Esileht Ilu ja tervis Taastumine puusaliigese operatsioonist

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Taastumine puusaliigese operatsioonist

Postitas:
Kägu

Kellel on tehtud puusaliigese endoproteesimine, et kuidas on läinud taastumine ja kuidas oli olukord vahetult enne oppi? Mida te näiteks enne operatsoonile minemist enam teha ei saanud, aga nüüd saate? Ja mida te proteesi tõttu enam teha ei saa/ei tohi? Ma ei mõtle seda operatsiooni järgset vahetut perioodi, sest siis on piiranguid palju, aga mõtlen just kui opist möödas juba pool aastat ja rohkem, isegi aastaid. Et mis siis on  paremaks läinud ja mis on piiratud, mida enam kunagi ei tohiks teha? Kas on kedagi, kes siiski teeb asju, mida öeldi, et ei saa (teatud spordialad, jalg üle põlve istumine jne). Kas on midagi, mida oleksite tahtnud teada enne oppi, mida nüüd teate. Aitäh!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale operatsiooni saad valust lahti.Aga näiteks ei saa enam madalasse autosse istuda.Pead ostma auto kus istumine on kõrgemal.See on ka väga individuaalne samas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin 2 kuud karkudega, kolmandal ühe karguga. Pidin uuesti, ilma lonkamata,  käima õppima. Harjutama peab iga päev, seda rutem saad karkudest lahti. Nüüd on 5 kuud möödas, istun jalg üle põlve, päris kükitada ei julge, kuigi käin jõusaalis. Joosta ka ei julge veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin 2 kuud karkudega, kolmandal ühe karguga. Pidin uuesti, ilma lonkamata, käima õppima. Harjutama peab iga päev, seda rutem saad karkudest lahti. Nüüd on 5 kuud möödas, istun jalg üle põlve, päris kükitada ei julge, kuigi käin jõusaalis. Joosta ka ei julge veel.

Kas olete saanud valust täiesti lahti nüüdseks? Kas alguses karkudega käimine on nii, et jalale veidi võib ikkagi toetada või üldse mitte? Aitäh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paremaks läheb kõik, muidu seda oppi ei tehtaks ju. Inimesed reaalselt ei saa enam normaalselt käia, sest puus valutab paremaks ei lähe, ainult ajaga halvemaks. Mis elukvaliteet see on. Arst ütleb, kui palju peale oppi jalale toetuda tohib. Nt mina sain probleemideta püsti seista peale oppi ilma karguta, aga see ei olnud nii, et 50% keharaskust tohiks toetada. Oli äkki 30%. Kui tasakaal ja lihased ok, siis pole raske. Kõndimist harjutasin ikka kahe karguga ja hiljem ühega. Ei tohi teha sellist sporti, mis opitud puusa kulutab.  Või noh, tohib aga siis on oht rutem uuesti opile sattuda ja väljavahetamine on kehvem protseduur kui esmakordne op. Noorematele ja sportlikumatele inimestele pannakse suurema peaga proteesid, siis ei ole liigesest välja minemise ohtu ka nii palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin 2 kuud karkudega, kolmandal ühe karguga. Pidin uuesti, ilma lonkamata, käima õppima. Harjutama peab iga päev, seda rutem saad karkudest lahti. Nüüd on 5 kuud möödas, istun jalg üle põlve, päris kükitada ei julge, kuigi käin jõusaalis. Joosta ka ei julge veel.

  1. Kas olete saanud valust täiesti lahti nüüdseks? Kas alguses karkudega käimine on nii, et jalale veidi võib ikkagi toetada või üldse mitte? Aitäh.

Mul tegelikult ei valutanud üldse, mingid valuhood käisid vahel ja käivad nüüdki,  aga see on loomulik. Puusavahetus on siiski päris raske opp kehal taluda. See oleneb väga inimesest,  kes saab jalga toetada, kes ei. Ülekaalus inimesel see vist kohe ei õnnestu. Mul oli kodus trenažöör, jalgratta moodi, sellega sai hakata harjutama kuskil teisest kuust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Taastumine puusaliigese operatsioonist