Esileht Sünnitus Taastumine pärast sünnitust

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Taastumine pärast sünnitust

Postitas:
Kägu

1. laps. Raseduseelset kaalu ei saavutanudki. Alles jäi 5kg. Terve rasedusega võtsin juurde 18kg millest haiglasse jäi 6kg (enne rasedust kaalusin 50kg). Laps oli raske. Koolikud, rahutu jne. Ööpäevas 1-3h und. Peale sünnitust terve kuu oli sümfüüsivalu nii tugev, et ma ei suutnud kõndidagi. Õudne aeg. Korralik löök, sest polnud iial osanud midagi sellist oodata.

Aasta hiljem jäin uuesti rasedaks

2. laps. Rahulik, magas hästi. 2 kuud peale sünnitust oli esimese raseduse eelne kaal käes. Juurde võtsin 11kg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juurde võtsin 7-9 kilo, sõltub mis seisuga kaalu arvestada – kui tavapäraselt olen ca 57-58 kg, siis kohe raseduse alguses võtsin alla 55-56 peale, sünnitama minnes olin ca 64, max.kaal raseduse ajal 64,5.

Haiglast koju saades olin jälle 57-58 ja paar päeva hiljem 55-56. Ühtegi venitusarmi ei saanud, kuigi mu emal on ja see pidavat pärilik olema.

Kõht on peaaegu endine 3-4 nädala möödudes, kuigi pisut trenni kuluks siiski ära.
Mul oli plaaniline keiser, sellest taastumine oli kerge ja kiire – ca 5. päeval tundsin end juba väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina võtsin rasedusega juurde neli kilo, aga alustasin ülekaaluga (168, 75). Sünnitusmajast tulles kaalusin 66, pool aastat imetamist viis veel 6 kilo. Mingit trenni pole vaja, kui laps magab vankris, mina kõndisin esimesed pool aastat iga päev kolm korda päevas ka kokku 12 km. Ilusti saba kalu hoida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne 1. rasedust olin ülekaaluline 83 kg/165 cm. Rasedusega võtsin juurde 12 kg ja olin sünnitama minnes 95 kg. Jube oli olla.. Haiglast koju tulles olin 93 kg ja nutt oli kurgus täitsa. Kodus hakkas kaal helikiirusel langema ja 2 ndl pärast olin juba 80 kg. 2 kuud pärast sünnitust kaalusin 75 kg ja kaalun siiani sama palju. Sünnitusest möödas aasta ja hetkel uuesti 2. kuud rase. Eks näis kuidas seekord läheb 🙂 Mingeid ootusi endale ei sea. Esimene laps oli vastsündinuna väga keeruline ja mul oli ka sünnitusjärgne depressioon/ärevus ja unetus, kuigi laps ise magas rahuldavalt öösiti! Kaal langes, sest mul söögiisu oli täielik 0. Sõin sunniviisiliselt ja väga lihtsaid sööke. Ärevuse tõttu ei julgenud paljusid asju süüa, sest kartsin et tekitan beebile muidu gaasivalusid. Ärevusest ja depressioonist sain välja 6 kuud peale sünnitust alles. Seekord ei sea eesmärke, pigem üritan enda vaimset tervist hoida 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen esimese lapse ootel, kes peagi sünnib. Terve raseduse aja olen toitunud tervislikult, võtnud vitamiine ja liigutanud ennast piisavalt. Kaalutõus on sellest hoolimata olnud päris suur. Suur soov on pärast sünnitust võimalikult kiiresti saada tagasi endisesse vormi. Muidugi imiku kõrvalt poleks mul võimalik hakata trennides käima.

Kui kiiresti teie pärast sünnitust tagasi sünnituseelsesse vormi jõudsite ja kuidas soodustasite seda?

Millised olid sünnitusjärgsed negatiivsed tagasilöögid, nt juuste kaotamine/ akne ja kuidas leevendasite?

Kuna on ka suur soov väikese vanusevahega teine laps saada, siis kui kiiresti uuesti rasestusite?

Kõige olulisem on kiropraktikul lasta paika panna vaagen ja kohe alustada vaagnapõhjalihaste treenimist. Umb 6k pärast siis võib mingi päris trenni peale mõtlema hakata.  Verekaotusest toibub hästi raudrohu teed juues. Võta kohe haiglasse termosega kaasa.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algkaalus nädal pärast sünnitust. Rasedus ajal sai juurde võetud ca 15 kg.

Esimene nädal oli kõige ebameeldivam (õmblused ja suur verevoolus).

Igapäevase ja regulaarse trenniga sai alustatud 2 nädalat pärast sünnitust (kuna lihased olid nõrgad, siis korralikud pesukaitsmed püksus, et ei lekiks). Jutt, et alustada tuleks 6-8 nädalat pärast sünnitust on väga individuaalne ja selle soovituse andmisel absoluutselt ei lähtuta konkreetsest inimesest, seega ei tasu päris tõena võtta, vaid teha iseendast lähtuvad otsused.

Magusaga ei liialda ja pigem haaran kodujuustu, porgandi või mõne muu tervisliku snäksi, kui isu tuleb. Ise söön kõike ja midagi ei piira, sest pole teaduslikult tõestatud, et ema toidul oleks märkimisväärne mõju beebile, sh gaaside tekkele.

Juuste kaotusi vms ei ole täheldanud, sh ka ihujuuksur pigem kiitnud, et juuksed ilusad. See juustekadu tihtipeale inimeste enda ettekujutus. Nt hoitakse juukseid palju patsis ja siis tulebki ühe korraga rohkem vanu juukseid ära.

Ja esmarasedatel ei soovita neid “kogenud lastevanemate” jutte väga tõsiselt võtta, et “ära mingeid ootusi ja eesmärke sea jms”, “oleneb beebist”. Lõpuks oleneb ikka sellest, kui tubli ise olla ja kui suur on tahtmine midagi teha. Beebid tajutavad vanema ebakindlust ja tihtipeale need vanemad, kes ei piira ennast beebi tulekuga, saavadki beebiga paremini hakkama, sest ei stressa iga väikse asja pärast. Tasub ise olla avatud meele ja suhtumisega, siis endal ja beebil ka kergem.

 

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen esimese lapse ootel, kes peagi sünnib. Terve raseduse aja olen toitunud tervislikult, võtnud vitamiine ja liigutanud ennast piisavalt. Kaalutõus on sellest hoolimata olnud päris suur. Suur soov on pärast sünnitust võimalikult kiiresti saada tagasi endisesse vormi. Muidugi imiku kõrvalt poleks mul võimalik hakata trennides käima.

Kui kiiresti teie pärast sünnitust tagasi sünnituseelsesse vormi jõudsite ja kuidas soodustasite seda?

Millised olid sünnitusjärgsed negatiivsed tagasilöögid, nt juuste kaotamine/ akne ja kuidas leevendasite?

Kuna on ka suur soov väikese vanusevahega teine laps saada, siis kui kiiresti uuesti rasestusite?

Kõige olulisem on kiropraktikul lasta paika panna vaagen ja kohe alustada vaagnapõhjalihaste treenimist. Umb 6k pärast siis võib mingi päris trenni peale mõtlema hakata. Verekaotusest toibub hästi raudrohu teed juues. Võta kohe haiglasse termosega kaasa.

Kiropraktik???

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtsin kaksikute rasedusega juurde 40 kilo (10 aastat tagasi).

Mingiks trenniks, et kaalu langetada, küll aega polnud. Hea kui aega magamiseks leidsin.

30 kilo läksid alla paari kuuga. Stress, magamatus, unustasin süüa. (Imetada kahjuks ka ei saanud).

Ülejäänud 10 kilo on endiselt olemas ja ei lähe ta vist ka kuhugi. Samas mind ei häiri ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Sünnitus Taastumine pärast sünnitust