Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tabletiabort kodus, kes on teinud?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Tabletiabort kodus, kes on teinud?

Postitas:

Paluksin natuke nõu, kuna ei ole kindel, kas nii peaks olema.
Tegin eile kodus tabletiaborti, kuna 5a oodatud rasedus peetus.
Arst pani hommikul 4tbl tuppe ja 3h pärast panin kodus veel kolm. Tekkis palavik ja kõhuvalu, sga üldse mitte hull.
Umbes 5h pärast tuli wcs suurem vereklomp. Umbes poole peopesa suurune. Ja määris ja tuli veel vereklompe, aga mitte palju.
Ei mingeid hulle valusid ega midagi. Täna määrib võrdlemisi vähe.
Kas see vähene valu ja määrimine on reaalne?
Oskab keegi nõu anda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa pead ju nagunii varsti kontrolli minema, hiljemalt 2 päeva pärast või nii? Nii ei oska öelda, kas kõik puhastus ju, tavaliselt veritseb küll hiljem ka rohkem. Ja võib olla, et ei puhastunud täielikult ehk tabletiabort ei töötanud.
Helista arstile või mine kontrolli, kui verejooksu rohkem ei tule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 11:09; 10.04 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul arsti aeg alles 29.04, pea kolme nädalapärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik küll, kuidas arst nii hilja tagasi kutsub??!! Mine käi ise erakorralises, naistenõuandlas näiteks ja räägi mure ära ja et arst 3 nädala pärast alles. Mina sinu asemel ei ootaks, seda kiiremini saad teada ja uusi triipe püüdma hakata. See muidugi minu arvamus????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 11:17; 10.04 12:37; 22.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, nii kaua küll kontrolliga oodata ei saa! Peaksid siis minema kas naistenõuandla valvearstile vms, sest oleks vaja uh üle vaadata. Kui ei puhastunud ja limaskestatükke jms on emakas edasi, saad lõpuks emakapõletiku või muud tüsised tüsistused! Siis tuleb üsna kiiresti lisaks kirurgiline puhastus teha. Loodan, et kõik siiski tuli välja ja ongi vähese veritsusega, aga korralik puhastus! Aga kindlasti tuleb see niisuguse asjaolu juures kiiresti üle kontrollida. Siis saad rahus taastuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 11:09; 10.04 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti tabletiabort küll haiglas, kuid saadeti pärast verejooksu algust koju ning arsti aeg oli kahe nädala pärast. Keegi ei kontrollinud enne, lihtsalt öeldi, et kui tekivad tugevad valud, verejooks ei lõpe või tekib palavik, siis kiirelt tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:01; 10.04 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti tabletiabort küll haiglas, kuid saadeti pärast verejooksu algust koju ning arsti aeg oli kahe nädala pärast. Keegi ei kontrollinud enne, lihtsalt öeldi, et kui tekivad tugevad valud, verejooks ei lõpe või tekib palavik, siis kiirelt tagasi.

Uskumatu selliseid lugusid lugedes, kui ükskõiksed mõned arstid on. Mida ma enda arsti kohta öelda ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 11:17; 10.04 12:37; 22.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja, praeguseks mul isegi ei määri enam.
Lähen õhtul erakorralisse, ilmselgelt ei ole asi õige.
Kurb kui üksi ikka patsiendid jäetakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurb, et sedasi läks.
Mul on mitu iseeneslikku katkemist olnud – natuke valutab, siis tuleb korraga hulk verd ja vereklompe ning pärast seda jääb kõik järgi – isegi ei mingit määrimist.
Üks rasedus katkes 8.nädalal – tuli natuke verd, lootemuna kukkus välja ja kõik – ei mingit verejooksu ega tundidepikkust valutamist. Kaks päeva määris minimaalselt ja 5.päeval pärast katkemist oli tunda emaka kokkutõmbeid (nagu nõelapadi kõhus). Kontrollis käies selgus, et kõik ok ja ära puhastunud.
Teine kord õhtul korra määris, pool ööd olid valud ja hommikul vetsu minnes tuli jälle suur hulk verekiude ning klompe – oligi kõik, mis mu 6.nädalasest rasedust jäi – mitte midagi ei jäänud. Natuke veel sel päeval määris, järgmine päev polnud enam hügieenivahendit ka vaja. Kontrollis oli jällegi kõik ok.
Tahan öelda, et alati ei pea hullud valud ja pikk verejooks olema. Mul on katkemised olnud pigem nagu päevad – kestavad sama kaua. Ainult korraga võib suurem kogus verd tulla ja väljuda ka platsenta alge, lootemuna jt.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 14:01; 13.04 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli eelmisel nädalal küll iseeneslik katkemine, päevade järgi 9+5, kuid loote suurus jäi pidama 6+1 juurde. Minul algas kerge veritsus päeval umbes kell 15 ja paari tunni jooksul lisandus ka kerge valu ning lisaks tavalisele veritsusele tuli välja 2-3 suurt verekogumit. Arvasin ka, et vist kõik aga oh ei… siis alles õudus algas ja valud kogusid vaid hoogu kuni südaööni ning alles siis kui valude vahe oli juba vâiksem kui 30 sekundit, tuli hoopis teistsugune suur tûkk välja, mis oli hoopis teist värvi kui eelnevad veretükid. Ilmselt kõigil ongi asjad erinevad aga minu kogemuse puhul oli valu ikka lõpuks üsna tugev. Ehk oleks tõesti hea kindluse mõttes kontrollida kas kõik tuli ikka vâlja? Oleneb muidugi kui suur rasedus oli, ehk oligi veel nii pisike, et ei peagi rohkem midagi välja tulema. Loodan, et Sinuga kõik siiski hästi ja puhastus kenasti ära.

Kirsss

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti tabletiabort küll haiglas, kuid saadeti pärast verejooksu algust koju ning arsti aeg oli kahe nädala pärast. Keegi ei kontrollinud enne, lihtsalt öeldi, et kui tekivad tugevad valud, verejooks ei lõpe või tekib palavik, siis kiirelt tagasi.

Uskumatu selliseid lugusid lugedes, kui ükskõiksed mõned arstid on. Mida ma enda arsti kohta öelda ei saa.

Ma küll neid arste ükskõikseks ei pea. Üksi mind ka ei jäetud – nõuanded ja juhtnöörid sain ju kaasa. Kahe nädala pärast kontrollis oli kõik kena.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 12:01; 10.04 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole olnud tabletiaborti, vaid katkemine.
Korraks tuli päris palju verd koos tükkidega ja siis jäi järgi nii, et kulus üks side. Määris ühe päeva ja oligi kõik.
Valusid polnud üldse, ainult suur hingevalu.
Ma arvan, et see ongi hästi individuaalne, kui palju verd tuleb.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Etakorralises siiski selgus, et abort toimumata. Sain taas 4x tbl tuppe ja 3h pärast veel 3 tbl, seekord võin keele alla ka panna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea, et kontrolli läksid! Verekogus ja valud peaksid üsna tugevaks minema, kui asi päriselt toimub. Väga kahju, et sul niimoodi läks… Kõike paremat Sulle ja loodan, et protseduur möödub ilma edasiste komplikatsioonideta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus 7+5, sain tabletid tuppe eelmine reede. 20min hiljem hakkas verejooks ja valud, 6h jooksul tuli palju ja suuri hüübinud verd. Kuna enamus tuligi wc potti, siis arvasin, et kõik tuli välja. Õhtul jäi verejooks vähemaks aga laupäeval olid taas valud kohal ja pühapäeval väänlesin korralikult valude käes, kuid valuvaigistit ei võtnud. Mõtlesin, et kui esmaspäevaks pole parem, siis lähen kontrolli. Öösel aga hakkas taas korralik verejooks ning läksin hommikul kl 6 dušši alla ning siis tuli poole peo suurune asjandus minust välja. Oletan, et see oli lootekott ehk alles siis toimus väljutus. Paar tundi kestsid valud ja tuli rohkem verd. Nüüd aga kolmapäevast tuleb vähem verd aga tavasidet ei saa siiani kanda, tunniga uputab. Eile ei tulnud peaaegu üldse ja arvasin, et hakkab järgi jääma aga täna tuleb jälle suuri hüübinud vere tükke ja mulksutena verd. Kontrollvisiit pandi kuu aja pärast. Kuna haiglani pikk tee sõita, siis ei suuda ära otsustada kas minna kontrolli või mitte. Otseselt kõhuvalusid pole aga kuna verd tuleb mõni päev meeletult ja teine päev mitte + selline külmetushaiguse tunne peal, siis natuke kahtlen. Lapsed ka kodus haiged ja võibolla antud tunne sellest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käi ikka kontrollis ära, see on ju ikkagi sinu keha (st mitte minemine ja võib-olla ka halvad lood toovad pöördumatuid kahjustusi)!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 20:43; 13.04 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teemaalgataja.
Ma ei tea mis inimene mina olen, tehtud nüüd 2x tabletiabort. Ei toimi. Imevähe määrib ja ongi kõik.
Valvetoast öeldi, et võib ise ka tulla välja, kui õige aeg on.
Arstini 2ndlat veel.
Saatsin meili eile hommikul arstile, pole siiani vastanud.

Väga imelikud mõtted juba peas, kuna tegemist oli esimese ivf rasedusega, mõlgutan mõtteid juba kliinikut vahetada.

Läbi võiks saada see lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jama lugu sinuga küll! Loodan, et varsti on kõik ja saad edasi liikuda.
Ma arvan, et tee külmaring samas kliinikus ära kui vähe jäi külma. Kui jäi 4+ külma, siis võid mammud kaasa võtta ja teist kliinikut proovida, ehk toob teine ring sulle edu!
Kes su arst oli? Võib-olla kirjutamise asemel oleks pidanud äkki helistama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 20:43; 13.04 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arst dr. Loog Itk.
Meil 2 tk on külmas veel.

Uurin esmaspäeval edasi, mida tegema peaks.
Kõige parem süzee oleks, kui siin nv midagi ise toimima hakkaks.

Aitäh heade sõnade eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle arusaamatu, miks nad kirurgilist puhastust ei paku. Niimoodi ringi käia on ka üsna ohtlik – võib väga suur verejooks tekkida. Ma olen arstilt isegi noomida saanud, kui viimase katkemisega ei viitsinud kohe erakorralisse näitama minna (et eluohtliku verejooksu oht jne). Ongi mõned, kellele see tablett ei toimi.
Mul näiteks ei toiminud sünnituse esilekutsumine – lihtsalt ei teki ja kõik. Tehti erakorraline keiser lõpuks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 14:01; 13.04 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul peetus paar kuud tagasi 12.ndl ivf-rasedus. Palusin arstilt (erakas) kirurgilist puhastust, mis järgmisel päeval ka teostati. Psüühhika on sel hetkel niikuinii nii hullus seisus, et veel päevi kestvat tabletiaborti kannatada…miks sulle küll kirurgilist ei määrata? Mul oli väga kiire ja kerge taastumine. Ja vaimselt kergem taluda.
Teemaalgataja – palju hingejõudu sulle! Raske on nii kauaoodatud rasedust kaotada, eriti hull veel peetumise läbi, kui välk tuleb selgest taevast. Ivf- ga on palju vaeva nähtud ja nüüd siis nii…ja lisaks veel nüüd puhastuse-jamad. Pai sulle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma üritan homme oma arsti kätte saada, et lugu kuidagi moodi edasi läheks.
Ilmselgelt hetkel tema juures 2 ndla pärast ei ole mul midagi kontrollida.
Ise loodan südamest , et saan juba tuleval nädalal kirurgilisele puhastusele minna.
Sest niimoodi ise puhatastamist oodates on psüühika ainuke soov, et see kõik läbi saaks ja saaks uue puhta lehe keerata.
Keha saaks taastuda ja fet ringiks valmistuma hakata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sõbranna tegi aga tal oli kõik korras ei pidanud puhastusele minema, kõik tuli ise välja. Muidugi kurb aga kui polnud võimalik, ei jäänud muud üle.

_

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kuidas läinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.04 11:17; 10.04 12:37; 22.04 21:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.

Läksin arsti soovitusel valvetuppa.
Prooviti 3x tablettidega, kirjutati haiglasse sisse.
Ikka midagi ei toimunud.
Järgmine päev palusin kirurgilist puhastust, sest mu kannatus oli katkenud juba.
Selle ka sain, arst ei olnud vastu.
Ma arvasin, et ma ei pea kunagi abordiga kokku puutuma. Veel vähem 4x korraga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.04 10:57; 10.04 11:12; 10.04 13:05; 10.04 20:27; 13.04 08:39; 13.04 09:51; 14.04 20:21; 22.04 21:56;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tabletiabort kodus, kes on teinud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.