Esileht Koolilaps Suvelaagrid

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Suvelaagrid

Postitas:
Kägu

Tere,

Kuhu laagritesse oma 9-10aastaseid lapsi suvel plaanite panna?

Eelmine aasta käis vaid kooli poolt korraldatud päeva laagrites. Kuid see aasta mõtlesin, et võiks ka mitmepäevasesse laagrisse panna.

Otsisin küll ka juba internetist, aga äkki kellegil on midagi huvitavat soovitada. Sobiksid nii spordi,loodus kui ka kunsti laagrid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas on minu laps käinud Kullo suvelaagris, hommikul viin, õhtul koju, kestab nädal aega. Päris sellisesse ei ole tahtnud veel viia, kus nädal aega öösel ka kohal on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on käinud lasteaiast peale ühes spordiklubis, mis korraldab 5-päevaseid laagreid – nendes hakkas käima alates 1. klassi järgsest suvevaheajast, nii et nüüd tuleb kolmas kord. Koolilapsena hakkas käima loodusringis, mis korraldab ka 3-5-päevaseid laagreid. Nendes on käinud sügiseti ja kevadeti, suvel pole aega olnud. Eelmisel suvel, siis 9-aastasena käis ka ühes ratsalaagris.

Sa pead ise omale sobivatel aegadel ja kohtades toimuvad laagrid ette võtma, arvestades ka rahalisi võimalusi, ja siis võiksid lapse käest küsida, mis teda rohkem huvitab. Kui esimene kord, siis muidugi oleks lapsel toredam, kui mõne sõbraga koos saaks minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on 9 ja talle meeldivad ööbimistega mitmepäevased laagrid. Aga ainult sellised, mis on nn omadega koos, näiteks oma kergejõustiku trenni või tantsutrenni omad. Päris võõraste lastega ta ei tahaks minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb lapsest, aga päris tundmatusse laagrisse võõrastega koos ei soovitaks. Kas ta kuskil huviringis või trennis ei käi ja seal ei korraldata laagrit? Kui ei, siis jätaks selle suve vahele ja suunaks  lapse sügisest huviringi, et järgmisel aastal oma sõpradega saaks minna.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimeseks kogemuseks sobiv Ubuntu laager , video hästi selgitab individuaalset lähenemist jm miks just see laager:

https://www.ubuntulaager.ee/videod?pgid=kq4o9pp3-6569bf36-526b-4249-ae73-fd36e23f95fe

 

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimeseks kogemuseks sobiv Ubuntu laager , video hästi selgitab individuaalset lähenemist jm miks just see laager:

https://www.ubuntulaager.ee/videod?pgid=kq4o9pp3-6569bf36-526b-4249-ae73-fd36e23f95fe

Uurisin tausta ja no uhuuutamie on seal endiselt moes. Aga no eks lapsi ongi kergem mõjutada.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie pere 10a käib 2.aastat suusatrennis, laagrid on iga vaheaeg peaaegu ja suvel 3x lausa. Aga minu poiss keeldub neist, pole sedasorti laps, et oleks saanud nii suureks sõbraks, et sooviks mitu ööd ja päeva nendega veeta. Täitsa võõrasse seltskonda ei õnnestuks iial, mind ilmselt vallandataks ema kohalt, kui ma nii teeks 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega vägisi ei saa muidugi, ma ka mingi hetk väga üritasin last laagrisse suunata, aga kui mu laps kaks laagrit lihtsalt pooleli jättis, siis loobusin, ega raha tagasi ei saa, kui ta ainult 2 päeva vastu peab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnedele lastele ei sobi laagrid, mul on lapsed juba hilisteismelised, aga laagrid neile ei sobinud ja ei taha senini minna. Käisid paar korda laagris, aga hiljem tunnistasid, et neile ei meeldinud, nad ei tundnud end laagris hästi kuigi kõik oli hästi korraldatud. Alati tasub küsida, et kas laps ikka ise tahab minna ja hea, kui esimestesse laagritesse lähevad sõbrad või õed-vennad kaasa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar suve on käinud ja tuli välja, et joomalaager! Rohkem ei luba minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar suve on käinud ja tuli välja, et joomalaager! Rohkem ei luba minna.

Missugune laager osutus joomalaagriks?

Kuidas on muidu Kanutiaja huvikooli laagriga? Kas lastel kasvatajate silm peal ja tegevused toredad?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar suve on käinud ja tuli välja, et joomalaager! Rohkem ei luba minna.

Me räägime siin algklassilastest, mis juttu sa ajad!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar suve on käinud ja tuli välja, et joomalaager! Rohkem ei luba minna.

Me räägime siin algklassilastest, mis juttu sa ajad!

Egas “algklassilaps” ei ole mingi võlusõna, mis automaatselt välistab alkoholi tarvitamise igal juhul.

Arusaadav, et avalikku suvelaagrisse satub kokku hulk erinevas vanuses ja erineva taustaga lapsi. Kui laagris viibivad lapsed vanuses 8-16 aastat, siis võib juhtuda küll, et mõni 15-a tarbib näiteks nikotiinipatju ja pakub ka oma 12-a toanaabrile. Või istuvad noored õhtul lõkke ääres ja siis kellelgi on õlu  või veinipudel hõlma all. Nii on olnud alati, läbi aegade.

Ning nüüd ongi laagrikorraldajate, kasvatajate töö sellised asjad võimalikult minimeerida. Lapsed jagavad imeruttu ära, kas tubakale ja alkoholile kehtib laagris nulltolerants või pigem pigistatakse silm kinni. Kui päevad on tegevusi täis ja õhtulgi on kasvatajate silm peal, ei teki lastel suurt tahtmistki juua või niisama läbustada. Igavus ja tundide kaupa tegevuseta lastekambad omaette passimine on see, mis keelatud tegevusi ja lollusi soodustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti soovitan Taimauti. Laps käis eelmine aasta. Väga rahul. Suhteliselt suur rõhk on spordil ja meeskonnatööl. Laps läheb see aasta lausa mitu korda.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kakumäe Havenis “Merelaste laager”.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Prantsusemeelsesse ja -keelsesse loovuslaagrisse Pariisi külas Neerutis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tenniselaager ja surfilaager on plaanis.

Surfilaagriga ainult see jama, et seda korraldataksegi kuskil Kakumäel, mis meile piirkonna mõttes üldse ei sobi. Stromkal pidi ka olema midagi, aga see jälle väheke teine teema. Tahaks ikka seda päris õiget ja head surfilaagrit. Viimsi omad kobivad ka see aasta Kakumälele….ja no ei sobi meile kahjuks, jääb ära. Viimsisse veel läheks kui kuskil mujal kesklinnale lähemal pole, aga see Kakumäe ja see kant seal ….nop, ei sobi kahjuks.

Eks näis mis selle surfilaagriga see suvi siis veel saab, aga kui midagi muud üle ei jää, eks siis peab sinna Stromkale minema :/ :/ :/

Kui keegi teab, siis võiks märku anda surfi laste laagrite kohta uut infi.

Ingliranna oma ei lähe ka kahjuks arvesse kuna seal alles alates 9.a ja ainult venelastele!

 

Ratsalaager oleks muidugi vägev, kui keegi oskab häid kohti soovitada? 🙂

 

Samuti kui keegi teab miskeid häid teatrilaagreid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

noortekeskuse suvelaagrisse ikka läheb, ei tea veel, mitmesse vahetusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühessegi laagrisse ei lähe, sest hinnad on ebanormaalsed

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühessegi laagrisse ei lähe, sest hinnad on ebanormaalsed

noorteka laagri hind on 65e nädal, hommikul sinna, viiest koju, toit hinna sees. ma just eile küsisin, et kas liiga odav ei ole 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt olen nõus, et hinnad on ebanormaalsed. Kaks kuni kolm sotti miinimum tavaliselt mingi kolme või nelja päevase, max nädalase laagri eest on ikka pisut liig. Samuti paljudes kohtades tuleb kas toiduke ise kaasa võtta või siis on see päevane kestvus nii lühike, et selle mõne tunni jooksul päevas laagri ajal mingit söömist nii ehk naa ei toimu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu omal oleks kõigi huvitegevustega võimalik laagrisse minna, läheb ühte, sest teiste ajal on meil endal puhkus, Neist neljast kõige kallim on 30€/päev (ööbimine, toit ja trenn). Ilmselt aastaringsete huvitegevustega laagrid ongi soodsamad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellel aastal last saata isegi huviringi korraldatavasse- pigem soodsasse laagrisse. Eelmisel aastal käis kahes laagris. Sellel aastal on hinnatõs rahakotti augu tekitanud. Mai kuu jooksul on olnud vaja tasuda igasuguste ekskursioonide, väljasõitude, kingituste, kostüümide eest. Ma ei julge enam meili avadagi, sest pea igapäevaselt on mõni kiri, et mille jaoks jälle raha kogutakse.

Kas ma olen ainuke õnnetu? Ei teeni sugugi miinimumi, lapse isa maksab elatist. Võiks ju hakkama saada, ent iga kuu lähevad arved järjest suuremaks ja asjad kallimaks. Tasuta laagreid sellel aastal ilmselt ei ole?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei saa sellel aastal last saata isegi huviringi korraldatavasse- pigem soodsasse laagrisse. Eelmisel aastal käis kahes laagris. Sellel aastal on hinnatõs rahakotti augu tekitanud. Mai kuu jooksul on olnud vaja tasuda igasuguste ekskursioonide, väljasõitude, kingituste, kostüümide eest. Ma ei julge enam meili avadagi, sest pea igapäevaselt on mõni kiri, et mille jaoks jälle raha kogutakse.

Kas ma olen ainuke õnnetu? Ei teeni sugugi miinimumi, lapse isa maksab elatist. Võiks ju hakkama saada, ent iga kuu lähevad arved järjest suuremaks ja asjad kallimaks. Tasuta laagreid sellel aastal ilmselt ei ole?

Ei sa ei ole ainuke. Meil sama – ekskursioonid, kingitused, õppekäigud. Klassijuhataja kingitus peab samuti iga aasta järjest uhkem olema. Milleks!?! Mul ei kasva rahapuu aias.

Mul on ju küll arvel see 200 eur, et maksta laagri eesti, aga kusagil on mõistlikkuse piir.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma olen ainuke õnnetu? Ei teeni sugugi miinimumi, lapse isa maksab elatist. Võiks ju hakkama saada, ent iga kuu lähevad arved järjest suuremaks ja asjad kallimaks.

Meil (3. klass) on sel kevadel kogutud ainult ekskursiooniks 25 eurot. Õpetajale viiakse ilmselt ainult lilli viimasel päeval, ei ole ju mingi eriline aasta.

Arved (telefon, elekter, prügivedu, ühistu remondifond, huviringid-trennid) ei ole mul kuskilt otsast eriti suuremaks läinud, ainult jah küttepuude eest maksin peaaegu topelt (aga see on aastas ühekordne väljaminek) ja paagitäis bensiini maksab tõesti ka oluliselt rohkem (pisut oleme sõite vähendanud, igapäevaselt õnneks autot vaja ei ole). Toidupoes kulub justnagu ikka umbes sama palju kui möödunud aastal – loomulikult valin pigem soodushinnaga tooteid. Mingeid “asju”, mis oleks kallimaks läinud, pole mul vaja osta: lapsele vajaminevad riided saab valdavalt uuskasutusest.

Peres on kaks palgasaajat, mõlemad saavad natuke alla Eesti keskmise, lapsi on jah ainult üks. Aga kuna eluasemekulud on väikesed, siis on kogunenud ka mingid säästud ja puudust ei tunne. Laps saab minna suvel ühte pisut odavamasse ja ühte kallimasse laagrisse ja jalgrattakursustele, ise teeme ühe lühema välismaareisi. Eestis ringi sõidame perega puhkuse ajal ka kindlasti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühessegi laagrisse ei lähe, sest hinnad on ebanormaalsed

noorteka laagri hind on 65e nädal, hommikul sinna, viiest koju, toit hinna sees. ma just eile küsisin, et kas liiga odav ei ole ????

Tahtsin ka sinna. Aga selgus, et noortekeskuse laager (vähemalt seal, kus lapsele logistiliselt sobib) on vanusele 7-12 aastat, meie oma on aga 13. Lisaks on meie kodukandi noortekeskuses nõue, et iga laps võib seal suvel osaleda vaid ühes linnalaagri vahetuses, rohkemates ei tohi. Üks vahetus ei kesta nädalatki, vaid ainult 5 päeva. Aga koolivaheaeg on 3 kuud 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidupoes on ikka kallim oluliselt, sest majabdame laosega endiselt 200 euroga kuus ja ikka on tunda hinnatõusu. Kütteouid enam osta ei jaksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/Kristiinenoortekeskus/photos/a.2488774437878178/5193987207356874/

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Suvelaagrid