Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sveta Grigorjeva kõne

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Teema: Sveta Grigorjeva kõne

Postitas:
Kägu

Osa Eesti ühiskonda on ikka väga hästi selle enamuse ülbuse ja patroniseeriva hoiaku ära õppiud. Eeskujulikult lausa.

Kuni Eestis nõuavad aastakümneid siin elanud isikud ebaviisakaid sõnu kasutades venekeelset teenindust, ärge isegi lootke, et eestlane teisse paremini suhtuma hakkab.

Mu sugulane on apteeker ning teda on vägagi värvika sõnavaraga konkreetselt sõimatud, sest tema vene keel on kehvake. Seda juhtub pidevalt, aastal 2020, Tallinnas, Eesti Vabariigis

Meil, eestlastel, on üks ütlus: kuidas küla koerale, nii koer külale.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Suhtumine oli vale. Vaatenurk ka – justkui jääks need Mašad ja Svetad lihttööle seepärast, et neil vene nimed või vene rahvus on. Nii ju ei ole. Nad jäävad lihttööle, sest nad ei ole nõus õppima ära eesti keelt piisaval tasemel, et paremat tööd saada

mina nt ei lugenud seda välja, et nad tema arvates nimede pärast edasi ei jõuaks. eesti valitsused on teinud venelaste kaitsmise ja puhta populismi nimel venekeelse koolihariduse säilitamisega karuteene eelkõige venelastele, pannes neile oluliselt suurema isikliku vastutuse rabeleda välja sellest paratamatusest jääda isolatsiooni. kas sa üldse kujutad ette, kui keeruline on vene vanematel panna ise eesti keelt oskamata oma laps eestikeelsesse kooli? kui riik pakub samal ajal võimalust panna laps tasuta vene kooli, kas sa ei kasutaks seda võialust ära?

Umbes seda kuulsin mina ka.

Kelle huvides see on, et need Mashad ja Sashad ikka veel “need teised” on (ja hea alati taga taskust võtta kui on vaja kellegile näpuga näidata)? Suurem osa neid on juba nüüd siin sündinud, kasvanud. Kas on tõesti ainult “nende” enda viga, et mõned väga lihtsad asjad ühele tervele ühiskonna gruppile ikka veel nii keerulised on?!

Ja kõne autor on muide sama palju Eestlane kui Venelane. Millegi pärast on ainult üks neist kõigile hambusse jäänud. (Mis vist oligi üks antud kõne point…) Ja isegi kui ei oleks siis kas tal on õigus avaldada arvamust ainult siis kui see on “õige” arvamus? Isegi kui suure osa ühiskonnast jaoks on tegelik olukord hoopis teine?

Noh, et siis suurem osa siin olekski pigem nõus taltsa näidis Venelasega… ehk veel üks kõne point mis täppi läks.

Ja kelle õigus see muidu on – öelda, et kellegi teise reaalne kogemus on “vale suhtumine”? Mille jaoks vale?

Niisiis Grigorjeva poolt põlatud taltsas venelane on eesti keelt oskav, haritud ja oma eluga hakkama saav inimene? Ebameeldiv tõepoolest. Miks peaks üks venelane Eestis elades siin kohanema ja keelt õppima? Loomulikult on Grigorjeval õigus oma arvamust avaldada. Naljakas on, et just see tõsiasi, et presidendi kantselei kiitis tema kõne heaks, näitab kui naeruväärne on tema väide, et venelane ei jõua kuhugi, sest ta on venelane.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on ka mõned tuttavad, kes end Narvast välja murdnud, eesti keele selgeks õppinud ja töötavad headel ametikohtadel.

Miks on aastal 2020 Narva (näiteks) selline koht kust on kellegil (haruldasel nagu ma aru saan võrreldes teiste Narvakatega) üldse vaja ennast “välja murda”? Jälle “nende” süü?

Ja need “tean ka ühte (venelast, töölist, müüjat… j.n.e.) aga ega tema siis pole selline nagu need teised, tema on ikka normaalne inimene” arvamused on ka… täpselt tõelist probleemi kinnitavad.

Noh umbes nagu nii ütletegi oma tuttavale kes juhtumisi on mõni neist gruppidest v? Et “muidu kõik need “nemad” on kõik ilgelt vastikud aga ega ma siis sind ei mõtle… sa oled ju ikka nagu inimene mitte nagu nemad” Noh et nagu peaaegu polekski venelane/tööline/palju lapseline/töötu/naine/musta nahaline. Oled nii hästi seda enda omadust häbenenud, et me anname see kord armulikult andeks (aga hoiame ikkagi silma peal ja kui sa eksid siis… oota ainult.) Umbes nii või?

Osa Eesti ühiskonda on ikka väga hästi selle enamuse ülbuse ja patroniseeriva hoiaku ära õppiud. Eeskujulikult lausa.

Ah mis ma ikka rohkem räägin. Sveta ütles juba nagunii palju paremini kui mina oskan. Ja see kirjutaja ka natuke mujal maakeral aga suht sarnasete teemade kohta.

Noh, tegelikult küll. Narva teatavasti pommitati maatasa. Uue linna ehitamiseks ja tööstuse arendamiseks toodi NSVL laiadelt aladelt massiliselt migrante sisse, kelle jaoks eestlased ja Eesti polnud küünemusta väärt. Mulle jääb nähtavasti elu lõpuni meelde selle Narva müüja jäiselt ülbe vaikimine, kui ma üheksakümnendatel üritasin eesti keeles pirukaid küsida.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuni Eestis nõuavad aastakümneid siin elanud isikud ebaviisakaid sõnu kasutades venekeelset teenindust, ärge isegi lootke, et eestlane teisse paremini suhtuma hakkab.

Mu sugulane on apteeker ning teda on vägagi värvika sõnavaraga konkreetselt sõimatud, sest tema vene keel on kehvake. Seda juhtub pidevalt, aastal 2020, Tallinnas, Eesti Vabariigis

Kellesse “teisse” muidu? Saan aru, et see oli vist mulle mõeldud. Milline “teie” see siis seekord on?

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kellesse “teisse” muidu? Saan aru, et see oli vist mulle mõeldud. Milline “teie” see siis seekord on?

Ära mängi nüüd lolli. Ise tundsid paar kommentaari tagasi kaasa venelastele, kes keelduvad eesti keelt õppimast. Sinu seisukohalt ei tohiks olla hullu, kui panen teid ühte patta.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on ka mõned tuttavad, kes end Narvast välja murdnud, eesti keele selgeks õppinud ja töötavad headel ametikohtadel.

Miks on aastal 2020 Narva (näiteks) selline koht kust on kellegil (haruldasel nagu ma aru saan võrreldes teiste Narvakatega) üldse vaja ennast “välja murda”? Jälle “nende” süü?

Ja need “tean ka ühte (venelast, töölist, müüjat… j.n.e.) aga ega tema siis pole selline nagu need teised, tema on ikka normaalne inimene” arvamused on ka… täpselt tõelist probleemi kinnitavad.

Noh umbes nagu nii ütletegi oma tuttavale kes juhtumisi on mõni neist gruppidest v? Et “muidu kõik need “nemad” on kõik ilgelt vastikud aga ega ma siis sind ei mõtle… sa oled ju ikka nagu inimene mitte nagu nemad” Noh et nagu peaaegu polekski venelane/tööline/palju lapseline/töötu/naine/musta nahaline. Oled nii hästi seda enda omadust häbenenud, et me anname see kord armulikult andeks (aga hoiame ikkagi silma peal ja kui sa eksid siis… oota ainult.) Umbes nii või?

Ah mis ma ikka rohkem räägin. Sveta ütles juba nagunii palju paremini kui mina oskan. Ja see kirjutaja ka natuke mujal maakeral aga suht sarnasete teemade kohta.

“Välja murda” oli siiski piltlik väljend. Välja murda saab ka vaesusest, kitsikusest, raskustest või millest iganes. Ka Eesti kolgastest peab nii mõnigi inimene end välja rabelema, et midagi saavutada. Ka eestlane peab pingutama!

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kas sa üldse kujutad ette, kui keeruline on vene vanematel panna ise eesti keelt oskamata oma laps eestikeelsesse kooli? [/quote]
Kõikjal maakohtades, kus pole vene koole, pannakse lapsed eestikeelsesse lasteaeda ja kooli ning selles pole midagi keerulist. Kui vanem ei oska eesti keelt, saab laps õpiabi koolist.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda ei tohi mitte mingil juhul teha. See muudab eestlased venekeelseteks, mitte vastupidi. Aga kõik nad jäävad poolkeelseteks. Vene ja eesti koole liita ei tohi!

Tõesti? Oled sa seda nt lätlastele ka rääkimas käinud, need hullud võtsid asja käsile ja järgmise aasta 1.septembriks on kõik põhikoolid lätikeelsed. Ja loomulikult ei meeldinud see vene kogukonnale.
Mismoodi eestikeelne õpe muudaks eesti lapsed venekeelseks, ei saa su loogikast aru, orjameelne hirm paistab ainult. Eestis on ÜKS riigikeel, eesti keel- juba varsti 30a.
http://www.vabaeestisona.com/index.php/juhtkiri/9735-laeti-keelepoliitika-oppetunnid.html
https://maailm.postimees.ee/4384843/lati-valitsus-toetas-vaid-latikeelsele-oppele-uleminekut-koolides

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas sa üldse kujutad ette, kui keeruline on vene vanematel panna ise eesti keelt oskamata oma laps eestikeelsesse kooli?

Kõikjal maakohtades, kus pole vene koole, pannakse lapsed eestikeelsesse lasteaeda ja kooli ning selles pole midagi keerulist.

loomulikult, sest neil pole muud võimalust! ka sisserännanute lapsed õpivad eesti koolides, keegi ei kahtlegi, et ka vene kodukeelega lapsed saaksid eestikeelses koolis hakkama, kui süüria lapsed saavad.

küsimus on selles, et venelased, kes ise ei ole eesti keelt ära õppinud, panevad lapsed vene õppekeelega kooli, kuna neil on see võimalus. ja see võimalus on neil seetõttu, et riik neile seda lahkelt pakub! kas sellest on nii raske aru saada?

küsimus ei ole isegi mitte selles, et üksikindiviid pannakse raskesse seisu, paljud neist sisuliselt tupiktee otsale selle otsusega, vaid selles, et riik loob oma otsustega ise juurde endale kodanikkonda, kes esiteks ei valda riigikeelt ja mis veel tõsisem, saavad oma ühiskonda puudutavad ja poliitilised tõekspidamised kõigepealt venekeelsest koolist ja seejärel vene meediaruumist.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

küsimus ei ole isegi mitte selles, et üksikindiviid pannakse raskesse seisu, paljud neist sisuliselt tupiktee otsale selle otsusega, vaid selles, et riik loob oma otsustega ise juurde endale kodanikkonda, kes esiteks ei valda riigikeelt ja mis veel tõsisem, saavad oma ühiskonda puudutavad ja poliitilised tõekspidamised kõigepealt venekeelsest koolist ja seejärel vene meediaruumist.

Riik – see olen mina. See on esimene põhitõde, mida tuleb tunnetada ja tajuda. Kuni riigi kodanikud tahavad lapsi panna vene kooli, seni ei saa riiki süüdistada, kui ta kodanikele seda võimaldab. Muutused algavad inimesest endast. Sinu loogika järgi saaks süüdistada riiki ka alkoholismi tekitamises – kui alkoholi ei müüdaks, siis alkoholismi ju ei oleks. Sama on venekeelse õppega.
Inimene ise peab tegema õigeid valikuid. Ja vigade eest vastutuse võtma, mitte riiki süüdistama.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Riik – see olen mina. See on esimene põhitõde, mida tuleb tunnetada ja tajuda. Kuni riigi kodanikud tahavad lapsi panna vene kooli, seni ei saa riiki süüdistada, kui ta kodanikele seda võimaldab. Muutused algavad inimesest endast. Sinu loogika järgi saaks süüdistada riiki ka alkoholismi tekitamises – kui alkoholi ei müüdaks, siis alkoholismi ju ei oleks. Sama on venekeelse õppega.

Inimene ise peab tegema õigeid valikuid. Ja vigade eest vastutuse võtma, mitte riiki süüdistama.

ma küsin siis niipidi: miks riik peaks rahastama venekeelset haridust? minu ja sinu maksuraha eest? kas midagi paremat ei oleks selle rahaga teha?

PS alkoholi tarbimist reguleerib meie riik ja enamus teisi maailmas aktsiisidega. mitte ei jaga seda kõigile soovijatele tasuta.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma küsin siis niipidi: miks riik peaks rahastama venekeelset haridust? minu ja sinu maksuraha eest? kas midagi paremat ei oleks selle rahaga teha?

Paremat? Defineeri “parem”. Hea ongi see, mida valija tahab. Lihtne. Ja Lasnamäe ja Narva valija tahab venekeelset haridust. Miks? Sest on rumal. Jah. Aga mis teha? Erakond peaks valijat petma? Erakond peaks lubama venekeelset haridust ja pärast ütlema, et teate, tegelikult pole meil plaanis seda teile lubada, sest nii on teile parem?
Saad aru küll, et nii asjad ei käi.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paremat? Defineeri “parem”. Hea ongi see, mida valija tahab. Lihtne. Ja Lasnamäe ja Narva valija tahab venekeelset haridust. Miks? Sest on rumal. Jah. Aga mis teha? Erakond peaks valijat petma? Erakond peaks lubama venekeelset haridust ja pärast ütlema, et teate, tegelikult pole meil plaanis seda teile lubada, sest nii on teile parem?

Saad aru küll, et nii asjad ei käi.

ei, ei peaks lubama, ja enamus neist ei ole lubanud ka. pigem on ikka niipidi, et sõnades on mitmed erakonnad olnud venekeelse kooli kaotamise poolt, kuid kui tegude aeg käes on, siis jääb teema kuidagi soiku. ehk siis pigem võiks tekkida küsimus nt reformi ja isamaa valijatel – miks mind kui valijat petetud on?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

pigem on ikka niipidi, et sõnades on mitmed erakonnad olnud venekeelse kooli kaotamise poolt, kuid kui tegude aeg käes on, siis jääb teema kuidagi soiku.

miks jääb? sest keskerakonnal on suur võim, isegi opositsioonis. lihtne.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kelle taltsaks venelaseks ta saada ei nõustunud? Mulle jäi see taltsa venelase jutt arusaamatuks. Ja mis jutt see on, et Eestis venelasi kuhugi ei võeta? Võetakse küll, tean onkreetselt ühte, kes töötad maineka tööandja alluvuses Eestis. Eesti keelt räägib ka ja tegemist ei ole mõne nn raketiteaduse valdkonnaga. Grigorjeva kõnest kumab hoopis midagi muud vastu.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis jutt see on, et Eestis venelasi kuhugi ei võeta? Võetakse küll, tean onkreetselt ühte, kes töötad maineka tööandja alluvuses Eestis.

jälle! sa tead ühte edukat venelast, järelikult ühelgi venelasel mingeid probleeme ei ole – no on ikka loogikat antud mõnele inimesele.

+1
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

jälle! sa tead ühte edukat venelast, järelikult ühelgi venelasel mingeid probleeme ei ole – no on ikka loogikat antud mõnele inimesele

No mina töötan Eestis ühe suure ja eduka tööandja juures. Meil on venelasi palju. Kõik on haritud, räägivad eesti keelt. Mõni nii hästi, et ei saagi peaaegu aru, et pole päris eestlane. Mõni veidi kangemalt. Aga suheldud saavad kõik ja saavad hakkama. Mu lähematest umbes kümnnest vene kolleegist kaks on vist sellised, kes käisid eestikeelses koolis. Ülejäänud on vene koolis käinud ja ikka eesti keele selgeks saanud. Neil eestikeelses koolis käinutel ei ole aktsenti ka enam mitte. Üks noormees rääkis, et sai eesti keele selgeks kaitseväes, enne ei osanud seda peaaegu üldse. Tema räägib siiani aktsendiga, aga grammatiliselt peaaegu õigesti. Nii et ma ei ütleks, et üksikud venelased saavad hakkama. Neid hakkamasaajaid on tegelikult ikka päris palju.

+13
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mis jutt see on, et Eestis venelasi kuhugi ei võeta? Võetakse küll, tean onkreetselt ühte, kes töötad maineka tööandja alluvuses Eestis.

jälle! sa tead ühte edukat venelast, järelikult ühelgi venelasel mingeid probleeme ei ole – no on ikka loogikat antud mõnele inimesele.

Kuidas su enda loogikaga on? Väidate ju, et tervel ühiskonnagrupil ehk rahvusel ehk venelaste kogukonnal on probleem. Kui on näiteid (ja mitte üks, vaid neid on ju palju), et saab küll, siis ei ole siiski tegu terve kogukonna probleemiga, vaid teatud indiviidide probleemiga. Ja neid indiviide iseloomustab üks väljend – ei, mitte “on venelane”, vaid “tahtmise puudumine”.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellega ma olen küll nõus, et venekeelse hariduse andmine ei peaks võib-olla olema Eesti riigi kohustus. Aga siin on üks aga. Nimelt on oluline, et laps saaks hariduse emakeeles, selline haridus on parem haridus kui võõrkeelne, sest laps saab sellest täielikult aru. Eriti just algklassides. Hiljema üle võib juba rohkem vaielda. Võõrkeelne lasteaed on iseasi, maast-madalast õpib laps võõrkeele loomulikumalt ära, nii et hiljem on kerge ka selles keeles koolis käia. Üldiselt, me ju ei taha, et vene lapsed oleksid halvasti haritud.

Käole, kes räägib seal läti segakooli näitest, ütleksin, et ma Läti näidet ei tunne ja see mis lehes kirjutatakse, võib sageli järsult erineda tegelikust olukorrast. Natuke kujutlusvõimet ei tee kunagi paha. Probleem pole selles, kui eesti koolis õpib kümmekond vene last, siis nad omandavad küll eesti keele. Aga kui teiskeelsete hulk ületab teatud kriitilise piiri, hakkab asi iseendale vastu töötama. Kui ühes eesti koolis on juba kolmandik vene lapsi, on õpetajatel tohutult raske, õppe kvaliteet kindlalt langeb ja elu hakkab kiskuma pigem vene- kui eestikeelseks. Sest venelasi tuleb ju pidevalt järele aidata, nende keeles rääkida, et neil oleks kergem, ja nii see läheb.

Nii et natuke oma peaga mõtlemist ja olukordade ettekujutamist, muud midagi.

Tegelik haridusprobleem oli iseseisvumise algusest peale mitte keel, vaid õppekavad. Ajalooõpe oleks tulnud kohe ühtsustada kõigis Eesti koolides. Paraku jätkasid venelased oma koolides endise ajalooõppekavaga. SEE ongi kõigi probleemide läte praegu – venelased elasid oma hariduses täiesti omas mullis. Ja nii on tänapäevani. Pole oluline, mis keeles inimene õpib, vaid mida ta õpib.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ühes eesti koolis on juba kolmandik vene lapsi, on õpetajatel tohutult raske, õppe kvaliteet kindlalt langeb ja elu hakkab kiskuma pigem vene- kui eestikeelseks. Sest venelasi tuleb ju pidevalt järele aidata, nende keeles rääkida, et neil oleks kergem, ja nii see läheb.

Sa ei tea ilmselgelt pedagoogikast ja alushariduse põhitõdedest ju midagi, miks sa vaidled asja üle, milles sul pole mingit kompetentsi? Keegi ei hakka tunnis vene keeles seletama eesti koolis, need lapsed, kellel on raskusi, saavad eraldi õpiabi. Ka eesti keeles. Nii õpitaksegi nii ainet kui eesti keelt.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ühes eesti koolis on juba kolmandik vene lapsi, on õpetajatel tohutult raske, õppe kvaliteet kindlalt langeb ja elu hakkab kiskuma pigem vene- kui eestikeelseks. Sest venelasi tuleb ju pidevalt järele aidata, nende keeles rääkida, et neil oleks kergem, ja nii see läheb.

Sa ei tea ilmselgelt pedagoogikast ja alushariduse põhitõdedest ju midagi, miks sa vaidled asja üle, milles sul pole mingit kompetentsi? Keegi ei hakka tunnis vene keeles seletama eesti koolis, need lapsed, kellel on raskusi, saavad eraldi õpiabi. Ka eesti keeles. Nii õpitaksegi nii ainet kui eesti keelt.

Juhtumisi tean. Kui sulle mu jutt imelik tundub, siis pigem sina ei tea. Või oled alles õpingutega poole peal ega ole veel praktikat saanud. Ole hea, ära lahmi.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juhtumisi tean. Kui sulle mu jutt imelik tundub, siis pigem sina ei tea. Või oled alles õpingutega poole peal ega ole veel praktikat saanud. Ole hea, ära lahmi.

Ja siis jäämegi seda kummi venitama lõputult, sest üleminek on raske?

Kindlasti on alguses raske nii õpetajatel kui õpilased, aga noored on paindlikud, saavad hakkama. Aastal aasta järel läheb kergemaks, vanemad õed-vennad venekeelses kodus saavad juba nooremaid aidata, ehk tekib ka umbkeelsetel vanematel seejärel mõningane keeleoskus.

Kui mina lastega välismaal elasin ning lapsed läksid seal riigikeelsetesse koolidesse, oli mu enda keeleoskus väga nõrk. Aastaga suutsid lapsed kõiki aineid omandada juba riigikeeles ja headele hinnetele ja mina õppisin nende kõrvalt.

Ma ei saa aru, mis eriturbunnideks neid eesti-venelasi tuleb pidada, et nemad hakkama ei saa? Küll saavad, kui vaja. Ja siis läheb see vene noor gümnaasiumi, kus õpe on 60% ikkagi eestikeelne, ning teeb siis mida? Siis ongi hala, et ei saa aru, kuna akadeemiline tase nõuab muud. Oleks aga liitmisest-lahutamisest alustanud algklassides juba eesti keeles, pole keel gümnaasiumis logaritmide omandamisel enam takistus.

Alustada saaks väga lihtsalt. Aastal 2021 septembris ei peaks avatama enam mitte ühtegi venekeelset esimest klassi mitte kuskil, ka Narvas. Üheksa aastaga oleksid kõik koolid siis riigikeelsed.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja siis jäämegi seda kummi venitama lõputult, sest üleminek on raske?

Ei. Ma kirjutasin, kuidas oleks minu meelest õige. Kui laps on käinud eestikeelses lasteaias ja seal keele emakeelega võrdselt suhu saanud, siis võiks minna 1. klassi eestikeelsesse kooli. Aga selgelt venekeelsete laste jaoks peaks olema võimalus saada emakeelset haridust, et nende haridus ei jääks kehvemaks eesti laste omast.
Ja sellega me kaitseme ka eesti lapsi venestumise eest. Sest see on fakt, et venelasi on hulgakaupa eesti kooli saatmiseks lihtsalt liiga palju. Sundida samas vene õpetajat vene lapsega kogu kooliaja eesti keelt rääkima ja eesti keeles õpetama – see on lihtsalt ebainimlik.
Gümnaasiumid võiksid küll olla juba eestikeelsed.
Ma muretsen rohkem eesti kui vene laste pärast.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelik haridusprobleem oli iseseisvumise algusest peale mitte keel, vaid õppekavad. Ajalooõpe oleks tulnud kohe ühtsustada kõigis Eesti koolides. Paraku jätkasid venelased oma koolides endise ajalooõppekavaga. SEE ongi kõigi probleemide läte praegu – venelased elasid oma hariduses täiesti omas mullis. Ja nii on tänapäevani. Pole oluline, mis keeles inimene õpib, vaid mida ta õpib.

kas tõesti õpitakse/õpetatakse praegu vene koolides materjalide järgi, mis ei vasta õppekavale? (õppekava, va eesti keele osas, on ju eesti- ja venekeelsetes koolides sama juba mitmeid aastaid.) ma ei suuda uskuda, et see võiks olla massiline ja kui tegemist on üksikjuhtudega, kus nt ajalooõpetaja ei järgi õppekava, siis tulekski nende üksikjuhtudega tegeleda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sundida samas vene õpetajat vene lapsega kogu kooliaja eesti keelt rääkima ja eesti keeles õpetama – see on lihtsalt ebainimlik.

ebainimlik v mitte, see polegi ehk nii oluline, sest õpetajaid, kes oleksid seda valmis tegema, nagunii ei ole. ja kui olekski piisava eesti keele oskusega venelastest aineõpetajaid, siis ilmselt ei tuleks sellisest eestikeelsest õppest tuhkagi välja. kui vene koolid jäävad veel mõneks ajaks eraldi, siis peaks olema seal uued õpetajad. neid meil, teadagi, ei ole, sest riiklikul tasandil ei ole nende ettevalmistamine olnud prioriteet. ja jälle jõuame sama küsimuseni – miks? kelle huvides?

krt, vene vanemad on pöördunud isegi õiguskantsleri poole küsimusega, miks nad ei saa oma last eesti kooli panna, aga meil jahutakse midagi valijate ootustest…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust ei jätku meil eesti koolidessegi häid õpetajaid, kuidas me siis saaksime välja vahetada kõik vene koolide vene keelsed õpetajad? Meil lihtsalt pole õpetajaid ja kõik. Jäävadki oma vene keelega koolidesse, midagi pole teha praegult.
Ehk kui õpetajate palk tõuseks 2000€, siis oleks neid kindlasti võtta, aga pole ju.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust ei jätku meil eesti koolidessegi häid õpetajaid, kuidas me siis saaksime välja vahetada kõik vene koolide vene keelsed õpetajad? Meil lihtsalt pole õpetajaid ja kõik. Jäävadki oma vene keelega koolidesse, midagi pole teha praegult.

Ehk kui õpetajate palk tõuseks 2000€, siis oleks neid kindlasti võtta, aga pole ju.

Ei oleks ka siis nii palju võtta, et kõik venekeelsed õpetajad vene koolides eestikeelsete vastu vahetada. Tulge mõistusele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

krt, vene vanemad on pöördunud isegi õiguskantsleri poole küsimusega, miks nad ei saa oma last eesti kooli panna, aga meil jahutakse midagi valijate ootustest…

Tood mõne fakti või näite ehk. Kes on keelanud venelastel lapsi eesti kooli panna ja kes jahus selle vastu midagi valijate ootustest?
Sinu peas on mingid hääled?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See naisterahvas on ju ilmne näide ,et mingi venelaste integreerumine eestlastega pole võimalik ja on mõtetu raharaiskamine

Aga kuhu sa jätad perekond Helme? Väga ilusti on nad ära integreerunud.

PS! Eesti keeles on olemas sõna mõTTetu. Arvan, et Sveta suudab selle sõna ilma vigadeta ära kirjutada.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tood mõne fakti või näite ehk. Kes on keelanud venelastel lapsi eesti kooli panna ja kes jahus selle vastu midagi valijate ootustest?

Sinu peas on mingid hääled?

minu peas hääli ei ole, aga korduvalt on olnud juhtumeid, et vene kodukeelega last ei võeta eesti kooli. et ei tekiks vaidlust, kuidas ta seal hakkama peaks saama, ütlen ennetavalt, et meie põhiseaduses on kirjas igaühe õigus saada eestikeelset haridust. seega ei saa teha kooli vastuvõtmise otsust lapse keeleoskuse põhjal.

edit: lisan kaks kiire otsingu tulemusena leitud artiklit sel teemal
https://www.postimees.ee/1457305/oiguskantsler-narvalaste-oigust-eestikeelsele-haridusele-rikutakse
https://pohjarannik.postimees.ee/6594046/iirimaalt-tulnud-poiss-jai-johvi-koolis-hatta

vene valijate ootustest jahus siin üks kägu, kes muudkui otsib põhjusi, miks ei saa eestikeelsele õppele üle minna.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sveta Grigorjeva kõne