Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 246 )

Teema: Suvekaksikud 2012

Postitas:

Palju Õnne Fiina!!!

Dolores – vererõhk oli mul 160/110

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin ITKH-s. Väga tore ämmaemand ja üldse kogu meeskond, st et naiskond oli.
Kui kõik korras, siis pääseme homme koju.
Üllatav on mulle aga see, et mu paistes jalad ei kadunudki sünnitustoast väljudes, vaid ikka truult mulle seltsiks. Ilmselt nõuab keha taastumiseks enam aega.
Lapse jalad ees sünnitamine ei ole, ma´arvan, kuidagi valusam, küll aga ei oleks lastud ise sünnitada, kui esimene kaksik oleks sellises asendis olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuidas läheb? Kas veerete veel või mõni enam mitte?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ikka suur ja lai (loodetavasti ikka augustini vean välja…), uus jama kraes – veresuhkur hakkab vaikselt tõusma… oeh, ei saagi ööpäevaringselt enam süüa vahet pidamata 🙁 aga vähemalt on vererõhk korras seni ja põngerjad kasvavad kenasti 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anname väikese hilinemisega teada, et 25. juuni hommikul sündisid meile erakorralise keisriga kaks imearmast pisitüdrukut. Kaalud 3122 ja 2758 gr ning pikkused 50 ja 49 cm. Plaaniline keiser pidi olema 29. juunil, seega erakorraline viidi läbi 5 päeva varem. Olin sünnitusele eelneval nädalal ka 3 päeva haiglas, sest vererõhk läks kõrgeks (Tätzuga samasse kategooriasse, ülemine 160 ja isegi kohati natuke peale). Jaanipäevaks sain haiglast välja, aga peale jaani pühapäeval oli vererõhk veelgi kõrgem ja otsustati, et tehakse keiser siiski varem ära.
Tipsudega on kõik hästi. Väikesed probleemid alguses siiski kimbutasid: lapsed olid sündides veidi alajahtunud ja seetõttu pidime neid hästi soojas hoidma, ka oli algul veresuhkur veidi madal. Samuti kaotasid nad alguses päris palju kaalu. Selle probleemiga võitleme siiani – lapsed ei taha nagu hästi süüa, koguaeg on niiiiii suur uni, et annab neid üles äratada:) Aga loodame siiski kaalu lähiajal korda saada.
Tibud on tõeliselt imearmsad – üks on brünett ja teine kipub pigem blondi kanti minema:) Äärmiselt erinevad on nad ka, nii et segiajamise ohtu meil ei ole:)
Ilusat suve jätku kõigile!:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere
Ootan kaksikuid juba neljas kuu, mul on erimunakaksikud, enamasti on reageeritud väga positiivselt \”vau kui äge\” jne. Ise ei reageerinud algul sugugi positiivselt, kuna kodus on praegu 1,10 aastane poiss ja päris palju energiat võtab ära…Muresid ehk õigemini hirme on palju tekkinud, kuna kuulun riskirasedate hulka ja olen lugenud siin netist foorumist päris karme lugusid, siis tõesti, ütlen ausalt, kardan.Et kaksikud tavaliselt sünnivad varem, ei pruugi sündida loomulikul teel jne. Need on mul 4 ja 5 laps, eelmised kolm olen sünnitanud loomulikul teel. Ja kõht on juba sama suur, kui eelmise lapsega kuuendal raseduskuul…jah ootamine juba paras hirmus aga niipalju ette veel ei mõtle, et kuidas nendega hakkama saan, siin püüan olla positiivsem. Tegin triple testi, mis oli positiivne ja looteveeuuringu, mida eriti ei kartnud ja läks hästi, arstid olid seal väga profid ja tublid. Ainult geneetiku jutt eelnevalt hirmutas ja enne rahu ei saa, kui looteveeuuringu testi vastus teada. Sellised siis minu hirmud, ma arvan, et see on täiesti loomulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dolores1, palju-palju õnne sulle ja tibudele! igavesed pirakad piigad sündisid ju 🙂

miia22, sulle igati jõudu ja jaksu – 5 last on ikka super tulemus tänapäeval 🙂 mis puutub kõhu suurust, siis mul esimene nn korralik rasedus ja kusagil 5 kuu pealt juba hakati uurima, et kas juba sünnitama minek? 🙂 ja hetkel olen ikka hiigelsuur oma 31 nädalaga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dolores1 palju palju õnne teile kõigile 🙂 Päris suured tüdrukud 🙂 Ise kardan jubededalt enneaegset sünnitust.

Mina olen ka hiiglaslik. Kõhu ümbermõõt 107cm. Endal selline tunne, et kui veel kõht suuremaks läheb, siis rebeneb katki 🙂 Soojemate ilmadega on jalad ja käed veidi paistes juba. Järgmisel nädalal UH ja ämmaemanda külastus. Muidu kõik ettevalmistused tehtud, ainult vanker veel puudu. Kõigile allesjäänutele veel toredat vastupidamist 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

dolores – palju palju õnne sulle!!!

sisi – kus oled 😉

mul juba lapsed 1- kuused 🙂 uudist nii palju, et siis, kui põnnid kosusid piisavalt tugevaks, et rinnast süüa, siis väsis minu \”piimaauto\” neid ootamast. jääb väheks (isegi kui lasin neil pidevalt rinnal olla paar päeva). hetkel üritan juurde toota (päeval pumpan ligi kaudu iga tunni tagant välja) ja annan pudelist. lisaks saavad ka veidi aptamili.
ise väga loodan, et saan nad ikka ainult rinnalasteks (väikese boonusena oskus ka pudelist süüa vajadusel 🙂 ) ja ootan aega, millal nad õpivad kiiremini sööma.
ja lõpetuseks – minu põnnid olid 1-kuuselt keskmiselt 3100g ja 49,5 cm

ootajatele saadan mitte päikest vaid jahedamaid päevi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere kõigile!
ja palju palju õnne neile,kes vahepeal õnnelikult lapsevanemateks saanud.
Mõtlesin teie peale.
Mina olen ikka täitsa olemas ja ootasin kannatamatult,millal siia uudiste ligi saan.meil läks nimelt arvuti katki ja istusin ja ootasin,kuni korda saab.Nii et selline argine põhjus.
Mina olen täitsa ühes tükis,kõik päevad pikali,no mitte midagi teha ei jõua.No kohe mitte midagi ikka,see on lausa uskumatu.
Aeg läheb ju ruttu,Tätzu tüdrukud juba kuused!
Nii et annan endast jälle teada!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne Doloresele!!!

Tätzu, meie titad ka homme kuused. Suured söödikud on, üks hakkab saama 4 kilo ja teine 3,8. Annan rinda, aga kui pärast veel vigisema jäävad või kui mul ei ole vahel võimalust neid korraga rinnale paigutada (ja süüa nõuavad enamasti ühel ajal, ja suure kisaga), siis olen teisele ka seekord pudelist andnud. Pumpamiseks mul aega ei ole, kodus jookseb ringi veel kahene, kel hetkel mina-olen-ainus-loobumise-sündroom, nii et emme peab ka tema jaoks olemas olema.

Teistele, kes rasked ja paistes, siis pärast on oi-kui-hea. Praegugi veel, kui õnnestub üksinda voodisse selili või kõhuli (sic!) visata, siis hakka või nurruma mõnust:)

Jõudu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Mul on teile,kes te olete sünnitanud,paar küsimust.
Kas kasutate imetamispatja ja kui kasutate,siis kas neil on ka mingid mudelid,nt suurem-väiksem variant,ühesõnaga,millist?

Mis firma mähkmed teil on?Olen poest leidnud 3-6 kg suuruseid,aga vaja oleks vist 2-5kg.

Kas tunnete millegi järgi vajadust,mida oleks saanud enne osta,aga lihtsalt ei tulnud selle peale.

Olen pooled ööd nüüd lihtsalt üleval,kuna leban siin tegevusetult ja magan ka päeval,siis aega öösel nuputada,et mida veel peaks tegema.Homme arst,siis kuuleb,mis räägitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sisi – mähkmed nr. 1 on olemas nii liberol kui pampersil. mulle meeldib viimane rohkem. isegi nr. 2 pampers tundub selline mõnusalt väike. ja oleneb lastekaalust, usun et alguses on pisikesed mähkmed ikka vajalikud

imetamispadja asemel kasutan sellist süsteemi – padi selja taga, 1 padi ühel pool mind ja teine teisel pool. nende patjade peal suur tekk kokku rullituna, titad peal ja jalad minu selja taha.

üldiselt pean ütlema et minu elu on küll lihtsam kui ma ette kujutasin. jällegi on vedanud ja mul on rahulikud lapsed.ja kodus olen ma ju hetkel 4 lapsega üksi. saan kenasti hakkama. jõuan süüa tehtud ja maja koristatud. mitte vast siis just kui tahan aga igal võimalusel olen asjalik.

mulle tundub et lamamistoolid on päris vajalikud asjad. hetkel mul on toas kasutusel turvahällid. sest ega nad nüüd enam kogu aeg magada ei taha. tahavad ikka juba pikalt maailma ka uudistada. istuvad siis vahel mõnda aega turvahällis ja on traksidega kinni. pole ohtu et suuremad ümber ajaks ega midagi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisile – meil ka kasutuses need kõige väiksemad mähkud, 2-5 kg on pampersil. Praegu, kus tited umbes neli kilo, on täitsa sobivad, kilo kergemana olid ka täitsa ok.Mina kasutan lisaks ka marlisid ja hipsikuid või muid pealispükse. Ei ole seegi ebamugav, ainult ei osanud arvestada, et marlisid peaks olema umbes kolm korda rohkem:)

Kui võimalik, siis imetan koos, kuigi mulle tegelikult meeldib imetada eraldi, aga siis paraku ma midagi muud teha ei jõuaks. Pealegi kipuvad nad ühel ajal süüa nõudma ja mis siis teise kisava lapsukesega teha? Imetamispatja mul ei ole, aga aretasin siin patjadest nn imetamistooli – kaks suurt patja tugitooli mõlemale poole, üks selja taha ja üks sülle, tited sinna peale, pead koos ja jalad minu külje peal. Ühe sätin kohe paika, teise vinnan kõrvale pandud turvatoolist õigesse kohta. Seda siis, kui abilisi läheduses pole. Nii et saab hakkama. Öösel toidan eraldi, aga söövad õnneks vaid korra öö jooksul.

Kui maailma uudistavad, siis lebavad hetkel lihtsalt mõnel tekil või vakantse inimese süles.

Üldiselt ei kurda väga. Und on vähevõitu, aga seda kahjuks ette magada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka seda ära, et osadel siin lapsed juba käes ja küsiks, kuidas suuremaid lapsi kaasate? Pean silmas just selliseid alla 4 aastasi. Endal mul just 2 aastaseks saanud laps. Kui mõtlen sellele, et varsti lapsed käes, siis hakkab suuremast lapsest nii kahju, et kuidas tema ennast tundma hakkab(võibolla see tingitud sellest, et tihti kuulen juttu, et mul ei jää enam suurema lapse jaoks aega jne.ning ta tuleb tema heaolu nimel kuhugi ajutiselt ära saata:S). Võibolla mõtlen hetkel üle. Teiste jutte siin lugedes jääb mulje, et kõik toimib hästi :)Tahaks samamoodi hästi hakkama saada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis me oleme Pippiga ühes paadis, ka mul on kodus äsja kaheseks saanud laps. Üldiselt peangi ma ütlema, et raske ei ole kaksikutega, vaid selle kolmese seltskonnaga. Meie kahene, üksik ja esimene, peab nüüd paraku leppima sellega, et kogu tähelepanu ei lähe talle. Minu musterlaps on igal juhul muutunud palju suuremaks sekeldajaks ja emme nõudjaks. Sokutan täiesti teadlikult kaksikuid kellegi teise sülle ja kanseldada, et olla endiselt ka tema päralt. See nn vanaema juurde hoida saatmine on küll kergem tee, aga minu arvates mitte kõige mõistlikum. Tegelikult saab laps signaali, et nüüd on ta jalust ära saadetud ja emme istub kodus, keegi teine süles. Eks olukord nõuab kohanemist ning palju tarkust. Kui keegi mul vahel juhtme kokku ajab, siis mitte kaksikud, vaid kahene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära saata last ma ei soovitaks.varem või hiljem tuleb ju kõigiga hakkama saada. alguses on see vast isegi lihtsam, kui kaksikud magavad väga palju. üldiselt ei mäleta, see sinu kahene, juba paari kuu pärast üldse aega, kui ta oli peres ainus laps. see aeg läheb kiiresti. tähelepanu hakkab alati vähem saama, kui laps, kes ongi peres ainus.

oma lapsi ma kamandan. vii mähe ära, too uus, too puhtad riided, vii mustad riided. see neile meeldib. üldiselt ei ole mu lastel minust eriti sooja ega külma. omavahel möllavad ja mängivad. ainult kui keegi haiget saab siis on emme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nonii, minul ka põnnid käes. otsustasid teised välja ronida 31+4 (veed läksid väiksemal ja kohe käivitus sünnitegevus) keisrilõikega. kaalud siis 1596 ja 1822g ja eks meil tuleb nüüd haiglas kosuda mõnda aega. aga põnnid on uskumatult ägedad ja tublid 🙂 vastse emme vasikavaimustus 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju palju õnne inkubaator 🙂 Mina ikka räägin oma beebidele, et enne augustit välja ei tule 🙂

Toredat kosumist teile :)…ja nimede mõtlemist (kui need pole juba olemas).

Ma mäletan, kui esimene laps sündis (2a tagasi), siis võisin teda tundide kaupa ainult vaadata ja imetleda 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere.
Minul lapsed käes.12 juuli,minu enda sünnipäev.
vererõhk läks kõrgeks,kutsuti esile,sünnitasin ise.
2500 ja 2600kg.Saime koju täna,aga nad ise ei söö usinalt ja piima pole,nii et süstlaga kogu aeg juurde,mis on vaevaline töö.Loodan,et laabub.
Palju õnne Inkubaator,püsi haiglas nedega,on kergem.
Pipp,nüüd oled ainult vist Sina jäänud,pea vastu.
Püüan siin ikka uudistamas käia kui mahti.Edu meile kõigile!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma korra veel sain tagasi ja tahtsin öelda,et

ehh,naised,me oleme ikka nii tublid,et selle koos läbi oleme teinud
suur kergendus ikka ja täielik ime ju!
Oleks tore ka edaspidi mõtteid vahetada
ja nii tore on olla jälle oma kehas
ja et väsimus ei murraks päris maha
Ahh…pea on nii laiali,et…
kallistused kõigile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisi2 – suured õnnesoovid, tore, et kõik kenasti 🙂 Aga haiglas ma kahjuks ikka PEAN püsima, kuigi põnnid on jätkuvalt tublid ja said täna kuvöösist välja, aga söömise ja kaaluga on meil ilmselt veel tükk aega tegemist…
Mul oli täna öösel ka üle tüki aja päris tore tunne – sain end oma lemmikusse poolkõhuli asendisse keerata, uskumatu nauding 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne Sisi2 ja inkubaator! 🙂

Mina olen ka veel ühes tükis. Olemine on päris raskeks juba läinud ning masendus kipub kergelt peale tulema kuna midagi ei jaksa ega viitsi teha. Tahaks ainult niisama vedeleda ja magada. Õnneks on praktiliselt kõik piigadele vajaminevad asjad ostetud ning riided isegi pestud ja triigitud 😀 Korra on libakad ka külas käinud, mis tol hetkel võtsid seest suht õõnsaks sest sel hetkel polnud ma absoluutselt sünnituse lainel.
Järgmine nädal lähen uuesti UH-sse et piiluda, kas üks piiga on siiani tuharseisus. Kui asendit pole muutnud, tuleb plaaniline keiser. Löökide järgi eeldan et mitte.
Hea, et nüüd ilmad ka vihmased ja jahedad (mida muidugi enamus inimesi kirub), saab natukenegi lahedamalt hingata. Kuumade ilmadega läksid mul jalad esimest korda niimoodi paiste, et isegi hommikuks ei olnud paistetus alanenud. Nüüdseks on kõik jälle normis.
Mis siin ikka, natuke veel ja ongi meil kõigil lapsed käes 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sirli,pea vastu.
Mida suuremaks nad kasvavad kõhus ,seda kergem,arvestades,et peale sündi nad kaotavad nagunii kaalu.
Aga mina teadsin samuti,et tuleb keiser ja siis,päev enne esilekutsumist selgus,et olid õigesse asendisse keeranud.See oli siis 36ndaks nädalaks.Sünnitasin 36+1.
Nii et kõik võib olla,viimane lõpp on raske tõesti,aga seda väärt,et ühes tükis püsida.
Inkubaator,ma mõtlesingi,et haiglas on teile parim.
Meie kaalud kojusaamise hetkel olid 2,3 ja mässame mehega hoolega nii rinna kui süstlaga toitmisel.Vahepeal tundus lootusetu,sest nad olid loiud ja tahtsid ainult magada.Aga tundub siiski,et läheb paremaks juba,vahepeal on juba silmakesed lahti ja toimub maailma uudistamine.

Soovin parimat kõigile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju Õnne Sisi ja Inkubaator!!!!

Sisi – see süstlaga jamamine on nii tuttav teema. ja lapsed meil ka suht samas sünnikaalus. kehva, et teid nii ruttu haiglast välja lasti.

süstlaga jamamiset sain ma laste 10.ndaks elupäevaks lahti. aga muidu käib siin jamamine ikka veel. saavad rinda ja pudelist peale ja pudelist joovad päris kenakese portsu. aga mina tahan ju ainult rinnalapsi. lähinädalatel teen veel uue katse ainult rinnale üle minna. aga kui nad oma 2seks minisünnipäevaks ei ole ainult rinnalapseks saanud, siis loobun mässamisest ja saavad veel ainult nii palju, kui seda piima on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tätzu,lohutav lugeda,et keegi veel tunneb samu tundeid.
Me jamame mehega sisuliselt ööpäevaringselt selle söötmisega.Üksi ei saaks ma hakkama.Ring siis nii,et rind ja süstal ja siis hakkab vigin ja uuesti rind ja siis uuesti jne.Halb on see,et ma ei tea,kui palju nad rinnast tegelikult saavad,kolmapäeval lähme kaaluma.Pudelit meile haiglas üldse ei lubatud,nii et sellega kogemus puudub.Nii nad väidavad,et muidu ei saagi pärast enam rinnale,aga ma õudselt tahaks rinnalapsi samuti.
Lõpuks kujuneb igalühel nagunii nagu kujuneb ja hakkama saab,ma arvan.ennast pole mõtet süüdistada,kui miskit välja ei tule.Aga paras jamamine nende õrnakestega on,kuigi mulle tundub,et iga päev toob siiski muutusi paremuse poole.
Nii et veelkord,kellel veel kõhus,paluge,et võimalkult kaua nii oleks ja kannatage ära-teie endi huvides.
Ja siis võiks teha uue teema-suvekaksikud vol 2.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisi2, minu poolt ka palju palju õnne 🙂

Kõigile neile, kes söömisega maadlevad, tugevat vastupidamist. Mäletan ise esimese lapse pealt, et see ei olnud kerge (laps sõi 2h, millest enamusaja magas, rinnanibud olid täiesti katki ning tagatipuks veel rinnapõletik ka). Kujutan ette, et kaksikutega topelt nii raske.

Sirli9, me oleme siis viimased vist 🙂 Minul läheb iga päevaga olemine järjest raskemaks. Pikalt püsti seista ei saa, sest jõudu ei ole ja pikali olles on ka väga ebamugav 🙂 pluss 2a poisijõmm tahab emme peal koppadi koppadi teha või niisama otsas ronida 🙂

Väga väga tahaks augustini välja venitada 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palju õnne kõigile vapratele emmedele! Siin ikka veel nii elav keskustelu käimas:)

Meil on selle söömisega nõnda, et annan rinda ja kes vigisema jääb, saab lutipudelist rpa-d peale. Haiglas andsime süstlast, aga kodus võtsin kohe pudeli, sest otsustasin, et viimse kurnatuse piirile ma end ei vii. Nüüd kuu hiljem on olukord selline, et eelistavad hoopis rinda ja pudeli ajavad suust välja. Ilmselt siis piima nüüdseks piisavalt. Esimene laps oli rinnalaps üle aasta, eks siis näib, kaua kaksikutega vastu peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oijah,mina siis täna sain pisikese tagasilöögi kui arsti juures käisime.Lapsed pole üldse juurde võtnud,oleme siis kolm päeva nagu tühja tööd teinud.
Tundsin,kuidas nii nutma ajab,nagu läbikukkunud ema,kes oma lapsi näljutab.Mõtlesin,et lähen koju ja lükkan piima pudelisse.
Siis saadeti meid imetamisnõustaja juurde ja õpetati topsist jootma,et lisaks rinnale siis iga kolme tunni tagant topsist otsa.Ja reedel uuesti nõustaja juurde.
Nii et selles suhtes on Fiinal ju vedanud kui lapsed rinda eelistavad,see on supervariant ju.

Ma soovin teistele ka palju jaksu ja ümmargustele pallikestele veel vastu pidamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sisi – minu esimene laps võttis teisel elukuul juurde vaid mingi 300 grammi ja arst käskis hakata lisa andma. Ma mäletan, et olin murest ja kurvastusest ja kurnatusest ümber kukkumas. Aga kuna plika keeldus igasugusest pudelist (ja topsist jootma meid ei õpetatud), siis andsin vapralt aga rinda edasi ning edaspidi kosus küll. Niisiis, pea vastu ja säilita rahu, varsti nad sul nii suured, et jaksavad ka ise rohkem imeda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 246 )


Esileht Beebi ja mitmikud Suvekaksikud 2012

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.