Esileht Tööelu, raha ja seadused. swedpanga kliendid

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: swedpanga kliendid

Postitas:

ostja saatsis mulle maksekorralduse ja väidab,et see makse on tehtud eile kella 13.00 paiku.
raha ei ole aga minu sebi arvele siiani tulnud ja nüüd ostja väidab,et ma petis olen.

kas keegi swedi klientidest oleks nõus,et saadan talle selle maksekorradluse meilile ja vaataks üle kas see on üldse ehtne või võltsitud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see pole panga poolt digiallkirjastatud, siis on täiesti võimalik, et on võltsing.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuidas seda veel kontrollida….kuskil mingi märge või?ma ei ole kunagi swedi klient olnud ja ei tea neid asju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sooritatud maske puhul on maksekorraldusel makse ID ja arhiveerimistunnud. Näiteks:
Arhiveerimistunnus 2012030200086314
Makse ID 866077463

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Swedpanga internetipangas salvestud maksekorraldus enne makse kinnitamist ja pärast makse sooritamist näevad täpselt ühesugused välja – mõlemal on id ja arhiveerimistunnus juba peal. Ehk siis kui sulle selline maksekorraldus saadeti, siis selle alusel sa ise ei saagi veenduda, kas on makse sooritatud või mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid asju ei leidnud…..mingisugune panga märge on numbritena

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista oma panka ja las helistab oma panka ka maksja, emb-kumb saab vastuse kuhu ja miks raha toppama jäi. Kui pankadevahelist ülekannet tehes on andmetes kasvõi pisitilluke viga (täht vale nt), siis ei jõua raha saajale ja ka maksjale tagasikandmine võtab aega. See oli kuidagi nii, et maksja pank saadab raha pankadevahelisel sessioonil raha ära, siis millalgi saaja pank saab selle kätte, siis selgub, et andmetes viga, siis läheb käsitsikontrolli, siis tagasisaatmisele, mis toimub mingi järgmise pankadevahelise sessiooni ajal ja see kõik võtabki kaua aega.
Üldjuhul aga vähemalt ühe panga klienditeenindaja näeb milles viga ja kus raha hetkel on ja kuhu poole teel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 12:19; 02.03 19:22; 02.03 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sooritatud maske puhul on maksekorraldusel makse ID ja arhiveerimistunnud. Näiteks:
Arhiveerimistunnus 2012030200086314
Makse ID 866077463
[/tsitaat]Neid numbreid saab ju igaüks oma arvutis ise valmis kirjutatud \”korralduse tõendis\” lambist panna, mis pähe tuleb. Panga digiallkiri on ainus, mis lubab loota, et makse võib tehtud olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas asi lahenes, kas saite selgust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 12:19; 02.03 19:22; 02.03 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siiani pole raha ja ostja lubab mind pettuse eest juba menti anda

tõesti ma ei tea kas on ehtne või võlts maksekorraldus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Sa ütle ostjale, et homme lähed selle maksekorraldusega panka ja uurid, mis toimub.
Samas võid ju saata ostjale oma konto vv alates eilsest, et ta näeks, et raha tõesti pole üle tulnud.

Kas keegi sai sind aidata ja vaadata, milline näeb siis välja õige Swedi maksekorraldus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]crissy20 kirjutas:[/small]
[tsitaat]siiani pole raha ja ostja lubab mind pettuse eest juba menti anda

tõesti ma ei tea kas on ehtne või võlts maksekorraldus[/tsitaat]
Aga ütle talle, et andku. Ja ütle ka, et lähed panka asja uurima. Kui sulle raha laekunud pole, siis ei saa sind ka milleski süüdistada.
Aga selle maksekorraldusega läheks jah panka. Kas ostja kannab ka Swedist? Igal juhul peab pangatöötaja kontrollida saama seda maksekorraldust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas suhtlesite pankadega? Mina olen see kägu, kes seda päeval soovitas. Ma ei ole pankade omavahelise asjaajamisega muidu eriti kursis, aga täpselt samasugust olukorda nagu sul olen tööalaselt paaril korral lahendama pidanud ja siis olen abi ja selguse saanud kõnest panka. Ühel korral oli niipidi,et hankija väitis mulle, et pole saanud raha, mille ma isiklikult talle kandnud olin ja siis panka helistades selguski, et olin maksekorraldusel nime veits valesti kirjutanud ja kuna raha läks teise panka, siis minu pank ju ei teadnud, et nimi vale ja saatis selle teise panga poole teele ja seal siis tuvastati, aga kuna valesti oli vist 2 või 3 tähte, siis saadeti tagasi.
Teisel korral ei saanud mina kätte raha, mis väidetavalt kindlalt üle kantud on ja selgus sama jama (kontonr oli veits valesti kirjutatud maksekorraldusele) ja raha jõudis maksjale tagasi ja ta tegi uuesti ülekande.
Kuna sellest juba ikka aega möödas, siis ma täpselt ei mäleta kaua selleks aega kulus, et raha maksjale tagasi jõudis, aga kas sinu juhtumi puhul ostja ikka on kontrollinud, et raha talle tagasi pole tulnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.03 12:19; 02.03 19:22; 02.03 22:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

erinevate pankade vahel võib raha liikuda kuni 2 TÖÖpäeva. neljapäeval kantud raha võib teise panka laekuda ka alles esmaspäeval. pangasiseselt jõuab minutitega kohale

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 00:46; 04.03 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt on tegemist tavalise petuskeemiga.
http://buduaar.ee/Foorum/Forum/topic/241624&lk=1

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ikka küll nii, et neljapäeval makstud raha alles esmaspäeval võib jõuda, tööpäevadel ikka igal päeval raha liigub pankade vahel.
Kuna raha liigub läbi Eesti panga ja see nädalavahetustel ei tööta siis need maksed, mis tehtud reedel peale 17.00 ja on teise panka, laekuvad alles esmaspäeva hommikul. Sama panga siseselt liigub raha ka nädalavahetustel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole ikka küll nii, et neljapäeval makstud raha alles esmaspäeval võib jõuda, tööpäevadel ikka igal päeval raha liigub pankade vahel.
Kuna raha liigub läbi Eesti panga ja see nädalavahetustel ei tööta siis need maksed, mis tehtud reedel peale 17.00 ja on teise panka, laekuvad alles esmaspäeva hommikul. Sama panga siseselt liigub raha ka nädalavahetustel.[/tsitaat]
loomulikult liigub, aga aega võib kuluda KUNI 2 panga(=töö)päeva, loe pankade reegleid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 00:46; 04.03 10:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on arve Swedis, ostsin ka perekooli kaudu midagi, kirjutasin ülekandmisel numbrivea, ülekanne oli teise panka, raha tuli ilusti tagasi, aga teenustasu läks maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meid üritas üks nigeerlane petta ja saatis nn sõpruspanga maksekorralduse, võltsitud muidugi. Panka helistades selgus, et nn sõpruspankade maksed peaks olema peale sooritamist kuskil sinu netipanga nurgas 15 minuti jooksul nähtavad.
Helsita panka ja küsi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas raha nüüd tuli?
kui mitte, siis võiksid kirjutada petise nime, et kõik eemale hoiaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina oma mõistusega mõtleks ainule, et kui raha pole siis on asi vale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üle nädala möödas ja ei mingit infi teemaalgatajalt, et milles siis asi oli…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. swedpanga kliendid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.