Esileht Ilu Taastumine peale silmalauoperatsiooni

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Taastumine peale silmalauoperatsiooni

Postitas:
Kägu

Mul on asi nüüd nii kaugel, et iseäranis fotol näen, kuidas lisanahk muudab silmakuju. Olen 43 ja mõtlesin opereerida. Saan aru, et niidid võetakse välja nädala pärast, aga kuna on olukord selline, et see inimene kes ei tunne teid, ei saa aru, et olete just äsja opil käinud?
Teiseks, kas pärast oppi valus ka oli?
Kolmandaks, mõjutab see opp silmade endi funktsiooni, näiteks et ei saa arvutiga töötada teatud hulk päevi?

Lisaks küsin, olete teinud silmaümbrusele laserravi noorendamise eesmärgil? Minu käest uuris arst, kas soovin, kuna silmade all/ümber on peenikeste kortsude võrk ja see protseduur vajab samuti tuimestust ja arsti, nii et sobib korraga teha. Ma leian selle kohta netist üsna vähe infot, peamiselt on laserraviga seotud karvade eemaldamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik on väga individuaalne, aga mina sain nädala pärast välja küll juba minna, veidi sinikaid oli, aga need olid juba nii palju paranenud, et meigiga polnud midagi näha. Mäletan, et kaks nädalat pärast operatsiooni läksin kosmeetiku juurde ja tema imestas, et kuidas nii vähe on näha. Mul ei tehtud armita meetodil, seega oli lõige mööda alumist silmaäärt tehtud ja sellest oli järel vaid õrnalt roosakas triip. Aga seegi oli niimoodi enda silmavoldiga ühte sulandunud, et väga vähe oli midagi näha. Aga mul paranevadki haavad väga kiiresti. Laserraviga ei ole kogemust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sõltub palju, kas ülemiste või alumiste laugude operatsioon. Ülemistega lihtne ja kiire, alumistega tükk maad raskem opp ja pikem taastumine. Mina lasin teha nii ülemised kui alumised laud korraga ühe operatsiooni käigus, paljud kliinikud seda ei teegi. Lisaks tehti mulle samal ajal ka põsesarnadel lihaste tõstmine samasse asendisse, kus noorena (st lõigati lahti ja kinnitati uuesti).
Nädalane taastumine on mingi ulmelugu minu jaoks, see pole lihtsalt võimalik. Esimesed kolm päeva olin ikka ainult pikali, magasin nonstop ja vaevalt nägin välja (silmad olid nii kinni paistetanud). Nädal hiljem ikka nagu äsja opereeritud. Vast kuu oli see aeg, kui meigiga midagi teha andis. Mäletan, et poolteist kuud peale operatsiooni oli üks suur pidu, kus lasin teha profimeigi ja tegelikult olid siis ka veel tursed üleval, mida teised enam ei märganud meigi alt.
Valulikkus kadus ja tundlikkus armidel taastus vast nii kolm kuud peale operatsiooni. Arst ütles ka kohe, et lõplik tulemus alles kuue kuu pärast. Tegelikkuses nelja kuu pärast oli juba super.
Lõppkokkuvõttes imeline ja üliloomulik tulemus, ei mingeid arme. Kümme aastat vanusest maas. Suured säravad silmad, kõrge kaunis põsesarn.
Aga jah, opp oli raske ning taastumine pikk. Kuidas tööl käival inimesel seda nädalaga korda saada oleks võimalik, ei kujuta päriselt ka ette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nädalane taastumine on mingi ulmelugu minu jaoks, see pole lihtsalt võimalik. Esimesed kolm päeva olin ikka ainult pikali, magasin nonstop ja vaevalt nägin välja (silmad olid nii kinni paistetanud). Nädal hiljem ikka nagu äsja opereeritud. Vast kuu oli see aeg, kui meigiga midagi teha andis.

Päris masendav. Pikali ei tohiks ollagi.

Tegin korraga üla-ja alalaud. Pikali ei olnud, kodus nädal aega (telekas, arvuti, rahulik kulgemine) kuni niitide väljavõtmiseni. Vahetult enne oppi ning kolmandal ja viiendal päeval pärast oppi käisin lümfimassaazis(kiirendab paranemist, sest lümfid saavad opil kahjustatud).Silmad olid koguaeg lahti, koledam olek hakkas taanduma alates 3-ndast päevast. Niitide väljavõtmisepäevast alates(pannakse plaastrid õmblustele)ilusad silmad ning käisin ringi meigita. 9-ndal päeval tööle. Kuu hakkab täis saama nüüd, armid on veel roosad. Värvin vaid ülemisi ripsmeid, mingeid peitekreeme pole põhjust kasutada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina see kiire taastuja ja tehtigi alalaud. Kuna mul on palju operatsioone tehtud, siis tean hästi, et kiire taastumise võti on ruttu püsti, ruttu liikuma. Operatsiooni tegin talvel, hakkasin kohe varsti pimeda varjus õues jalutamas käima, väga hästi taastus kõik. Kindlasti ei tohiks mitmeks päevaks lamama jääda. Ülepingutamist ja raskuste tõstmist muidugi ei soovita keegi, aga jõudumööda liigutamine on vägagi kasuks. Tursetele mõjub hästi jahe tuba, jahe värske õhk. Äkki hoopis see põsesarnade tõstmine muutis asja keerulisemaks, seda mul pole tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuste eest.
Minu puhul tegemmist ülemiste laugudega, kus liiga palju nahka.
Väike hirm on, et operatsioon võib muuta kulmukaart, et kui tükk vahelt välja, siis tõmbab õmblusega kulmu allapoole, kas see on mõttetu hirm või mitte?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Aitäh vastuste eest.
Minu puhul tegemmist ülemiste laugudega, kus liiga palju nahka.
Väike hirm on, et operatsioon võib muuta kulmukaart, et kui tükk vahelt välja, siis tõmbab õmblusega kulmu allapoole, kas see on mõttetu hirm või mitte?

Oh, ülemised on täitsa köki-möki. 3-5 päevaga ilus. Ei tõmba kulmu allapoole 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin ülemised laud, ilus oli mu meelest kohe :P, s.t. silmad olid ilusad suured ja laukaar ilusti välja joonistunud. Kerge paistetus tekkis järgmisel päeval ja kestis mõned päevad. Aga sinikad hakkasid kaduma kahe nädala pärast, sinnamaani päris kreemiga peita ei olnud võimalik. Lootsin ka, et nädala pärast juba meigiga ok, aga ei olnud. Tekkisin sinikad just silmade alla, kust tegelikult ei lõigatudki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen ka ise mõelnud seda operatsiooni mõne aasta pärast teha. tahaksin uurida, kui vanad need kes juba teinud, olid kui opile läksite? Oli asi seda väärt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

olen ka ise mõelnud seda operatsiooni mõne aasta pärast teha. tahaksin uurida, kui vanad need kes juba teinud, olid kui opile läksite? Oli asi seda väärt?

Kui mina tegin, olin 39. Tegin peamiselt kottide pärast silmade all. Nüüd kümme aastat möödas ja ikka on silmade alune siledam, kui teistel samavanustel olen märganud. Nüüd siiski hakkavad juba veidi kortsud tulema, mõtlen uuesti minna. Kindlasti oli asi seda väärt, tegemist on ikkagi üsna lihtsa operatsiooniga ja ka taastumine on kerge muude asjadega võrreldes, samas välimust muudab palju värskemaks. Mul on üks tuttav meesterahvas, kes ei hooli välimusest üldse, aga tal hakkas ülemine laug juba nägemist segama. Tegi ka operatsiooni ja näeb üle 10 aasta kindlasti noorem välja. Ütleb, et hakkab naistest aru saama, miks selliseid operatsioone teha, kui nii lihtsasti läheb palju aastaid maha. Mina tegin muidugi nii noorena, et 10 aastat nooremaks see kindlasti ei teinud, pigem oli ennetaval eesmärgil. Järgmised kümme aastat olen värske näoga olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin ülemised laud, ilus oli mu meelest kohe :P, s.t. silmad olid ilusad suured ja laukaar ilusti välja joonistunud. Kerge paistetus tekkis järgmisel päeval ja kestis mõned päevad. Aga sinikad hakkasid kaduma kahe nädala pärast, sinnamaani päris kreemiga peita ei olnud võimalik. Lootsin ka, et nädala pärast juba meigiga ok, aga ei olnud. Tekkisin sinikad just silmade alla, kust tegelikult ei lõigatudki.

Mulle rääkis arst, et esimesed 48 tundi peale oppi tuleb võimalikult palju külmakompressi peal hoida. Näiteks osta koju külmutatud herneid ja kilekotti panna, iga tunni aja tagant 10 minutit lasta peal hoida. See pidi siis sinikate tekkimist ära hoidma.
Kas tegid ka seda, kuid sinikad tekkisid sellegipoolest või ei teinud üldse külmakompresse?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle rääkis arst, et esimesed 48 tundi peale oppi tuleb võimalikult palju külmakompressi peal hoida. Näiteks osta koju külmutatud herneid ja kilekotti panna, iga tunni aja tagant 10 minutit lasta peal hoida. See pidi siis sinikate tekkimist ära hoidma.

Kas tegid ka seda, kuid sinikad tekkisid sellegipoolest või ei teinud üldse külmakompresse?

Ikka muidugi hoidsin peal, see on ju põhiline, mida üldse saab teha kiireks taastumiseks. Aga aitas ainult paistetuse vastu, sellega tõesti mingit probleemi polnud. Kusjuures mul ei tule muidu kergesti sinikad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju ülemiste laugude op maksma läheb umbes?

Please wait...
Postitas:
Kägu

1350.-

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina see kiire taastuja ja tehtigi alalaud. Kuna mul on palju operatsioone tehtud, siis tean hästi, et kiire taastumise võti on ruttu püsti, ruttu liikuma. Operatsiooni tegin talvel, hakkasin kohe varsti pimeda varjus õues jalutamas käima, väga hästi taastus kõik. Kindlasti ei tohiks mitmeks päevaks lamama jääda. Ülepingutamist ja raskuste tõstmist muidugi ei soovita keegi, aga jõudumööda liigutamine on vägagi kasuks. Tursetele mõjub hästi jahe tuba, jahe värske õhk. Äkki hoopis see põsesarnade tõstmine muutis asja keerulisemaks, seda mul pole tehtud.

Palju alalaude op maksab ja kes tegi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

1350.-

Tõsiselt? Ma näen ühe tuntud tegija hinnakirjas 799 eurot.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hindu ongi erinevaid, aga seal 1000 kandis üldiselt on, mõnel veidi üle, mõnel alla. Kõigil on ju hinnakirjad väljas. Sina räägid vist Mare Malvast, aga peab arvestama, et seal võib hinnale ka veidi juurde tulla, näiteks anesteesia on mõnel arvestatud juba hinna sisse, mõnel mitte. Mare Malval on näiteks üldanesteesia üle 300 euro lisaks, samas silmade lõikuse jaoks tavaliselt päris magama pole vaja panna, kasutatakse kergemat varianti. Aga mõni tahab kindlasti üldanesteesiat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin just ülemised ja alumised. Eraldi tehes oleks ülalaud olnud 1540.- ja alalaud 1640.- Korraga tehes maksin 2550.-

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõltub palju, kas ülemiste või alumiste laugude operatsioon. Ülemistega lihtne ja kiire, alumistega tükk maad raskem opp ja pikem taastumine. Mina lasin teha nii ülemised kui alumised laud korraga ühe operatsiooni käigus, paljud kliinikud seda ei teegi. Lisaks tehti mulle samal ajal ka põsesarnadel lihaste tõstmine samasse asendisse, kus noorena (st lõigati lahti ja kinnitati uuesti).

Nädalane taastumine on mingi ulmelugu minu jaoks, see pole lihtsalt võimalik. Esimesed kolm päeva olin ikka ainult pikali, magasin nonstop ja vaevalt nägin välja (silmad olid nii kinni paistetanud). Nädal hiljem ikka nagu äsja opereeritud. Vast kuu oli see aeg, kui meigiga midagi teha andis. Mäletan, et poolteist kuud peale operatsiooni oli üks suur pidu, kus lasin teha profimeigi ja tegelikult olid siis ka veel tursed üleval, mida teised enam ei märganud meigi alt.

Valulikkus kadus ja tundlikkus armidel taastus vast nii kolm kuud peale operatsiooni. Arst ütles ka kohe, et lõplik tulemus alles kuue kuu pärast. Tegelikkuses nelja kuu pärast oli juba super.

Lõppkokkuvõttes imeline ja üliloomulik tulemus, ei mingeid arme. Kümme aastat vanusest maas. Suured säravad silmad, kõrge kaunis põsesarn.

Aga jah, opp oli raske ning taastumine pikk. Kuidas tööl käival inimesel seda nädalaga korda saada oleks võimalik, ei kujuta päriselt ka ette.

väga ilus ja motiveeriv lugu. avalda palun kus sul tehti?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin Pärnu Haiglas omal kulul ülemised laud, lõikas silmaarst, maksma läks 500 ja 600 vahel. Väga ilus töö. Ei saa üldse aru, miks keegi tahab kusagil erakliinikus poole kallima raha eest sama asja teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegin Pärnu Haiglas omal kulul ülemised laud, lõikas silmaarst, maksma läks 500 ja 600 vahel. Väga ilus töö. Ei saa üldse aru, miks keegi tahab kusagil erakliinikus poole kallima raha eest sama asja teha.

milline silmaarst seda lõikust teeb seal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tegi lõikuse kõrgema kategooria silma ja silmapiirkonna kirurg.
Sul anesteesia 300.- oli juba selle hinna sees?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan uurida hindu Lätis, Riias näiteks. Umbes aasta eest uurisin ja siis oli seal ikka oluliselt soodsam.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan uurida hindu Lätis, Riias näiteks. Umbes aasta eest uurisin ja siis oli seal ikka oluliselt soodsam.

Päris tõsiselt soovitad mõnesaja euro pärast minna Riiga ja sealt oma pandakaru välimusega pärast koju sõita? Ka Eestis on erinevate hindadega pakkujaid, kes teevad pärast kontrolli ka ja võtavad niidid välja. Ma sellist asja küll kuskile Riiga tegema ei läheks. Ilmselt pead seal siis öööbima ka pluss sõit ja su hinnavahe ei tasu tegelikult ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ülemiste silmalaugude lõikust on kahte sorti. Ühe puhul lõigatakse ära ainult üleliigne nahk (mis on vist teemaalgataja probleem). See on lihtne operatsioon ja kiire taastumisega. Teise variandi puhul on probleemiks turses silmad ja sel juhul eemaldatakse turset põhjustav kohev sidekude ning lisaks ka üleliigne nahk. See lõikus tehakse tihtipeale koos alumiste silmalaugude lõikusega, sest kui juba üks pool tursesse kipub minema, läheb tõenäoliselt teine pool ka.

Mina käisin opil turses silmade tõttu ning tehti nii ülemine kui alumine korraga. Nii palju kui võimalik soovitati patjade najal pikali olla ning jahedat peal hoida, siis ei pidavat väga sinikaid tulema. Mina pikutasingi umbes nädal aega, sinikaid polnud peaaegu üldse, aga turse püsiski kuskil nädala. Nädala pärast võeti niidid välja, siis läks olemine oluliselt mugavamaks, kiskumise tunne kadus ära. Umbes kaks nädalat pärast oppi ei saanud keegi aru, et olin opil käinud. Minu opp toimus suvel ja palju abi oli päikeseprillidest, ei pidanud meiki väga kasutamagi. Igaks juhuks rõhutan, et mul oli keerulisem lõikus, mitte ainult naha eemaldamine – ainult naha puhul oleks taastumine oluliselt kiirem olnud (aga nädalaga peab ikkagi arvestama, sest enne seda ei võeta niite välja).

Tulemus on ülihea, vanu pilte vaadates ei suuda ära imestada kui palju värskemaks selline lõikus näo muudab, 10 aastat tõmbab vanusest ka maha. Tegin kuskil 15 aastat tagasi ja tulemus on tänaseni ideaalne. Mul lõikas dr. Pree.

Muideks, kui küsimus on ainult ülemiste silmalaugude rippuvas nahas, siis sel juhul kui see nägemist häirib, maksab lõikuse eest haigekassa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen juba paar aastat soovinud seda operatsiooni teha, kuna elan pärnus siis huvitab, et kuidas see Pärnu haiglas käib. Helistad regristratuuri ja ütled, et soovid sellist opi ja palud arsti juurde aega??

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samal põhjusel, miks ma juba paarkümmend aastat enamasti tasulist arstiabi kasutan-parem suhtumine ning saan kohe teenuse, mitte ei pea ootama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärnu Haiglas lõikas dr Aliis Männiste ja 500 euro hulgas oli kogu pakett, midagi eraldi juurde maksma ei pidanud. Antakse arve, mille lähed maksad registratuuri ära ja kogu lugu. Mingit müstilist ooteaega ei olnud, sai praktiliselt vist nädala jooksul tehtud, aga ei mäleta nüüd nii täpset ajatelge tagantjärele 🙂 Samal päeval koju, kaasa anti juhised ja uus visiidiaeg.
Igati positiivne kogemus ja soovitan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun jagage infot kuidas Pärnu Haiglas silmalaugude opi enda kulul teha saaksin? Googeldades dr. Aliis Männistet ei tule ühtegi kontakti ega vastuvõtu aega.
Kuhu esmalt pöördun?Aitäh

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun jagage infot kuidas Pärnu Haiglas silmalaugude opi enda kulul teha saaksin? Googeldades dr. Aliis Männistet ei tule ühtegi kontakti ega vastuvõtu aega.

Kuhu esmalt pöördun?Aitäh

helista registratuuri ja pane tema juurde aeg?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Esileht Ilu Taastumine peale silmalauoperatsiooni