Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sveta Grigorjeva kõne

Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )

Teema: Sveta Grigorjeva kõne

Postitas:
Kägu

mõistlikuim lahendus selline, et alates järgmisest õppeaastast alustavad kõik vene koolide 1. klassid eesti keeles.

Palun natuke inimlikkust ja kujutlusvõimet. Kas tõesti tundub väga mõistlik, et venelasest õpetaja räägib venelasest algklassilapsega eesti keelt? Eriti kui viimane seda veel ei oska ka? Et õpetaja suudab võtta sellist ülesannet südamega ja pidada olulisemaks oma rahvuskaaslasele võõrkeelt õpetada kui matemaatikat selgeks teha? Arvad, et need tunnid ei muutu väga kiiresti siiski venekeelseks? Eksid. Mina küll ei kujuta ette, et ma õpetajana peaksin eestlastest lapsi vene keeles õpetama. See ei ole inimlik ja ma loodan, et niivõrd jubedat meedet keegi tõsimeeli rakendama ei hakka.

Tead, eestikeelsetes koolides on läbi ja lõhki eestlastest vene keele õpetajaid ja loomulikult räägivad nad lastega tunnis vene keelt, sest nii on ette nähtud, see on õpetamiseks vajalik ja muud moodi laps ei õpigi.
Muide, käime autoremonditöökojas, mis kuulub venelastest isale-pojale ja nemad räägivad isegi omavahel eesti keeles, kui klient lähedal või kui äsja selles keeles suheldud.

Nii et võibolla peaksid sa ise natuke rohkem oma kujutlusvõimet treenima: venelased suudavad omavahel suurepäraselt eesti keeles rääkida, kui nii on vaja. Isegi, kui üks pool alles õpib keelt. Õpetaja ju ometi saab aru, et see on vajalik. Ja ebainimlikku pole siin midagi, riigikeele oskus on elementaarne, kasuks kõigile siin elavatele inimestele ning kellegi rahvuslikku identiteeti see ka ära ei võta.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma üldiselt ei ole eriti emotsionaalne inimene, kuid seda ja veel mõnda analüüsi lugedes tõusid minul ihukarvad püsti. Vihast. Vaesed Svetad tõesti, nii ärahellitatud, et pole isegi vaevunud ajalugu õppima.

PS: kuidas see vene keele õpetamine eestlastele vanal hallil ajal käiski? Samad võtted peaks neile ju sobima. Või tähendab, miks EI peaks neile samad võtted sobima?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tead, eestikeelsetes koolides on läbi ja lõhki eestlastest vene keele õpetajaid ja loomulikult räägivad nad lastega tunnis vene keelt, sest nii on ette nähtud, see on õpetamiseks vajalik ja muud moodi laps ei õpigi.
Muide, käime autoremonditöökojas, mis kuulub venelastest isale-pojale ja nemad räägivad isegi omavahel eesti keeles, kui klient lähedal või kui äsja selles keeles suheldud.

Nii et võibolla peaksid sa ise natuke rohkem oma kujutlusvõimet treenima: venelased suudavad omavahel suurepäraselt eesti keeles rääkida, kui nii on vaja. Isegi, kui üks pool alles õpib keelt. Õpetaja ju ometi saab aru, et see on vajalik. Ja ebainimlikku pole siin midagi, riigikeele oskus on elementaarne, kasuks kõigile siin elavatele inimestele ning kellegi rahvuslikku identiteeti see ka ära ei võta.

No olgu, ma lubasin kannatlikult veel kord seletada.
Vene keele tund on täiesti teine asi kui matemaatikatund, kus tuleb selgeks saada matemaatika, mitte vene keel. See on üks.
Kui need isa-poega omavahel eesti keelt räägivad, siis see tähendab, et nad tunnevad ennast selles keeles mõlemad piisavalt vabad. Mis aga umbkeelse esimese klassi lapse kohta ei käi.
Riigikeele oskus on kahtlemata vajalik, aga selle oskamine peab tulema muul teel kui matemaatikatunnis, eriti just algklassides.
Venelaste eestikeelsesse kooli saatmine tapab eesti keele ära. Et venelasi on nii vähe, et ei tapa ühti, nagu seal üks kägu ütles, ei vasta tõele.

Kui vaja, seletan veel kord.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Riigikeele oskus on kahtlemata vajalik, aga selle oskamine peab tulema muul teel kui matemaatikatunnis, eriti just algklassides

;

Miks peaks? Mu mehe vanaisa ja isa kodune keel polnud ka mitte eesti keel, aga mingit probleemi ega negatiivseid tundeid ei tekitanud ei neile ega nende vanematele see, et laps 1.klassi eestikeelsesse kooli astus ja eesti keeles õppima asus. Kusjuures, vanaisa ei osanud enne kooli eesti keelt, isa vist pisut oskas.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Riigikeele oskus on kahtlemata vajalik, aga selle oskamine peab tulema muul teel kui matemaatikatunnis, eriti just algklassides

;

Miks peaks? Mu mehe vanaisa ja isa kodune keel polnud ka mitte eesti keel, aga mingit probleemi ega negatiivseid tundeid ei tekitanud ei neile ega nende vanematele see, et laps 1.klassi eestikeelsesse kooli astus ja eesti keeles õppima asus. Kusjuures, vanaisa ei osanud enne kooli eesti keelt, isa vist pisut oskas.

Nonii, veel kord, mis seal ikka.

Jutt on rahvuskaaslaste omavahelisest suhtlusest õppetöö käigus. Kui sina oleksid näiteks Venemaal eesti koolis eesti laste õpetaja, kas sa pursiksid nendega vene keeles matemaatikat õppida? Vasta ausalt ja iseendale, ära hakka avalikult lahmima, et jah, sina räägiksid eesti lapsega vene keelt, mis siis, et ta sellest nii palju aru ei saa, et matemaatikat õppida.
Ma ei usu sind sel juhul.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt on rahvuskaaslaste omavahelisest suhtlusest õppetöö käigus. Kui sina oleksid näiteks Venemaal eesti koolis eesti laste õpetaja, kas sa pursiksid nendega vene keeles matemaatikat õppida?

Ma siis küsin veel kord, et miks neile ei peaks sobima sama süsteem, mis nende endi poolt kunagi eestlastele peale suruti?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt on rahvuskaaslaste omavahelisest suhtlusest õppetöö käigus. Kui sina oleksid näiteks Venemaal eesti koolis eesti laste õpetaja, kas sa pursiksid nendega vene keeles matemaatikat õppida?

Ma siis küsin veel kord, et miks neile ei peaks sobima sama süsteem, mis nende endi poolt kunagi eestlastele peale suruti?

Tsaariaega mõtled?

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

see on selline “hammas hamba vastu” lähenemine. mille poolest me siis eestlastena tsaarivenemaast paremad oleksime?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

;

Nonii, veel kord, mis seal ikka.

Jutt on rahvuskaaslaste omavahelisest suhtlusest õppetöö käigus. Kui sina oleksid näiteks Venemaal eesti koolis eesti laste õpetaja, kas sa pursiksid nendega vene keeles matemaatikat õppida? Vasta ausalt ja iseendale, ära hakka avalikult lahmima, et jah, sina räägiksid eesti lapsega vene keelt, mis siis, et ta sellest nii palju aru ei saa, et matemaatikat õppida.

Ma ei usu sind sel juhul.

Sa mõtled üle.

Sinusuguste heatahtlikus ja kaastunne on suurim karuteene. Ärme midagi muuda, sest äkki… Paneme sajaga pidurit juba ette ära, kuigi kurvi pole isegi ette näha.

Enamik eesti-venelasi on normaalsed ajudega inimesed ja saavad hakkama küll, kui neid julgustada mugavustsoonist välja tulema.

Praegune olukord niikuinii ei saa kesta kaua, sest ärksamad ei pane oma lapsi vene kooli. Vene kooli laste arv väheneb iga aasta. Küll aga venitatakse nende noorte agooniat, kelle vanemad pole nii avatud mõtlemisega. Miks? Miks teha lastele nii? Nemad pole ju süüdi, et kuskil on mingid ajaloolised huvid. Nemad Elavad siin ja praegu ja ehk ka edaspidi.

Kelle huvide eest sa siin tegelikult seisad? Venekeelse kodukeelega noorte tuleviku huvide eest küll mitte.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arvan nii, et selleks, et ükski laps ei läheks umbkeelsena kooli, peavad juba kõik lasteaiad olema eestikeelsed.

Hiljuti Narva-Jõesuus spaas käies oli selgesti tunda, kui väga on puudu eestikeelsest haridusest. Kui midagi küsisin, siis pidin seda hästi lihtsas “kas” vormis tegema, ja massöörid (kelle teenuseid mina kasutasin) rääkisid viipe ja vene keeles. Sama ka taksojuhtidega, mitte sõnagi eesti keelt. Isegi mitte “Tere!”
Asjad saavad küll tehtud, aga paratamatult mõtled, et mis riigis ma siis nüüd olen.

Eks neid näiteid võib küll nii-ja naapidi tuua, aga ma pole kunagi kuulnud, et mõni venelane ütleb, et talle pole Eestis eesti keele oskus kasuks tulnud.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti on pisike.
Näidakem oma mõningate võõrkeelte õppimisega seda, et oleme suured. Et me saame ja oskame!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kelle huvide eest sa siin tegelikult seisad? Venekeelse kodukeelega noorte tuleviku huvide eest küll mitte.

Pole seda kordagi rõhutanudki. Mina seisan eesti laste emakeele säilimise eest. Mille kaasnähe on ka vene laste parem haridus, mis omakorda tuleb kasuks eestlastele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

see on selline “hammas hamba vastu” lähenemine. mille poolest me siis eestlastena tsaarivenemaast paremad oleksime?

Miks me peame ilmtingimata paremad olema? Ja veel enda riigi heaolu hinnaga.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma pole kuulnud, et venelastel kahju oleks, et sedasi meid koheldi, sellest järeldan, et taoline süsteem sobiks neile endalegi. Lisaks kuluks ära väike demonstratsioon ära kõigile praegustele ja tulevastele Svetadele, kes arvavad, et NEILE on siin riigis tohutut ülekohut tehtud. See kõne oli solvav ja need inimesed vajavad paremat ajalooharidust. Nad on kasvanud (või kasvatatud?) tänamatuteks ja ülbeteks.

Ausalt öeldes tõmbaks mina Sveta puhul paralleeli paari tegelasega sarjast Kalifat, kus näidati Rootsis üles kasvanud teise põlvkonna süürlaste mõttemaailma. Venemaal on kahjuks lihtsam ära käia ja näha seda pahupoolt, seetõttu ta Eestit venestada üritabki. Meie ju oleme end paremale kohale rabelenud.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

… Nad on kasvanud (või kasvatatud?) tänamatuteks ja ülbeteks.

Anname Svetale andeks.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pole seda kordagi rõhutanudki. Mina seisan eesti laste emakeele säilimise eest. Mille kaasnähe on ka vene laste parem haridus, mis omakorda tuleb kasuks eestlastele.

Ei seisa sa midagi. Ühes postituses räägid, kuidas vene õpetajad peaks vene klassis ikka vene keeles edasi oma loenguid, sest lapsed ei saa matemaatikast aru ja siis, et Eesti lapsed saavad vähest õpet, kuna….

Täiega pudru ja kapsad.

Ühe kooli näitel kinnitan, et nii Eesti kui vene kodukeelega lapsed saavad suurepäraselt ühes koolis Eesti keeles õpitud ja osad õpetajad sealjuures on ise vene kodukeelega, kuid suudavad oma ainet ja ka klassijuhataja ülesandeid Eesti keeles teha. Mitte vähimalgi moel pole Eesti laste õppeedukus või keeleoskus selle all kannatanud.

Tegu Harjumaa kooliga.

Kui kuskil on probleeme, siis on selles koolis lihtsalt vilets juhtimine ja alamotiveeritud töötajaskond. Keelega ei saa seal mingit pistmist olla.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eesti on pisike.

Näidakem oma mõningate võõrkeelte õppimisega seda, et oleme suured. Et me saame ja oskame!

Me õpime ja oskamegi võõrkeeli, lausa 2-3. Aga kuidas see antud teemaga seotud on?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Näitan 17 postitust - vahemik 121 kuni 137 (kokku 137 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Sveta Grigorjeva kõne