Esileht Tööelu, raha ja seadused. Swedbank nõuab selgitusi

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )

Teema: Swedbank nõuab selgitusi

Postitas:

Just, oleks pidand kintsu kaapama ja küsima, et kas härrad ja provvad pankurid soovivad veel millegi kohta infot? Ja kirjutama tänukirja, et nad ikka on nõus temasuguse lihtsa inimese raha oma suursuguses pangas hoidma, milline õilis vastutule

Aga tegelikult just nii ongi. Pank juba ammu sulgeb nende inimeste ja firmade kontosid, keda ta endale kliendiks ei taha. Ei maksa arvata, et pangad kümne küünega igast kliendist kinni hoiavad.

Aga las siis sulgeb. Oma raha peaks ikka kätte saama siis ju? Ja samba ka? Muidu on tegu ebaseadusliku omastamisega, mitte sulgemisega.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 19:53; 06.10 20:03; 06.10 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli Swediga kunagi hea nali. Pidin seal ühele mtüle pangakonto avama ja siis selgus, et mul endal on panga ees võlg. Mul ei ole kunagi olnud swedis kontot, aga mul kunagi hallil ajal oli hansapangas konto (90 vast) ja ma ei mäletanudki seda. Võlgu ma olin mingi 8 eurot, ma ei teagi mis miinus see oli, vbl kaardihooldustasu seni kuni nad mu konto sulgesid. Maksin siis selle 8 eurot 10 euroga ära ja siis ajasime mtü arve asju. Siis kui läksin mtü pangakaardi järgi, siis tuli välja, et teller oli unustanud mulle 2 eurot tagasi anda ja siis mingi juhata andis isiklikult selle peenraha tagasi 🙂 Lõpuks oli hoopis pank mulle võlgu.

Aga näete, panga ees oli mul võlg rohkem kui 20 aastat. Meeles pidasid

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.10 12:42; 06.10 17:30; 06.10 18:23; 06.10 19:00; 06.10 19:56; 06.10 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just, oleks pidand kintsu kaapama ja küsima, et kas härrad ja provvad pankurid soovivad veel millegi kohta infot? Ja kirjutama tänukirja, et nad ikka on nõus temasuguse lihtsa inimese raha oma suursuguses pangas hoidma, milline õilis vastutule

Aga tegelikult just nii ongi. Pank juba ammu sulgeb nende inimeste ja firmade kontosid, keda ta endale kliendiks ei taha. Ei maksa arvata, et pangad kümne küünega igast kliendist kinni hoiavad.

Aga las siis sulgeb. Oma raha peaks ikka kätte saama siis ju? Ja samba ka? Muidu on tegu ebaseadusliku omastamisega, mitte sulgemisega.

No igal juhul saad need kätte. Lihtsalt asi on selles, et sama taktikat kasutava kõik pangad. Ja kui oled kehv klient, siis ei taha sind keegi endale.

Kuskil riigis on lausa nii, et sa niisama ei saagi pangakontot avada. Enne pead kõiksugu dokumente ja garantiikirju esitama. Tõestama, et oled aus kodanik ja tõesti vajad seda pangakontot.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 20:00; 06.10 20:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui oled kehv klient, siis ei taha sind keegi endale.

Elame-näeme.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 19:53; 06.10 20:03; 06.10 20:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need rahapesu reeglid on täiesti pööraseks läinud.

Varem jaurati suuremate summadega, nüüd nõutakse juba iga 300-500 euro kohta selgitusi – miks ja milleks. Ma näiteks aitan majandada oma vennatütrel – maksan vahel tema eest korteri üüri omanikule ja kannan tudengile lihtsalt raha. Ja need küsimused, mida pank esitab, on sry – haiged. Ja kui ei vasta, ähvardavad nagu kriminaalkurjategijat.

Ma olen hakanud hästi palju sularaha kasutama, sest ausaltütelda on see üle mõistuse.

LHV-s veel siiani ka mingit suuremat jama pole. Aga Swed on täitsa diagnoosiga.

VÕS kehtib ligemale 20 aastat. Lihtsalt lapse eest ei seisa keegi.
Lapsel ei pea nui neljaks oma kontot olema. Aga kui on, võiks kapsevanemad ka seadused selgeks teha ja neid järgida. Sest ühel hetkel täiskasvanuna võib ka laps küsida, et kuhu ema ta raha huugama pani. Ja tagasi küsida.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 15:16; 06.10 17:23; 06.10 20:38; 14.10 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea mugav, sest elatis laekus sinna.

Muidugi nii on mugav!
Ekstra kiitus pangale, hea, et jälgitakse.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama, kasutan lapse kontot endal n-ö kogumiskontona ja vahel teen sealt makseid, nt ostan suurem asja. Aastaid juba nii ja pole iial küsitud midagi.[/quote]

Mis põhjusel siis endale ei tee seda kogumiskontot?
Lapsel peaks olema ikka oma konto, kuhu talle võib taskuraha kanda või sünnipäeva puhul. Nii laps õpib oma arvet jälgima ja oste planeerima/koguma.
See ei ole möeldud lapsevanema rahade keerutamiseks.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 21:18; 07.10 11:08; 07.10 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

samamoodi, panga käsul vedasime vanaisa telleri manu, et papi suust -jah, maksan poes kaardiga- kuulda.

vanaisa oli väge täis, õnnistas monoloogiga tellerit, sihukese jaburduse eest.

Pässil oli hea tunne täiesti süütut tellerit kottida?

Selle peale ei mõelnud, et pank pole kohustatud kontot hoidma?

Just, oleks pidand kintsu kaapama ja küsima, et kas härrad ja provvad pankurid soovivad veel millegi kohta infot? Ja kirjutama tänukirja, et nad ikka on nõus temasuguse lihtsa inimese raha oma suursuguses pangas hoidma, milline õilis vastutulek!

Teller ei ole mingi härra ega proua pankur, vaid täidab temale pandud kohustusi. Kui midagi ei meeldinud, siis oleks tulnudki pöörduda panga juhtkonna poole.
Sõimata saavadki need, kes tegelikult ei ole olukorras süüdi, vaid on mutrikesed, kes peavad korraldusi täitma – räusatakse teenindajate, sekretäride, vastuvõtus töötajate peale – aga ülemuste jutule minekuks julgus puudub.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 17:49; 07.10 07:55; 07.10 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu vaadata, et inimesed teevad lapse nimele enda kogumiskonto, arvavad, et lapse kontole enda raha kogumine on okei ja et lapse raha on nende raha….

Te võite miinustada palju tahate, aga teie eksmeestel on õigus saada kogu info lapse konto kohta ja sh teha sellega samamoodi tehinguid nagu teie teete ja te ei saa seda muul moel kui kohtu kaudu takistada. Nii pea, kui raha on lapse kontol, on see lapsele kingitud raha ja oma jutuga, et tegelikult on teie säästukonto, võite minna vanaema juurde.

Üks hetk on laps piisavalt suur, et ise oma kontot kasutada, loodetavasti siis ei teki tal küsimus, sh ei larista kohe teie sääste maha. Või pole ta talle mingit kahtlast makseajalugu tekitanud, hasartmänguajalugu jne

Palun ärge keerake endale ja oma lapsele käru sellega, et teete lapse nimel oma tehinguid.

Muide, on olemas ka reaalne kohtulahend, kus eks mees otsustas omaalgatuslikult kanda elatist lapse kontole, mitte lapse ema kontole nagu ema soovis, no et see on ju lapsele. Kohus luges, et elatist ei ole makstud ja see raha, mis isa lapsele kandis, ei olnud elatis vaid taskuraha, mida elatise hulka ei loeta. Kuna elatise küsimus esindab last teine vanem ja tuleb kanda sinna kontole, kuhu teine vanem soovib.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 12:42; 06.10 15:24; 07.10 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu vaadata, et inimesed teevad lapse nimele enda kogumiskonto, arvavad, et lapse kontole enda raha kogumine on okei ja et lapse raha on nende raha….

Ma ei saa ka aru, milleks on vaja lapsele suuremaid asju osta lapsele kogutud rahast.
Jätku see raha siis kõrvale (laste peale peaks ikka enda raha kulutama) ja lapse kontol olgu see, mis on plaanis lapsele ka jätta.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 14:08; 07.10 09:03; 08.10 08:52; 13.10 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedbank pesi ju kurjategijate raha, eks nad nüüd kotivadki kõiki nõrgemaid keda saavad. Rootslaste värk!

jep, me pidime 92aastase vanaisa panka kontrolli toimetama…no et kinnitaks, et käib jah poes ja postkontoris…

samamoodi, panga käsul vedasime vanaisa telleri manu, et papi suust -jah, maksan poes kaardiga- kuulda.

vanaisa oli väge täis, õnnistas monoloogiga tellerit, sihukese jaburduse eest.

Ma ei saa aru, miks see probleem oli? Poes, postkontoris ju käib see teie kõbus vanake, asi siis korra ka pangas käia ei ole.

Või on asi selles, et tegelikult kasutate teie tema kaarti poes ja postkontoris ja panga kahtlused seega õigustatud?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedbank pesi ju kurjategijate raha, eks nad nüüd kotivadki kõiki nõrgemaid keda saavad. Rootslaste värk!

jep, me pidime 92aastase vanaisa panka kontrolli toimetama…no et kinnitaks, et käib jah poes ja postkontoris…

samamoodi, panga käsul vedasime vanaisa telleri manu, et papi suust -jah, maksan poes kaardiga- kuulda.

vanaisa oli väge täis, õnnistas monoloogiga tellerit, sihukese jaburduse eest.

Ma ei swaa aru, miks see probleem oli? Poes, postkontoris ju käib see teie kõbus vanake, asi siis korra ka pangas käia ei ole.

Või on asi selles, et tegelikult kasutate teie tema kaarti poes ja postkontoris ja panga kahtlused seega õigustatud?

ei ole eriti kõbus, liigub rulaatoriga, meie tema kaarti ei kasuta, aga viime ta autoga nii korra kuus kohale ja siis kasutab

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 13:56; 07.10 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru, milleks on vaja lapsele suuremaid asju osta lapsele kogutud rahast.
Jätku see raha siis kõrvale (laste peale peaks ikka enda raha kulutama) ja lapse kontol olgu see, mis on plaanis lapsele ka jätta.

Mina arvan, et see kuidas ja mitme konto abil iga pere oma rahaasju ajab, on pere enda otsustada.
Vaadates siin valitsevat suhtumist, tekib küsimus, et miks pank üldse lubab alaealistele kontosid avada. Või miks neid alaealisele mitu võib teha? Siit lugedes jääb mulje, et kui midagi lapse kontole kanda, siis saab sellest rahast puutumatu väärtus, mida enam kunagi kasutada ei tohi. Isegi mitte siis, kui mõlemad vanemad ja laps ise kulutusega nõus on.
Minu alaealisel lapsel on 2 kontot. Üks kaardiga konto, kuhu ta saab oma igakuise taskuraha ja ise majandama õpib. Ja teine, millele tal juurdepääsu pole ja kuhu kogun lapse laagrite, huvikooli aastamaksu, mööbli väljavahetamise jms jaoks. Loomulikult on mul ka oma säästukonto, aga lapse kulude jaoks eraldi kogumine sobib mulle rohkem.
Teemaalgataja võiks hiljem siia kirjutada, et mida pank täpsemalt tahtis ja kuidas see lugu lõpuks lahenes.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 16:33; 06.10 17:53; 07.10 10:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru, milleks on vaja lapsele suuremaid asju osta lapsele kogutud rahast.

Jätku see raha siis kõrvale (laste peale peaks ikka enda raha kulutama) ja lapse kontol olgu see, mis on plaanis lapsele ka jätta.

Mina arvan, et see kuidas ja mitme konto abil iga pere oma rahaasju ajab, on pere enda otsustada.

Vaadates siin valitsevat suhtumist, tekib küsimus, et miks pank üldse lubab alaealistele kontosid avada. Või miks neid alaealisele mitu võib teha? Siit lugedes jääb mulje, et kui midagi lapse kontole kanda, siis saab sellest rahast puutumatu väärtus, mida enam kunagi kasutada ei tohi. Isegi mitte siis, kui mõlemad vanemad ja laps ise kulutusega nõus on.

Minu alaealisel lapsel on 2 kontot. Üks kaardiga konto, kuhu ta saab oma igakuise taskuraha ja ise majandama õpib. Ja teine, millele tal juurdepääsu pole ja kuhu kogun lapse laagrite, huvikooli aastamaksu, mööbli väljavahetamise jms jaoks. Loomulikult on mul ka oma säästukonto, aga lapse kulude jaoks eraldi kogumine sobib mulle rohkem.

Teemaalgataja võiks hiljem siia kirjutada, et mida pank täpsemalt tahtis ja kuidas see lugu lõpuks lahenes.

Pank lubab alaealistele kontosid avada, et nad saaksid oma taskuraha kulutada kaardiga makstes, et neile saaks raha koguda. Mõni alaealine teenib ka ise raha.

Pigem kumab siit läbi suhtumine, et kasutatakse lapse kontot oma raha hoidmiseks ja oma tehingute tegemiseks, et ei peaks tehingutasusid ja kuutasusid maksma. Selleks need alaealise kontod mõeldud ei ole. TA teemaalgatus oli ju samuti selline, et ta tegi lapse kontolt üldse lapsega mitte seonduvaid tehinguid, aga nõme pank tahab dokumente saada, jääb õigust ülegi veel.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 06.10 12:46; 06.10 18:23; 06.10 18:25; 06.10 18:27; 07.10 11:03; 13.10 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga lapse kulude jaoks eraldi kogumine sobib mulle rohkem.

Täiesti ajuvaba põhjendus, miks seda raha ei saa enda säästukontole koguda. Saad ju omale teha samuti mitu kontot ja panna igale kontole vastava lühinime.

Alaealistele on loomulikult konto avamine lubatud vanema nõusolekul, sest nii õpetab lastele raha väärtust ja pangateenuste kasutamist.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 21:18; 07.10 11:08; 07.10 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel ei ole õigust teha rahalisi oste mille summad ei ole lastele kohased. Lastele ei tohi müüa ilma vanemata. Nii, et laps ei saa tasuda autoremondi eest. Lapsed ei käi mänguasja poodides kui räägime näiteks 12 aastasest lapsest.

No kui pank sellepärast küsiks, siis piisaks ju teemaalgataja kinnitusest, et tema (kui lapse seaduslik esindaja) oli nimetatud tehingutega kursis.

teine vanem peab ka kursis ja nõus olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 12:34; 07.10 12:40; 08.10 10:51; 14.10 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapsed ei saa sõita autoga ega seda omada. Minu teada lapsed ei saa isegi korterit omada nii kaua kuni nad on alaealised. Või siis ainult läbi kohtu.
Lapsed saavad ikka omada nii autot kui kinnisvara, aga nende vara haldaja on kuni täiseani nende seaduslik esindaja.
See ei ole omamine kui sa kasutada ei saa.

kust sa võtad, et ei saa kasutada? ikka saavad. käsutada ehk tehinguid teha ei saa ilma kohtu loata, seda küll.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 12:34; 07.10 12:40; 08.10 10:51; 14.10 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga lapsed ei saa sõita autoga ega seda omada. Minu teada lapsed ei saa isegi korterit omada nii kaua kuni nad on alaealised. Või siis ainult läbi kohtu.

Lapsed saavad ikka omada nii autot kui kinnisvara, aga nende vara haldaja on kuni täiseani nende seaduslik esindaja.

See ei ole omamine kui sa kasutada ei saa.

kust sa võtad, et ei saa kasutada? ikka saavad. käsutada ehk tehinguid teha ei saa ilma kohtu loata, seda küll.

Jah, lapsed saavad omada küll kinnisvara, küll autosid, küll raha jne. Lapsed võivad omanikuks saada näiteks pärimise teel. Või vormistatakse näiteks vara lapse nimele.

Küll aga on lapse vara käsutamine (mitte segi ajada kasutamisega), nagu kägu õigesti kirjutab, lubatud vaid kohtu loal. Selles mõttes on alaealisele vara teadlik kinkimine (näiteks korteri) üsna suur peavalu, sest kui hiljem seda müüa vaja, siis kohtule peab selle ära põhjendama ja kohus ei pruugi üldse luba anda selleks. Ja sellest müügist saadud raha ei tohi vanem laiaks lüüa.

Ja on ka õige, et alaealise konto ja sellel olevad vahendid ei ole ühe lapsevanema “lisakonto” vaid ikkagi lapse oma ning mõlemal vanemal (kui pole varahooldust lapse suhtes piiratud) on sinna ligipääs.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 17:39; 07.10 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lapse konto n.ö. minu lisakonto. Läks nii – lapsel on kaart ja sinna arvele lähe taskuraha ja oleme ka sünnipäevaks jaganud lapse pangakonto nr, kui vanaema tahab raha üle kanda. Seal on ainult lapsele kuuluv raha, mingeid oma arveid sellega ma ei maksa (siis jääb mulje nagu oleks mul pangakonto arestitu).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 17:49; 07.10 07:55; 07.10 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te nüüd jaurate. Mis te kujutate ette, et pank on võtnud endale ühiskondliku rolli lapsi kaitsta või?
EI! See on ülereageerimine rahapesuskandaalidele. Nad püüavad olla illukukud, et keegi jumala eest nende litsentsikesi ei puutuks.
EI! Ei ole teie pereõnn nende prioriteet! Nende prioriteet on KASUM! Nad kaitsevad oma ÄRI kasvõi veri ninast väljas.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te nüüd jaurate. Mis te kujutate ette, et pank on võtnud endale ühiskondliku rolli lapsi kaitsta või?

EI! See on ülereageerimine rahapesuskandaalidele. Nad püüavad olla illukukud, et keegi jumala eest nende litsentsikesi ei puutuks.

EI! Ei ole teie pereõnn nende prioriteet! Nende prioriteet on KASUM! Nad kaitsevad oma ÄRI kasvõi veri ninast väljas.

Jah ja ei.
Ühelt poolt olen nõus, et pangad nüüd on liiga kontrollivad selles osas, mis puudutab väikeseid summasid, mida eraisikud omavahel saadavad.

Teiselt poolt. Rahapesu tõkestamine tähendab, et pööratakse tähelepanu ebatavalistele tehingutele ja küsitakse nende tehingute korral lisaküsimusi. Alaealise pangakonto on mõeldud ikkagi selle alaealise enda hüvanguks (näiteks lapse taskuraha jaoks) ja kui sellelt kontolt hakkavad toimuma kummalised tehingud, mis lapsega pole üldse seotud, on tegelikult arusaadav, miks pank küsib. Ebatavaline tehing on ka selline, kus tehingu üks osapool on selline, kes see tavaelus üldse olema ei peaks.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 17:39; 07.10 20:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kogemata lapse arvelt maksnud arveid Swedbank. Keegi pole midagi küsinud. Laste arved on nähtavad ainult läbi minu konto, laste isa ei näe laste arveid.

täpselt niikaua ei näe, kuni saba tead akonto olemasolust ja küsib näha pnagalt väljavõtteid.

Kui nüüd selgub, et elatisest on regulaarselt tasutud lastega mitteseotud asju või rohkem kui lapsele kulub (nt kogu eluaseme kommunaalid, ka lapse ema , uue abikaas aja uute laste osa), siis võib mees hakata nõudma elatise vähendamist, kuna lapsele nii palju ei kulu vaid suur osa elatisest kulub hoopis ülejäänud pereliikmetele.

Mõelge sellele! Kui on tegu alaealise kontoga, siis ei oma tähtsust, kumb vanem asutas – mõlemal vanemal on seadusest tulenev õigus seda alaealist esindada, teada tema tehinguid, neid ka keelata või teha alaealise nimel tehinguid. Ainult kohus saab seda õigust piirata (sh hooldusõigus ei ole sama, mis esindusõigus).

keerate ise endale käru. Tulevikus veel avastate, et laps esitab teie vastu nõude, kuna olete tema kontol olevat raha oma hüvanguks kasutanud.

Mitte keegi ei sunni kasutama lapse kulude katmiseks ainult seda kontot, kuhu elatis laekub ja mitte kuidagi ei saa keegi seeläbi tõestada, et lapsele kulub vähem kui makstakse. Eluasemekulud peaks sinu meelest tõesti eraldi kontodelt maksma või? Toidupoes peaks ka lapse toidu eest eraldi maksma? No kui palju annaks veel sente pooleks saagida? Ma olen 13 aastat saanud elatist ühele kontole, aga kõike maksnud teisega ja kedagi ei huvita.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 20:21; 08.10 08:46; 13.10 12:37; 14.10 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama, kasutan lapse kontot endal n-ö kogumiskontona ja vahel teen sealt makseid, nt ostan suurem asja. Aastaid juba nii ja pole iial küsitud midagi.

Mis põhjusel siis endale ei tee seda kogumiskontot?

Lapsel peaks olema ikka oma konto, kuhu talle võib taskuraha kanda või sünnipäeva puhul. Nii laps õpib oma arvet jälgima ja oste planeerima/koguma.

See ei ole möeldud lapsevanema rahade keerutamiseks.[/quote]

Mu 5-aastane laps veel ei oska oma kontot jälgida ja asju planeerida. Kõik tema kingituste rahad jne seisavad ilusti sealt.
Ei pea vajalikuks soeta kogumiskontona avada sest sellega jändamist rohkem. Sellest kontolt sama iga kell asju liigutada kui vaja.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 19:00; 07.10 21:26; 08.10 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Misasja te nüüd jaurate. Mis te kujutate ette, et pank on võtnud endale ühiskondliku rolli lapsi kaitsta või?

EI! See on ülereageerimine rahapesuskandaalidele. Nad püüavad olla illukukud, et keegi jumala eest nende litsentsikesi ei puutuks.

EI! Ei ole teie pereõnn nende prioriteet! Nende prioriteet on KASUM! Nad kaitsevad oma ÄRI kasvõi veri ninast väljas.

Jah ja ei.

Ühelt poolt olen nõus, et pangad nüüd on liiga kontrollivad selles osas, mis puudutab väikeseid summasid, mida eraisikud omavahel saadavad.

Teiselt poolt. Rahapesu tõkestamine tähendab, et pööratakse tähelepanu ebatavalistele tehingutele ja küsitakse nende tehingute korral lisaküsimusi. Alaealise pangakonto on mõeldud ikkagi selle alaealise enda hüvanguks (näiteks lapse taskuraha jaoks) ja kui sellelt kontolt hakkavad toimuma kummalised tehingud, mis lapsega pole üldse seotud, on tegelikult arusaadav, miks pank küsib. Ebatavaline tehing on ka selline, kus tehingu üks osapool on selline, kes see tavaelus üldse olema ei peaks.

Ja kus asub see nimekiri, kes tavaelus pangale sobilik on?
Vanaisa ei ole selles nimekirjas ja vennatütar ka mitte.
Ja laekumine tohib olla ainult “palk”, kõik muu on raudselt pommide tarbeks

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 19:48; 06.10 19:54; 07.10 21:44; 08.10 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 5-aastane laps veel ei oska oma kontot jälgida ja asju planeerida. Kõik tema kingituste rahad jne seisavad ilusti sealt.
Ei pea vajalikuks soeta kogumiskontona avada sest sellega jändamist rohkem. Sellest kontolt sama iga kell asju liigutada kui vaja.

Kui seisavad, siis polegi põhjust muretseda ja kõik ok.
Lapse kontolt pole lubatud sul arveid maksta või endale ülekandeid teha.
Kui laps kooli läheb, siis võiksid talle oma pangakaardi teha ja õpetada maksmist ja jälgimist internetipangas.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 21:18; 07.10 11:08; 07.10 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 5-aastane laps veel ei oska oma kontot jälgida ja asju planeerida. Kõik tema kingituste rahad jne seisavad ilusti sealt.

Ei pea vajalikuks soeta kogumiskontona avada sest sellega jändamist rohkem. Sellest kontolt sama iga kell asju liigutada kui vaja.

Kui seisavad, siis polegi põhjust muretseda ja kõik ok.

Lapse kontolt pole lubatud sul arveid maksta või endale ülekandeid teha.

Kui laps kooli läheb, siis võiksid talle oma pangakaardi teha ja õpetada maksmist ja jälgimist internetipangas.

Sellist seadust ei ole küll kusagil ja peresiseseid kokkuleppeid ei ole mitte kellegi asi arvustada. Ma kannan ise lapse kontole iganädalaselt raha ja küllalt ja küll on juhuseid, kui ütlen talle: ma võtsin su kontolt 500€ laenu (intressidega, 510 panen tagasi).

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 19:48; 06.10 19:54; 07.10 21:44; 08.10 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 5-aastane laps veel ei oska oma kontot jälgida ja asju planeerida. Kõik tema kingituste rahad jne seisavad ilusti sealt.

Ei pea vajalikuks soeta kogumiskontona avada sest sellega jändamist rohkem. Sellest kontolt sama iga kell asju liigutada kui vaja.

Kui seisavad, siis polegi põhjust muretseda ja kõik ok.

Lapse kontolt pole lubatud sul arveid maksta või endale ülekandeid teha.

Kui laps kooli läheb, siis võiksid talle oma pangakaardi teha ja õpetada maksmist ja jälgimist internetipangas.

Oma lapse kontolt võin ma teha ülekandeid endale või maksta arveid, kui soovin. Samamoodi võib minu arveid makst minu ema, elukaaslane, naabritädi või kes iganes.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 20:21; 08.10 08:46; 13.10 12:37; 14.10 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kannan ise lapse kontole iganädalaselt raha ja küllalt ja küll on juhuseid, kui ütlen talle: ma võtsin su kontolt 500€ laenu (intressidega, 510 panen tagasi).

Ja kujutad ette, et “kogud” raha lapsele?
Proovi enda rahakasutust veidi analüüsida ja kontrolli alla saada, siis ei pea pidevalt lapse käest omaenda raha laenamas käima.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.10 14:08; 07.10 09:03; 08.10 08:52; 13.10 11:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole pankade poolt kahepalgeline lähenemine küll. Ei pea silmas otseselt lapse kontoga seonduvat vaid seda tavakodaniku pihta suunatud aruandluskohustust. Kui pank pesi aastaid suurte kalade miljardeid ja jäi vahele, siis lahendus on nn prügikalade pihta suunatud, juuksekarva lõhki ajav ja ülipüüdlik rahapesu kontroll? Jaani Mallele kantud 500€ on punast tuld süütav tehing? Pidage ikka hoogu veidi seal pangas. Aasta tagasi pidin kinnisvatatehingul notaris täitma paberi selle kohta, kust pärineb minu omafinantseeringu raha. Mina pean nüüd igal sammul tõestama, et ma pole eesel. Samal ajal miljardeid pestes on kõik korras? Kasutan ka viimasel ajal enamjaolt sularaha. Ma tõesti ei soovi, et pank minu elust osa võtab ja teab, kus käisin ja mida tegin.
Ja veel. Tellerite või mõne muu asutuse klienditeenindaja sõimamine asutuse poliitika pärast on madal. Kui pääsed roosa triiksärgi ja kalli käekellaga tegelase ligi, sõima teda. Kui julged.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas pank täpselt teab, kes rahasid liigutab? Mul suurem laps, 17a, tegeleb ise oma kontoga. Alles hiljuti tegi suurema tellimuse oma kontolt jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.10 19:00; 07.10 21:26; 08.10 09:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 73 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Swedbank nõuab selgitusi