Esileht Sünnitus Taastumine pärast sünnitust

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Taastumine pärast sünnitust

Postitas:
Kägu

Olen esimese lapse ootel, kes peagi sünnib. Terve raseduse aja olen toitunud tervislikult, võtnud vitamiine ja liigutanud ennast piisavalt. Kaalutõus on sellest hoolimata olnud päris suur. Suur soov on pärast sünnitust võimalikult kiiresti saada tagasi endisesse vormi. Muidugi imiku kõrvalt poleks mul võimalik hakata trennides käima.

Kui kiiresti teie pärast sünnitust tagasi sünnituseelsesse vormi jõudsite ja kuidas soodustasite seda?

Millised olid sünnitusjärgsed negatiivsed tagasilöögid, nt juuste kaotamine/ akne ja kuidas leevendasite?

Kuna on ka suur soov väikese vanusevahega teine laps saada, siis kui kiiresti uuesti rasestusite?

 

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Enne rasedust olin normaalkaalus, juurde võtsin vähe ja haiglast tulles olin algkaalus tagasi mõlemal korral.</p>
Ei pannud mingeid negatiivseid tagasilööke tähele. Eks juukseid vast ikka tuli ära, aga see seotud hormoonidega ja ära tuleb kõik, mis tulema peab. Kasvavad ju tagasi.

Uuesti jäin rasedaks kui esimene laps oli 10 kuud vana.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks on eelneva kaalu taastumine ja kõik kõrvalnähud väga individuaalsed.

Mina võtsin rasedusega 10 kg juurde, mis vist väga palju ei ole, kuid alustasin ka ülekaaluga (162 cm/75 kg). Tänaseks 4 kuud sünnitusest ja kaal 66 kg. Mingit trenni teinud ei ole, imetan ja käin vankriga jalutamas (sedagi vahel pikemad tiirud, mõni päev jääb üldse vahele). Kogun hoogu, et võimlemisega alustada, sest selg kipub valutama hakkama ja kõhulihased vajaks trenni.

Juuksed hakkasid välja langema kuskil 3-3,5 kuud pärast sünnitust. Akne/punnid tulevad kui liiga palju magusaga liialdan. Püüan meeles pidada, et vitamiine võtta, kuid seda mitte juuste ja välimuse vaid üldise tervise pärast ja et beebi ka neid saaks. Ma võtan eraldi D-vitamiini, B-grupi vitamiine, tsinki, harvem C-vitamiini ja magneesiumi.

Sünnituse kõrvaltoimetest ehk häirivaim oli see, et päris mõnda aega on vaagnapõhjalihased imelikud. Näiteks ma otseselt ei tundnud pissihäda, vaid pidin teadlikult minema vetsu (sünnitusmajas öeldi ka, et iga 3 h tagant peaks minema). Vist oli mõnda aega ka kerge pidamatus.

Uut rasedust ei soovitata tavalise sünnituse korral enne kui 6 kuu möödudes. Meie plaanime ka väikese vahega lapsi ning mingeid rasestumisvastaseid vahendeid tarvitusele ei ole võtnud. Alguses kasutasime mõnda aega kondoomi, kuid viimasel ajal enam mitte. Imetades ei pruugi nagunii rasedaks jääda ja usun, et minu keha ise otsustab kunas on aeg. Hormoonidest ja väsimusest tulenevalt pole seksiisu ka just kuigi suur (kuigi seks annab positiivseid emotsioone ja tõstab tuju).

Igaljuhul ära kaalu ja välimuse pärast ülearu muretse, beebiga tegelemine ja tema tundma õppimine on suur töö ja igasuguste liigsete ülesannete võtmine on väsitav ja koormav. Vahel ei jaksa isegi süüa teha ja tolmurullid toanurgas ei ole ka just suurim prioriteet. Kindlasti püüdke ülesandeid kaasaga maksimaalselt jagada, et sinu õlule liiga palju ei jääks.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtsin rasedusega kuskil 18 kilo juurde või isegi rohke. Haiglast koju tulles oli selline tunne kaalu peale astudes, et haiglasse ei jäänud mitte midagi. Aga imetades langes kaal nii kiiresti, et paari kuuga kaalusin vähem kui enne rasedaks jäämist, jalutamas käisin ma beebiga üpris vähe, sest ta magas kärus halvasti ja ma ise eelistasin ta pigem tuppa magama harjutada kui tunde jalutada.  Imetasin kuskil 6 kuud ja kohe kui imetamise lõpetasin tuli väga palju kaalust juurde ja sellest lahti saamine oli juba väga raske, jäin enne uuesti rasedaks kui selle kaalu maha sain. Rasedaks jäin natuke peale seda kui laps oli aastane, vanusevaheks peaks tulema mõni nädal vähem kui kaks aastat.

Juuksed hakkasid kuskil 4 kuud peale sünnitust ära langema ja siis oli küll tunne, et jään kiilaks, aga üpris ruttu hakkasid uued juuksed kasvama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sünnitasin mai alguses ja raseduseelne vorm vist on enam vähem käes. Võtsin rasedusega juurde 13 või 14 kg. Füüsiliselt tahaks aktiivsem olla, ent beebi kõrvalt hetkel siiski aega ei leia ja vankriga samuti ei saa ringi liikuda, kuna beebile seal väga ei meeldi kaua olla. Söön hektiliselt ja mitte tervislikult, ise söögi tegemiseks endiselt aega ei leia, kui lapsega kahekesi olen.  Meil pole just lõige chillim beebi olnud ka????Õnneks mees kodus kokkab. Magusaisu on ka suur, aga see on terve elu olnud???? Ja sel kuul on hakanud juukseid meeletult langema, ma juba lootsin, et olen sellest pääsenud. Ausalt öeldes mina TA asemel midagi ei planeeriks ega mõtleks ette. Kui laps käes ja elu-olu stabiliseerinus temaga, siis ehk.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Tänud soovituste eest! Eks muidugi beebi ja temaga tegelemine on esmatähtis, aga samas ei tahaks ennast ka käest lasta. Mees peab ka tundma, et kodus on naine, mitte ainult lapse ema. Vaatan instagramis neid perfektseid pilte, kus naised juba kuu pärast sünnitust on lameda kõhuga ja nii säravad. Saan aru, et see tihti ei lähe nii.

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mõistaksid sind paremini, kui motivatsioon tuleb sinust enesest uuesti vormi saada. Aga et kirjutasid, “mees peab ka tundma, et kodus on naine”, siis veidi kahtlustan, et püüad lihtsalt mehele meele järgi olla. Sellest on kahju, aga eks see võib muutuda kui beebi reaalselt käes, sest prioriteedid enamasti siis loksuvad paika. Loodan,  et su mees püüab omalt poolt ka olla mehe eest selles mõttes, et tegeleb beebiga, mähkmete vahetuse ja sulle puhkuse andmisega, sinu eest hoolitsemisega.

Teemasse ka: minu prioriteet vormi saamine polnud, aga see tuli iseenesest imetamise ja jalutamise kõrvalt paari kuuga. Aga see tõesti on individuaalne ja ette ei saa teada,  kuidas su keha taastub ja reageerib. Ära ette muretse.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne sünnitust olid minu mured taastumise osas ka see, et mis küll kaalust ja juustest jne saab.

Tagantjärgi on need kõige ebaolulisemad asjad, sest hoopis hullemad on olnud hemorroidid, põieprobleemid ja seljavalud. Kaal kusjuures on juba alla raseduseelset ja juuksed jäid ka pähe, aga kui saaks vahetada, siis ennem oleks paks ja kiilakas, kui põiepidamatuse ja valutava tagumikuga sant.

Kui sul veab ja ainsad hädad pärast sünnitust on kaal ja juuksed, siis nende pärast ei maksa muretseda. Küll nendega korda saab.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taastumine sõltub su praegusest vormist ja kas üleliigne kaal on turse või oled end rasva söönud. Mina võtsin rasedusega 9kg juurde, tegin terve raseduse trenni, veel 2 päeva enne sünnitust tegin täispika jõutrenni. Haiglast tulin koju kilo kergema kui enne rasedust, järgnevate kuudega tuli 3kilo juurde. Polnud aega ja energiat trenni teha ning ei julgenud riskida vähem süüa, ei soovinud piima kaotada. Ja toit oli mu ainus lohutus esimestel rasketel kuudel. Kui laps hakkas paremini magama ning muutusin toitmise osas enesekindlamaks, võtsin paar kilo dieediga alla. Viiendaks kuuks sain samasse kaalu. Kõht on ikka veel teistsugune, pehme ja lodev ja teise kujuga.

Tähtis on juba nüüd sul treenida oma tuharaid ja selga. Sa ei kujuta ette ka, mis koormus on lapse eest hoolitsemine. Pärast sünnitust sul sisuliselt pole töötavat kõhulihast. Pead tuhara ja seljaga head rühti hoidma et ennast kaitsta ja kiiremini taastuda. Muidu läheb väga ruttu selg läbi kõigi nende sundasendite peale( imetamine, mähkimine, lapse kandmine)

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Tänud soovituste eest! Eks muidugi beebi ja temaga tegelemine on esmatähtis, aga samas ei tahaks ennast ka käest lasta. Mees peab ka tundma, et kodus on naine, mitte ainult lapse ema. Vaatan instagramis neid perfektseid pilte, kus naised juba kuu pärast sünnitust on lameda kõhuga ja nii säravad. Saan aru, et see tihti ei lähe nii.

pole midagi ürgselt naiselikumat kui rase naine või imetav väikelapse ema. kui mees tahab lameda kõhu ja rinnaga plikat on see natuke pedofiilne

su mees on veel päris pikalt kuival, näeb sind mähkmetes, lahtise vetsuuksega pissimas(sest lapsega ei pane sa seda pikalt kinni)

peaksid juba nüüd ta ootuseid realistlikumaks muutma. peale lapse sündi muutub teie paarisuhe pikaks ajaks, võibolla alatiseks.

+13
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nagu siin juba mainitud on, kehalaalu taastamine ja juuksed on su väikseim mure pärast sünnitust. Naiste sünnitusjärgsest perioodist räägitakse väga vähe ning toetust kiiremaks taastumiseks ei olegi. Su vaagnapõhi, kõht, pärak, seõg liigesed pole enam endised. Pikalt on õmblused, rebendid, hemorroidid. Laste hooldamine rikub naiste seljad. Tagatipuks, sul pole aega enda füsioteraapiaga tegeleda, hea kui jõuad magada ning lapsega jalutada.

Moraal on – ärge sööge ennast raseduse ajal paksuks, rase peab toitumist jälgima rohkem kui tavaline inimene. Nii on vähemalt see mure vähem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen, ikka enda sisemine motivatsioon on kiirem taastumine, ei ole üldse seotud sellega, et mees mind nüüd kõhuga kuidagi teistmoodi vaataks. Lisaks ka kiirema taastumissoovi taga soov olla parem ema sündivale lapsele ja teise lapse kiirem võimalik tulek 🙂 . Enne rasedust oli kaal 53-54 kg 173cm pikkuse juures ja raseduse ajal ongi mul okei 15-20kg juurde võtta. Ei saaks ka öelda, et olen ennast rasva söönud. Ka ämmaemand ütleb iga kord, et kõht ei viita, et laps oleks liiga suur.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paksud on alati nii uhked, kui raseduse ajal kõigest paar kilo juurde võtavad. Halloo, see ei tee teid vähem paksuks.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid siin praegu planeerida, loota ja ette mõelda oma taastumisest jm, ent see, milliseks su elu kujuneb pärast sünnitust ja beebit, on midagi muud. Mina ka mõtlesin, et mis ja kus me kõik käima ja tegema hakkame, ent reaalsus oli miskit muud. Kui nt keisrisünnitus on, siis peab veelgi pikem vahe olema raseduste vahel. Mina soovitaks mitte planeerida praegu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA olen. Võib minna nii üht kui teist pidi. Tean tutvusringkonnas ka inimesi, kellel on üsna kergelt läinud taastumine. Hetkel pigem hoian ka positiivseid mõtteid ja kui ka läheb kehvemini, siis vähemalt olen teadlik, et see on ka täiesti normaalne. 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Beebi- 2nädalaga tõmbas kaal sünnituseelseks. Kõht lame. Aga! Pidamatus jäi. Kõhulihased täiesti lörtsid. Toitusin esimesed kuud vaid pähklitest ja šokolaadist. Päriselt. Räme magamatus ja gaasivaludes beebi. Mõtlesin ca 5nda kuu paiku et kas magamatusesse saab surra?

2. Beebi. Hemorroidid peale sünnitust. Istuda ei saanud, kaalust oli suva. Aga beebi oli rahulikum ja magas hästi. Toitusin normaalselt (mitte ülitervislikult). Esimesed 4 kuud sõin igak õhtul 2 pakki kommi ja aiis hakkasin magusat hakkasin sööma nädalavahetuseti ja veits sünnitusjärgseid harjutusi tegema. +30min rattasõitu. Kaal kukkus. Praegu parem vorm kui iial on olnud. 8 kuune beebs tudub praegu ja ma väntan trenažööril 🙂 Kõik laabub. 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paksud on alati nii uhked, kui raseduse ajal kõigest paar kilo juurde võtavad. Halloo, see ei tee teid vähem paksuks.

Kes siin uhkeldanud on vähese juurde võtmisega? Kui pead silmas mind, kes ma ausalt ütlesin, et alustasin ülekaaluga ja täna kaalun vähem kui enne rasedust, siis see ei olnud kindlasti uhkeldamine. Minu postituse mõte oli rohkem selles, et kaal võib niisamagi (otsese trennita) kukkuda kolinal, kuigi see lõpuks on ikkagi väga individuaalne.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taastumine on väga individuaalne. Lisaks on erinevad asjad kaalulangus ja kõhu vormi saamine.

Mul on mitmed tuttavad, kes on ilma probleemiteta 1-2 kuud peale sünnitust olnud endises vormis, ei mingit kõhtu ja seda ilma trennita (tunnen neid piisavalt hästi). Ka mu ema on alati kiidelnud, kuidas ta iga raseduse (4) järel juba kuu hiljem sama peenike.

Minul on kõigi 3 rasedusega jäänud 4-5 rasedakilo. Aga kuna ka nendega pole ülekaaluline, siis kilod ei häiri. Hoopis kõht, mis ei tõmbunud 2 esimesel korral peaaegu üldse tagasi. Kui esimene laps oli 4k, kaotasin lootuse ja hakkasin kodus treenima. Teisega juba 2k, kui nägin, et sama seis.

Huvitaval kombel 3. sünnituse järgselt on vorm parem, kuigi kaaluseis sama. Muidugi mitte trimmis, kuna ei viitsi trenni teha, aga siiski pigem kerge polster, mitte 7. kuud rase nagu 2 esimese sünnituse järgselt.

Kaal on eelmisel 2 korral lõplikult taadtunud peale imetamise lõppu. Hetkel taas imetan.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis puudutab juukselangust – see tabab neid, kellel raseduse ajal jäävad juuksed nö kinni. Mul 2. raseduse ajal ei toimunud muutusi ja tänu sellele jäi rasedusjärgne juukselangus ära. 1. raseduse järgselt tabas aga 2 korda – 3-4 kuud hiöjem ja imetamist lõpetades. Õnneks õnneks paksud juuksed ????

Ja nüüd taas taastun juukselangusest. Üleüldse on juuksed hetkel kohutavad. Sest beebi magab kaisus ja seetõttu magan kinniste juustega ja näen, et olen nad vastu patja katki nühkinud, terve pea on lühemaid salke täis + langemisest uued lühemad peale kasvamas. Päris hirmus, aga eks kannan neid kinni edasi ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta olen. Mul ka “kahjuks” see teema, et praegu juuksed kasvavad võimsalt, nii et eks mindki ootab see kerge šokk. Kas näiteks need kummikarud võiks selle vastu aidata, mida siin igal pool reklaamitakse? Või pigem pole mõtet raha kulutada ja neist nagunii pole kasu?

Minu suurt kaalutõusu ämmaemand probleemina ei näe ja enesetunne on mul ka väga hea olnud terve raseduse aja. Toitunud olen tervislikumalt kui enne rasedust (kuigi ka siis oli toitumine hea), liigutan iga päev ennast piisavalt ja ainevahetuse probleeme pole olnud. Aga vist ongi see teema, et võrdlen ennast teistega. Küll oli beebigrupis palju neid, kes esimese trimestriga pigem kaotasid kaalu. Mul oli juba siis 5-6kg juures. Teisel trimestril jätkus samas tempos ehk ikka +2kg kuuga.

Kõhu teemal küsiks, et kas te siis raseduse ajal ka kuidagi treenisite kõhulihaseid? Ma pole seda teinud ja nüüd selgelt ka liiga hilja. Milliseid harjutusi pärast sünnitust kannatab teha, et kõht kiiremini vormi saada? 🙂

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin süvalihaste harjutusi kohukliinik.ee juhendite järgi. Need on selleks, et ennetada põieprobleeme ja seljavalusid.

Juukseid pole olnud aega eriti uurida. Hea kui jõuab pesta ja kammida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esimese 2 raseduse ajal ja aastaid enne seda olin aktiivne kõhutantsija. Kolmanda ajal ja ca 2 aastat enne seda totaalne lohe ja ei teinud üldse trenni, va lastega rattasõit (kuni tähtajani, siis tõesti edasi ainult vedelesin…).  Mina siis see 3 rasedusega, kelle kõht just viimase raseduse järgselt jäi paremasse seisu kui esimese 2 järgselt.

Juuste osas ei aita need karud. Osad ütlevad, et kuuga jääb langus ära. Aga tead, see langus kestabki 3-4 nädalat ???? lihtsalt kanna juukseid patsis ja kammi ainult vannitoas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma võtsin esimese rasedusega juurde ca 16 kg, olin pigem ülekaalus stressirohke ja istuva töö pärast (enne rasedust siis 165/65). Kui haiglast koju sain oli kaal 73 ja olin väga nördinud, lootsin imet ???? aga õnneks keha ja lihased taastusid kiirelt. Kuu peale sünnitust oli keha normaalne, lihtsalt paksem kui ma harjunud. Imetasin last ja hakkasin aktiivselt kõndima iga päev ja kaal hakkas vaikselt langema. Ca 6k pärast olin isegi 5kg kergem kui alustasin. Aga pidin siiski aktiivne olema ja jälgima palju söön. Ca aasta peale sünnitust tegin MyFitnessi kehaanalüüsi ja tulemused olid super – paremad kui ennem sünnitust isegi. Uuesti rasedaks jäin 1,5 aasta pärast kui imetamist jäi vähemaks.

Juuste väljalangemine algas umbes kuu peale sünnitust, aga lõppes ka mõne kuuga. Korraks oli akne ka, aga ei midagi hullu. Minu probleem oli pigem igasugused nahamoodustised, mis tekkisid hormonaalsel taustal. Beebi trennides käisin lapsega ka aktiivselt alates teisest elukuust, aga ma ütleksin et emade jaoks see ei ole muidugi mingi pingutus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisi vasuseid ei lugenud aga juurde võtsin peaaegu 30kg. Oma algkaalu sain tagasi siis kui laps oli 9-kuune. Enne seda proovisin igasugu dieete aga ei aidanud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisi vasuseid ei lugenud aga juurde võtsin peaaegu 30kg. Oma algkaalu sain tagasi siis kui laps oli 9-kuune. Enne seda proovisin igasugu dieete aga ei aidanud.

Kas sa olid enne rasedust tugevas alakaalus? Kas see suurem kaalutõus tekitas sulle ka probleeme või kulges rasedus hästi? Kas toitusid tervislikult ja liikusid ja kaal lihtsalt tuli paratamatult?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina teed plaane, aga jumal naerab…

See, kuidas taastud, oleneb sajast pisiasjast. Alates sellest, kuidas kulgeb sünnitus, kuidas su keha käitub pärast sünnitust ja kuidas beebi end “üleval peab”. Võib minna nii ja võib minna naa.

Mida vähem ootusi endale sead, seda lihtsam on. Ainuüksi selle pärast, et eduelamus on suurem kui endale ebarealistlikke ootusi ei sea.

Mida rohkem kaasad oma abikaasat, ema, ämma, seda lihtsam on toime tulla ja ka taastuda.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin rasedaks jäädes väga sale, rasedusega võtsin juurde ainult 10 kg, aga maha läks see väga aeglaselt. Viimased paar kilo alles siis kui rinnaga toitmise lõpetasin umbes aasta aega hiljem.

Sõbranna võttis juurde 23 kilo ja tal läks see kõik paari kuuga maha ja sealt edasi langus jätkus, kuigi sõi korralikult. Ta oli nii peenike oma beebi kõrvalt, et poleks uskunudki, et see laps tema seest välja tuli. Kui rinnaga toitmise lõpetas, võttis natuke juurde ja näeb välja samasugune nagu enne rasedust oli.

Mis puutub sellesse, et “mehele naine olla”, siis oleneb palju sellest kui palju su beebi magab. Mina olin lapse kõrvalt nii suures unepuuduses, et see, milline ma välja näen, mis kaalus olen või kas kunagi ka ripsmeid jõuan värvida, oli täiesti viiendajärguline. Voodieluga alustasime mõned kuud pärast sünnitust ja väga tihti seda ka ei juhtunud, sest esiteks hormonaalsed muutused, seks ei tundnud enam pooltki nii hea kui varem, rinnad olid valusad ja tilkusid piimast ja ma olin lihtsalt nii kohutavalt väsinud kogu aeg, et kui juba voodisse pikali heitsin, jäin pigem hetkega magama. See kõik loksus aja jooksul paika kui laps rohkem magama hakkas ja piim lõpuks otsa sai.

Juuste väljalangemise vastu ei aita ükski vitamiin. Neil, kel juuksed raseduse ajal täiesti kinni jäävad, tulevadki need karvad kõik mõne kuu jooksul korraga ära, mis muidu terve raseduse ajal oleks ära tulnud. Asemele kasvavad ka kiiresti.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

saad oma taastumiseks ette nii palju teha, et palu kõigilt katsikute, ristimiste, beebipidude jne külaistelt praktilisi kingitusi, mitte nunnusid kõige väiksemas suuruses beebiriideid, mida laps vaid korra selga jõuab panna.

imetamisnõustaja, unenõustaja, kõhukliinik, füsioterapeut, massaaž, koristaja. need teenused annavad sulle aega ja energiat et enda keha ja heaoluga rohkem tegeleda. esmarasedana pole sul hetkel veel ettekujutust, kui õhukeseks su energia, aeg ja jõudmine tõmmatakse kui laps kohal on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mees peab ka tundma, et kodus on naine, mitte ainult lapse ema.

Mees tunneb, et kodus on naine, kui ka tema saab isaks ja osaleb aktiivselt lapse kasvatamises (sh mähkmevahetused, ringijalutamised) ning naine pole ülekoormatud lapse eest hoolitsemise ja majapidamisega. Hakka juba praegu selles suunas tegutsema, küll siis on aega ka vormi taastada. Lisaks kujuneb lapsel normaalne suhe isaga ja teie mehega ei kasva ootamatult lahku jne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Keha loomulik taastumisaeg pärast sünnitust on kuus kuni kaheksa nädalat. Sel perioodil ei ole soovitatav alustada treeningutega, sest teie lihased ei ole selleks veel valmis. Kuid võite hakata järk-järgult taastama oma vaagnapõhja ja kõhulihaseid ning teha lühikesi jalutuskäike.

5.-12. nädalal taastub keha täielikult sünnitusest. Selle aja jooksul võite hakata treenima, et korrigeerida oma keha ümberkujundamist. Spetsiaalsed treeningud, mis on kohandatud vastavalt emade füüsilisele võimekusele, aitavad kiiresti taas vormi saada, kaotada ülekaalu ja tugevdada nõrgenenud lihaseid.

2. Pärast sünnitust väheneb östradiooli kontsentratsioon naise veres järsult ja tunduvalt suureneb prolaktiini kontsentratsioon. See nähtus põhjustab aktiivse juuste väljalangemise (umbes 400 päevas), mis algab tavaliselt 3 kuud pärast sünnitust ja kestab tavaliselt umbes pool aastat. Enamikul juhtudel ei vaja sünnitusjärgne juuste väljalangemine ravi, kuna see on füsioloogiliselt normaalne. Aga kui tugev juuste väljalangemine kestab kauem kui üheksa kuud pärast sünnitust, tasub pöörduda trikoloogi poole. Nad arutavad teiega kõiki võimalikke juuste väljalangemise põhjuseid ja määravad kindlaks parimad parandusmeetmed. Arst annab teile sobiva toote välispidiseks raviks: šampoonid, maskid ja kreemid. Koos nendega võib soovitada suukaudsete ravimite võtmist.

3. Ovulatsioon toimub tavaliselt poolteist kuud pärast sünnitust, mõnikord ka varem. Enamik rinnaga toitvaid emasid ei tähelda oma menstruatsiooni esimese kolme kuni kuue kuu jooksul, kusjuures paljudel algab see umbes üheksa kuud või kauem pärast sünnitust. Mõned naised võivad rasestuda varem, samas kui teistel algab ovulatsioon hiljem. Kui te ei kasuta mingit rasestumisvastast vahendit, on peaaegu võimatu kindlaks teha, kas teil on võimalik pärast sünnitust rasestuda. See on tingitud sellest, et iga naise keha on erinev ja esimese sünnitusjärgse ovulatsiooni ajakava on ettearvamatu.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Sünnitus Taastumine pärast sünnitust