Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sveta Grigorjeva kõne

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )

Teema: Sveta Grigorjeva kõne

Postitas:
Kägu

Leian ja, et ta saab ebaproportsionaalselt palju tähelepanu. Pole mõtet.

Ainuke eesmärk oli provokatsioon ja see sai paraku täidetud.

Presidendi ametikoha täitja tõmbas endale järjekordse solgiämbri kaela. Minul tast kahju ei ole. See kõrge amet, mis teda ootab, võiks ta varem ära võtta, nii väärtuslik hing ikkagi.

+13
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tööalaselt on tegelikult eesti keelt rääkival venelasel eestlaste ees, kes vene keelt ei oska, päris palju eeliseid. Mindki on kehva vene keele oskuse pärast konkursil kõrvale jäetud. Muide, riigiametis.

Ja miks see nii on? Ikka nende venelaste tõttu, kes keelduvad eesti keelt rääkimast.

Võeh. Kasvasin üles saartel ja mul polnud pikka aega aimugi, kui suur see probleem on. Seal paduvenelasi peaaegu et ei olegi. Tallinnasse kolides sain teada, et isegi mäkki ei taheta sind tööle kui vene keelt ei oska.

ei ole päris nii alati.
ka mul kogemus suures rahvusvahelises ettevõttes, millel oli haru Eestis, kus mingil hetkel tekkis vajadus teenindada suuri kliente Venemaal ja siis kõik kõnekeskuse töötajad vahetati ringi inimeste vastu, kes oskasid nii inglise kui vene keelt. kohalike venelastega polnud siin midagi pistmist. ehk ei maksa viriseda ja keelte oskus tuleb alati kasuks, ka vene keele oskus.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla ma elan kusagil roosas mullis aga mina ei usu, et head tööle soovijat just vene nime pärast nüüd tõrjuma hakatakse. OK, marurahvuslasest tööandja võib-olla tõesti aga riigiasutustes töötab venelasi küll.

Muidugi mitte. Me oma ettevõttesse eelistame viimased aastad intervjuudele kutsuda just venelasi, kes on märkinud cv-sse eesti keele oskuseks c1 või c2.

Eestis ei mõõdetagi C2 eesti keele oskust. Mille alusel nad väidavad, et oskavad C2 tasemel?

Mõõdetakse või mitte, minu jaoks on oluline teadmine, et inimene peab enda eesti keele oskust väga ladusaks.
Paljud inimesed panevad CV-sse oma keeleoskuse mitte ametliku testitulemuse, vaid sisetunde järgi. Sest muud enesehindamise võimalust CV-andmebaasides polegi, tuleb valida vahemikus A1-st kuni C-ni..

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mul on üks küsimus: kui paljud teist said Sveta Grigorjevast teada alles nüüd, eelmisel nädalal? ja kas neid, kes teda varem teadsid, üllatas tema sõnavõtt?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina teadsin teda küll, eriti seoses Jürgen Roostega ja mõningate skandaalsevõitu episoodidega.
Aga too kõne presidendi mahitusel saadab allavett kõik, mille nimel peeti 1988. aastal loomeliitude pleenumit.
Mage, et mitte öelda masendav.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kuulasin selle kõne siis ka lõpuks ära (ja enne juba teadsin, et kõik on sellest umbes nädal aega väga tuliselt rääkinud.)

Ma näen siit ka, et paljusid häirib, et ta niimoodi sõna võttis.

Aga kas keegi palun seletaks ära mulle, et mis ta ikkagi valesti ütles siis teie arvates?

+2
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Taas üks venelane kes peab ennast siin riigis kõrgemaks kui kohalik eestlane. Kui venelane tahab siis ta peab saama oma keeles õppida ja asju ajada. Muudes riikides saadetaks nad kuupeale aga eesti on liiga kaua pehmot selles osas mänginud.

üks rassistlik vihakõne eestlaste suhtes ja väga ülbe maneeriga tädi.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kuulasin selle kõne siis ka lõpuks ära (ja enne juba teadsin, et kõik on sellest umbes nädal aega väga tuliselt rääkinud.)

Aga kas keegi palun seletaks ära mulle, et mis ta ikkagi valesti ütles siis teie arvates?

mina sulle vastata ei oska, sest ma samamoodi ei saa aru, mida ta valesti ütles. lugesin seda kõnet vahetult pärast ilmumist, hiljem lugesin uuesti üle, sest esimese lugemise ajal olin puhkusel ja arvasin, et võibolla ei vaevunud süvenema, aga ikka ei leidnud sealt midagi räiget v äärmiselt sobimatut, mida talle nüud ette heidetakse. vene nimega inimesel ei ole lubatud eesti riigi kohta ühtki kriitilist sõna öelda?

mulle see kõne väga meeldis, mulle meeldis, et ta julges neid asju välja öelda. mind ei üllatanud, šokeerimisest rääkimata, ainuski koht selles kõnes. ja kui ma täna epl-i intekast lugesin, et presidendi kantselei tegi talle ettepaneku kõneleda ja nägi eelnevalt ka teksti, siis meeldis mulle kogu see sõnavõtt veelgi enam. presidendi( kantselei)st arvan veel paremini kui enne…

+2
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhtumine oli vale. Vaatenurk ka – justkui jääks need Mašad ja Svetad lihttööle seepärast, et neil vene nimed või vene rahvus on. Nii ju ei ole. Nad jäävad lihttööle, sest nad ei ole nõus õppima ära eesti keelt piisaval tasemel, et paremat tööd saada. Ja tegelikult võib seda laiendada ka üldse õppimisele, sest ega nad näiteks inglise keelt oluliselt paremini oska, vähemalt ei anna võrreldagi eesti noorte inglise keele tasemega.
Siin on need põhjused, miks lihttööliste hulgas rohkem vene keelt kuuleb. Mitte nende vene nimi.

+27
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Taas üks venelane kes peab ennast siin riigis kõrgemaks kui kohalik eestlane. Kui venelane tahab siis ta peab saama oma keeles õppida ja asju ajada. Muudes riikides saadetaks nad kuupeale aga eesti on liiga kaua pehmot selles osas mänginud.

üks rassistlik vihakõne eestlaste suhtes ja väga ülbe maneeriga tädi.

kas ta nõudis kuskil venelastele õigust vene keeles õppida?

minu meelest ei olnud see kõne üldse mitte niivõrd rahvuste pinnalt, vaid erinevatest ühiskonnakihtidest ajendatud. venelasi on palgavaeste hulgas paraku lihtsalt rohkem, kuid see ei ole kaugeltki mitte nende pärusmaa.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhtumine oli vale. Vaatenurk ka – justkui jääks need Mašad ja Svetad lihttööle seepärast, et neil vene nimed või vene rahvus on. Nii ju ei ole. Nad jäävad lihttööle, sest nad ei ole nõus õppima ära eesti keelt piisaval tasemel, et paremat tööd saada

mina nt ei lugenud seda välja, et nad tema arvates nimede pärast edasi ei jõuaks. eesti valitsused on teinud venelaste kaitsmise ja puhta populismi nimel venekeelse koolihariduse säilitamisega karuteene eelkõige venelastele, pannes neile oluliselt suurema isikliku vastutuse rabeleda välja sellest paratamatusest jääda isolatsiooni. kas sa üldse kujutad ette, kui keeruline on vene vanematel panna ise eesti keelt oskamata oma laps eestikeelsesse kooli? kui riik pakub samal ajal võimalust panna laps tasuta vene kooli, kas sa ei kasutaks seda võialust ära?

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

eesti valitsused on teinud venelaste kaitsmise ja puhta populismi nimel venekeelse koolihariduse säilitamisega karuteene eelkõige venelastele, pannes neile oluliselt suurema isikliku vastutuse rabeleda välja šellest paratamatusest jääda isolatsiooni.

No ma ei tea, minu arust on veider süüdistada valitsust, et too teeb valija tahtmist. Mida ta siis tegema peaks? Mis komme see üleüldse on, veeretada iseenda valed valikud riigi kaela?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Valesti ütles seda, et venelased on lihttöölised, kuna nad on venelased. On hoopis sellepärast, et ei oska riigikeelt. Kui venelane läheb elama USA-sse, Soome, Hispaaniasse, on riigikeele õppimine elementaarne. Aga Eestis millegipärast mitte?
Veel ütles ta, et lihttöölised on vaesed ja see on Eesti riigi ja eestlaste süü. See on hoopis venelaste ja nende riigi süü, sest ainult okupatsiooni tõttu oleme Soomest ja teistest heaoluriikidest vaesemad. Rikad pole lihttöölised üheski riigis.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Samasugust juttu interrinde aktivistide suust oksendamiseni kuuldud. Déjà vu, ei midagi uut siin päikese all, v.a sõnavõtu mahitaja ühiskondlik positsioon.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhtumine oli vale. Vaatenurk ka – justkui jääks need Mašad ja Svetad lihttööle seepärast, et neil vene nimed või vene rahvus on. Nii ju ei ole. Nad jäävad lihttööle, sest nad ei ole nõus õppima ära eesti keelt piisaval tasemel, et paremat tööd saada

mina nt ei lugenud seda välja, et nad tema arvates nimede pärast edasi ei jõuaks. eesti valitsused on teinud venelaste kaitsmise ja puhta populismi nimel venekeelse koolihariduse säilitamisega karuteene eelkõige venelastele, pannes neile oluliselt suurema isikliku vastutuse rabeleda välja sellest paratamatusest jääda isolatsiooni. kas sa üldse kujutad ette, kui keeruline on vene vanematel panna ise eesti keelt oskamata oma laps eestikeelsesse kooli? kui riik pakub samal ajal võimalust panna laps tasuta vene kooli, kas sa ei kasutaks seda võialust ära?

Umbes seda kuulsin mina ka.

Kelle huvides see on, et need Mashad ja Sashad ikka veel “need teised” on (ja hea alati taga taskust võtta kui on vaja kellegile näpuga näidata)? Suurem osa neid on juba nüüd siin sündinud, kasvanud. Kas on tõesti ainult “nende” enda viga, et mõned väga lihtsad asjad ühele tervele ühiskonna gruppile ikka veel nii keerulised on?!

Ja kõne autor on muide sama palju Eestlane kui Venelane. Millegi pärast on ainult üks neist kõigile hambusse jäänud. (Mis vist oligi üks antud kõne point…) Ja isegi kui ei oleks siis kas tal on õigus avaldada arvamust ainult siis kui see on “õige” arvamus? Isegi kui suure osa ühiskonnast jaoks on tegelik olukord hoopis teine?

Noh, et siis suurem osa siin olekski pigem nõus taltsa näidis Venelasega… ehk veel üks kõne point mis täppi läks.

Ja kelle õigus see muidu on – öelda, et kellegi teise reaalne kogemus on “vale suhtumine”? Mille jaoks vale?

+1
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas on tõesti ainult “nende” enda viga, et mõned väga lihtsad asjad ühele tervele ühiskonna gruppile ikka veel nii keerulised on?!

Ei, ei ole tervele ühiskonnagrupile. Küll ja küll on neid vene rahvusest inimesi, kes on aru saanud, et eesti keel on vaja selgeks saada. Sina ise tundud ka üks selline olema – ilmselgelt pole su emakeel eesti keel, aga räägid ja kirjutad seda väga hästi, väheste vigadega. Lisaks neile on aga teine osa vene rahvusest, kes loodab ikka piiritagusele vene karule, kes neid kaitseks hirmsa eesti keele õppimise eest – tahaks ju kuidagi lihtsamini hakkama saada, nagu esivanemad on saanud.

Ja kelle õigus see muidu on – öelda, et kellegi teise reaalne kogemus on “vale suhtumine”? Mille jaoks vale?

Kogemus ei ole kunagi reaalne fakt. Fakt on näiteks see, et Sašat ei võetud soovitud ametisse tööle. Mis kogemuse siit Saša saab või võtab? See juba sõltub tema suhtumisest. Ta võib mõelda, et küll on sead, eestlased vihkavad venelasi, seepärast ma ei saanudki. Või siis võib ta mõelda, et oh, kahju, et ma koolis paremini eesti keelt ei õppinud. Esimesel juhul polegi muud väljundit kui viharavi või minna ja hakata eestlaste vastu võitlema – sõnaga, rusikaga, kuidas keegi oskab. Teisel juhul on aga võimalusi rohkem – minna keelekursusele või vähemalt oma laps panna eestikeelsesse lasteaeda.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teisel juhul on aga võimalusi rohkem – minna keelekursusele või vähemalt oma laps panna eestikeelsesse lasteaeda.

Ja kusjuures!!! Mina eestlasena peaksin peale maksma, kui tahaksin minna vene keele kursustele (et suhelda Eesti riigis sündinud, aga eesti keelt mitterääkivate inimestega 🤦‍♀️), aga nemad saavad tasuta ja lihtsalt keelduvad õppimast. 0 vabandust. Tahtmine puudub. Keegi ei tunne eestlasele kaasa, kui ta mõnest töökohast ilma jääb puhtalt keeleoskamatuse tõttu.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ta väitis näiteks ,et on võimatu venelasel saada Eesti Vabariigi Presidendiks .aga eelmistel valimistel takistas seda ju ainult ta ” kodupartei ” lollus! Enamus eestlastest ju toetas venelast presidendivalimistel!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

“Näidisvenelast” pole meile vajagi ju! Võtku eeskuju Tanja Mihailovast.Kas ta tunneb mingit rahvusliku vaenu enda vastu?

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pigem küsi, mida ta õigesti ütles. Kas on siis õige, et venelastel pole lootustki kuhugi jõuda? (Ise räägib presidendi peol puldist!) Kas tõesti valitsus alandab “päevast päeva” naisi, venelasi ja musti? Kas tõesti ähvardab teda nüüd tagakiusamine ja töökohast ilmajäämine?
Pubeka enesekeskne hala. Praktiliselt iga sõna on vale. Ohvrimängimine ja nartsissism.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas tal on õigus avaldada arvamust ainult siis kui see on “õige” arvamus? Isegi kui suure osa ühiskonnast jaoks on tegelik olukord hoopis teine?

Svetakene on lihtsalt presidendi tööriist. Tal on õigus avaldada oma igasuguseid arvamusi ja ta on seda ka teinud. Keegi pole teda reaalselt taga kiusanud. Paisata peaaegu kõige kõrgemast kõnetoolist eesti rahvale mingeid etteheiteid näkku, mis pealegi on otsast lõpuni ta enda fantaasia – ja jätkub veel jultumust halada, et temasugustel pole sõnaõigust.
Kui haige peab peast olema?

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arvates on just Eesti see maa, kus igaüks võib enda haridusele vastava töö leida.
Põhjamaades see vist nii lihtne ei ole, isegi kui keel suus.
Minu laste isa on ka venelane, aga meil pole kuidagi pähe tulnud ennast defineerida rahvusvähemusena. Võib-olla sellepärast, et tal on haridusele vastav töö ja ta pole seetõttu tööturult kõrvale jäänud. Pigem on vene keele oskus tema trump. Mul on ka mõned tuttavad, kes end Narvast välja murdnud, eesti keele selgeks õppinud ja töötavad headel ametikohtadel.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei tea, minu arust on veider süüdistada valitsust, et too teeb valija tahtmist.

oot, mida? reformierakonna valija soovis riigi rahastatavat venekeelset kooliharidust? isamaa valija soovis? isegi ekre valija soovib? selles otsuses ei saa küll ainult keskerakonda süudistada, see on olnud kõigi erakondade üksmeelne otsus teemaga mitte tegeleda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teadsin, kes on Sveta kuna olen vaadanud Jüri Üdi klubi ja OP saadet. Tean, et Jürgen Rooste pruut.
Muidugi kui mina Pedas õppisin oli Jürgenil veel laste ema, mõlemad õppisid seal.
Jürgeniga astusime samal aastal pedasse õppima, uskuge või mitte – esimestel koolinädalatel arvasin, et küll on tore, et ka 30sed õpivad veel. Tegelikult olime mõlemad 18 ja tema lausa nädal noorem minust. No mõni nägi nii küps välja.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tallinna linnapea on Mihhail (kes eesti keeles õppis rääkima alles suht enne linnapeaks saamist). Nii et Sveta käigu kuradile oma kommunistliku ideoloogia ha filosioofiaga. Leninit me mäletame veel küll!

+20
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oot, mida? reformierakonna valija soovis riigi rahastatavat venekeelset kooliharidust? isamaa valija soovis? isegi ekre valija soovib? selles otsuses ei saa küll ainult keskerakonda süudistada, see on olnud kõigi erakondade üksmeelne otsus teemaga mitte tegeleda.

Mina tean küll teisiti – et kindlasti Isamaa ning minu arust ka Reform on olnud selgel seisukohal, et koolid tuleb integreerida. Ja Keskerakond vastu. Muude erakondade seisukohti ei tea.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on ka mõned tuttavad, kes end Narvast välja murdnud, eesti keele selgeks õppinud ja töötavad headel ametikohtadel.

Miks on aastal 2020 Narva (näiteks) selline koht kust on kellegil (haruldasel nagu ma aru saan võrreldes teiste Narvakatega) üldse vaja ennast “välja murda”? Jälle “nende” süü?

Ja need “tean ka ühte (venelast, töölist, müüjat… j.n.e.) aga ega tema siis pole selline nagu need teised, tema on ikka normaalne inimene” arvamused on ka… täpselt tõelist probleemi kinnitavad.

Noh umbes nagu nii ütletegi oma tuttavale kes juhtumisi on mõni neist gruppidest v? Et “muidu kõik need “nemad” on kõik ilgelt vastikud aga ega ma siis sind ei mõtle… sa oled ju ikka nagu inimene mitte nagu nemad” Noh et nagu peaaegu polekski venelane/tööline/palju lapseline/töötu/naine/musta nahaline. Oled nii hästi seda enda omadust häbenenud, et me anname see kord armulikult andeks (aga hoiame ikkagi silma peal ja kui sa eksid siis… oota ainult.) Umbes nii või?

Osa Eesti ühiskonda on ikka väga hästi selle enamuse ülbuse ja patroniseeriva hoiaku ära õppiud. Eeskujulikult lausa.

Ah mis ma ikka rohkem räägin. Sveta ütles juba nagunii palju paremini kui mina oskan. Ja see kirjutaja ka natuke mujal maakeral aga suht sarnasete teemade kohta.

+1
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks on aastal 2020 Narva (näiteks) selline koht kust on kellegil (haruldasel nagu ma aru saan võrreldes teiste Narvakatega) üldse vaja ennast “välja murda”? Jälle “nende” süü?

Selle osaga olen igati nõus. Paraku su ülejäänud jutt räägib sellele vastu. Kui Narva pole koht, kust ennast välja murda ja nii edasi, siis just probleemi polegi. Ja ei olegi. Probleem on Sveta peas, ja president kasutab seda oma lõhestava ideoloogia tarvis lihtsalt ära.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin ma vaidlen küll vastu. Äärmiselt lihtne on panna laps esmalt eestikeelsesse lasteaeda ja seejärel eestikeelsesse kooli. Ega need vaesed vanemad pole ka just üleeile Omskist saabunud, ju nad ikka pisut eesti keelt tönkavad, nii et saavad õpetajatega suheldud küll.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oleme ausad – igast Eesti linnast, mis pole Tallinn või Tartu, on vaja end välja murda. Narva pole mingi erand. Probleem on vaid selles, et narvakatel (see sõna on väikese tähega – täiesti sõbralik kommentaar, ma tõesti ei heida sulle ette, et sa seda ei tea) on seda teha keerulisem kui pärnakatel või võrulastel. Miks on keerulisem? Ei, mitte seepärast, et nad on venelased. Jah, seepärast, et nad ei oska eesti keelt. Miks nad ei oska? Kas Ansip või Savisaar on süüdi? Eks see sõltub nüüd vaatenurgast. Minu arust on siiski inimene ise süüdi, kui ta elus hätta jääb. Vähemalt juhul, kui tal on käed-jalad, aju töötab ning lapsepõlv on olnud vähemalt keskmises Eesti peres.

Osa Eesti ühiskonda on ikka väga hästi selle enamuse ülbuse ja patroniseeriva hoiaku ära õppiud.

Väidan, et varem pole olnud aega, kus Eesti või mis iganes Euroopa ühiskonnad oleks sedavõrd vähe ülbed või patroniseerivad olnud kui praegu. Minu arust sa demagoogitsed korralikult. Palun too mõni tõend ühiskonna ülbusest? Kas turumajandus on sinu jaoks ülbuse kehastus?

+10
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sveta Grigorjeva kõne