Esileht Kodunurk Suvise grillpeo toidud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Suvise grillpeo toidud

Postitas:

Mida olete suvisel sünnipäeval/grillpeol pakkunud?

Liha otseloomulikult.
Klassikalist tomati-kurgi salatit või makaronisalatit oskan jah teha, aga tahaks midagi uudset.
Ilmselt pakun ka võileivatorti.

Ootan uusi ja põnevaid ideid 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

suurt lahtist pirukat, vahel ka suppi.
liha küll, aga sarnases koguses ka grillitud seeni, suvikõrvitsaid jms köögivilja – neid süüakse väga hea meelega ja liha niipalju ei tahetagi. Röstitud peedid ahjus – täielik lemmik.
värsket salatit niikuinii.
Kooki-torti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 09:52; 30.04 13:31; 02.05 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://toitumine.ee/artiklid/grillipeo-loksud

Saad ehk siitki mõtteid. Artiklis pööratakse küll tähelepanu kaloritele, sellest võid mööda vaadata, aga tegelikult nii ongi – grillitud lihakraami juurde tuleks pakkuda palju kerget toitu. Kõht rasket liha täis – no ei ole meeldiv olla.
Salateid olen teinud puuviljadest, lehtsalatitest, kurgist-sibulast-õunast jne, makaroni- ja kartulisalat on suht aut, neid saab talvel küllalt söödud.
Grillinud oleme ka aedvilju, ananassi, seeni jms, lauale on lõigutud mitmevärvilised paprikaribad, värsked ja hapukurgid, puuviljad – kõik, mis lauale rõõmsa värvi annavad ja sulle endale maitsevad. Juustusid oleme ka pakkunud, mõnikord marineeritud asju.
Olen ka paar külma kastet kokku seganud, et kes tahab, saab ise toidule lisada.
Grillipeo juures just see tore ongi, et keegi ei eelda suppi-praadi magustoitu ja suurt eelnevat vaaritamist.
Rabarberikook läheb kevadel alati peale 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seened-tomatid-köögiviljad on kenad grillida jah. Kui klassikalisest salatist on kõrini, sega tomatit arbuusiga või porgandit ananassiga (mõlemad on nii mahlased, et neid majoneesiga mõrvata ei tohi!), grill-liha kõrvale sobibki kergem & värskem kraam. Kurgid paigalda yldse hoopis eelmisel õhtul soolvette, krõmpa-krõmpa kiirsoolakurk. Või õhkõrnade viiludena kangemasse sinepisse. Või maitsestamata jogurtisse, tzatziki.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen mõnikord pärl-kuskkussi salatit, sobib hästi grilli kõrvale.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 03.05 11:46;
To report this post you need to login first.

Teen mõnikord pärl-kuskkussi salatit, sobib hästi grilli kõrvale.

kuidas teed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 09:52; 30.04 13:31; 02.05 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei teeks liiga palju erinevaid asju. Kõik mis võimalik ajaks varda otsa. Muidu higimull otsa ees peab neid mustmiljoneid seeni, aedvilja tükikesi passima. Selline toitev salat, värsked kartulid, mina pakuks ka heeringat kõrvale. Hea kartuli ja sibulaga süüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 14:30; 02.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen viimasel ajal liha kõrvale vaid erinevaid värskeid salateid pakkunud.

Väga lihtsad kokku segada ja uskumatult maitsvad. Üks kiiretest lemmikutest on rukola-suvikōrvitsa salat. Laotad õhukeselt viilutatud kõrvitsa ja rukola taldrikule, peale veidi soola-pipart ja parmesani ja tilgutad peale sidrunimahla ja mingit head õli.

Teine salat, mis meeldib, on peedi-kitsejuustu salat. Beebispinat, keedupeet, kitsejuust, õli-sidruni-sinepikaste peale. Soovi korral ka kreeka pähkleid.

Kui aega on, siis vōib loomulikult möllata ka täidetud šampinjonide või baklažaanirullidega.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 16:00; 02.05 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panen juurviljad, seened sellisele foolium pannile ja sellega grillile, ei mingit muret. Samasugusel teen ka banaani (siis käib head võid alla), raputan farniirsuhkrut peale ning jäätist peale.
Palju teen kodujuustuga salateid – roheline sibul, kartul, redis jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Grillile värskest kraamist suvikõrvitsat, šampinjone või maisi. Toorsalatiks jääsalat ja feta, tomatit ja redist ka hulka. Noort kartult ja maitsevõid pakuks kindlasti grillkraami juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel ndv pakkusin:

* klassikalises äädikamarinaadis seašašlõkki
* suitsukala (tõugjas, ahven)
* porgandi-oa salat
* marineeritud juurselleri-singi-ananassi salat
* praetud lillkapsaõisikud ja kuhikmürklid
* jääsalat-kurk-tomat-sibul-feta salat
* värske soolakurk
* marineeritud seened (eelmise aasta omad)
* grilljuust (Läti toode, nimi hetkel ei meenu, mingi D-tähega oli)

Šašlõkile panen alati sisse sibulasektoreid, paptikatükke ja kas juur- või varssellerit. Need lähevad siis vaheldumisi lihaga vardasse. Mulle isiklikult soe tomat või poeseen ei meeldi.

Joogiks marjadega maitsevesi, naturaalne mullivesi, täiskasvanutele ka õlu, vein ja vahuvein. Tundus, et kõik 6 täiskasvanut + 7 last jäid rahule, v.a. üks laps, kellele toodi autost eraldi fantat, kuna “midagi pole juua”.

Aa, magusaks kaks vaagnat marju-puuvilju: erinevad viinamarjad, greip, mandariin, õun, pirn, arbuus. Külalised tõid suure ja väga autentse Napoleoni koogi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.05 09:41; 01.05 15:35; 02.05 14:20; 02.05 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaagent

Võibolla ka Volksvaagent?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaagent

Võibolla ka Volksvaagent?

Tänan! Kahtlesin, aga ei kontrollinud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.05 09:41; 01.05 15:35; 02.05 14:20; 02.05 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaagent

Võibolla ka Volksvaagent?

Nop, oli hoopiski rahwaauto. Kui aru saate.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja peamine, et oli väga audentne Napoleon.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 16:52; 02.05 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šašlõkile panen alati sisse sibulasektoreid, paptikatükke ja kas juur- või varssellerit. Need lähevad siis vaheldumisi lihaga vardasse.

Ma nüüd üldse mitte paha pärast, aga sibulavihkajana küsin, et kas sa alati kindlalt tead, et KÕIK su külalised söövad sibulat ja sellerit? Mina oleksin sellel sinu peol ilma lihata jäänud, kurb. Ega nende sibula- ja selleritükkide vahelt välja võtmine poleks ka enam aidanud, maitse on tervel vardal küljes ja liha rikutud. Muidugi kui kindlalt tead, kes kuidas sööb, siis võib sellist trikki teha. Ma üldiselt teeks erinevaid vardaid, mitte ainult oma maitse järgi.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šašlõki enda marinaadis on juba sibulad sees. Minu tutvusringkonnas näiteks on vaid üks inimene, kes sibulat ei söö. Me muidugi teame ja arvestame sellega, aga šašlõki sisse siiski sibulat panemata ei jätaks. Sest siis see poleks šaškõkk. Tavaliselt teengi kaht eri sorti liha, lisaks siis näiteks mingeid vorstikesi või kana. Aga kui inimesel on sellised erisoovid, et teada-tuntud toiduainete lõhna ja maitsetki ei kannata, siis on ikka tema enda asi endale oma liha kaasa võtta või siis toitub ainult salatist.

Meil on seltskonnas ka üks, kes nisujahu ei kannata süüa. Tean seda, aga koogi teen üldiselt ikka nisujahuga, kuna ülejäänud kümnele meeldib nii rohkem (kaasa arvatud mulle endale) Ja ma ei ole harjunud spelta- ja muude jahudega küpsetama. See, kes gluteenivaba tahab, võtab endale midagi eraldi kaasa. Aga kui tema juures oleme, saame alati gluteenivaba ja see on ok.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 16:00; 02.05 08:33;
To report this post you need to login first.

inimesi igasuguseid, ja ausalt ei jõua kõigi maitsetega arvestada kui suurem pidu on. Samas on siis ka mitu valikut liha, mitu salatit jne, leidku ise sobiv. Ise vihkan paprikat, aga pole mingi probleem need paprikatükid seal vardalt vaikselt mehele sokutada. Liha söömata küll ei jäta sellepärast.
Kel tõsine talumatus, võtab sobiliku koogitüki ise kaasa.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.04 09:52; 30.04 13:31; 02.05 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ema selline, igal pool kus näeb midagi mida ei söö siis kiljub üle laua kohe, nii piinlik.
Ükskord oli keegi mitu tundi lambapraadi hautanud kus oli ka küüslauk sees ( muide mis oli pehmeks ja magusaks haudunud juba) ja kohe et issand mina küll seda liha ei söö. Nii piinlik oli. Perenaine nii palju vaeva näinud.
Ja veel tuleb meelde selliseid juhtumeid.
Ja kui keegi veel sööb mida tema ei söö siis kohe et issand kuidas sa seda süüa saad.
Üleüldiselt viisakas inimene kas poetab selle sibula või paprika kõrvale või üldse ei söö siis, ilma draamata.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 14:30; 02.05 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Šašlõkile panen alati sisse sibulasektoreid, paptikatükke ja kas juur- või varssellerit. Need lähevad siis vaheldumisi lihaga vardasse.

Ma nüüd üldse mitte paha pärast, aga sibulavihkajana küsin, et kas sa alati kindlalt tead, et KÕIK su külalised söövad sibulat ja sellerit? Mina oleksin sellel sinu peol ilma lihata jäänud, kurb. Ega nende sibula- ja selleritükkide vahelt välja võtmine poleks ka enam aidanud, maitse on tervel vardal küljes ja liha rikutud. Muidugi kui kindlalt tead, kes kuidas sööb, siis võib sellist trikki teha. Ma üldiselt teeks erinevaid vardaid, mitte ainult oma maitse järgi.

Siis jääd söömata jah. Sorry, aga ma teen toidu ikka nii nagu plaaninud olen. Kui sul on mingi pirtsakas põhimõte, siis oma asi. Allergikutega on räägitud, neid peol polnudki. Võid olla kurb või midagi muud süüa – vaba valik.

Ja peamine, et oli väga audentne Napoleon.

Miks sa norima tuled? Mis eesmärgil? Kui sina oled poekookide ja mugandatud retseptidega harjunud, siis võib tõesti tunduda käsitööna tehtud kook midagi, mille kallal ironiseerida. Oled sa ise kunagi lehttaigent teinud? Jahedas ruumis marmorlaual? Küpsetanud kihte, keetnud kreeme? Oled sa üldse selle maiuse retseptiga tuttav?

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.05 09:41; 01.05 15:35; 02.05 14:20; 02.05 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tehke mulle selgeks, mis vahe on värskel hapukurgil ja soolakurgil. Mina ise pole kasutanud väljendit soolakurk ja seega ei teagi, mis toode see on ja kuidas seda tehakse, et see just soolakurk oleks, ma mõtlen suviti värske isetehtud soolakurk?
Ma ise olen ikka teinud värsket hapukurki, mis on nii, et anumasse vesi, soola, siis maitsetaimed, tillivarred-õied ja mustsüstraalehed jne ja siis kui kenasti protsess köima läheb, siis teiseks päevaks on juba värvi ja maitset veidi muutnud ja on käärimine alanud ja siis minule on see värske hapukurk, sest kui seda protsessi lasta edasi minna, seda suuremaks hapnemine läheb ja iga päevaga muutub hapukurgimaks. Ma ise söön hea meelega järgmise ja ülejärgmise päeva omi, mees rohkem hapnenut. Kui enam edasi ei hapenda, siis panen külmikusse.
Mison nende vahe, kas soolakurgile käib vaid sool ja hapnemist ei toimu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tehke mulle selgeks, mis vahe on värskel hapukurgil ja soolakurgil. Mina ise pole kasutanud väljendit soolakurk ja seega ei teagi, mis toode see on ja kuidas seda tehakse, et see just soolakurk oleks, ma mõtlen suviti värske isetehtud soolakurk?

Ma ise olen ikka teinud värsket hapukurki, mis on nii, et anumasse vesi, soola, siis maitsetaimed, tillivarred-õied ja mustsüstraalehed jne ja siis kui kenasti protsess köima läheb, siis teiseks päevaks on juba värvi ja maitset veidi muutnud ja on käärimine alanud ja siis minule on see värske hapukurk, sest kui seda protsessi lasta edasi minna, seda suuremaks hapnemine läheb ja iga päevaga muutub hapukurgimaks. Ma ise söön hea meelega järgmise ja ülejärgmise päeva omi, mees rohkem hapnenut. Kui enam edasi ei hapenda, siis panen külmikusse.

Mison nende vahe, kas soolakurgile käib vaid sool ja hapnemist ei toimu?

Minu jaoks see ongi SOOLAkurk: vesi, sool, küüslauk, till, väikesed kurgid. Keenud ja veidi jahtunud vesi (üsna soolane) kurkidele selga ja järgm. päeval võin juba proovida.
HAPUkurke mina pole teinud ja ausalt öeldes ei teagi, kuidas hapendamine käib. Söönud olen – ei maitse.
MARINEERITUD kurkide jaoks keedan marinaadi veest ja maitseainetest (sool, suhkur, terapipar, sinepiseemned, äädikas) ning kallan hästi kuumalt pestud kurkidele steriliseeritud purkides. Kiirelt kaas peale ja kui vaja, siis kuumutan (üldiselt ei viitsi). Purgid keeran jahtumiseni tagurpidi, et kaas vaakumisse tõmbaks ning võimalikke lekkekohti näeks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.05 09:41; 01.05 15:35; 02.05 14:20; 02.05 17:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tehke mulle selgeks, mis vahe on värskel hapukurgil ja soolakurgil. Mina ise pole kasutanud väljendit soolakurk ja seega ei teagi, mis toode see on ja kuidas seda tehakse, et see just soolakurk oleks, ma mõtlen suviti värske isetehtud soolakurk?

Ma ise olen ikka teinud värsket hapukurki, mis on nii, et anumasse vesi, soola, siis maitsetaimed, tillivarred-õied ja mustsüstraalehed jne ja siis kui kenasti protsess köima läheb, siis teiseks päevaks on juba värvi ja maitset veidi muutnud ja on käärimine alanud ja siis minule on see värske hapukurk, sest kui seda protsessi lasta edasi minna, seda suuremaks hapnemine läheb ja iga päevaga muutub hapukurgimaks. Ma ise söön hea meelega järgmise ja ülejärgmise päeva omi, mees rohkem hapnenut. Kui enam edasi ei hapenda, siis panen külmikusse.

Mison nende vahe, kas soolakurgile käib vaid sool ja hapnemist ei toimu?

Polegi vahet. Protsess on sama, tavaline hapnemisprotsess.
Vahe on hapukurgil ja marineeritud kurgil. Ühel on normaalne hapnemisprotsess, teisel hapendab äädikas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.05 16:52; 02.05 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolakurgi vedeliku sisse pannakse jah palju palju soola. Sooja veega, et sool siis käärima ajaks.
Mina ise teen ka seda värsket hapuruki(panen sörtsu äädikat ka), sest soolakurk mulle ei ei maitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen mõnikord pärl-kuskkussi salatit, sobib hästi grilli kõrvale.

kuidas teed?

Keedan kuskussi juhendi järgi ära ja jahutan, riivin hulka toorest porgandit, hakin ohtralt basiilikut, lisan pooikuid minitomateid ja fetajuustukuubikuid õlis koos selle õliga (see annab nagu hea kastme). Väga super.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 12:48; 03.05 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Grillpeol loomulikult on põhikohal grill. Sinna kõrvale erinevad salatid: nt klassikalised hapukoorega kartuli-, makaroni või riisisalat, mis endale maitseb. Erinevad värsked salatid, mida soovi korral maitsestada kas mozzarella, feta, kitsejuustuga jne. Näiteks paljudele meeldib tomati-basiiliku-mozarella salat. Mulle endale väga meeldib tomat-kurk-sibul-frillice-feta.

Nt leiba või ciabattat küpsetada (või mitte küpsetada) ja mingit põnevat määret juurde – hummus, erinevad sulajuustud, toorjuustud, munavõie, pasteedid, kalamäärded jne

Siis misiganes väikesed ampsud. Marineeritud kurk. Paprika ja porgandikangid.

Ag aka keedukartul või fooliumis küpsetatud kartul

Köögiviljavardad (mul endal ei õnnestu, ilmselt viga kas maitsestajas või küpsetajas….)

šampinjonid sidrunipipraga fooliumis grillitud

jne

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu higimull otsa ees peab neid mustmiljoneid seeni, aedvilja tükikesi passima. S

Alates pelletgrilli koju saabumise päevast läib grillimine ainult valitud temperatuuril ja ilma vahepeal kaant paotamata. Gaasigrillil valmistades toimus üks pidev passimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu higimull otsa ees peab neid mustmiljoneid seeni, aedvilja tükikesi passima. S

Alates pelletgrilli koju saabumise päevast läib grillimine ainult valitud temperatuuril ja ilma vahepeal kaant paotamata. Gaasigrillil valmistades toimus üks pidev passimine.

Kõige õnnetuma eluvõitluses lontkõrvsex jäänud ufogrilli peal käis nöögivilja valmistamine suurema passimiseta nii, et taimne kraam lõigati peenex, segati õlitilga & maitseainetega, väänati fooliumist pakikestesse & nende sees kypses kenasti. Päris valveta lontkõrva muidugi jätta ei saanud, aga mingit erilist sahmimist ka ei mäleta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pakun ka grilljuustu Dzintars. Väga maitsev ja mõnus amps. Viimasel ajal olen avastanud enda jaoks maisitõlvikud. Need siis grillile, peale raputada soola ja taluvõi viilud. Lasta kuldpruuniks ja sobib hästi liha kõrvale. Hea magus ja mahlane.
Teen ka erinevaid salateid. Igasugu uus roheline mulle ei maitse. Eelistan alati eelmise aasta peakapsast salati põhja jaoks. See on hea krõmps ja meie pere jaoks parima maitsega. Seda muidugi suvel pole väga enam saada.
Aegajalt teen ka värskeid kevadrulle erinevate sisudega (nt: roheline sibul,kurk,porgand, jääsalat,juust jne)
Need kaovad alati esimesena.
Värsket hapukurki teen ka. Minu jaoks 24h kurk on veel maitsetu. Mulle meeldivad 2 päeva kurgid. Nendele juba kerge hapnemisprotsess sisse läinud ja hea kärts maitse juurde tulnud.
Oleneb grillpeost, aga pea igakord teen tuhakartuleid ka, sest see mulle täielik lapsepõlve nostalgialaks.
Ja alati klassikaline šašlõkk (sealiha soola, pipra, rohke sibula ja suhkruga kõvasti läbi muljuda ja ööseks laagerduma jätta. Järgmisel päeval valada juurde puhast 30% äädikat, sorts õli ja uuesti läbi möllida ning jätta ka järgnevaks ööks seisma. Nii saan ideaalse shaslõki ????)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja peamine, et oli väga audentne Napoleon.

Meeldiv tutvuda, Audentne Napoleon!
Nii autentse nimega inimesega on tore tuttavaks saada!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Kodunurk Suvise grillpeo toidud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.