Esileht Väikelaps Suvesse minek

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Suvesse minek

Postitas:

Kuidas teil minnakse lasteaedades kevadest üle suveperioodi, kui ei ole veel aia lõpetamine ?
Teete te õpetajatele läbitud aasta eest premeerivaid kingitusi, koosolemisi, istumisi, midagi sellist ?

Kas peab iga kevad õpetajatele kinke tegema ?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 16:05; 13.04 16:55; 14.04 19:31; 15.04 09:30; 15.04 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, midagi sellist pole kunagi olnud.
Sümboolseid asju (kui laps jääb suvepuhkusele st enne sügist lasteaeda ei tule-pakk kommi või puuvilju kogu rühmale vms) küll aga ei mingeid kinke personalile.

Kui lahkub sellest rühmast, siis n samuti lilli toodud, või šokolaadi kohvi kõrvale.
Kinke tehakse, kui lõpetatakse lasteaed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ongi müstika, et käidi välja, et teeme nüüd tänutäheks läbitud aasta eest kõigile õpetajatele kinkekaardid. Mulle täiesti arusaamatu, miks ? Alles said kingid sünnipäevadeks ja jõuludeks.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 16:05; 13.04 16:55; 14.04 19:31; 15.04 09:30; 15.04 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õnneks meilgi sellist kommet. Jõulude/uusaasta eel küll, ma olen viinud õpetajatele kommikarbi viinud, kuna me iga aasta enne jõule jääme pikemale puhkusele.

Aga muidu ei.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:05; 15.04 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kevadpiknik olnud vanemate, laste ja õpetajatega. Ja lillekimbud oleme ikka siis rühma poolt õpetajatele teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:33; 14.04 19:45; 15.04 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, tavalise õppeaasta lõpus ei ole kummagi lapse rühmas õpetajatele kinke vmt tehtud.

On lihtsalt sellised kevadised aastalõpu õppekäigud või üritused rühmaga. Vanema lapse rühmas oli tavaliselt mai lõpus või juuni alguses mingi ühisüritus peredega, nt väljasõit kuhugi või piknik vmt. Noorema lapse rühmas on ka tavaliselt kevadel ikka mingi kogupereettevõtmine olnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka pereüritus ja õpetajad teevad hoopis lastele kingid. Vahvalt ära pakituna aasta jooksul tehtud joonistused jms koos väikese iseloomustusega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 23:49; 15.04 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei saa sellest vahepealsest koosistumise vajadusest aru. Oleks siis lõpetamine. Jõulude ajal ju juba istuti koos

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 16:05; 13.04 16:55; 14.04 19:31; 15.04 09:30; 15.04 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ära siis mine, kui aru ei saa. Meil on tore rühm, toredad õpetajad, toredad vanemad. Ja mõnus üritus on olnud igal kevadel.

Koos istumisi on niikuinii palju, peaaegu igal kuul on mitmel lapsel sünnipäevapidu ja enamasti ikka käime, kui aeg klapib. Lastel on rõõm ja endal samuti rõõm teiste lapsevanematega lobiseda.

Noorem laps on sõimes esimest aastat ja tema rühmas tõesti tundub kujunevat nii, et mingit suhtlust ega kokkukuuluvustunnet teiste vanematega ei teki (vanemad on lihtsalt nii ükskõiksed ja passiivsed, mitte õpetajates pole viga). Mina pole kunagi mingi aktivist või korraldaja olnud, aga ma vähemalt lähen kaasa, kui teised midagi toredat korraldavad, ja püüan aidata. Mul on täitsa kahju sellest inimesest, kes noorema lapse rühmas orgunni eest vastutamise enda peale võtma nõustus.

Eks see ole maitseasi, aga minu jaoks on suurema lapse rühma õhustik ja suhted vanemate vahel küll palju normaalsemad ja meeldivamad. Samas on see muidugi maitseasi — kui ikka üldse ei huvita, siis keegi ju ei nõua osalemist. Kui ma mõtlen, siis mulle näib, et suurema lapse rühmas on vist ka kaks last ja peret, kes kunagi või peaaegu kunagi ühisüritustest osa ei ole võtnud — miks, pole aimugi, aga igatahes pole sellest keegi kunagi mingit numbrit teinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:33; 14.04 19:45; 15.04 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õnneks meilgi sellist kommet. Jõulude/uusaasta eel küll, ma olen viinud õpetajatele kommikarbi viinud, kuna me iga aasta enne jõule jääme pikemale puhkusele.

Aga muidu ei.

Suvel laps ei puhka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 21:55; 15.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õnneks meilgi sellist kommet. Jõulude/uusaasta eel küll, ma olen viinud õpetajatele kommikarbi viinud, kuna me iga aasta enne jõule jääme pikemale puhkusele.

Aga muidu ei.

Suvel laps ei puhka?

Puhkab ikka. Kuu aega kindlasti. Terve juuli, kui lasteaed kinni on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 17:05; 15.04 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see maitse asi ole.
Ma ei tunne mingit vajadust lasteaia laste vanemate koosistumiste järgi.

Minu jaoks on nad võõrad inimesed ja jäävad ka hiljem ja peale aeda lähevad lapsed kooli ja enam ei suhtle nende vanematega enamasti edasi. Lapsed lähevad laiali oma teistesse koolidesse, teistesse klassidesse. Lõpetamise aasta on veel arusaadav.

Milleks see vahepealne small-talk võõrastega punnitud suhtlemine mitu korda aastas koos kinkidega ülekülvamisega ?

Eks ta üks aktivistide ameerikalik leiutis ole.
Mulle ei meeldi, aga eks vastu tahtmist käin ära.
Meil on rühmas enamasti väga tagasihoidlikud vanemad, kes ilmselgelt tulevad-lähevad ja ei taha mingit erilist lisasuhtlemist, elavad oma elu, aga paar aktivisti on igas rühmas, kes teisi üles kütavad ja surgivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 16:05; 13.04 16:55; 14.04 19:31; 15.04 09:30; 15.04 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õnneks meilgi sellist kommet. Jõulude/uusaasta eel küll, ma olen viinud õpetajatele kommikarbi viinud, kuna me iga aasta enne jõule jääme pikemale puhkusele.

Aga muidu ei.

Suvel laps ei puhka?

Puhkab ikka. Kuu aega kindlasti. Terve juuli, kui lasteaed kinni on.

Küsimuse iva oli selles, et miks jõulupuhkuse eelselt viite tervituse õpetajatele, aga enne suvepuhkust mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 21:55; 15.04 09:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimuse iva oli selles, et miks jõulupuhkuse eelselt viite tervituse õpetajatele, aga enne suvepuhkust mitte.

Ilmselt pole asi puhkuses vaid traditsioonis jõulude puhul ikka midagi kinkida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see maitse asi ole.

Ma ei tunne mingit vajadust lasteaia laste vanemate koosistumiste järgi.

Minu jaoks on nad võõrad inimesed ja jäävad ka hiljem ja peale aeda lähevad lapsed kooli ja enam ei suhtle nende vanematega enamasti edasi. Lapsed lähevad laiali oma teistesse koolidesse, teistesse klassidesse. Lõpetamise aasta on veel arusaadav.

Milleks see vahepealne small-talk võõrastega punnitud suhtlemine mitu korda aastas koos kinkidega ülekülvamisega ?

Eks ta üks aktivistide ameerikalik leiutis ole.

Mulle ei meeldi, aga eks vastu tahtmist käin ära.

Meil on rühmas enamasti väga tagasihoidlikud vanemad, kes ilmselgelt tulevad-lähevad ja ei taha mingit erilist lisasuhtlemist, elavad oma elu, aga paar aktivisti on igas rühmas, kes teisi üles kütavad ja surgivad.

Aga tead igal pool ei ole nii. Meil nt lasteaiast enamus läheb ühte kooli. Lisaks on palju sidemeid muud pidi nt kellel käivad õed-vennad koos koolis või teises rühmas, kelle vanemad korraldavad kogukonnas mingeid asju koos jnejne.

Kevadised piknikud on alati väga mõnusad, saab lasteaia asju arutada ja ka muud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.04 23:49; 15.04 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane, see on vist väikelinnas nii, alevis, see kogukonna teema. Siinkohal on tegu Tallinnaga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.04 16:05; 13.04 16:55; 14.04 19:31; 15.04 09:30; 15.04 14:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kevadine piknik on olnud, lapsed-õpetajad-vanemad koos, kõik toovad midagi näksimist. Tore üritus, ei ole mitte midagi teiste vanematega suhtlemise vastu, vanemad lapsed on saanud lasteaiast oma parimad sõbrad, kellega 15a hiljemgi ninapidi koos ollakse, mõni on ikka trehvanud ühte kooli-klassi kuna piirkond sama. Praegu ka lasteaialaps ja paar suuremat sõpra aias ning nende vanemad on ühtlasi saanud peresõpradeks, on üksteisel külaskäimist jne.
Kausikujulises kalurikülas siis ehk heade mõtete linnas (pole väga pisike külake :)).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane, see on vist väikelinnas nii, alevis, see kogukonna teema. Siinkohal on tegu Tallinnaga

Meie elame ka Tallinnas, aga rahulikus äärelinnas. Kogukond on täitsa olemas ja lapsed jagunevad ilmselt hiljem suuremalt jaolt kahe lähema kooli vahel. Teised lapsevanemad olid võõrad vaid paaril esimesel korral (aga see polnud samuti mingi probleem, kuigi minagi pole eriline small talk’i inimene — meil oli ju kohe algusest peale ühine teema laste ja lasteaia näol); nüüd on teistest lapsevanematest ammu saanud head tuttavad ja koosistumised on vägagi mõnusad.

Kui Sa tunned, et Sa tõesti ei taha minna, olen üsna kindel, et mitte midagi ei juhtu ega keegi ei pane pahaks, kui jätad minemata (ei pea ju otse rõhutama, et teiste seltskond Sulle vastukarva on, see vast tõesti võib mõnes inimeses ebameeldivaid emotsioone esile kutsuda).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.04 21:33; 14.04 19:45; 15.04 20:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps Suvesse minek

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.