Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 212 )

Teema: Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!

Postitas:
Kägu

Kas sul on vastuvoolubassein? Liivarand? 10 minutiga rahvusvahelises lennujaamas? Teatrid, kinod, restoranid, tippkoolid oma laste koolitamiseks?

Kui sa põhjendad ära, milleks mul on vaja kümne minutiga lennujaama saada, selgitan, miks ma elan Järvamaal.
Aga sain juba aru, troll Iluselu.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis igapäevaselt paar tundi soitu, et lapsed kooli ja pealelõunal tagasi ja paar tundi soitu lennujaama? Õhtul lisa paar tundi soitu teatrisse, restosse, vastuvõtule ja tagasi? No milleks sellist mulli ajada.

Kaua sa luulutad siin? Kindlasti sõidad igapörvaselt peale laste kooliviimist ja teatriskäiku soojale maale puhkama!

Ei ole mõtet vihastuda rumala (tahtliku trolli) peale. Ta ei tea sedagi, et Järvamaalt Tallinna ei sõida mitte paari tundi. Loll jutt ja asjatundmatud purtsatused. Nende basic asjade hulka kuulub rikkal ja intelligentsel inimesel ka viisakus, empaatia, tagasihoidlukkus. See loob karisma. Antud kirjutaja on lihtsalt unistaja, intelligendi alla ei liigitu ta ühestki otsast.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

meil linnakodu (korter kesklinnas, suure rõduga) ja suvekodu maal. Kevadest sügiseni nädalavahetused suvekodus, aga olen alati päris rõõmus, kui pühapäeval linnakoju jõuame. See ongi kõige parem, kui kaks kodu.

Minu arvates muutub kahe kodu vahet sõitmine tüütuks ja tülikaks. Kui nädalavahetus juhtub olema vihmane ja jahe, siis suvilasse minek ei tõmba, aga peab ennast sundima, sest hein kasvab vahepeal suureks, peenrad vajavad rohimist ja vaatepilt pole kena. Puhkamise asemel peab hakkama suvilasse sõites kohe tööd rügama. Ka kasvuhoones on keeruline midagi kasvatada, kui taimed jäävad päevadeks või nädalaks veeta. Lisaks asjade dubleerimine, toidu kaasa vedamine ja pidev muretsemine, kas kõik on ikka korras, kas mõni lamp ei jäänud põlema, kas lõke sai korralikult kustutatud jne.

Mõtlen täpselt samamoodi. Lapsepõlves 80-ndatel oli see nagu mall, et kõigil olid suvilad, aga kui sellele tagasi mõelda, siis tõepoolest vanemate jaoks see mingi puhkus küll ei olnud. Üks edasi-tagasi sõelumine. Ei saa aru neist, kel tänapäeval on raha nii korteriks kui maamajaks, miks ei keskenduta lihtsalt ühele majale, kus siis elada ja nautida. Milleks see jant?

Et oleks erinev keskkond, mis aitab ümber lülituda. Maakodus jalutavad kitsed läbi õunaaia ja rebane tuleb õhku nuhutama kui grillima hakkame. Otse maja tagant algavad seene- ja marjametsad. Täielik idüll ja puhkus.

Ja mul on oma Nõmme majas täpselt sama idüll, viimane tänav metsa ääres, rahu ja vaikus.

Minu jaoks oleks jällegi maakodu vahet sõitmine kohutav tüli kaelas. Elus ei viitsiks. Kogu aeg mingi rapsimine, spordikotid mustade riietega pidevalt nurgas.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul on vastuvoolubassein? Liivarand? 10 minutiga rahvusvahelises lennujaamas? Teatrid, kinod, restoranid, tippkoolid oma laste koolitamiseks?

Milleks liivarand, kui inimene pole rannainimene ja külma tuule eest eelistab elada sisemaal? Palju sul on vaja teatreid, kinosid ja restorane? Tartus on kõik olemas. Kui restoranis käid harva ja gurmeetoidud jätavad külmaks, siis ei lähe eriti korda, kui järgmine restoran oma uksed avab. Tippkoolid? See sõltub lapse andekusest, sul võib olla Hugo Treffneri või Miina Härma Gümnaasium kodust 5 min kaugusel ja laps nelja, viieline, aga kui konkurents on nii tihe ja sisse ei saa, pole sellest kasu.

Räägiti vist ikka tippkoolidest, mis sa oma Miina Härmaga siin…

Jah muidugi, sõltubki laste andekusest. On peresid, kus kolm-neli last järjest saavad juba esimesse klassi sisse tippkooli ja oma kooli gümnaasiumisse ja selle ka lõpetavad. Pole järelikult ei konkurents liiga tihe ega muud häda.

Siis on ikkagi juba laste tulevikku silmas väga oluline elada just Tallinnas.

 

 

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see auto sind aitab, kui kultuur, tippkool, lennujaam on 200 km kaugusel?

Sulle juba kirjutati, et kui kultuuri, tippkooli ja lennujaama tarbid minimaalselt, siis pole probleem sõita 50, 100 või 200 km.

Siis küll. Aga on inimesi, kes tarbivad igapäevaselt ja siis on vahe küll, kas sõita 5, 50 või 200 kilomeetrit. Seetõttu ei vasta tõele kellegi eelneva postitaja nahvatus, et milles probleem, Eesti mastaabis kõik käe-jala juures. Jah, kui korra aastas vaja, elad üle oma loksumise. Aga iga päev ikka ei loksu küll Võrumaa metsast Tallinna kesklinna kooli v lennujaama, et koosolekule sõita.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiti vist ikka tippkoolidest, mis sa oma Miina Härmaga siin… Jah muidugi, sõltubki laste andekusest. On peresid, kus kolm-neli last järjest saavad juba esimesse klassi sisse tippkooli ja oma kooli gümnaasiumisse ja selle ka lõpetavad. Pole järelikult ei konkurents liiga tihe ega muud häda.

Miina Härma Gümnaasium on ka eliitkool. Kui arvestada, kui palju on põhikoole, siis paljud peavad leppima tavagümnaasiumiga ja enamusele pole oluline, kas tippkool asub 5 või 100 km kaugusel. Lapse andekust ei tea keegi ette, ka haritud ja edukate vanemate lapsed ei pääse alati eliitkoolidesse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, kui korra aastas vaja, elad üle oma loksumise. Aga iga päev ikka ei loksu küll Võrumaa metsast Tallinna kesklinna kooli v lennujaama, et koosolekule sõita.

Sõltubki inimesest, ametist. Kui reisitakse paar korda aastas, siis pole oluline lennujaama asukoht elukohast. Loomulikul ei saa igapäevaselt Tallinna kontoris viibiv inimene elada Võrumaa metsade vahel, aga see ei tähenda, et see kehtib kõigile. Osad hindavad elu rahulikumas keskkonnas ja teiste asi pole arvustada, et nad elavad vales kohas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks oleks jällegi maakodu vahet sõitmine kohutav tüli kaelas. Elus ei viitsiks. Kogu aeg mingi rapsimine, spordikotid mustade riietega pidevalt nurgas.

Kahe kodu pidamine on ka kohutav raharaiskamine. Kui maaelu meeldib, siis kolingi sinna.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägiti vist ikka tippkoolidest, mis sa oma Miina Härmaga siin

Eesti parimate eliitkoolide eesotsas on nii Treffner kui ka Miina Härma. Per capita linnaelaniku kohta on nö eliitkoole ehk õpitulemustelt paremaid koole Tartus oluyliselt rohkem kui Tallinnas

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need vormitud koledad kott-kleidid ei kaunista küll ühtegi naist.

Kui sind on tarvis enne kõvasti kaunistada, et julgeda üldse inimeste sekka lasta, siis muidugi teeb see tigedaks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui reisitakse paar korda aastas, siis pole oluline lennujaama asukoht elukohast.

Tallinna pisilennujaamast on saadaval vaid käputäis enamasti igavaid sihtkohti. Mingi mitme ümberistumistega saagimine enamasti ei meelita, seega niikuinii lähen kas Helsingisse (tartlased saavad mu teada sinna ka lennukiga) või luxekspressiga Riiga.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui reisitakse paar korda aastas, siis pole oluline lennujaama asukoht elukohast.

Tallinna pisilennujaamast on saadaval vaid käputäis enamasti igavaid sihtkohti. Mingi mitme ümberistumistega saagimine enamasti ei meelita, seega niikuinii lähen kas Helsingisse (tartlased saavad mu teada sinna ka lennukiga) või luxekspressiga Riiga.

Jah, saame lennukiga Helsingisse, aga enamasti läheme Riiga. Tallinnasse pole juba aaaaaastaid asja olnud.

Lõuna-Eestlaste “linn” ongi Riia – ilus ja roheline, lennujaam, loomaaed ja kontserdid on seal.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd Eesti kaart ette võtta, siis vähemalt Eestis kultuurielu, parimate koolide ja heade restoranide nautimiseks on Tallinnas elamine küll eriti totter koht. Seda ütlen elupõlise (va ülikooliaastad Tartus ja nüüd mingid aastad maakohas Virumaal) tallinlasena. See asub ju servas. Igale poole on sealt kauge, kui just ei taha kasutada vaid oma suure pooleldi venekeelse küla pakutavaid võimalusi.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see vingumiseklubi, mille sa siia kokku kutsusid, sind aitab?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd Eesti kaart ette võtta, siis vähemalt Eestis kultuurielu, parimate koolide ja heade restoranide nautimiseks on Tallinnas elamine küll eriti totter koht. Seda ütlen elupõlise (va ülikooliaastad Tartus ja nüüd mingid aastad maakohas Virumaal) tallinlasena. See asub ju servas. Igale poole on sealt kauge, kui just ei taha kasutada vaid oma suure pooleldi venekeelse küla pakutavaid võimalusi.

Imelik väide. Need su mainitud asjad on ju ongi kõik Tallinnas. Nojah, Tartus on muidugi häid koole küll ka. Ja Tallinna lähedal on maakohti ka tegelikult, kust sõit Tallinna on autoga sama lühike kui kuskilt Lasnamäe tagant või mujalt Tallinna servast.  Aga kui ka kuskile Kesk-Eestisse end kolida, et oleks mugav kohe igale poole minna, siis kuhu sa sealt ikka kultuuri nautima lähed? Tallinnasse põhiliseltr ju ja Tartusse. Ja Tartusse pole ka Tallinnast vahel harva hullumeelne kultuuri pärast tulla, täitsa tehtav, kui tahta. Ja saartele näiteks on Tallinnast palju mugavam minna, kui kuskilt lõuna poolt. Ja muidugi reisimise mõttes on ka Tallinnast ju vaja minna, nii et jälle on eeliseks, kui oled sellele kohale lähemal. Jah venelasi on seal muidugi palju, selle vastu pole tõesti midagi kosta.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See asub ju servas. Igale poole on sealt kauge, kui just ei taha kasutada vaid oma suure pooleldi venekeelse küla pakutavaid võimalusi.

 

Imelik väide. Need su mainitud asjad on ju ongi kõik Tallinnas.

Ma pakun, et sinu poolt tsiteeritu ise siiski Tallinnas ei ela. Kuidagi liiga rumal jutt elupõlise tallinlase kohta.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga iga päev ikka ei loksu küll Võrumaa metsast Tallinna kesklinna kooli v lennujaama, et koosolekule sõita.

Õnneks on nüüdseks aru saadud, et koosoleku pidamiseks ei ole vaja üldse kuskile loksuda ega lennata,  saab täiesti rahulikult ka Võrumaa metsas istudes koosolekul olla. Kui aga niisama kuskile puhkusele lennata, siis Tallinnast niikuinii eriti ei saa ja Riia on Võrumaale mõistlikult lähedal. Ainus pluss, mis Tallinnal on, on see, et lennujaam on osatud õigesse linnaserva paigutada, tänu sellele pole mul u 20a sellesse linna vajadust minna olnud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd Eesti kaart ette võtta, siis vähemalt Eestis kultuurielu, parimate koolide ja heade restoranide nautimiseks on Tallinnas elamine küll eriti totter koht. Seda ütlen elupõlise (va ülikooliaastad Tartus ja nüüd mingid aastad maakohas Virumaal) tallinlasena. See asub ju servas. Igale poole on sealt kauge, kui just ei taha kasutada vaid oma suure pooleldi venekeelse küla pakutavaid võimalusi.

Imelik väide. Need su mainitud asjad on ju ongi kõik Tallinnas. Nojah, Tartus on muidugi häid koole küll ka. Ja Tallinna lähedal on maakohti ka tegelikult, kust sõit Tallinna on autoga sama lühike kui kuskilt Lasnamäe tagant või mujalt Tallinna servast. Aga kui ka kuskile Kesk-Eestisse end kolida, et oleks mugav kohe igale poole minna, siis kuhu sa sealt ikka kultuuri nautima lähed? Tallinnasse põhiliseltr ju ja Tartusse. Ja Tartusse pole ka Tallinnast vahel harva hullumeelne kultuuri pärast tulla, täitsa tehtav, kui tahta. Ja saartele näiteks on Tallinnast palju mugavam minna, kui kuskilt lõuna poolt. Ja muidugi reisimise mõttes on ka Tallinnast ju vaja minna, nii et jälle on eeliseks, kui oled sellele kohale lähemal. Jah venelasi on seal muidugi palju, selle vastu pole tõesti midagi kosta.

Eesti paremaid restorane on Tallinnas elaniku kohta vähem kui ülejäänud Eestis. Muuseume ka. Kolida pole ma kellelgi käskinud, kes ei soovi, aga tõde võiks ju tunnistada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on majas ikka jauramist ja toimetamist. Oleneb muidugi krundi suurusest ja kas on tarbeaed ja iluaed või lihtsalt murulapp, mida niidab robot. Ja kas naudid seda kõpitsemist ja peenra rohimist või on tüütu kohustus. Ma vahest kadestan korterielanikke ka. Te ei pea niitma ja trimmerdama ja puid tassima pea iga nädalavahetus. Ma ei teagi mis te teete, puhkate või ????

Lisakulu on ju ka kõik see – terass ja hooldamine, aia hooldamine. Ma juba mingitele lilledele kulutan ca 100euri aastas. Niiduk ja selle hooldamine. Meil ahju küte, teeme ise puid.

Mul on vahest lastest ka kahju, teismeline ei julge vahel nina ka välja pista, pannakse kohe midagi tegema.

Aga ega linna ka ei tahaks kolida, ikka oleks ahistav tunne kui suure ruumiga harjunud. Lihtsalt, ega vaeva ja tööd on ka ikk arohkem.

Mul on suvekodus püsililled. Need mis ämm 20 aastat tagasi istutas. Paar korda suve jooksul rohin neid.

Miks 100 eurot aastas lilledele kulutada kui see tasku pihta käib?

Tarbeaia peenraid peab suve alul rohkem rohima, hiljem ainult tarbimine. Sama ka muru kohta. Suve teisel poolel seda tihti niitma ei pea. Siis puhkangi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui reisitakse paar korda aastas, siis pole oluline lennujaama asukoht elukohast.

Tallinna pisilennujaamast on saadaval vaid käputäis enamasti igavaid sihtkohti. Mingi mitme ümberistumistega saagimine enamasti ei meelita, seega niikuinii lähen kas Helsingisse (tartlased saavad mu teada sinna ka lennukiga) või luxekspressiga Riiga.

[/quote

Muidugi!
No aga tsiviliseeritud inimene siis ostabki lennupileti sellest “pisilennujaamast” alates kas Helsingi v Riia v Frankfurdi kaudu kuhu iganes:)

Mina ei lähe ise laeva v bussiga järgmisse lennujaama. Pagasi tshekkad ju juba Tallinnas ära kuni lõpuni, mida ei vedi seda laevadelt v bussidelt järgmisse lennujaama.

Igaühele oma.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No aga tsiviliseeritud inimene siis ostabki lennupileti sellest “pisilennujaamast” alates kas Helsingi v Riia v Frankfurdi kaudu kuhu iganes:)

Jah, kellele meeldivad lennujaamad või mitmed ümberistumised. Nii võib ju lennata põhimõtteliselt ka Tallinn-Tartu-Helsinki-Tallinn-Riia. Frankfrut-viin jne jne – Mina sõidan mingi parema bussiga otse Riia Lennujaama ja lendan vahepeatusteta sihtpunkti. Bussis ei pea ise roolima, pole vaja tund varem kohal olla jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et Riias jalutad bussi pealt otse lennukisse või mis su point on? Et Riias ei pea lennujaanas vähemalt turvakontrolli läbima?

Ja sa väidad, et Riias on tehtud lennuplaan selle järgi, kuidas Tartust buss tuleb?

Hea muinasjutt.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et Riias jalutad bussi pealt otse lennukisse või mis su point on? Et Riias ei pea lennujaanas vähemalt turvakontrolli läbima?

Ja sa väidad, et Riias on tehtud lennuplaan selle järgi, kuidas Tartust buss tuleb?

Hea muinasjutt.

Ei, ma väidan seda, et jääb ära ÜKS lennujaam (Tallinn) ja veel ÜKS vahemaandumine. Sest vägaväga paljudesse kohtadesse saab Riiast otse, aga Tallinnast lennates peaks KAHES turvakontrolis olema jne. Riia bussile ei pea minema poolteist tundi varem, on istmetel suuremad vahed, ei ea veelkord kingi jalast võtma jne. Sa vast ka tead neid vahesid, mis on kahe vahemaandumisega lendamisel või otse lendamisel, eks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me käime 80-90% lennukordadel ka Tallinnast bussiga Riiga, sest vahemaandumised ja lisa-turvameetmed on ilgelt tüütud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahe kodu pidamine on ka kohutav raharaiskamine. Kui maaelu meeldib, siis kolingi sinna.

Mitte ainult raharaiskamine, vaid ka kohutavalt suur koormus keskkonnale.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see auto sind aitab, kui kultuur, tippkool, lennujaam on 200 km kaugusel?

Tippülikool on Tallinnast pea 200 km eemal, tilluke Talinna lennujaam Tartust samapalju ???? ja päris korralik lennujaam Tallinnast 105 km (Vantaa) või 330 km (Riia). Riia oma Tartust minnes veel 80 km lähemal. Tartu ja Tallinn pole vast väga maakohad. Ja mis arvamus see nagu on, et Pärnu teatris käimine või Eesti Rahva Muuseumi külastamine pole kultuuri tarbimine, sest need asutused on Tallinnast väljas. Milline rumalus.

Ja suveetendused on ju kõik mööda Eestit laiali, Tallinnas neist ainult paar tk. Ei teagi, kuhu siis suveks täpsemalt kolima peaks…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et Riias jalutad bussi pealt otse lennukisse või mis su point on? Et Riias ei pea lennujaanas vähemalt turvakontrolli läbima?

Ja sa väidad, et Riias on tehtud lennuplaan selle järgi, kuidas Tartust buss tuleb?

Hea muinasjutt.

Ei, ma väidan seda, et jääb ära ÜKS lennujaam (Tallinn) ja veel ÜKS vahemaandumine. Sest vägaväga paljudesse kohtadesse saab Riiast otse, aga Tallinnast lennates peaks KAHES turvakontrolis olema jne. Riia bussile ei pea minema poolteist tundi varem, on istmetel suuremad vahed, ei ea veelkord kingi jalast võtma jne. Sa vast ka tead neid vahesid, mis on kahe vahemaandumisega lendamisel või otse lendamisel, eks?

Turvakontrolle on ikka üks, piletiväravaid võib olla rohkem.

Ma ise olen parem meelega jah Vantaas, kui Riia lennujaamas. See bussisõit võtab kauem aega, kui mul tallinnast helsingisse lennukiga minna, koos kõikide protseduuridega.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte ainult raharaiskamine, vaid ka kohutavalt suur koormus keskkonnale.

ei ole suurem koormus kui sellel, kes igapäevaselt autoga tööl/koolis käib. Meie nädala sees (korter kesklinnas) autot ei kasuta, ongi pmt maal käimiseks. Nädalas siis sõitu ca 150 km.

See teeb sama välja, kui käia iga päev 15 km kaugusel tööl. Pluss nädalavahetusel ju ikka kuskil käiakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me käime 80-90% lennukordadel ka Tallinnast bussiga Riiga, sest vahemaandumised ja lisa-turvameetmed on ilgelt tüütud.

Ja Tallinnast Riiga sõitmine ei ole tüütu?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei saa ka kahe kodu nn. volust aru.

Jube sebimine, sinna ja tagasi. Pigem myyks molemad maha ja ostaks yhe, aiaga ja muu vajalikuga.

Ainukesed juhud, kus ma seda moistan, on teine kodu valismaal, taitsa teises keskkonnas, kus see perioodiks, mil teda ei kasutata, on n.o. kinni pitseeritud, ja seal kuude kaupa keegi ei kai. Voi siis variant, et inimene on nii rikas, et tal on teenijad, kes neid kahte kodu korras hoiavad, nagu Inglise romaanides, et linnamaja Londonis ja mois maal. Majapidaja on siis juba tee lauale pannud, kui proua saabub. Aga muidu lihtsalt Eesti piires kyll ei kujuta ette, et kogu aeg yhest kohast teise sebida.

Eriti jube oleks minu jaoks veel seda maakodu siis sugulastega jagada, uhhh…

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 212 )


Esileht Kodunurk Suvi ja korteris elamine – aidake vinguda!