Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tabletiabort- küsimus

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Tabletiabort- küsimus

Postitas:

Tere!
Sain teada, et minu väga varajane rasedus on peetunud. Pean võtma laupäeval tableti ja haigla minema esmaspäeval, kus saan aru, olen mõned tunnid. Kuid küsimus, kas peale esimest ise võetud tabletti võib klaasikese veini endale lubada (tähtis sündmus laupäeval)? Infolehelt loen välja, et ei tohi juua greibimahla aga muud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sa ikka võid kui suudad, mul tehtud neid tabletipuhastusi peetumiste tõttu väga erinevates staadiumites ja alati väga kehva olnud. Üks ülivarajane katkemine oli iseeneslik kodus(arstil tuvastatud, 5 ndl), ka siis ei suutnud midagi süüa-juua vaid ainult kägaras voodis.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:04; 11.08 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samuti mitu korda peale katkemist tabletipuhastust tehtud ja pigem on enesetunne koheselt väga halb, nii et võib juhtuda, et sa ei suuda mingile üritusele minna. Mul iga kord megavalud alanud ja ainult kägaras olnud. Alkoholi koha pealt jään vastuse võlgu, olin kodus ja varsti valvetoas, kuna 1 korral kaotasin vererõhu languse tõttu korduvalt teadvuse. Jäin haiglasse sisse kuni olin puhastunud ja UH tehtud (2 päeva).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu, mida see klaasike veini sulle annab?

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui infolehel vastupidist pole märgitud, siis võib selle klaasikese võtta. Seda ei jäetaks kirja panemata, kui see midagi teeks.
Võib minna, nagu eelnevatel, aga näiteks mul polnud peale esimest tabletti midagi. Tean ka teisi, kel ei juhtunud peale esimest tabletti veel miskit. Juhtuma hakkas haiglas peale järgmisi tablette.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 06:17; 09.08 15:37; 09.08 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tabletiga peab ka haiglas olema?Mul jài arusaaamatuks natuke.Endal ka ees ja ei tea mida oodata.Ilmselt pole pisemat last kuskile jàtta ja peaksin kodus olema.Kas yldse mòeldav?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:03; 08.08 12:04; 09.08 15:03; 09.08 16:14; 09.08 21:38; 11.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin just eile arstil, kes kontrollis peetumist. Peetumine toimus 6 nädalal.
Pani mulle 4 tabletti sisse ning saatis koju.
Seejärel 4 tunnipärast pidin kodus ülejäänud 3 tabletti sisse võtma.
Koju jõudes (30min) hakkas enese tunne juba halvenema ning selleks ajaks kui pidin 3 tabletti juurde lisama olid mul juba valu hood (päevade sarnased). Lisaks valudele veel külma-kuumahood, peavalu, silmad valutasid, väsimus.
Aga tänaseks pole peale õrna vere määrimise midagi, isegi kõhuvalu ja muud sümptomid on kadunud.

Kui täna ka midagi ei toimu siis lähen õhtul emosse ja vaatan mis nad mulle räägivad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 11:50; 08.08 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peetumine on hetkel sama,et ei mingeid muid tunnuseid.Ei verejooksu ega halba enesetunnet.Ka peetus 6+ nädalal.Homme kordus uh ja siis saan teada millal midagi tehakse.
Ma enda puhul ka kardan seda,et tabletiga ei juhtu midagi ja lõpuks ikka kirurgiline ees.Iga päev on nii veniv ja raske.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:03; 08.08 12:04; 09.08 15:03; 09.08 16:14; 09.08 21:38; 11.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kogemuse põhjal mõtlen ja soovitan ka teistele, et teha kohe kirurgiline.
Pole mingit ootamist, valutamist ja saab asjaga kohe ühele poole.

Praegune olukord on lihtsalt emotsionaalselt nii kurnav, muudkui oota ja oota.
Muidugi jah inimesi on erinevaid kellele mõjub tablett koheselt kellele vb alles päeva-paari pärast kui üldse aga selle peale lootma ei saa jääda.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.08 11:50; 08.08 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nt. pole peale esimese tableti võtmist kunagi halb hakanud, täiesti tavaline enesetunne. Seega klaasike veini ei teeks vähemalt enesetunde seisukohast küll midagi. Kui infolehel pole kirjas, et alkohol keelatud, siis muidugi võtaks selle klaasikese. Halb hakkab ikka peale teist tabletti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 12:47; 11.08 19:14; 11.08 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna endal esmaspäeval ees haiglas tabletikas,siis kas see protseduur on väga ebamugav?Kui paljudel on haiglas juba midagi juhtuma hakanud,või toimub siiski kõik kodus alles?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:03; 08.08 12:04; 09.08 15:03; 09.08 16:14; 09.08 21:38; 11.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna endal esmaspäeval ees haiglas tabletikas,siis kas see protseduur on väga ebamugav?Kui paljudel on haiglas juba midagi juhtuma hakanud,või toimub siiski kõik kodus alles?

Mind ei lastud enne välja, kui juhtuma hakkas, st veritsus tekkis.
Mul oli väga ebamugav – valus, iiveldas jms. Ei ole meeldiv.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 06:17; 09.08 15:37; 09.08 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul peetus rasedus aasta tagasi 6+3. Kuna ma polnud kunagi sünnitanud, soovitas arst tablettidega puhastada. On nn. loomulikum. Esmaspäeval sain emakakaela ettevalmistava tableti. Pool tundi hiljem hakkas iiveldama aga see iiveldus kadus väga ruttu. Teisipäeva öösel algasid kokkutõmbed. See võrdus sünnitusega. Ma olin lihtsalt voodis kõveras ja nutsin. Verd ja limaskesta tuli välja meeletult. Kolmapäeva hommikul läksin uuesti haigla, kus sain järgmised 4 tabletti mis tuli ise endale vaginaalselt sisestada. Valud olid meeletud. Kuna mul kõik käis, siis arst halastas ja andis 1000mg paracetsmoli. See võttis valud poole tunniga ära. Ka haiglas tuli meeletult palju verd ja limaskesta. See oli mu elu kõige valusam ja traumeerivam kogemus 🙁 Kolmapäeva õhtuks tõmbas veritsus tagasi ja umbes 2 päeva veritses õrnalt. Järgmised 3 päeva väljus hüüvet ja määris, peale määrimist kadusid ka emakast valutorked. Esimesed päevad tulid 41 päeva hiljem ja limaskest saavutas oma normi alles 5 kuud hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 16:09; 09.08 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suht sama nädalate peetumine 6+2.Lihtsalt mõtlen sellele mis väljuma hakkab kehast,et milleks peaksin valmistuma sidemeid vahetades.Vereklombid,tükid?Kuna rasedus peetunud 6+2 ja hetkel nö 9+,siis tahan ka väga asjaga ühele poole saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:03; 08.08 12:04; 09.08 15:03; 09.08 16:14; 09.08 21:38; 11.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suht sama nädalate peetumine 6+2.Lihtsalt mõtlen sellele mis väljuma hakkab kehast,et milleks peaksin valmistuma sidemeid vahetades.Vereklombid,tükid?Kuna rasedus peetunud 6+2 ja hetkel nö 9+,siis tahan ka väga asjaga ühele poole saada.

Mina sain haiglast mega suured sidemed, sest tavalistest sidemetest kasu polnud. Verd ja klompe/veretükke tuleb meeletult. Ma ei tea kuidas aga alati suutsin ma sahmaka ajaks wc potile ennast vedada, seega sidemesse suurt ei tulnudki. Suur osa läks otse potti. Mida vähem sa seda verd vaatad, seda parem!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.08 16:09; 09.08 17:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suht sama nädalate peetumine 6+2.Lihtsalt mõtlen sellele mis väljuma hakkab kehast,et milleks peaksin valmistuma sidemeid vahetades.Vereklombid,tükid?Kuna rasedus peetunud 6+2 ja hetkel nö 9+,siis tahan ka väga asjaga ühele poole saada.

Minul midagi hirmsat ei tulnud, nagu eelkõneleja kirjutas, enamus tuli potti.
Lihtsalt valutada Pelgus mul küll ei lastud, anti valuvaigistit enne ja ka siis, kui olid suured valud, tehti ka süsti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 06:17; 09.08 15:37; 09.08 17:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arstilt unustasin kysida,et syya ja juua hommikul ennem tulekut ikka tohib?Tasub ikka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:03; 08.08 12:04; 09.08 15:03; 09.08 16:14; 09.08 21:38; 11.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul võtsin suukaudse tableti,et esmasp hommikul haiglasse minna.Aga lõunast saati tuleb tumedaid vereklompe ja tükke.Kas see on ok?Enamustel vist peale esimest tabletti pole midagi erilist,aga mul muudkui lahmab tulla.Samas valusid màrgatavaid pole ja enesetunne ok.
Kas need võivad ka olla hematoomid?Kuna neid oli palju.Katkemine oli 6+ nàdalal.
Aitäh kes oskab kaasa kommenteerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 08.08 11:03; 08.08 12:04; 09.08 15:03; 09.08 16:14; 09.08 21:38; 11.08 18:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna endal esmaspäeval ees haiglas tabletikas,siis kas see protseduur on väga ebamugav?Kui paljudel on haiglas juba midagi juhtuma hakanud,või toimub siiski kõik kodus alles?

Mind saadeti küll kohe minema, sõitsin ise koju. Valud hakkasid ehk paar tundi hiljem. Mingeid vereklompe ei olnud, tavaline veri, nagu päevade ajal, lihtsalt rohkem. Valud ikka olid aga valuvaigistid aitasid üpris hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 12:47; 11.08 19:14; 11.08 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arstilt unustasin kysida,et syya ja juua hommikul ennem tulekut ikka tohib?Tasub ikka?

Miks ei tohiks? Tegu pole ju narkoosiga. Kui mul valud hakkasid, siis lõi kõhu lahti, nagu päevade ajal ikka ja vett tuli ikka kõvasti organismist välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 12:47; 11.08 19:14; 11.08 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna hommikul võtsin suukaudse tableti,et esmasp hommikul haiglasse minna.Aga lõunast saati tuleb tumedaid vereklompe ja tükke.Kas see on ok?Enamustel vist peale esimest tabletti pole midagi erilist,aga mul muudkui lahmab tulla.Samas valusid màrgatavaid pole ja enesetunne ok.

Kas need võivad ka olla hematoomid?Kuna neid oli palju.Katkemine oli 6+ nàdalal.

Aitäh kes oskab kaasa kommenteerida.

Minul läks nii hulluks, et pidin kiirabi kutsuma ja jäeti haiglasse. Veri ei jäänud enam lihtsalt kinni ja tuli nagu kraanist. Hakkas ka mõni tund peale võtmist pihta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:04; 11.08 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli peetumine olnud 7ndal nädalal, teada sain päev enne KV-d määrimisega erakorralisse minnes. Pandi tabletid sisse ja saadeti koju, kuu aja pärast järelkontrolli või palaviku tekkides tagasi emosse. 4h pärast tablettide panekut hakkas kõik pihta – külmavärinad, krambid, valu, iiveldus. Ööga tuli enamus välja. Järgmine päev panin maxisideme alla läksin hommikul trenne andma, kuna ei talunud seda kodus üksi oma mõtetega olemist. Valuvaigisteid ega midagi ei olnud vaja. See füüsiline valu, mis oli, oli hea, aitas hingevalu varjutada. Selle peale ma kahjuks ei tulnud, et veini juua, et veelgi olemist tuimestada. Samas, kuna on põletikuoht ja vb tuleb teha narkoosis pärispuhastus otsa, on alkoholi tarvitamine riskantne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tabletiabort- küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.