Esileht Kodunurk Suvikõrvitsa ots mädaneb

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Suvikõrvitsa ots mädaneb

Postitas:
Kägu

Kasvatan esimest korda suvikõrvitsaid. Paar  esimest  vilja tulid kiiresti ja olid ilusad. Aga nüüd järjest õitseb, õiest moodustub väike vili ja siis selle ots hakkab mädanema. Millest see olla võib? Mida teha annaks?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pakun, et niiskust liiga palju, siis läheb mädanema.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viljatipumädanik.
Kolm põhjust (eraldi v kõik koos):
Õis viljastamata (havenda lehti, kontrolli putukaid, vajadusel võta isasõis ja tupsuta ise emasõisi),
mullast ei saa mikrotoitaineid, eriti kaltsiumi kui muld on liiga hapu (mõni peotäis tuhka) või seal polegi seda-anda eraldi kaltsiumväetist, soovitavalt lahustatult st ei piisa kompostist, sõnnikust, kanakakast, nõgesevirtsast, seal on ohtralt lämmastikku mitte muud,
niiskus-harvenda oluliselt lehemassi, et õhk liikuma pääseks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viljatipumädanik.

Kolm põhjust (eraldi v kõik koos):

Õis viljastamata (havenda lehti, kontrolli putukaid, vajadusel võta isasõis ja tupsuta ise emasõisi),

mullast ei saa mikrotoitaineid, eriti kaltsiumi kui muld on liiga hapu (mõni peotäis tuhka) või seal polegi seda-anda eraldi kaltsiumväetist, soovitavalt lahustatult st ei piisa kompostist, sõnnikust, kanakakast, nõgesevirtsast, seal on ohtralt lämmastikku mitte muud,

niiskus-harvenda oluliselt lehemassi, et õhk liikuma pääseks.

Tänan. Väga head nõuanded olid. Eemaldasin need mädanenud otsaga viljad ja osa lehti, nii et taim nüüd palju hõredam. Siis  kastsin kaltsiumnitraadi  lahusega ja lõpuks igaks juhuks lisasin veel kühvlitäie tuhka ka. Üks suvikõrvits nüüd nii suur, et paari päeva  pärast võib  võtta.  Paar tükki veel  pisikesed.  Kas  ma peaksin selle kaltsiumilahusega nüüd regluaarselt kastma? Kui tihti? Ja see üks suurem suvikõrvits ei ole enam nii ühtlaselt  ovaalse kujuga nagu esimesed olid. Varre poolt on mingi jupp peenike ja siis läheb laiemaks. Kas see  on juhus või  tähendab see  ka veel mingi aine puudust?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ka mure suvikõrvitsaga: viljad on 2-3cm pikkused ja ei kasva nagu üldse. Varasemalt olen juba juulis-augustis ülepäeva suvikõrvitsaid saanud, aga seekord vilju on küll, aga suureks nad ei kasva. Kollane kõrvits pole isegi veel õisi moodustanud. Kõik vanad nipid järgi proovitud, aga kasu ei mingisugust?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas  ma peaksin selle kaltsiumilahusega nüüd regluaarselt kastma? Kui tihti? Ja see üks suurem suvikõrvits ei ole enam nii ühtlaselt  ovaalse kujuga nagu esimesed olid. Varre poolt on mingi jupp peenike ja siis läheb laiemaks. Kas see  on juhus või  tähendab see  ka veel mingi aine puudust?

Iga 2 nädala tagant võid väetist anda. Kuju on ilmselt juhuslik aga maitse on sama 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2-3cm pikkused ja ei kasva nagu üldse. Varasemalt olen juba juulis-augustis ülepäeva suvikõrvitsaid saanud,

Külmad ööd. Ööseks katteloor peale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Panin maha 4 suvikõrvitsat, 3 on normaalsed (3-4-5 kasvavat kõrvitsat), siis üks on puhta lollakas – u 20 pikka ja peenikest kõrvitsat on korraga tulekul – kõrvits on täis sellised peenikesi väänlevaid kollaseid suvikõrvitsaid. Õnneks (vabandust) lähevad osa mädanema, sest õudne mõelda, kui kõik korraga ka suureks saaksid.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja see üks suurem suvikõrvits ei ole enam nii ühtlaselt  ovaalse kujuga nagu esimesed olid. Varre poolt on mingi jupp peenike ja siis läheb laiemaks. Kas see  on juhus või  tähendab see  ka veel mingi aine puudust?

No selliseid on ju igal pool müügiks. Neil pole küll midagi häda olnud.

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Kodunurk Suvikõrvitsa ots mädaneb