Esileht Hobinurk Suvine autoreis

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Teema: Suvine autoreis

Postitas:
sipsuke

Mõtiskleme siin, et võtaks suvel ette ühe autoreisi. Läheks 4-liikmelise perega (lapsed tüdrukud 8 ja 11). Pole kunagi sellist autoreisi ette võtnud. Ainult Eestis ringi sõitnud. Aga nüüd teeks suuremad plaanid. Mõte on minna kas Soome-Rootsi-Norra-Taani või siis Läti-Leedu-Poola-je veel kuskile edasi. Rääkige oma kogemusest, et kuhu soovitate minna ja mida seal võiks vaadata. Kui minna siia põhjapoole, siis võiks välja jõuda Legolandi. Aga kui minna lõunasse, siis ei teagi kuhu minna ja mida vaadata.
Võiks ka Taani välja jõuda läbi Läti-Leedu-Poola.
Ootaks huviga ettepanekuid ja muljeid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen reisinud autoga kõigis sinu poolt nimetatud riikides ja mujalgi Euroopas. Kaks tähelepanekut. Esiteks oleks mu meelest puhkus tunduvalt nauditavam, kui ei keskendutaks sadadele kilomeetritele ja mitmele riigile, vaid valitaks 1 või äärmisel juhul 2 riiki, millega tutvuda. Näiteks Rootsi on nii suur ja lai, et Põhja-, Kesk- ja Lõuna-Rootsi on nii looduse kui vaatamisväärsuste poolest kui kolm eraldi riiki. Selle asemel et kiirteel, kus midagi eriti näha ei ole 700 km päevas uhada, oleks mõistlik võtta üks riik, kasutada kõrvalisi teid, ööbida hotelli asemel kämpingus või motellis kusagil veekogu ääres, kust saab üürida jalgrattaid ja teha kohalikus ümbruses väikesi ringe – kaheksane peaks küll ka juba mõned kilomeetrid suutma rattaga sõita.
Teine soovitus – kui Eestist väljas pole varem käinud, siis Soome-Rootsi-Taani liikluskultuur ja teed on hulga paremad ja turvalisemad kui Läti-Leedu-Poola omad.
Hea on veel teada, et Rootsist Taani saab vaid praamiga või üle tasulise silla, mõlemad on praktiliselt sama hinnaga, suveperioodil kuskil 70 euro ringis autopilet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Me käisime kahe lapsega Taanis Legolandis. Sõitsime sinna läbi Rootsi ja tagasi läbi Saksamaa. Taanis olimegi kõige pikemalt, 3 ööd, teistest riikidest sõitsime põhimõtteliselt lihtsalt läbi, öömaja otsisime käigupealt.

Minu soovitus on, et võtke ikka mingi sihtpunkt, kus peatute pikemalt. Päris iga päev mitusada km ei jõua läbi sõita. Ma ei tea küll, kui pikka reisi planeerite, aga Soome-Rootsi-Norra-Taani ühenädalase reisiga läheb kindlasti paljuks. Roolimaitse tuleb suhu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laevaga Rootsi ja seal ringi kolistada on alustuseks väga ok. Kui just huvi, siis natuke läbi Norra. Norra ja Taani on kallid, toit kaasa ja pigem telk kui hotell. Norra ja Poola autotripid on meil mõlemad olnud ligi 3 nädalat, muidu läheb tüütuks uhamiseks. Rootsis ja Soomes saab natuke vähemaga ka.
Kui juba kogemusi, siis ehk Poola rannik… Edasine sõltub pigem vabast ajast, mina olen ikka mõnedki korrad Vahemereni välja sõitnud ja igavesti head mälestused nendest reisidest. Parem, kui on 2 autojuhti ja kiirteel sõidu oskused. Parem, kui on sihtkohad varem kirja/GPS pandud ja kodutöö tehtud näiteks kütusehindade ja vastava riigi teemaksude osas. Hullem reisikihk tuli praegu peale…
Edasi aga vaata: trip.ee foorumist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sul raha on ning mäed veidikenegi huvitavad, siis mine Norra kõrgeima mäetipu Galdhoppigeni tippu. Käisin oma 10 aastase pojaga ning usun, et 8-9 aastasele ka teostatav. Autoga minnes ja tulles on võimalus veel vaga paljude ilusate kohtade külastamiseks, mille leiad ise netist üles. Ööbisime kämpingutes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et palgalise autojuhiga oleks selline asi mõeldav või turismibussiga (caravan tüüpi sõiduk).Sõiduautoga sellised trippe teha on õudne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

äkki võtate mind ka kaasa? ma istun vaikselt ja ei sega kedagi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan ka, et liiga palju tahad ette võtta
Need põhjamaad tuleks kõik eraldi läbi reisida ja jätkub veel mitmeks korrakski. Lastega jätkub neid igasugu -maid ja parke teil samuti pikalt. Alustage nendest, millest varsti välja kasbavad Muumimaa v Pipimaa

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oleme perega tihti käinud Slovakkias. Autoga läbi Läti, Leedu, Poola. Öösel ei sõida, üks päev kuhugi Varssavi v Bialystoki alla, teine päev siis lõpuni. Poprad, Liptovský Mikuláš, Martin, Zvolen ja paljud muudkohad kus oldud/ööbitud. Mäed, koopad, veekeskused. Ja neid kõiki seal jagub. Kui ise trampida ei viitsi/jaksa, siis kondlid panevad ka suvel kõrgustesse. Koopad on lahedad, ilusti korda tehtud. Giid teeb pileti eest tuuri. Eesti keeles giid ei räägi, tavaliselt slovakkia, sloveenija, poola, vähem vene ja inglise keeles. Viimased vist ettetellimisel. Ja kui mägedes ja koobastes käidud, saab veekeskuses vedeleda. Enamasti kõvasti suuremad ja mitmekesisemad, kui Eestis. Tihti ka odavamad. Ja Slovakkias perega väljas söömine on kõvasti odavam kui eestis (meil nt 4 liikeline pere Eestis söömas käia u 75 Eur, Slovakkias u 40 – 50 Eur). Kütus u sama, mis Eestis v veits kallim. Kiirteed tasulised, mõistlik voucher onlineis osta. Hotelle leiab seinas seina ja neid seal jagub.
Ja tagasiteel oleme Bialystoki outletides ostudel käinud. Kasvavatele lastele on seal riidevalik ja KÕVASTI odavam kui Eestis. Ja mis peamine: valikut on (Eestis olin juba valmis lapsele 130 Eur eest teksad ostma, kuid ei lähe jalga. Bialystokis kaks paari 38 Eur eest… ja lähevad jalga).
PS! Kui on huvi, võin detailsemat infi jagada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Läheks kindlasti Rootsi ja piirdukski sellega. Olen teinud täpselt sellist ringkäiku nagu eelnevalt mainitud, et laevaga Stocki ja sealt edasi autoga. Väga ilus maastik ja loodus, tihti saab peatuda perega autoga või haagiselamuga, leida ka odavaid hostele. Palju on ka selliseid haagiselamuparke, kus saab nii köögi- kui dušivõimalusi kasutada.

Alguses tundub ok teatud arv riike ühe päevaga läbi kihutada, aga mingi hetk hakkavad inimestel lihased kangeks jääma..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtiskleme siin, et võtaks suvel ette ühe autoreisi. Läheks 4-liikmelise perega (lapsed tüdrukud 8 ja 11). Pole kunagi sellist autoreisi ette võtnud. Ainult Eestis ringi sõitnud. Aga nüüd teeks suuremad plaanid. Mõte on minna kas Soome-Rootsi-Norra-Taani või siis Läti-Leedu-Poola-je veel kuskile edasi. Rääkige oma kogemusest, et kuhu soovitate minna ja mida seal võiks vaadata. Kui minna siia põhjapoole, siis võiks välja jõuda Legolandi. Aga kui minna lõunasse, siis ei teagi kuhu minna ja mida vaadata.

Võiks ka Taani välja jõuda läbi Läti-Leedu-Poola.

Ootaks huviga ettepanekuid ja muljeid.

Kurb, kui inimene “ei teagi mida vaadata”, sest lõunapoolsed naabrid pole piisavalt atraktiivsed, et googlega eeltööd teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ise trampida ei viitsi/jaksa, siis kondlid…

Heldene jumal – kondel?
See on ikkagi g-ga, gondel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lääne-Ukraina ja Põhja-Poola (Gdańsk,Heli poolsaar)oleks minu valikud kuhu uuesti kohe läheks järgmine suvi .

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kurb, kui inimene “ei teagi mida vaadata”, sest lõunapoolsed naabrid pole piisavalt atraktiivsed, et googlega eeltööd teha.

Miks kurb? Inimesed müüsid oma laguneva Sierra maha ja ostsid liisinguga lõpuks sellise auto, mis kohe katki ei lähe.
Siis tekkiski jõulujoomingu käigus mõte, et, kuule, aga nüüd saame ju kuskile kaugemale kaa sõita…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ise trampida ei viitsi/jaksa, siis kondlid…

Heldene jumal – kondel?

See on ikkagi g-ga, gondel.

Eesti keel pole mu emakeel, mõnikord viskab vea sisse – parandan.
(Ma olen täitsa nõus selle vigadele osutamisega.
Tänu oma naisele ja kollektiivile on üha lihtsam õppida.)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti keel pole mu emakeel, mõnikord viskab vea sisse – parandan.

See on igas keeles nõrga g-ga. Näiteks гондола.
Emakeelt ikks oskad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen väga nõus soovitusega, et keskenduge ühel reisil pikemalt ühele riigile. Oleme peaaegu terve Euroopa autoga ja matkabussiga läbi sõitnud. Mina soovitaks väga Itaaliat ja Garda järve ümbrust. Seal on väga vinge lõbustuspark, https://www.gardaland.it/en/our-rides/fantasy/?all=1
kus võib vabalt mitu päeva lustida, seal on lisaks veel delfinaariumid jms Kohe üsna lõbustuspargi lähedal on veel suur vabaõhu veepark ka, väga vinge. Lisaks muidugi imeline loodus, matkarajad kus matkata, rattaid rentida ja ratastega sõita. Järv ise on ka imeline. No ja seal piirkonnas veel Dolomiidid ja Veneetsia mida tasub külastada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen väga nõus soovitusega, et keskenduge ühel reisil pikemalt ühele riigile. Oleme peaaegu terve Euroopa autoga ja matkabussiga läbi sõitnud. Mina soovitaks väga Itaaliat ja Garda järve ümbrust. Seal on väga vinge lõbustuspark, https://www.gardaland.it/en/our-rides/fantasy/?all=1

kus võib vabalt mitu päeva lustida, seal on lisaks veel delfinaariumid jms Kohe üsna lõbustuspargi lähedal on veel suur vabaõhu veepark ka, väga vinge. Lisaks muidugi imeline loodus, matkarajad kus matkata, rattaid rentida ja ratastega sõita. Järv ise on ka imeline. No ja seal piirkonnas veel Dolomiidid ja Veneetsia mida tasub külastada.

Kuhu lähim lennujaam on kui sinna minna….kuhu maanduda . tervitustega

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellises vanuses tüdrukutega läheks Rootsi Pipimaale, Vimmerbysse. Oma tütrega käisime, ta oli väga vaimustatud, muidugi Lindgreni raamatud olid loetud ka. Sealt edasi sõitsime Kalmarisse, käisime lossis. Ajaloohuvilisele suurepärane koht. Edasi Ölandi saarele, kus on palju vaadata, väga eriline loodus ja huvitavad ridakülad, kuninga suveresidents, Eketorpi rõngaskindlus jne. Raukarid ja liivarannad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuhu lähim lennujaam on kui sinna minna….kuhu maanduda . tervitustega

Bergamo, Milano.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, autoreis ja esimene elus… Kas ei võiks alustada lihtsamalt? Eesti olete läbi sõitnud? Lätis on päris palju vaadata-teha, Leedu on huvitav, väga, väga meeldis meile Poola. Polnud enne elus Poolas käinud, kõik Taani, Rootsi, Norra jm Euroopa riigid on meil läbi sõidetud ja viimase aja positiivseim elamus oli hoopis Poola. Kui rahakott just puuga seljas pole (näiteks Poolas saab 4 inimest ööbida sama raha eest, mis Rootsis-Taanis-Saksamaal jm kaks inimest, kusjuures hotelli tase on kordades parem selle raha eest). Söögid-joogid odavad, liikluskultuur võttis tummaks, politseinikud abivalmis, inimesed viisakad, ühesõnaga üllatus üllatuse otsa. Aga kui raha pole oluline, siis muidugi Euroopa lõbustuspargid on toredad (Linnanmäel on lapsed käinud?). Aga esimene kord ma ei sunniks lapsi kümneid tunde autos istuma, vaid võtaks rahulikumalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie võtsime Taanis sihtpunktiks Legolandi, aga vaatasime, et huvitav oleks nii lastel kui täiskasvanutel. Alustuseks laevaga Rootsi, ühe öö peatusime Rootsis. Järgmisel päeval käisime Kopenhaageni Tivolis, ööbisime ka Kopenhaagenis. Veel käisime Egeskov lossis, seal on lisaks ajaloole väga lahe puulatvadele kinnitatud köistee. Millalgi käisime Givskudi safaripargis ja Odensees Anderseni muuseumites. Tagasi tulime nn Hamleti lossi kaudu.
Norra reisi algus oli sarnane. Esimene öö oli Rootsis, siis päevake Oslos Vigelundi pargis jms ning seejärel võtsime suuna Bergenile. Vahepeal vaatasime üle mõne kuulsama kose või kiriku. Käisime “kõige ilusamas” fjordis ujumas ja sõitsime mööda maailma “kõige ilusamat” raudteed.
Kumbki reis kestis vist 9 päeva ja see on minu jaoks ka maksimum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen mõned korrad selliseid pikki sõite teinud, olude sunnil, seoses spordivõistlustel osalemisega.
viimati oli leedust tallinnasse, kokku 10h jutti (ok, 0,5h sellest kulus peale riias tankimist uuesti õige teeotsa leidmisele + paar wc-peatust). /sinnapoole minnes oli meil õnneks ööbimisega vahepeatus sugulaste juures/
kuigi ise roolis ei olnud, olid peale autost välja astumist jalalihased täiesti krambis ning puusaliigesed olid mitu päeva valulikud, ometi kasutasime sõitmiseks pere kõige suuremat ja mugavamat sõidukit.
väikeste lastega sellist sõitu küll ette ei kujutaks sõiduautos ilma pikemate vahepeatusteta. kui oma lapsed väikesed olid, siis üritasime isegi eestisisestel otstel kindlasti teha poolel teel mingi vähemalt pooletunnise pausi mõnes huvitavas kohas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll mõned on ikka hädapätakad :). Oleme käinud mõlema lapsega alates 3. eluaastast Euroopas autoga, niiet korraga ikka Eestist Hollandisse v Prantsusmaale välja (öösiti muidugi hotellis). Minu isiklik arvamus, et Kesk- ja Lõuna-Euroopa on palju huvitamavad ja ilusamad, ka ilm on üldjuhul parem. 8 ja 11 on juba suured lapsed, nendega läheks kas või Hispaaniasse, kui aega oleks piisavalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik sõltub sellest, kui head sõitjad olete ehk kas on mõeldav sõita pikalt ja vahetustega või on vaja pikki pause (seda nii roolis kui lihtsalt reisijate puhul). Kui Eesti piires vaja pikemaid pause, siis kindlasti valiks vaid 1-2 riiki. Põhjamaad kallimad, lõunasse sõit odavam. Mõelge välja mingi suund ja huvitavaid kohti on igal pool. Google aitab, kui tee valitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

8- ja 11-aastased pole enam mingid väikelspsed, et seda ei saa ja teine on keeruline. Kõike saab, saab juba kuskil 3+ vanusest alates.
Meie (mina, mees ja 6a tüdruk) käisime sel suvel Lätis ja Leedus. Esimesel päeval sõitsime Riiga, käisime automuuseumis, õhtul vanalinnas ja ööbisime Riias. Järgmisel päeval käisime loomaaias ning edasi sealt sõitsime õhtuks Palangale, kus olime 4 päeva ühes kämpingus ja tegime sealt väljasõite-Klaipedasse, Neringa poolsaarele, mööda rannikut põhja poole, merevaigumuuseumi, käisime õhtuti Palanga peatänaval ja muulil jalutamas. Peale seda oli alguses plaan minna ka veel edasi Põhja-Poolasse, aga tundsime, et ei taha rohkem uut riiki. Järgmise riigi jätsime seega järgmise reisi jaoks ja tulime koju. Varem oleme käinud Lätis niimoodi põhjalikult autoga. Samuti Soome. Järgmisel aastal võtame ilmselt ette siis Poola põhjaosa ja ranniku või Rootsi. Lapse unistus on minna veel autoga Berliini (loomaaeda, troopika veekeskusesse) ja vaatame, et seegi oleks täiesti teostatav.
Pikk autosõit pole mingi probleem olnud, jagame üldiselt mehega sõidud enamvähem pooleks ning kuna kummagi jaoks meist pole autojuhtimine spetsiaalne tegevus vaid tavaline igapäevaelu osa, siis kuidagi eraldi see meid kumbagi ei tüüta ega eriliselt väsita.

Seega mina soovitaks ka võtta ette ikkagi üks riik või suure riigi puhul kindel piirkond sellest. Kindlasti tasub jätta aega ka niisama linnades ringi jalutamiseks, mitte vaid ühe vaatamisväärsuse juurest teise juurde kulgeda. Samuti on minu kogemus, et kuigi reisil on lapsed, ei pea olema kõik külastatavad kohad suunatud lastele. Mõned asjad peavad olema ka sellised, kuhu lähevad täiskasvanud enda huvi pärast, mitte vaid lastele järjekordset elamust pakkuma. Nt vanalinnad, mõni loss või muuseum, park vms, mis ka täiskasvanutele huvi pakub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõned asjad peavad olema ka sellised, kuhu lähevad täiskasvanud enda huvi pärast, mitte vaid lastele järjekordset elamust pakkuma. Nt vanalinnad, mõni loss või muuseum, park vms, mis ka täiskasvanutele huvi pakub.

Just selle käigus lapsed arenevadki. Meie samuti ei vaadanud veeparkide ega ühegi lastemaa poole, kui autotrippidel käisime. Neid Eestiski küllalt.

Pikk autosõit pole mingi probleem olnud, jagame üldiselt mehega sõidud enamvähem pooleks ning kuna kummagi jaoks meist pole autojuhtimine spetsiaalne tegevus vaid tavaline igapäevaelu osa, siis kuidagi eraldi see meid kumbagi ei tüüta ega eriliselt väsita.

Kui Itaaliasse välja jõuad, siis ikka kõigi taguotsad teavad, mida pikk autosõit tähendab. Läti-Leedu-Poola on lihtne. Aga nii Itaalia kui ka Austria on väga huvitavad (Viin ja Veneetsia on ka lastele põnevad, vaadata palju).

Põhjamaad kallimad, lõunasse sõit odavam.

Odavad on lõunapoolsed endised sotsmaad. Kui juba vanadesse kap. riikidesse jõuad, pole seal midagi eriti odavat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hull sõitmine oli selline ja seda reisijana bussis, siis kui veel bussireisid moes olid. Sõitsime ainult päeval, ööd olime hotellides. Ühel kuumal suvel šveitsist tagasiteel olid mitmel naisel jalad istumisest paistes. Kas lihtsam ei oleks kuhugi kohale lennata ja auto rentida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin sama vana kui käisime kahe perega autoelamuga Itaalias (2 nädalat kokku). Täiskasvanud sõitsid vaheldumisi, enne Tšehhit pikemaid peatuseid ei teinud. Minule kui lapsele väga meeldis, käisime igasugu põnevates kohtades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hull sõitmine oli selline ja seda reisijana bussis, siis kui veel bussireisid moes olid. Sõitsime ainult päeval, ööd olime hotellides. Ühel kuumal suvel šveitsist tagasiteel olid mitmel naisel jalad istumisest paistes.

Autos oled palju liikuvam, saad peatuda, millal tahad ja kaua tahad, jääda öömajale, kui sõitmisest siiber saab, jalgu liigutada, kuhu tahad – eesistuja seljatoele või armatuurile, oma pere ei kurda.
Oleme palju 2-nädalasi trippe teinud, väga lahe on olnud. Natuke kannatamist ka muidugi, aga ühtki tervisehäda pole küll kellelgi tekkinud, kõik ju oma teha.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 42 )

Esileht Hobinurk Suvine autoreis