Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 197 )

Teema: Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Postitas:
Kägu

Lihtsalt nüri ja tüütu on, et välja minek on mingi suur operatsioon ja kui kaua seal väljas siis ikka olla? Jalutad mõned tunnid ära ja siis tuleb ikka korterisse tagasi tulla. Uuesti minnes jälle otsast peale – pane enam-vähem viisakad riided, lukusta, võtmed jne. Kui veel lapsed ka, siis ikka päris tüütu.
Vaatan tuttavaid eramajaomanikke või ka telesaateid – kade olen! Nii mõnus visata plätu jalga, minna õue, toimetad. Tahad, lähed tuppa varju, tahad, oled poole ööni väljas.

Kuulan vahel poes inimeste omavahelisi vestlusi: võtame midagi grillida…kas suitsutaks täna midagi…kutsuks täna x külla, võtame seda-toda… Nii nuuks! tuleb peale.
Jah, ma käin ka mõned korrad kuskil kutsutud aiapeol, aga siis kobin korterisse tagasi ja istungi siin nelja seina vahel. Grill-lihast või omasuitsutatud singist võin ainult und näha.

See teema ei ole “lõputud mutuniitmised/lumekorustus/leheriisumine eramajas”, vaid majaomanike suvised eelised. Kes nõustub, vingub kaasa – saab korrakski omasugustega suhestuda, sest avalikult ju keegi ei kadesta.

+36
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, ma olen sinuga ühes paadis! Nii kopp on ees siin korteris istumisest. Mul on see tunne juba koroona alguse ajast saadik. Me küll kogume raha, et tulevikus maale kolida, aga sellega läheb aega. Tahaks oma aeda ja peenraid.

+19
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Osta suvila ja saad nautida kõiki suviseid tegevusi. Talvel seal ei ela, jääb kütmine ja lumerookimine ära.

+14
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise küll õnnelik majaomanik, aga tean täpselt kui õudne see on, mida kirjeldad, sest vahepeal käin oma teises linnas olevas korteris (Annelinn) ja see on masendav. Seal pole rõdu ka. Rõdu päästaks natukenegi, kujundaks sellest oma aiakese, lilled, mõnus tool, padjad, lauake. Aga lihtsalt korter ilma rõduta … see on tõesti jube ebameeldiv. Tegelikult on see rohkem suurlinnade teema, väikelinnades on ka korterites mõnusam, ämm elab sellises kolmekorruselises majas maakohas, seal ei panegi ust lukku kui korraks õuele lähed ning keegi mingit riietust ka ei jälgi, käiakse koduriietes, nagu oled.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elasime korteris 12 aastat. Just niisugune tunne oligi – tahaks aastaaegu ehedalt kogeda. Kõiki! Ka talvist lund ja kevadist pori, et siis suvi oleks seda nauditavam. Aga polnud see suvi korteris üldse nii nauditav. Ei õiget lõhna pärast vihmasabinat, ei võimalust õues süüa teha, ei mõnusaid lõkke ääres veedetud öid, ei lastel onne puu otsas, ei oma marju ega puuvilju, mida lapsed ise  võtta saaks. Ei esimesi pisikesi porgandeid oma peenralt ega värsket kasevihta sauna.  Aknast nägid ka vaid betooni, mitte õitsevat toomingat või punavat pihlakat.  Kõige rohkem tundsin puudust hommikuse kohvitassiga otseti aeda astumisest. Ja need linnud! Linnakorteris ei kuule seda võimsat sümfooniat, mida metsalinnud tekitavad. Minu jaoks oli see korteris elamine küll ülimugav, aga nagu kuidagi tühi. Mitte nagu päriselu. Aastaid oli tunne, et elu möödub, aga mina seda ei ela. Nagu vangis olnuks.

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaa, ma olen sinuga ühes paadis! Nii kopp on ees siin korteris istumisest. Mul on see tunne juba koroona alguse ajast saadik. Me küll kogume raha, et tulevikus maale kolida, aga sellega läheb aega. Tahaks oma aeda ja peenraid.

Ega siis majaomanik olemiseks ei pea maale kolima. Saad ju osta maja linnas ja ongi olemas.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa igatsed…grill- liha? Mu igasuvine õudus, keegi kutsub grillima ja sa pead tegema nägu, et see sulle jubedalt meeldib.

Õudne.

Ei tea, kastanid ja sirelid õutsevad akna all, seda õietolmu ei suuda ära kiruda, kõik on roheline, auto, aknad, istepingid. Isegi ööbik lõugab iga varahommik, maga tropid kõrvas. Murulõhna on küllaga.

+8
-28
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

mõtlesin ja mõtlesin, mida tegin, kas vingusin, kui linnas elasin korteris, ei tule meelde, elu oli sätitud linnaolude järgi ja tegemist oli küllaga, ainuke asi, mis üle viskas, et tuppa ei saanud nii minna, et kedagi ei näinud ja kuna tundsin kõiki majaelanikke, siis pidin palju suhtlema, see oli aegajalt tüütu

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina elasin korteris peal 14 aastat (14-27),  õnneks oli väike kortermaja, oma aiaga, kus sai päevitada, ka mingi grillimise kohta oli. Aga nüüd ei kujutaks enam ette, et ei ole oma aeda, meil on ka bassein väljas – eelmine suvi asendamatu. Elasin sõbranna juures 4 p, kui olin koolitusel.  Peale koolipäeva lõppu läksin hoopis vanalinna jalutama, käisin söömas – korteris oli nii kitsas olla.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saad ju osta maja linnas ja ongi olemas.

Linnadel on suur vahe. Eramaja kusagil magistraali lähedal, kus pidev müra ja ving ei ole ka suurem asi. Väärtus on puhtal õhul, vaiksel ja looduslikul elukeskkonnal.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elasin lapsena ühes Eesti keskmise suurusega linnas 5 korrusel. Kooli lõppedes kolisime suvilasse ja augusti lõpus tagasi. Mäletan, et käisime suve jooksul paar korda linnas ja se oli ikka trööstitu. Kõik oli tolmune, muru kuivanud, mõni üksik laps jõlkus majade vahel. Suvilasse tagasi jõudes oli tunne hoopis teine, mere õhk, männimets jne.
Mõistan täiesti Sinu ahastust.
Ise elan Tallinna äärelinnas oma majas, aga ikka on suvel mõnus suvilas olla. Õhk on kuidagi hoopis teine.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Linnadel on suur vahe. Eramaja kusagil magistraali lähedal, kus pidev müra ja ving ei ole ka suurem asi. Väärtus on puhtal õhul, vaiksel ja looduslikul elukeskkonnal.

Mugavustega nagu kraanist tulev vesi, vesikäimla, kuivati, nõudepesu- ja pesumasinad ja lähedal asuvate poodide ja töökohtadega. Vaikust ja puhast õhku tahaks kõik, aga koos hüvedega.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil linnakodu (korter kesklinnas, suure rõduga) ja suvekodu maal.

Kevadest sügiseni nädalavahetused suvekodus, aga olen alati päris rõõmus, kui pühapäeval linnakoju jõuame. Elame ilusas linnaosas, kus palju rohelust ja kohti kus jalutada – naudin suveaega siin samamoodi kui maal. Hommikukohv ja õhtusöök rõdul niikuinii.

See ongi kõige parem, kui kaks kodu. Aga üksteisest mitte liiga kaugel (1,5h sõitu on viimne piir aja ja raha mõttes).

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ikka võid viriseda. Kuigi selle riietusega võiksid ju vabamalt võtta, kui oled niisama õues. Selleks ei pea eriliselt sättima või üles lööma.
Ka kadedus on loomulik. Olen ise ka korteris elanud, oma maja unistus oli aastaid. Aga ei olnud rahaliselt mingil moel võimalik seda saada ega ka suvekodu. Siis elasin aastaid väikeses kohas korteris, kus oli aiamaa võimalus, mis vanast ajastust jäänud praegugi paljudesse väikestesse kohtadesse. Siis sai ka seal tehtud ja käidud, pealegi ilma uute riieteta, päris võiks öelda tööriietega või kodukleidiga.Ja see oli ka sobiv, parem, kui ila selleta. Meil korterites elades rõdu ei olnud, aga rõdu on ka suveks hea asi ikka korteris.
Kui vana sa oled? Ja mida sa saaksid teha või tegema hakata nüüd, et liikuda oma maja suunas? Kui kaugele sa näed ja mõtled? Selles mõttes, et kui suurde linna ei jaksa maja osta või kallitesse paikadesse, siis kas oleksid nõud minema kuhugi, kus oleks rohkem võimalik seda teha? Paljud inimesed teevad nii. Ka mina olen nii teinud.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina oma korteris elamise perioodist sain külge matkapisiku. Nii kui oli vaba päev, pakkisime varavalges matkakotis ja põrutasime loodusesse (aastaringi). Ja olime siis nii kaua, kuni tuli tööle minna.

Nüüd oleme 6-7 aastat oma majas elanud ja ausalt on ikka mõnus ja mugav küll. Matkale aga seevasti jõuame paar korda aastas.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Elasin lapsena ühes Eesti keskmise suurusega linnas 5 korrusel. Kooli lõppedes kolisime suvilasse ja augusti lõpus tagasi. Mäletan, et käisime suve jooksul paar korda linnas ja se oli ikka trööstitu. Kõik oli tolmune, muru kuivanud, mõni üksik laps jõlkus majade vahel. Suvilasse tagasi jõudes oli tunne hoopis teine, mere õhk, männimets jne.

Mõistan täiesti Sinu ahastust.

Ise elan Tallinna äärelinnas oma majas, aga ikka on suvel mõnus suvilas olla. Õhk on kuidagi hoopis teine.

Vanemad olid mõlemad töötud sul, et saite suvi otsa maal olla? Tollel ajal ei tehtud ju kaugtööd.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanemad olid mõlemad töötud sul, et saite suvi otsa maal olla? Tollel ajal ei tehtud ju kaugtööd.

Mina olin ka suvi otsa suvilas, loomulikult mitte kogu aja vanematega, aga vanavanemate vahel oli aeg ära jaotatud ning nädalavahetuseks tulid ema-isa suvilasse alati. Samamoodi suve jooksul üldse linna ei juhtunud, praegu mõtlen, et kuidas me küll riietega saime, ilmselt pidid siis vanaemad nädala jooksul ka pesu pesema seal – mingeid megakohvreid asju küll kaasas polnud. Olid mingid suvilariided, mis asusidki aastaringi suvilas, aga lapsed ju kasvavad ja ju ikka midagi pidi kaasa ka võetama.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mugavustega nagu kraanist tulev vesi, vesikäimla, kuivati, nõudepesu- ja pesumasinad ja lähedal asuvate poodide ja töökohtadega. Vaikust ja puhast õhku tahaks kõik, aga koos hüvedega.

Sõltubki linnast. Maakohtades on rohkem vaikust ja puhast õhku, aga vähem mugavusi. Toidupoed on paljudes suuremates asulates, väikelinnades olemas. Töö osas sõltub ametist, töö iseloomust, kaugtöö puhul ei mängi lähedal asuvate töökohtade rohkus rolli.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ise küll õnnelik majaomanik, aga tean täpselt kui õudne see on, mida kirjeldad, sest vahepeal käin oma teises linnas olevas korteris (Annelinn) ja see on masendav. Seal pole rõdu ka. Rõdu päästaks natukenegi, kujundaks sellest oma aiakese, lilled, mõnus tool, padjad, lauake. Aga lihtsalt korter ilma rõduta … see on tõesti jube ebameeldiv. Tegelikult on see rohkem suurlinnade teema, väikelinnades on ka korterites mõnusam, ämm elab sellises kolmekorruselises majas maakohas, seal ei panegi ust lukku kui korraks õuele lähed ning keegi mingit riietust ka ei jälgi, käiakse koduriietes, nagu oled.

heh, ma just niimoodi elan oma Annelinna korteris, et uks lahti ja koduriietes või vahel isegi öösärgis õues koera pissitamas 🙂 rõdu õnneks on ka ja Anne kanal piisavalt lähedal, et soovi korral sinna oma hommikukohvi ja ajalehega minna, kasvõi hommikumantlis. ehk see riivab tõesti kellelgi silma, ei ole varem niimoodi mõeldud, aga otseselt liiga ma kellelegi ju ei tee, nii et ilmselt jätkan samamoodi

+9
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma elan ka korteris ja igatsen seda, et oleks ikka päris omaette eramaja, aga paraku mul ei ole sellist rahalist ressurssi, et tsivilisatsiooni rüppe mingi maja osta. Kui korteri maha müüks, siis saaks küll kuskile maale laguneva maja, aga nii hull ma ei ole, et kuskile sellisesse kohta kipuks. Üksi ma ei jaksaks tervet maja nullist üles ehitada ja majasaamise eesmärgil mingit suvalist meest ka ei taha.

Õnneks ei ole mu korter selline, et ma ei saaks grillida ja õuel vedeleda. Ma ostsin korteri väiksesse kortermajja, kus on oma hooviala. Naabritega on vedanud, nendega saab rahulikult koos eksisteerida. Õues on minul oma grill, naabrimehel oma grill (erinevat tüüpi), pingid, kiiged, batuut, kasvuhoone, salatipeenar, sirelid ja kirsipuu. Mina kasvatan tomateid. Tallinnas. Lapse saab õue saata mängima, ise saab seal kohvi juua või grillida kui tekib soov. Mõnikord on küll naabrid samal päeval juba ees, aga kui pole külalisi kutsunud, siis see ei sega. Sellegipoolest, eks peab teistega arvestama kogu aeg ja natuke tahaks ikka seda, et oleks päris isiklik õu. Aga parem kui mitte midagi.

Varem elasin Lasnamäel paneelikas, seal oli masendav, mitte iial ma ei harjunud sellega ära, kasvasin ise samuti seda tüüpi majas, kus praegu, et naabreid on, aga vähe ja õueala oli üsna privaatne. Vanaemal oli suur maja, seal oli mõnus. No see läks pärast tema surma jagamisele, iga laps sai väikse jupi müüdud rahast. Nii et praegu tuleb leppida sellega, mis on. Aga mõistan küll seda ängi, kui tahaks mõnikord lihtsalt niisama äkkidee ajel grillida ja pole kohta, kus seda teha. Sel põhjusel ma oma kinnise õuega kortermaju otsisingi, kui ostmiseks läks. Nüüd ostan korra nädalas bingo loto pileti, et juhul kui mingi ime läbi võidan suurema summa, siis ostan suvila. Kui piletit pole, siis pole sedagi nullilähedast võimalust.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, aga nagu linnadel, nii on ka eramajadel suur vahe. Sinu kirjeldatu on pigem soojustamata ja mugavusteta suvilatüüp, millisest TA minu meelest küll ei räägi. Minul on kodus küll soojus, valgus, vesi, kodutehnika. Elan pealinlase mõistes muidugi karu sealsamuseski (Järvamaa), aga ilmselt siis luksuslikumalt kui sina.
Poodide valiku üle ei kurda – mul on isegi internet olemas.
Töökohad – kui pole, tuleb ise teha. Tegimegi, perefirma.
See illusioon, et maal (=eramajas) elavad vaesed ja lollakad, võiks hakata kaduma. Ma näen ümberringi edukaid inimesi ja peresid, kes muudkui ehitavad ja loovad. Jah, statistiliselt võib Järvamaa keskmine sissetulek Harjumaale alla jääda (ja jääbki), see aga ei tähenda, et väljaspool Põhja-Eestit inimesed mõnusalt ära ei elaks. Ikka ise tuleb olla ja teha! Täpselt samamoodi on Tallinnas mittehakkamasaavaid inimesi ja protsentuaalselt rohkemgi. Mida selline kõrvutamine annaks? Näen hoopis, et reaalne eluolu nägemus on ahtake.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatan tuttavaid eramajaomanikke või ka telesaateid – kade olen! Nii mõnus visata plätu jalga, minna õue, toimetad. Tahad, lähed tuppa varju, tahad, oled poole ööni väljas.

Mul Tartu linnas on korter puumajas, suur õueala ja põhimõtteliselt sama: poole ööni väljas olemist takistavad peamiselt sääsed. Tunnen puudust rõdust, et ei peaks salatikraami korjamiseks teiselt korruselt alla ja 50 m peenra juurde kõndima (aknakast jääb pisut väikeseks). Nii et kui sind praegune elu ikka üldse ei rahulda, siis saaksid oma linnakorteri ka teistsugust elu võimaldava linnakorteri vastu vahetada. Meil on praegu jah ahjuküte, aga paljud Tartu vanemad majad on juba linna kaugküttevõrku ka ühendatud, või siis pannakse õhksoojuspump.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks elad siis korteris?

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise elame ka korteris ja pole näe siin isegi rõdu ega oma hoovunurka, aga ei lase endale sellist nüristumise tunnet tekkida. Piirkond on ka täitsa mõnus, pole suuri paneelmajasid ümber ja väiksem kortermaja. Vähemalt on võimalus maale vanemate juurde sõita, kui väga kopa ette viskab. Muidugi on vahepeal palavaga tüütu ennast välja ajada ja kadestad neid grillijaid. Meie muidugi plaanime ikkagi korteri tulevikus maha müüa ja oma majakese osta. See mõte juba ei lase masetseda korterielu üle, sest ega see vingumine ju midagi ei muuda. Vb võtad ka eesmärgiks oma majake kuidagi tulevikus ikkagi saada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meil linnakodu (korter kesklinnas, suure rõduga) ja suvekodu maal. Kevadest sügiseni nädalavahetused suvekodus, aga olen alati päris rõõmus, kui pühapäeval linnakoju jõuame. See ongi kõige parem, kui kaks kodu.

Minu arvates muutub kahe kodu vahet sõitmine tüütuks ja tülikaks. Kui nädalavahetus juhtub olema vihmane ja jahe, siis suvilasse minek ei tõmba, aga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega siis majaomanik olemiseks ei pea maale kolima. Saad ju osta maja linnas ja ongi olemas.

Ee…tõesti? Mina tahan maale kolida.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõned tähelepanekud ja mõtted.

Korteril ja korteril võib suur vahe olla. Kas elad näiteks Lasnamäel suures paneelmaja korteris või kuskil Kassisabas, Kalamajas, Uus-Maailmas, Nõmmel väikeses 3-5 korteriga majas korteris. Viimases on reeglina oma väikene hoov ja majal ka rõdu olemas, nii et sellises korteris elamine sarnaneb paljuski juba majas elamisele. Eestis on tegelikult majas parem elada 3 kuud aastas (suvel), talvel väga vahet ei ole. Aga korteriomanikul võib olla näiteks suvila või maakodu ja sinna sõites saab ta rahuldada “maal oleku vajaduse”. Mulle endale sobib selline variant, nagu siin kirjas, et elu väikeses kortermajas ja siis maakodu, kus saab suvel mingi aeg viibida (puhkus, mõned nädalavahetused). Kas ma igatsen linna päris oma maja? Täna väga mitte. Linnas (loe Tallinnas ja ilmselt ka mujal) loeb väga ka asukoht, kus sa elad. Kui palju pead iga päev sõitma, et lapsed lasteaeda, kooli, ise tööle saaks. Seega äärelinna elu (rae vald, uuesalu) ma jälle ei igatse.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ee…tõesti? Mina tahan maale kolida.

Koli siis..

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

ga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

Kust on tulnud selline arusaam, et suvila=põllumajandus? Minu suvila on nt põhjarannikul sellises kohas, kus peenraid teha ei saagi (liivane mändidealune) On ainult 1 kasti sees maitserohelist (vajadusel isekastjaga). Keegi ei rüga seal midagi. Sõidame maale, teeme uksed-aknad lahti, kes jookseb mere äärde, kes võrkkiike.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tean, mida tunned!

Mul on tunne, et iga korteris veedetud päev on raisatud päev! Korterielu on minu depressiooni põhjus nr.1 ja see läheb iga aastaga vaid raskemaks. Kevadel on ilusa linnulaulu asemel kajakate kisa ja kõik looduse tärkamine jääb nägemata. Ei aita matkad ega telkimas käimised, see on hetkeline leevendus ja mõnikord isegi lisab õli tulle kui tead, et pead korterisse tagasi minema. Keegi eelnevalt mainis ka, et nagu vangis oleks, just selline tunne ongi.

+9
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 197 )

Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!