ajaks ära kadus. Kaksikute kasvu erinevus 9% ning üks peaseisus ning teine tuharseisus (see võib muidugi veel muutuda). Väga tore oli jälle oma beebisid näha 🙂
Laps juba ka teab, et emmel on kaks titat kõhus 🙂

Kõigile toredat kasvamist 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pipp – loodan, et probleem laheneb sünnitusajaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tätzu, õnne plikade puhul! 🙂
Minul siis veel nädal oma LA-d oodata, et teada kas tüdrukud jäävad ikka tüdrukuteks. Loodetavasti kõik muud näitajad on ka korras.
Asjadest ei ole veel väga palju ostetud, ainult natuke riideid. Pipp, mis suuruses sa kombed ostsid? Suuremad asjad jäävad kindlasti 30 nädala kanti. Vankreid olen ka vaadanud ja tahaks samamoodi kas TFKd või Easywalkerit ning just kasutatult, sest poe hinnad on suht krõbedad.
Kas te plaanite kohe 2 võrekat osta või panete mõlemad algul ühte voodisse?
Ma olen vaadanud kodu ringi ja ei kujuta ette kuhu mul kõik need laste asjad ära mahuvad 😀 Tuleb vist kõvasti ümberkorraldusi teha ja kasutult seisvad asjad kellelegi ära anda/visata.
Minul teavad kaksikutest kõik kes vähegi rasedusest teavad. Kuna eelmine rasedus oli ka kaksikrasedus siis on kõigi esmane küsimus, et kas seekord on ikka üks? Teada saades et taaskord kaksikud, on hämmastus suur 😀

Ootan juba väga suve 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kombed ostsin s56 (Lassie, ei teagi, kas sellel ka kasvuvaru). Arvestasin selle järgi, et lapsed sünnivad augusti keskel ja on max 50cm pikad. Kombed on sellised, mida saab teha kotiks või siis jalad eraldi.
Esialgu plaanin lapsed ühte voodisse magama panna. Esimesest lapsest voodi alles ja kui märkan järelturul samasugust voodit, siis ostan teise ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Annan ka teada, et mul täna uh-s käidud ja uudised imehead 🙂 Titadega kõik korras, kaalud juba ligi 2500g mõlemal (vastavad pea täpselt nädalatelt), üsna võrdsed grammikesed siia-sinna ning mõlemad peaseisus. Hetkel roheline tuli ise sünnitamiseks – super:)

Tätzule ka palju õnne tüdrukute ja kihlveovõidu puhul. Kahjuks võin mina ¨okolaadi söömisest ainult unistada :(( Tundsid huvi, et kuidas mul muidu enesetundega. Analüüsid on enam-vähem korras, hemoglobiin küll kipub madalaks. Veresuhkur püsib diabeedi diagnoosist hoolimata õnneks kontrolli all. Turseid ei ole siiani ka veel tulnud. Nüüd lubatakse soojemaid ilmu, loodetavasti ei tähenda see minu jaoks üles paistetamist. Jama on selles, et kõht rõhub kuhugi häbemeluule või sinnakanti. Vahepeal on veidi valus käia ja vahepeal meeletult valus. Väga harva saan teha mõne sammu ilma valuta. See muidugi tähendab, et eriti reibas rase, kes jalutaks ja askeldaks, ma ei ole.

Õnneks hakkan ettevalmistustega siiski tätzule järgi jõudma. Laste riided on suures osas olemas ja kummutis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 246 )


Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.