Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suvepuhkuse planeerimine, laps, seadus

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Suvepuhkuse planeerimine, laps, seadus

Postitas:

Kas oskab keegi tuua välja seadust, millised on lapsevanema (ees)õigused suvepuhkuste planeerimisel?

Meil on iga aasta töö juures üks igavene kamm selle teemaga.
Suvepuhkuse periood on mai kuni september. Loomulikult tahavad kõik puhata juulis, augusti alguses. Aga kõik ei saa korraga. Keegi peab leppima ka mai ja septembriga.

Kas on mingi seadus, mis ütleb, et väikeste lastega vanemad võivad suvel puhkuse aega ise valida. Mis vanuseni lapsi sel juhul arvesse saab võtta?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, töölepinguseadus.
§ 69. Puhkuse ajakava
(7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:
1) naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;
2) mehel vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal;
3) vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;
4) vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last, – lapse koolivaheajal;
5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 22:36; 20.02 09:24; 21.02 11:50; 21.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

TLS § 69. Puhkuse ajakava.

(7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:
1) naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;
2) mehel vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal;
3) vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;
4) vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last – lapse koolivaheajal;
5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kiire vastamise eest.

Küsiksin veel selle punkt nr. 5 kohta:

5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

Kas see siis tähendab seda, et võin suvepuhkuse aega valida kuni lapse 18-aastaseks saamiseni, kui ta on kooliskäiv laps?

Ma pole oma vanemate laste puhul mitte iialgi oma õiguseid selles osas nõudnud.
Kõige väiksema laps on hetkel 7-aastane ja kuna tööl on sellel teemal väga tuliseks läinud, siis hakkasin uurima, kas mul on mingeid eesõiguseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, selles punktis käib jutt koolikohustusega alaealisest töötajast. Sina pole alaealine ja sul pole ka koolikohustust, seega see punkt sinu kohta ei käi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei, selles punktis käib jutt koolikohustusega alaealisest töötajast. Sina pole alaealine ja sul pole ka koolikohustust, seega see punkt sinu kohta ei käi.[/tsitaat]Ok!:)

Lugesin seda lauset mitu korda, sest kahtlustasin, et saan sellest valesti aru ja ikkagi välja ei lugenud, mille kohta see täpselt käib.

Nüüd on asi selge!

Tänan veel kord!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on küll õigus seda nõuda, kuid tööandjal ei ole kohustust puhkust anda kui asutuse töö ei võimalda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]sul on küll õigus seda nõuda, kuid tööandjal ei ole kohustust puhkust anda kui asutuse töö ei võimalda[/tsitaat]

No selle teemaalgataja algsest postitusest tuleb välja, et tema asutuses on suvepuhkuste periood mai-september. Seega tööandjal on täiesti võimalik puhkust anda sel perioodil.

Kui algatajal on kuni 10a koolilapsi peres, siis on tal eelisõigus saada puhkust juuni-august perioodil, sest siis on lapsel koolivaheaeg. Kui tal veel eelkooliealisi lapsi, siis õigus täiesti ise kuupäevad välja pakkuda ja kui asutuses sel perioodil üldse kellelegi puhkust antakse, siis kõik eelkooliealiste lastega vanemad on eelistatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 22:36; 20.02 09:24; 21.02 11:50; 21.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas, ega selle teistest ülesõitmisega \”Minul on õigus ja mina nõuan…\” kaugele ei jõua. Tekitad töö juures paksu verd ja edaspidi keeratakse sulle kruvi, kui ainult võimalus avaneb. Mina panustaksin pigem sõbralikult kokkuleppele jõudmisele, näiteks võtate puhkust 2 nädala kaupa, siis saavad ka teised juulis-augustis puhata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 09:58; 21.02 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samas, ega selle teistest ülesõitmisega \”Minul on õigus ja mina nõuan…\” kaugele ei jõua. Tekitad töö juures paksu verd ja edaspidi keeratakse sulle kruvi, kui ainult võimalus avaneb. Mina panustaksin pigem sõbralikult kokkuleppele jõudmisele, näiteks võtate puhkust 2 nädala kaupa, siis saavad ka teised juulis-augustis puhata.[/tsitaat]Vaata, sellega on see asi, et mul on 4 last. Ma ei ole mitte iialgi oma õigust taga ajanud ning kannaga vastu maad põrutanud, kuigi mul oleks selleks kahtlemata mõnikord õigust enam kui veel, kuna kasvatan raske puudega last.
Ma ei ole nõudnud asju, mida mul tegelikult seadusega on ette nähtud, kuna mulle on alati tundunud nii, et see on kuidagi ebaõiglane teiste töötajate suhtes.
Kuna sel aastal on suvepuhkuse paika panemine kuidagi eriti tuline ja vaidlusrohke, siis puhtalt selleks, et mind jalge alla ei trambitaks olen ma valmis ka oma õiguste eest seisma. Enne aga pean täpselt teadma, millised mu õigused on.

Kahe nädala kaupa on meie asutuses nagunii \”eluaeg\” puhatud. Mitte keegi pole saanud luksust olla kuu aega või kas või 3 nädalat järjest.
Kahjuks on aga nii, et ikkagi peab keegi oma suvepuhkuse võtma mais või septembris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui iga aasta sama jama, siis miks ometi teil ei koostata puhkusegraafikut?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui iga aasta sama jama, siis miks ometi teil ei koostata puhkusegraafikut?[/tsitaat]

No selge ju, et hetkel käibki puhkusegraafiku koostamine. Kas teil on asutuses puhkusegraafik juba mitmeks aastaks ette olemas? Et alati puhkadki oktoobris ja asi nudi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 22:36; 20.02 09:24; 21.02 11:50; 21.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No selge ju, et hetkel käibki puhkusegraafiku koostamine. Kas teil on asutuses puhkusegraafik juba mitmeks aastaks ette olemas? Et alati puhkadki oktoobris ja asi nudi?[/tsitaat]
No selle järgi, et titemammad ainult oma õigust taga nõuavad, siis jah – need, kellel lapsed suured või lapsi veel pole puhkavadki alati oktoobris. Sest mammad peavad ju ilmtingimata juulis-augustis puhata saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 09:58; 21.02 12:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei maksa olla nii ülbe, paljud lasteaiad pannakse mingi periood suvel kinni ja lapse paigutamisega võib olla suuri probleeme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil näiteks ei lubata tervet puhkust suvel võtta ja tuleb osaliselt puhata talvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuem trend pidada olema, et puhatakse mais, aga edasi võetakse kuni septembrini lapsehoolduspuhkus (alla kolmeaastaste korral siis) – proovi selliste kõrvalt puhata!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Uuem trend pidada olema, et puhatakse mais, aga edasi võetakse kuni septembrini lapsehoolduspuhkus (alla kolmeaastaste korral siis) – proovi selliste kõrvalt puhata![/tsitaat]

Vaesed tööandjad ja kaastöötajad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No selle järgi, et titemammad ainult oma õigust taga nõuavad, siis jah – need, kellel lapsed suured või lapsi veel pole puhkavadki alati oktoobris. Sest mammad peavad ju ilmtingimata juulis-augustis puhata saama.[/tsitaat]Ära ole nii õel!

Lasteaiad on näiteks suvel pikalt kinni. Kui pole vanaemasid-vanaisasid ega teisi hoidjaid, siis väga sageli ei olegi muud varianti, kui võtta just siis puhkus, kui lasteaed suletud on.

Ei maksa olla nii kibe teiste suhtes. Kui ükskord ise lapsed saad, siis võid isegi sellise üllatusega silmitsi seista, et järsku pole last kuhugile panna.

Ja ega need lapsed igavesti väikesed ole. See on ju ajutine periood töötava lapsevanema elus.
Siis, kui minul on lapsed juba suured ning mina sellist nn. puhkuse eesõigust kasutada ei saa, siis oled ehk sina see, kes minusuguste ees eelisõigust saab.
Millegipärast usun, et siis kasutad kindlasti oma õigust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui iga aasta sama jama, siis miks ometi teil ei koostata puhkusegraafikut?[/tsitaat]Sellest ma ju räägingi, et meil koostatakse puhkusegraafikut.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Lasteaiad on näiteks suvel pikalt kinni. Kui pole vanaemasid-vanaisasid ega teisi hoidjaid, siis väga sageli ei olegi muud varianti, kui võtta just siis puhkus, kui lasteaed suletud on.
[/tsitaat]

Lisan siia juurde, et isegi kui vanaemad-vanaisad puhkavad, siis arvad, et kindlasti on mul õigus oma laps neile selleks ajaks kaela peale saata? Muuseas mu lapse vanaemal on 6 lapselast, neist 5 hetkel lastaiaealist. Arvad, et juba pensioniea piiril vanaema soovib oma puhkuse ajaks lastehoiu avada?

Kusjuures ma ei kurda üldse vanaema üle. Väga hea vanaema on ja hoiab ka 5 vajadusel. Lihtsalt pean elementaarseks, et tal on ka suvel puhkuseaega ja terveks kuuks ma teda last hoidma ei kamanda. Teine vanaema on kaugel ja lasteaiaealist ma tema juurde rohkem kui nädalaks korraga saata ei saa. Seega – paar nädalat kombineerin ära, aga juulis on siiski lasteaia puhkust vaja oma puhkusega katta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.02 22:36; 20.02 09:24; 21.02 11:50; 21.02 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Lisan siia juurde, et isegi kui vanaemad-vanaisad puhkavad, siis arvad, et kindlasti on mul õigus oma laps neile selleks ajaks kaela peale saata? Muuseas mu lapse vanaemal on 6 lapselast, neist 5 hetkel lastaiaealist. Arvad, et juba pensioniea piiril vanaema soovib oma puhkuse ajaks lastehoiu avada?

Kusjuures ma ei kurda üldse vanaema üle. Väga hea vanaema on ja hoiab ka 5 vajadusel. Lihtsalt pean elementaarseks, et tal on ka suvel puhkuseaega ja terveks kuuks ma teda last hoidma ei kamanda. Teine vanaema on kaugel ja lasteaiaealist ma tema juurde rohkem kui nädalaks korraga saata ei saa. Seega – paar nädalat kombineerin ära, aga juulis on siiski lasteaia puhkust vaja oma puhkusega katta.[/tsitaat]Mina ei arva midagi! Minu enda 4 last ei ole mitte ühtegi, mitte kunagi vanavanemad hoidnud, ehkki 2 vanaema ja 1 vanaisa on täiesti olemas.
Just sellepärast polegi hoidnud, et nad ise pole soovinud ja minu arvates ei ole see ka nende kohustus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajale.
Kui sul on raske puudega laps, siis on sul õigus võtta iga kuu üks tasustatud lisapuhkuse päev. Tööandjale kompenseerib selle sotsiaal amet. Neid päevi võib ka kokku liita ja tagant järgi välja võtta, ainult seda peab tegema jooksva aasta sees. Selleks viimaseks peab muidugi olema tööandja nõusolek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]näks kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgatajale.
Kui sul on raske puudega laps, siis on sul õigus võtta iga kuu üks tasustatud lisapuhkuse päev. Tööandjale kompenseerib selle sotsiaal amet. Neid päevi võib ka kokku liita ja tagant järgi välja võtta, ainult seda peab tegema jooksva aasta sees. Selleks viimaseks peab muidugi olema tööandja nõusolek. [/tsitaat]Jah, ma tean seda ja olen neid päevi ka välja võtnud, tavaliselt üksikult ja kohe kindlasti mitte suvepuhkuste ajal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.02 22:25; 19.02 23:05; 19.02 23:34; 20.02 23:38; 21.02 20:18; 21.02 20:19; 21.02 22:24; 21.02 23:17;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Suvepuhkuse planeerimine, laps, seadus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.