Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 212 )

Teema: Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Postitas:
Kägu

Suvi on kohati majaomanikele tüütu. Tahaks magada aga naabritel on pidu. Järgmine öö, järgmistel naabritel.
Muruniidukid töötavad erinevatel aegadel. Naat vohab üle pea. Naabrid krt koguaeg rohivad, ise ei viitsi.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust on tulnud selline arusaam, et suvila=põllumajandus? Minu suvila on nt põhjarannikul sellises kohas, kus peenraid teha ei saagi (liivane mändidealune) On ainult 1 kasti sees maitserohelist (vajadusel isekastjaga). Keegi ei rüga seal midagi. Sõidame maale, teeme uksed-aknad lahti, kes jookseb mere äärde, kes võrkkiike.

Paljudel pole suvilad mändide all, kus heina eriti ei kasva ja ühtegi peenart ei tehta. Sisemaal enamasti niitmisest ei pääse ja korrashoiu, trimmerdamise teenus maksab päris palju, mida suurem on krunt. Kui keegi ütleb, et laseb naabril heina enne tulekut ära niita ja sauna, ahju küdema panna, siis ega keegi ei tee neid töid tasuta või väikese summa eest. Robotniidukiga pole kõrge heinaga midagi teha ja jõudlus on väike. Mõne jaoks sobib ka rinnuni hein, et tallab jalgadega teeraja sisse ja käib küll. Kui tahta ilusat, hooldatud krunti ja mõnusat olemist, tuleb suvel ka tööd teha ja päris nii pole, et suvilasse minek tähendab täielikku puhkust, võrkkiike hüppamist ja jalgade seinale panemist.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Talvel seal ei ela, jääb kütmine ja lumerookimine ära.

Kui keegi siin imestas, et kust on tulnud arusaam, et suvila=põllumajandus, siis küsiks vastu, kust tuleb arusaam, et majas peab muudkui kütma ja lund rookima. Mugav küttelahendus, robotniiduk ja väike sissesõidutee, rada talviseks teehoolduseks võimaldab vähese vaevaga nautida majas elamise mugavusi.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suvi on kohati majaomanikele tüütu. Tahaks magada aga naabritel on pidu. Järgmine öö, järgmistel naabritel.

Muruniidukid töötavad erinevatel aegadel. Naat vohab üle pea. Naabrid krt koguaeg rohivad, ise ei viitsi.

See naabrite probleem on asulates, maja ei tähenda alati, et naabrid on kohe kõrval.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seepärast maal elangi, et meeldivad sellised igapäevased tööd. Oled kogu aeg asja sees ja midagi on alati teha. Kui peaks ainult lamama ja puhkama, siis poleks see enam miski puhkus. Mingit erilist põllumajandust ei ole, aga veidi lilli, maasikaid ja maitsetaimi, õunapuud ja marjapõõsad on ikka. Veidike hoolitsemist, näpud mullas, tore on. Kui muru saab niidetud või lumi roogitud, on nii hea tunne. Murutraktor ja lumepuhur abiks, pole hullu midagi. Tahangi ise teha. See annab õige tunde.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vanaemal oli suur maja, seal oli mõnus. No see läks pärast tema surma jagamisele, iga laps sai väikse jupi müüdud rahast.

Mida see küll tähendab?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

anaemal oli suur maja, seal oli mõnus. No see läks pärast tema surma jagamisele, iga laps sai väikse jupi müüdud rahast.

See tähendab, et maja müüdi maha ja raha jagati  laste vahel ära. Natuke sogane tekst, aga arusaamatu ka pole ju. Ma olen siit palju hullemaid asju lugenud, kus tõestin tekib mõte, et kas olen mina loll, et aru ei saa, või peksab kommentaator segast. Ma tavaliselt lihtsalt liigun edasi, kui mõne inimese mõttelõng mulle mingi umbsõlmedega pundar tundub.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väike sissesõidutee, rada talviseks teehoolduseks võimaldab vähese vaevaga nautida majas elamise mugavusi.

Ei kõla hästi. Mis rada talviseks teehoolduseks? Kortermajas elades pole mingi raja pärast tarvis muretseda. Vähese vaevaga vs üldse ilma mingi vaevata. Ma ei soovi mitte mingit, isegi mitte kõige väiksemat vaeva näha mingi raja tekitamisega talvel.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan ka seisukohta, et korteril ja korteril on vahe. Paneelikate rajoonis elades ilmselt jah võimalus endale rõduaeg rajada (rõdu olemasolul) või käia parkides ja matkaradadel. Ise elan väikeses kortermajas. Majal suur krunt ja igal korteril oma isiklik aia-ala, kus kasvatakase nii muru kui köögivilju. Igaüks toimetab enda äranägemise järgi. Minu aed on piisavalt suur, et mahuvad nii viljapuud kui köögiviljapeenrad, grillmajake, lapse kiik ja liivakst ja lisaks veel piisavalt murupinda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil linnakodu (korter kesklinnas, suure rõduga) ja suvekodu maal. Kevadest sügiseni nädalavahetused suvekodus, aga olen alati päris rõõmus, kui pühapäeval linnakoju jõuame. See ongi kõige parem, kui kaks kodu.

Minu arvates muutub kahe kodu vahet sõitmine tüütuks ja tülikaks. Kui nädalavahetus juhtub olema vihmane ja jahe, siis suvilasse minek ei tõmba, aga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

Mõtlen täpselt samamoodi. Lapsepõlves 80-ndatel oli see nagu mall, et kõigil olid suvilad, aga kui sellele tagasi mõelda, siis tõepoolest vanemate jaoks see mingi puhkus küll ei olnud. Üks edasi-tagasi sõelumine. Ei saa aru neist, kel tänapäeval on raha nii korteriks kui maamajaks, miks ei keskenduta lihtsalt ühele majale, kus siis elada ja nautida. Milleks see jant?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma seepärast maal elangi, et meeldivad sellised igapäevased tööd. Oled kogu aeg asja sees ja midagi on alati teha. Kui peaks ainult lamama ja puhkama, siis poleks see enam miski puhkus. Mingit erilist põllumajandust ei ole, aga veidi lilli, maasikaid ja maitsetaimi, õunapuud ja marjapõõsad on ikka. Veidike hoolitsemist, näpud mullas, tore on. Kui muru saab niidetud või lumi roogitud, on nii hea tunne. Murutraktor ja lumepuhur abiks, pole hullu midagi. Tahangi ise teha. See annab õige tunde.

Nagu ise oleks siia juba kirjutanud.. Täpselt samasugused mõtted.

Ainult lumepuhurit ja traktorit pole kasutuses.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust on tulnud selline arusaam, et suvila=põllumajandus? Minu suvila on nt põhjarannikul sellises kohas, kus peenraid teha ei saagi (liivane mändidealune) On ainult 1 kasti sees maitserohelist (vajadusel isekastjaga). Keegi ei rüga seal midagi. Sõidame maale, teeme uksed-aknad lahti, kes jookseb mere äärde, kes võrkkiike.

Paljudel pole suvilad mändide all, kus heina eriti ei kasva ja ühtegi peenart ei tehta. Sisemaal enamasti niitmisest ei pääse ja korrashoiu, trimmerdamise teenus maksab päris palju, mida suurem on krunt. Kui keegi ütleb, et laseb naabril heina enne tulekut ära niita ja sauna, ahju küdema panna, siis ega keegi ei tee neid töid tasuta või väikese summa eest. Robotniidukiga pole kõrge heinaga midagi teha ja jõudlus on väike. Mõne jaoks sobib ka rinnuni hein, et tallab jalgadega teeraja sisse ja käib küll. Kui tahta ilusat, hooldatud krunti ja mõnusat olemist, tuleb suvel ka tööd teha ja päris nii pole, et suvilasse minek tähendab täielikku puhkust, võrkkiike hüppamist ja jalgade seinale panemist.

Sa ajad täielikku jama!  Nüsitud murulapp on viimane asi, mida maakodus näha tahaks.  Piisab, kui rada viib saunani ja maja ees on väike niidetud plats õuemööbli jaoks. Mujal on looduslik rohumaa, ja tead, taevas ei kukugi alla.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil linnakodu (korter kesklinnas, suure rõduga) ja suvekodu maal. Kevadest sügiseni nädalavahetused suvekodus, aga olen alati päris rõõmus, kui pühapäeval linnakoju jõuame. See ongi kõige parem, kui kaks kodu.

Minu arvates muutub kahe kodu vahet sõitmine tüütuks ja tülikaks. Kui nädalavahetus juhtub olema vihmane ja jahe, siis suvilasse minek ei tõmba, aga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

Mõtlen täpselt samamoodi. Lapsepõlves 80-ndatel oli see nagu mall, et kõigil olid suvilad, aga kui sellele tagasi mõelda, siis tõepoolest vanemate jaoks see mingi puhkus küll ei olnud. Üks edasi-tagasi sõelumine. Ei saa aru neist, kel tänapäeval on raha nii korteriks kui maamajaks, miks ei keskenduta lihtsalt ühele majale, kus siis elada ja nautida. Milleks see jant?

Et oleks erinev keskkond, mis aitab ümber lülituda. Maakodus jalutavad kitsed läbi õunaaia ja rebane tuleb õhku nuhutama kui grillima hakkame. Otse maja tagant algavad seene- ja marjametsad. Täielik idüll ja puhkus.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa aru neist, kel tänapäeval on raha nii korteriks kui maamajaks, miks ei keskenduta lihtsalt ühele majale, kus siis elada ja nautida. Milleks see jant?

Eks kummalgi variandil on omad eelised. Meie soetasime kortteri+maamaja asemel äärelinnamaja ja oleme üldjoontes rahul, mulle ka see kahe koha vahet sõitmine ei sobinud. Aga tuttavad näiteks panevad oma raha ja aja just maamajasse, linnakorteris ööbivad kooliajal nädala sees ja muul ajal siis, kui vajadus tekib. Mina ei pea kuskile sõitma nädalavahetuseks ja saan nädala sees ka õhtul kodus õues midagi teha, samas pean sõitma autoga mingil määral igapäevaselt, et tööle saada ja lapsed kooli; tuttava pisike korter on aga  kesklinnas ja kõik käivad jala.

Aga tõsi on see, et noorena paneelika korteris elades tundsin ma end ka pidevalt mitte nagu kodus, vaid kuskil ühikas. Ma loodan, et vanaduspõlveks, kui maja liiga suureks jääb,  leian endale mingi pisikese aianurgaga korteri, see oleks minu ideaal.

 

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ajad täielikku jama! Nüsitud murulapp on viimane asi, mida maakodus näha tahaks. Piisab, kui rada viib saunani ja maja ees on väike niidetud plats õuemööbli jaoks. Mujal on looduslik rohumaa, ja tead, taevas ei kukugi alla.

Kui sulle ei meeldi niidetud muru ja piisab kitsast rajast, mis maja ja saunani viib, siis ära arva, et kõik peaksid olemas samasugused ja on imelikud, kui heina ümber maja ära niidavad.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil linnakodu (korter kesklinnas, suure rõduga) ja suvekodu maal. Kevadest sügiseni nädalavahetused suvekodus, aga olen alati päris rõõmus, kui pühapäeval linnakoju jõuame. See ongi kõige parem, kui kaks kodu.

Minu arvates muutub kahe kodu vahet sõitmine tüütuks ja tülikaks. Kui nädalavahetus juhtub olema vihmane ja jahe, siis suvilasse minek ei tõmba, aga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

Mõtlen täpselt samamoodi. Lapsepõlves 80-ndatel oli see nagu mall, et kõigil olid suvilad, aga kui sellele tagasi mõelda, siis tõepoolest vanemate jaoks see mingi puhkus küll ei olnud. Üks edasi-tagasi sõelumine. Ei saa aru neist, kel tänapäeval on raha nii korteriks kui maamajaks, miks ei keskenduta lihtsalt ühele majale, kus siis elada ja nautida. Milleks see jant?

Et oleks erinev keskkond, mis aitab ümber lülituda. Maakodus jalutavad kitsed läbi õunaaia ja rebane tuleb õhku nuhutama kui grillima hakkame. Otse maja tagant algavad seene- ja marjametsad. Täielik idüll ja puhkus.

No korter+maakodu raha eest saab sellise keskkonnaga linna(lähedase) elamise ka osta, kuhu siis kogu energia panustada, selle asemel et kahel pool sipsida.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen pool (25+ aastat) elust maal oma majas elanud (st esimese poole elust) ja maal või ka linnas oma majas elamisest ei unista. Korteris on ikka kordi mugavam – tahan loodust, lähen parki või mere äärde,  tahan kultuuri ja kesklinna, siis 10 minutit bussisõitu ja olen kohal.

Olen laisk ja mugav ning minu jaoks on korter ideaalne elupaik. Kui ma ise maal elanud ei oleks, siis mõtleksin ilmelt samamoodi kui teemaalgataja.

 

 

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ajad täielikku jama! Nüsitud murulapp on viimane asi, mida maakodus näha tahaks. Piisab, kui rada viib saunani ja maja ees on väike niidetud plats õuemööbli jaoks. Mujal on looduslik rohumaa, ja tead, taevas ei kukugi alla.

Kui sulle ei meeldi niidetud muru ja piisab kitsast rajast, mis maja ja saunani viib, siis ära arva, et kõik peaksid olemas samasugused ja on imelikud, kui heina ümber maja ära niidavad.

Väide oli, et peab niitma ja ei saa puhata. Saab küll ja tulemus ongi ilusam.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil linnakodu (korter kesklinnas, suure rõduga) ja suvekodu maal. Kevadest sügiseni nädalavahetused suvekodus, aga olen alati päris rõõmus, kui pühapäeval linnakoju jõuame. See ongi kõige parem, kui kaks kodu.

Minu arvates muutub kahe kodu vahet sõitmine tüütuks ja tülikaks. Kui nädalavahetus juhtub olema vihmane ja jahe, siis suvilasse minek ei tõmba, aga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

Mõtlen täpselt samamoodi. Lapsepõlves 80-ndatel oli see nagu mall, et kõigil olid suvilad, aga kui sellele tagasi mõelda, siis tõepoolest vanemate jaoks see mingi puhkus küll ei olnud. Üks edasi-tagasi sõelumine. Ei saa aru neist, kel tänapäeval on raha nii korteriks kui maamajaks, miks ei keskenduta lihtsalt ühele majale, kus siis elada ja nautida. Milleks see jant?

Et oleks erinev keskkond, mis aitab ümber lülituda. Maakodus jalutavad kitsed läbi õunaaia ja rebane tuleb õhku nuhutama kui grillima hakkame. Otse maja tagant algavad seene- ja marjametsad. Täielik idüll ja puhkus.

No korter+maakodu raha eest saab sellise keskkonnaga linna(lähedase) elamise ka osta, kuhu siis kogu energia panustada, selle asemel et kahel pool sipsida.

Jajah. Kõige toredam on ju iga päev  hommikul- õhtul ummikutes passida, et tööle ja pärast oma linnalähedasse koju pääseda. Ja sellist ürgset ja puutumatut loodust Kaberneemes või Laulasmaal ikkagi pole.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ajad täielikku jama! Nüsitud murulapp on viimane asi, mida maakodus näha tahaks. Piisab, kui rada viib saunani ja maja ees on väike niidetud plats õuemööbli jaoks. Mujal on looduslik rohumaa, ja tead, taevas ei kukugi alla.

Kui sulle ei meeldi niidetud muru ja piisab kitsast rajast, mis maja ja saunani viib, siis ära arva, et kõik peaksid olemas samasugused ja on imelikud, kui heina ümber maja ära niidavad.

Väide oli, et peab niitma ja ei saa puhata. Saab küll ja tulemus ongi ilusam.

Mulle meeldiks, kui niidaks 2-3 nädala tagant, mitte iga nädal. Aga mees mul on muruhull, temal hakkab füüsiliselt halb, kui mõni rohulibleke pead tõstab. See on neil perekonnast. Kui ämmal läks muruniiduk katki, pidi poeg KOHE sõitma teise Eesti otsa uut niidukit viima. Ei tulnud kõne allagi, et äkki oleks lasknud murul veel viis päeva kasvada ja oodanud nädalavahetusegi ära.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on majas ikka jauramist ja toimetamist. Oleneb muidugi krundi suurusest ja kas on tarbeaed ja iluaed või lihtsalt murulapp, mida niidab robot.  Ja kas naudid seda kõpitsemist ja peenra rohimist või on tüütu kohustus. Ma vahest kadestan korterielanikke ka. Te ei pea niitma ja trimmerdama ja puid tassima pea iga nädalavahetus. Ma ei teagi mis te teete, puhkate või 😀

Lisakulu on ju ka kõik see – terass ja hooldamine, aia hooldamine. Ma juba mingitele lilledele kulutan ca 100euri aastas. Niiduk ja selle hooldamine.   Meil ahju küte, teeme ise puid.

Mul on vahest lastest ka kahju, teismeline ei julge vahel nina ka välja pista, pannakse kohe midagi tegema.

Aga ega linna ka ei tahaks kolida, ikka oleks ahistav tunne kui suure ruumiga harjunud.  Lihtsalt, ega vaeva ja tööd on ka ikk arohkem.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka nendega ühes paadis, kes korterielu suvel ei naudi. Keegi siin eespool kirjutas hästi, et ahistav ja nagu vangis oleks – ma tunnen täpselt samamoodi. Õnneks on mul võimalus terve suvi olla ema juures, kus on palju ruumi ja võimalus aias olla. Oma pisikeses paneelika korteris oleks küll masendav olla. Tegelikult mina naudiksin oma majas elamist aastaringselt. Mul ei ole midagi ka lume rookimise või aiatööde vastu. Kahjuks ei ole sarnaselt siin kellelegi eespool kirjutajale võimalust tsivilisatsiooni elamiskõlbulikku maja ega tänaste hindade juures ka mitte majaosa või ridaelamut osta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et oleks erinev keskkond, mis aitab ümber lülituda. Maakodus jalutavad kitsed läbi õunaaia ja rebane tuleb õhku nuhutama kui grillima hakkame. Otse maja tagant algavad seene- ja marjametsad. Täielik idüll ja puhkus.

No korter+maakodu raha eest saab sellise keskkonnaga linna(lähedase) elamise ka osta, kuhu siis kogu energia panustada, selle asemel et kahel pool sipsida.

No aga tema ilmselt soovibki vaheldust ja erinevat keskkonda, nagu kirjutas. Kui see on võimalik, siis tore ju. Ega kõik ei tahagi püsivalt maal elada. Mina tahan ja elangi, aga saan väga hästi aru ka neist, kes kas töönädala sees või kogu talve soovivad linnakorteris veeta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mugavustega nagu kraanist tulev vesi, vesikäimla, kuivati, nõudepesu- ja pesumasinad ja lähedal asuvate poodide ja töökohtadega. Vaikust ja puhast õhku tahaks kõik, aga koos hüvedega.

Sõltubki linnast. Maakohtades on rohkem vaikust ja puhast õhku, aga vähem mugavusi. Toidupoed on paljudes suuremates asulates, väikelinnades olemas. Töö osas sõltub ametist, töö iseloomust, kaugtöö puhul ei mängi lähedal asuvate töökohtade rohkus rolli.

E-Selver toob tänapäeval üle Eesti igale poole kauba koju iga päev.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen täpselt samamoodi. Lapsepõlves 80-ndatel oli see nagu mall, et kõigil olid suvilad, aga kui sellele tagasi mõelda, siis tõepoolest vanemate jaoks see mingi puhkus küll ei olnud. Üks edasi-tagasi sõelumine. Ei saa aru neist, kel tänapäeval on raha nii korteriks kui maamajaks, miks ei keskenduta lihtsalt ühele majale, kus siis elada ja nautida. Milleks see jant?

Minule näiteks meeldib keskkonna vahetus. Nädala sees olen linnas. Reede õhtul sõidan maale. Nii hea on olla kahes kohas, mille keskkond on kardinaalselt erinev. Maakodu on vaikses kohas, kus naabrid kaugel. Linnas täiesti vastupidi. Maal on meil väga suur kinnistu – metsad, põllud, heinamaad…  ja privaatsust ning iseolemist on seal meeletult rohkem kui linnas.

See linna- ja maakodu vahet sõelumine on mul lapsest saati olnud. Mingit suurt riiete või asjade edasi-tagasi tassimist ei ole. Sest mõlemas kohas on elamised täissisustusega ning kummaski oma riidevaru. Ainus, mida edasi-tagasi vean on käekott ja läpakas. Maalt tagasi tulles aiasaadused.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arvates muutub kahe kodu vahet sõitmine tüütuks ja tülikaks. Kui nädalavahetus juhtub olema vihmane ja jahe, siis suvilasse minek ei tõmba, aga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

ei ole sellist asja üldse – vihmasel ajal me suvekoju ei sõida, kuna mingeid selliseid nõudlikke põhjuseid pole. Muru niidab robot, peenramaa saab ise hakkama (vihm ju kastab), umbrohu-hull ei ole. Asjad ongi pmt dubleeritud, ainult toitu veame kaasa. Põleva lambi pärast pole kunagi muretsenud.

Kasvuhoonet pole just selle pärast rajanud, et ei tekiks seda kohustust (kuigi seal saab ka automaatika kastma ja õhutama panna).

Suvekodu juures parim asi on, et jääb ära mõtlemine stiilis “mida sel nv teeme”. Kõik majadega tuttavad tahavad ikkagi nädalavahetusel mingit vaheldust oma majaelule.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muru niidab robot, peenramaa saab ise hakkama (vihm ju kastab)

Robotniiduk suudab niita madalat heina ja tihti. Kui niiduk töötab, siis kodust ära küll ei julgeks minna. Ju oled veel noor, kui ei muretse, kas suvilas on ikka kõik korras. Eelmise aasta juulis olid nii kuumad ilmad, et kui nädalaid ei tule vihma, siis kõik kuivab lihtsalt ära.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik majadega tuttavad tahavad ikkagi nädalavahetusel mingit vaheldust oma majaelule.

Saabki vajadusel nautida rohkem meeldivaid tegevusi ja puhata. Jooksvaid töid saab teha enesetunde järgi ja nädala sees, õhtuti. Isiklikult ei meeldi mõte, et kui saabub reede või laupäev, peab minema suvilasse ja tegema tööd.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Robotniiduk suudab niita madalat heina ja tihti.

Kusjuures robotniidukite hind on krõbe, arvestades, et kõrgema muruga nad enam hakkama ei saa. Sama teema on akuga niidukitega, no ei niida nad korraga 1200 m2, et ei peaks vahepeal akusid vahetama või laadima. Bensiinimootoriga niiduk on küll raskem, aga kõige kindlam, et töö saab ühe jutiga alusest lõpuni tehtud.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et iga korteris veedetud päev on raisatud päev! Korterielu on minu depressiooni põhjus nr.1 ja see läheb iga aastaga vaid raskemaks. Kevadel on ilusa linnulaulu asemel kajakate kisa ja kõik looduse tärkamine jääb nägemata. Ei aita matkad ega telkimas käimised, see on hetkeline leevendus ja mõnikord isegi lisab õli tulle kui tead, et pead korterisse tagasi minema. Keegi eelnevalt mainis ka, et nagu vangis oleks, just selline tunne ongi.

Miks, miks sa elad siis korteris? Korterisuuruse pisimaja saaksid kuskil arenduses korteri hinnaga täna kätte ja väikse aiakese ja suurema liikumisvabaduse pealekauba. Kahepeale mehega oleks see kindlasti teostatav. Kui palk ei võimalda ja meest ei ole, siis valetad endale ja meile – korterielul ei ole sinu depressiooniga suurt midagi pistmist.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 212 )


Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!