Esileht Ajaviite- ja muud jutud T1 hääbub, mis läks valesti?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Teema: T1 hääbub, mis läks valesti?

Postitas:
Kägu

kurb vaadata kuidas T1-st on saanud ainult vaateratta platvorm. Ometi sai nii võimas kaubanduskeskus tehtud, asukoht on hea, parkimismaja super.
minu meelest panid nad konseptsiooniga, et ketipoode ei võta, mööda. Just inimestele tuttavad kauplused ja söögikohad oleks rahvast meelitanud.
Isegi Debenhams jäi avamata, ma oleksin selle kaupluse pärast küll sinna sattunud, või oleksid nad endale KFC sisse toonud, aga see läheb ka Ülemistesse.
Ülemistes see eest on rahvast murdu – ketipoed allkorrusel ilusti rivis, jalatsipoed kõik koos, samuti lastepoed, üleval on nüüd kino ka, mis sa hing veel tahad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Suht hiljuti oli juttu, et Debenhams ikkagi tuleb. Kas mingi uus info?

Primark oleks võinud tulla. Aga noh,seda oleks palju loota. Neid pole isegi Skandinaavias.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen seal üks kord käinud ja teist korda ei läheks, kuna mul hakkas nendest mitme korruse sügavustest kaevudest pea ringi käima. 🙁 Kui ikka korruse võrra allapoole sõitmine liikuval trepil nõuab parajat eneseületust, siis ei ole see kaubanduskeskus minu jaoks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kisa oli rohkem kui villa.
Pidi tulema ju mega-super-hüper koht aga avamise järgselt olid väga paljud kohad ju avamata. Inimesed tormasid lihtsalt kohale ja siis pettusid. Ma ise käisin paar kuud peale avamist ja isegi siis olid paljud poed veel avamata.
Lisaks sellele öeldi kõigis kiirtoidu moega toidukohtades, et söögi valmistamiseks läheb 30-40 minutit. Ma ei saanudki aru, kas tegemist oli minu vale ajastusega või ongi seal nii.
Veel häiris, et soovisin minna ühte poodi aga ma ei suutnud ühelt korruselt teisele saada. Täitsa loll tunne oli juba. Näed poodi aga sisse minna ei saa kuna trepp on nii jaburas kohas ja lift on küll olemas aga ma eelistaks esimeselt korruselt teisele trepist minna ja vot ei saa. Lifis juures oli järjekord ka ja see tuli väga kaua. Mind häiris ka vene keele rohkus. OK, tehke mitmekeelselt aga paljudes kohtades oli reklaam vaid venekeelne. Mõistan, et Lasnamäe on ju sealsamas aga ikkagi..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütleks küll, et asukoht ei ole nii hea midagi. Eriti veel teise suure keskuse kõrval.
Kui see oleks tehtud sadamasse, Nautica keskuse asemele, oleks seal rahvast kindlasti murdu.
Pühapäev käisin enne laevale minekut Nauticas ja väga palju turiste ja muud rahvast oli seal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal on ju täiesti mõttetud teismelistele suunatud tilu-lilu poed. Korra käisin, rohkem ei lähe. Vaaterattaga sõitsime ka ära, nii et koht on ennast mu jaoks ammendanud. Võib-olla kui Debenhams avatakse, siis ehk läheksin. Ning kaubanduskeskuses olevates söögikohtades ei käi ma juba põhimõtte pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

venelaste koht

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu isiklik vaatevinkel, suvalises järjekorras

1. väljast mittekutsuv. Isegi kui sinna hakkaksid öösel kogunema mingid noorukid, võiksid maja uste lähedal olla mingid pingikesed, hekitaimed, prügikastid. Et saaksid vanainimesed istuda ja noored inimesed nn hängida, sest suur osa on noorte poode ja noored tuleb sinna kuidagi meelitada. Fassaad on nagu matusebürool.

2. ainult riidepoed (pluss apteek ja paar muud pudipoodi). Mis selle mõte peaks olema. Ma parem lähen keskusesse, kust saan nii riided, jalatsid, prillid, ökotooted, lemmikloomatoidu, kohvri, parfüümid, saumikseri, raamatu, läptopi ning näiteks Teliaga oma asjad aetud. See kontseptsioon on sama rumal minu meelest, kui teha tohutu kaubanduskeskus, mis koosneb ainult veini- ja juustupoodidest.

3. kui pooled poekohad on tühjad, nad võiksid püüda olemasolevaid koondada. Pangu üks korrus kinni või kaks, aga see-eest olgu see avatud korrus tihe ja huvitav. Eks pärast saab lisakorruseid või nende osi jupphaaval avada, kui poode juurde tuleb.

4. Need klaasfuaajeed on tühjad fassaadi peal. Need tuleks hoida kutsuvad iga jõupingutuse hinnaga. Mis selle meistri mõttes on, kes oma kaubanduskeskuse sissepääsude kõige märgatavama ja avarama koha hoiab kõmiseva ja tühjana nagu mausoleum, selle asemel et seal oleks mingi elu. Eesti on häid kunstnikke täis, kes sinna misiganes installatsioonid teeks või oleks mõni uhkem lillepood koos pruudipoega valmis sinna oma väljapaneku panema.

Esmalt ma nende asemel unustaksin ära algse jutu, et moekeskus jne ja kutsuksin sisse taluturust alates kuni jalgrattapoe ja politsei-piirivalveameti passilauani.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks tehti teine kaubanduskeskus, kui Ülemistes on üks juba olemas? Nagu Tartusse tehti juurde kinosid, lisaks Lõunakeskusele ka Eedenisse. 4 kino on Tartu kohta palju, tihti on saalid tühjad. Cinamonist ja Apollost, Lõunakeskuses piisaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seal on ju mõttetud kilakola ja hilbupoed. Mida mul sealt pidevalt vaja oleks, et sinna sõita? Oleks korralikke hipsteripoode (orgaanilise toidu, ökopoed, GV, SUURED ppoed, mitte uberikud nagu nad tavaliselt on ja hea valik), rõivaid erinevale maitsele, majapidamispoode (mitte mõttetute riiulikaunistuste ja kunstlillede poode nagu Pier1, Tiger jms)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milleks tehti teine kaubanduskeskus, kui Ülemistes on üks juba olemas? Nagu Tartusse tehti juurde kinosid, lisaks Lõunakeskusele ka Eedenisse. 4 kino on Tartu kohta palju, tihti on saalid tühjad. Cinamonist ja Apollost, Lõunakeskuses piisaks.

Kusjuures Eedeni kinol on täitsa oma kontingent olemas, käivad paljud Annelinna noored/lapsed ja ka venekeelne kontingent, seal ju paljud filmid vene keeles. Aga jah, see Ekraan on nüüdseks vist juba üleliigne. Apollo kontseptsioon on kõige parem, Cinamon püüab, aga päris järgi ikka ei saa – aga neil vedas asukohaga, said esimesena jaole kesklinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tehku trepid korda. Ma olen seal päris mitu korda käinud, peamiselt seisneb see 4. korrusele parkimises, sealsetest söögikohtadest toidu kaasavõtmises ja siis edasi sõitmises. Mitte üks vägi ei suuda mind sundida laps näpuotsas neil jõledatel eskalaatoritel sõitma ja need ei ole ju kohakuti ka, et 4ndalt treppipidi esimesele jõuda, seikle nagu narr.

Need poekesed on vene maitse järgi buduaarid, kui ka on mõni tuntum brändipood, siis see on selline pisike, igast kingamudelist on u 2 numbrit jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on see parkimismaja kohutav, mul läheb selle keerutamise peale süda pahaks. Ja treppe/lifte on liiga vähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ütleks, et ta hääbub. Ta pole veel käima läinudki, kuigi hetkel ei olegi kindel, kas üldse kunagi läheb.

Arvestades, et Preatoni on varem kinnisvara arenduses teinud pigem tarku otsuseid (Kristiine keskus on küll menukas koht, ja Kalamaja piirkonna arengut vangla- ja tööstuspiirkonnast millekski enamaks suutis ta ka ette näha), siis võiks oodata, et pikas perspektiivis ta siiski tondilossiks ei jää. Ning raha on sellel mehel nii palju, et suudab lõdvalt 10 aastat lasta sel hoonel seal ilma rendita tiksuda.

Võibolla rõhutakse sellele, et tulevik ongi nagunii veebikaubamajade päralt ja seepärast tasub arendada asutust kuhu tuleb ise kohale tulla, ehk teisisõnu fokuseeritakse elamustele: toit, kino, vaaterattad, batuudid, näitused jne. Kui sedasi siis on tal oluline eelis, sest muud keskused ei ole projekteeritud näiteks vaateratast kandma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina elan praktiliselt selle keskuse kõrval ja olen ka hakanud uuesti rohkem hoopis Ülemiste keskuses käima, pärast seda, kui seal jälle suur Rimi lahti tehti.

Raamatupood on küll praegu T1s parem kui Ülemistes, see Ülemiste oma oli varem ikka raamatupoe moodi, nüüd on see rohkem nagu mingi bensiinijaam, iseteeninduskassa, snäkid ja mõttetud suveniirid. Kui väga pingutada, siis leiab mõne raamatu ka.

T1 keskuse väga suur miinus on see, et neil puudub igasugune mõistlik turundus. Kuna keskus mul väga lähedal, siis liitusin nende kodukal kohe alguses uudiskirjaga. Mulle ei ole saadetud mitte ühtegi uudiskirja. Lisaks ei ole neil mingit infot seal toimuvate ürituste kohta, näiteks on seal olnud lasteetendused, aga info ei levi, kui keegi juhuslikult satub, siis satub. Ma mingi nii fänn ka ei ole, et hakkaksin iga päev mingi kaubanduskeskuse kodukal käima vaatamas, et kas on midagi tulemas. Käin näiteks toidupoes, aga isegi poes sees ei ole mingeid teateid üleval, et tulemas on mingi pereüritus. Ma ei teagi ennast sinna sättida (või vältida). Ausaltöeldes ma ei teagi, kas nad seal enam mingeid üritusi korraldavad. Kui rahvast saada tahavad, siis peaksid.

Kõige populaarsem koht on seal Super Skypark, kus on koolivälisel ajal alati palju lapsi ja kus ka meie pere lapsed usinalt käivad. Nüüd nad muidugi lükkasid jälle piletihindu kõrgemaks, nii et hakkame vähem käima. Varem sai osta tunnipiletit, nüüd enam ei saa.

Talveperioodil muudab T1 külastuse ebamugavaks see, et seal ei ole garderoobi ega hoiukappe, kuhu asju jätta. Ülemistes on. Kui talvel on plaanis mitmesse poodi korraga minna, siis ma kasutan alati sealset garderoobi. Lisaks tuleb T1 parklatest mitmelt poolt sisse rõvedat benahaisu. Liiga järsud trepid, halb ruumipaigutus. Mina põhiliselt kasutan lifti, ma muutun ka nõrganärviliseks nende T1 treppide peale. Aga enamasti me käimegi kas 1 või 4. korrusel.

Lühidalt: kogu see T1 on läbimõtlemata asi, kellelgi on olnud mingi peen idee, aga ega nad eriti ei pinguta selle nimel, et kliente ligi meelitada. Isegi kui keegi midagi teeb, siis seda tehakse kuidagi omaette vaikselt pusserdades. Kui isegi see inimene, kes elab keskuse vahetus läheduses, ei saa teada, mis seal toimumas on, kuidas siis üldse kaugemat rahvast on plaanis sinna meelitada.

P.S. T1-s ei ole ei Tigerit ega Pieri, need on Ülemistes.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Miks mina seal väga ei käi, on see, et osta pole midagi. Kinos olen mõned korrad käinud, käin siis ka söömas, aga ükski pood seal huvi ei paku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisime suve algul, et enne ei lähe kui ennast seal sisseseadnud on. Meie jaoks ei olnud mitte midagi peale raamatupoe. Aga see on seal tõesti hea. Palju selliseid raamatuid müügil mida mujal pole näinudki või on otsas. Siis olid ka parajad allahindlused, tulime päris suure pakiga välja. Söögikohad olid kah mnjah, kas pidi kaua ootama ja/või ei pakkunud menüü huvi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2. ainult riidepoed (pluss apteek ja paar muud pudipoodi). Mis selle mõte peaks olema. Ma parem lähen keskusesse, kust saan nii riided, jalatsid, prillid, ökotooted, lemmikloomatoidu, kohvri, parfüümid, saumikseri, raamatu, läptopi ning näiteks Teliaga oma asjad aetud. See kontseptsioon on sama rumal minu meelest, kui teha tohutu kaubanduskeskus, mis koosneb ainult veini- ja juustupoodidest.

Oled sa seal ikka käinud? Absull kõik sinu nimetatud asjad saab sealt 🙂 on nii looma- kui elektroonikapoode.

Minu arust suretab T1 välja see, et asub nii ebasobivas kohas (Ülemiste lähedus ka) ning riidepoed on tundmatud ja kallid brändid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kusjuures Eedeni kinol on täitsa oma kontingent olemas, käivad paljud Annelinna noored/lapsed ja ka venekeelne kontingent, seal ju paljud filmid vene keeles. Aga jah, see Ekraan on nüüdseks vist juba üleliigne. Apollo kontseptsioon on kõige parem, Cinamon püüab, aga päris järgi ikka ei saa – aga neil vedas asukohaga, said esimesena jaole kesklinna.

Annelinna noored saavad üle silla Cinamonis ka käia, filmid nagunii ühed ja samad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oled sa seal ikka käinud? Absull kõik sinu nimetatud asjad saab sealt 🙂 on nii looma- kui elektroonikapoode.

Ma lausa töötasin alles kevadel samas hoones. Püha veis ja ongi juba OnOff tekkinud 🙂 Pool aastat tagasi polnud või asub ta kuskil nii, et ma sinna elus ei satu. No sis tore – liiguvadki õiges suunas, mida mina ka silmas pidasin. Väga hea 🙂 Lisan: mees ütleb kõrvalt, et see olevat imepisikene pood, kus kõiki asju on valikus paar.

Täiendan: jah, T1 kodulehel ripub senini silt: ONOFF – avame juulis. Seega tõesti ca 2 kuud avatud olnud ja reklaami null. Rääkimata sellest, et T1 koduleht on uuendamata.

KIKA kohta jah, ma unustasin.

Kas nüüd “absull” kõiki minu poolt nimetatud asju sealt saab 🙂 … kus seal ökopood on? See mis oli kunagi, pani ennast ju kinni. Ja jalgratta saan ma osta mis poest? Ja Telia kontor on mis korrusel? Ja parfüümipood on kus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on asukoht jama. Ma ei ole tallinlane, aga käin Tallinnas tööl. Tööle minnes/töölt tulles ikka vahel lähen mõnest poest läbi (kohas, kus elan, on vaid Selver ja Maxima, suuri kaubanduskeskusi loomulikult pole). Mulle jäävad tee peale ette Kristiine keskus, Balti jaama turg, Arsenali keskus. T1-sse minek tähendab, et pean veel ekstra 30 minutit trammiga sinna loksuma ja samapalju tagasi (ja siis veel sõit koju) – ühesõnaga liiga kaugel. Mul suuri nõudmisi pole, piisab kui saab riided selga, jalatsid ka ja vahel mingit põnevat gurmeevärki. Kalleid brände taga ei aja, H&M-ist piisab ka (ja seda müüakse Kristiines). Gurmeevärgiga aitab Balti jaama turg. No milleks mulle sinna T1-te vaja üldse kolistada on?
Samas asukoht peaks ju tegelikult hea olema – arvestades, et see on põhimõtteliselt Lasnamäel. Ja Lasnamägi on elanike arvu poolest suurim Tallinna linnaosa -> väga palju potentsiaalseid kliente. Lisaks veel ümberkaudsed tulijad (Peetrist, Raest, Maardust). Ja kõik see hea sissetulekuga rahvas, kes Ülemiste Citys tööl käib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte ainsatki spordikaupade (riided, jalatsid, vahendid) poodi terves selles suures kaubanduskeskuses. Ka tehnikapoode väga vähe. Edevuskaubad ja kallid aksessuaarid mind ei huvita.

Mitu sissepääsu reas Peterburi maantee lagedal tühjal küljel, aga sealt kust tuleb 90% külastajaid (raudteepeatuse ja tunneli (Ülemiste Keskuse) poolt ning vahetult trammipeatusest hoone sisekoridori otsast) sissepääsusid pole üldse tehtud.

Ilmetu ja odav välimus hoonel, nagu mingi äärelinna plekist logistikaangaar. Samas vundamendiaugust välja kaevatud korralik (ja arendajale tasuta!) seina-ehituspaekivi (nagu teisel pool ristmikku vanade tselluloosikombinaadi hoonete seintes) jahvatati hoopis killustikuks.

Vaateratas ei paku midagi vaatamisväärset ei tallinlastele ega turistidele. Raudtee suur õline kaubajaam, Majaka asumi hrustsovkad, suur liiklussõlm viaduktidega, Ülemiste järve äärne võpsik.

Toitlustuskohtade hinnatase ei ole realistlik enamuse meie inimeste igapäevaseks söömaskäimiseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oleks ka aeg kaubanduskeskustel vaikselt hääbuma hakata!
Peale ostlemise inimesed muud moodi aega viita ei oska. Ma ei saa hästi aru, mida kogu aeg vaja on?
Tehke proovi, oktoobris ei ostle, toit tellige koju, ja ei juhtu mitte midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ta hääbu. Algul ainult kiratseb. Mäletate, kuidas alguses Ülemiste parkla tühi oli ja samasugust juttu peataest surmast räägiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

on nii looma- kui elektroonikapoode.

Loomateemast ei tea midagi, aga Eesti kahest korraliku kaubavalikuga elektroonikapoest (Oomipood ja Arvutitark) pole kumbki seal esindatud (õnneks on nad sealkandis läheduses siiski olemas, üks Peterburi teel veidi edasi, teine teisel pool raudteed).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis värk nende treppide ja eskalaatoritega seal on? Ma pole käinud, aga mitmed siin mainisid, ja hakkas lihtsalt huvitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis värk nende treppide ja eskalaatoritega seal on? Ma pole käinud, aga mitmed siin mainisid, ja hakkas lihtsalt huvitama.

no need on nii tehtud, et sa pead järgmisele/eelmisele korrusele pääsemiseks terve korruse läbi käima – mõte ikka selles, et ehk astud kuskile poodi sisse ja ehk ostad sealt midagi, aga reaalselt on see põhjus, miks ma seda keskust ei kannata. minu puhul on küll nii, et isegi kui seal oleksid mulle sobivad poed, siis ainuüksi keskuses liikumise skeemi pärast läheksin ma mujale. eriti totter on veel see, kui soovitud pood asub parkla sissepääsude vastasküljel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma lausa töötasin alles kevadel samas hoones. Püha veis ja ongi juba OnOff tekkinud 🙂 Pool aastat tagasi polnud või asub ta kuskil nii, et ma sinna elus ei satu. No sis tore – liiguvadki õiges suunas, mida mina ka silmas pidasin. Väga hea 🙂 Lisan: mees ütleb kõrvalt, et see olevat imepisikene pood, kus kõiki asju on valikus paar.

Täiendan: jah, T1 kodulehel ripub senini silt: ONOFF – avame juulis. Seega tõesti ca 2 kuud avatud olnud ja reklaami null. Rääkimata sellest, et T1 koduleht on uuendamata.

KIKA kohta jah, ma unustasin.

Kas nüüd “absull” kõiki minu poolt nimetatud asju sealt saab 🙂 … kus seal ökopood on? See mis oli kunagi, pani ennast ju kinni. Ja jalgratta saan ma osta mis poest? Ja Telia kontor on mis korrusel? Ja parfüümipood on kus?

Parfüümipood on allkorrusel, Douglas. Hea pood on, ainuke, mille pärast seal keskuses käin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

T1 võib veel tõusta, minu meelest oli Tartu Taskuga sarnane lugu – algul panustati eristumisele kallimate brändide poodidega, aga kui see ei toiminud, muudeti kontseptsiooni.

Annelinna noored saavad üle silla Cinamonis ka käia, filmid nagunii ühed ja samad.

Ei ole samad, Eedenis on palju rohkem venekeelseid filme kavas. Lõunakas ka muidugi, ilmselt Apollo üldine suund vene rahvusele ka veidi rohkem pakkuda. Aga ongi värskendav, Venemaal tehakse häid filme, hea vaheldus Hollywoodi kraamile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu isiklik vaatevinkel, suvalises järjekorras

1. väljast mittekutsuv. Isegi kui sinna hakkaksid öösel kogunema mingid noorukid, võiksid maja uste lähedal olla mingid pingikesed, hekitaimed, prügikastid. Et saaksid vanainimesed istuda ja noored inimesed nn hängida, sest suur osa on noorte poode ja noored tuleb sinna kuidagi meelitada. Fassaad on nagu matusebürool.

3. kui pooled poekohad on tühjad, nad võiksid püüda olemasolevaid koondada. Pangu üks korrus kinni või kaks, aga see-eest olgu see avatud korrus tihe ja huvitav. Eks pärast saab lisakorruseid või nende osi jupphaaval avada, kui poode juurde tuleb.

4. Need klaasfuaajeed on tühjad fassaadi peal. Need tuleks hoida kutsuvad iga jõupingutuse hinnaga. Mis selle meistri mõttes on, kes oma kaubanduskeskuse sissepääsude kõige märgatavama ja avarama koha hoiab kõmiseva ja tühjana nagu mausoleum, selle asemel et seal oleks mingi elu. Eesti on häid kunstnikke täis, kes sinna misiganes installatsioonid teeks või oleks mõni uhkem lillepood koos pruudipoega valmis sinna oma väljapaneku panema.

Esmalt ma nende asemel unustaksin ära algse jutu, et moekeskus jne ja kutsuksin sisse taluturust alates kuni jalgrattapoe ja politsei-piirivalveameti passilauani.

ma vaatan, et see postitus on hullult plusse saanud, aga tegelikult ei vasta suur osa sellest sugugi tõele. lemmikloomapood on olemas (kas mitte isegi kaks?), raamatupood on olemas, kingapoode on mitmeid, köögitarvete pood on olemas (seda vist soovis keegi teine kägu), kosmeetikapood on olemas (ja isegi vist selline, mida mujal pole), kohvreid ja kotte muüüb ka mitu poodi. minu meelest on see keskus küll kaugel sellest, et oleks ainult riided/mood. korralik kunsti- ja hobitarvetepood on olemas nt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 105 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud T1 hääbub, mis läks valesti?